Ağlaman gereken bir sahnede oynuyorsan ya da birinin dikkatini çekmeye çalışıyorsan sahte gözyaşları dökebilmek işine yarayacaktır. Ağlamak, insanların seninle duygudaşlık kurup dediklerine inanmalarını sağlayacak. Bunu insanları manipüle etmek için kullanmamalısın, ama ağlaman gerekirse de gözyaşlarını duygularından çekip çıkarabilir ya da daha hızlı gelmesini sağlamak için yapay bir ürün kullanabilirsin!

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Duygularından Çıkarmak

 1. 1
  Gerçek ya da hayali olan üzücü bir durumu düşün. Üzgün hissettiğin bir zamanı düşün ve o zaman hissettiğin duyguları hatırla. Duyguyu gerçek hayattaki herhangi bir andan çağıramıyorsan ya da kişisel deneyiminin çok yoğun duygular hissetmene neden olmasından korkuyorsan üzülmeni sağlayacak bir senaryo uydur ya da seni ağlatan bir film sahnesini düşün.[1]
  • Evcil hayvanının veya bir yakınının ölümü, özlediğin biriyle veya bir şeyle ilgili bir hatıra ya da yaşadığın çok kötü bir ayrılık hadisesi üzgün hissetmeni sağlaması için düşünebileceğin örnekler arasında gösterilebilir.
  • Oyunculuk için sahte gözyaşı dökmen gerekiyorsa oynadığın karakterin başına gelenlerle ilgili bir durum bul.
  • Ağlamaya çalışmak yerine hissetmek istediğin duygulara odaklan. Kendine ağlaman gerektiğini söylediğinde o anda ne hissetmen gerektiğine değil, sonuçlara odaklanmış olursun. Bunun yerine bedenine, nefesine ve ifadene odaklan.
 2. 2
  Gözlerini tam açık tut. Gözlerini açık tutmak kurumaya ve böylece vücudunun gözyaşı üretmesine neden olacak. Biriyle göz kırpmama oyunu oynadığını farz et ve gözlerini tutabildiğin kadar uzun süre açık tut. Gözyaşı gelmediyse ve gözünü kırpma isteği duyarsan gözlerini parmaklarınla açık tut.[2]
  • Daha hızlı kurumasını ve daha çok gözyaşı üretmesini sağlamak için ellerinle gözlerini havalandır.
  • Onları ara sıra yarı kapalı şekilde tutarsan gözyaşları gözlerinin köşelerinde oluşmaya başlayacak.
  • Gözlerini açık tutarken içlerine zararlı herhangi bir şeyin girmesine izin verme. İçlerine birden bir şeyin girme ihtimali daha az olacağı için bunu iç mekânlarda uygula.
 3. 3
  Yüzeysel nefesler al. Gerçekten ağladığın çoğu zaman stres nedeniyle çift nefes alırsın ya da hiperventilasyon denilen normalden daha derin ve hızlı nefesler alırsın. Gerçekten ağlıyormuş gibi yapmak için hızlı, yüzeysel nefesler alarak hiperventilasyon etkisi yarat. Bu yöntem, inandırıcılığına katkıda bulunmakla kalmayıp vücudunun gözyaşı üretmesini de sağlayacak.[3]
  • Sakinleşmek için derin nefesler almaya başla..
  • Aşırı derecede hızlı ve derin nefesler almak, sağlıklı miktarda oksijenin kanına karışmasını engelleyecek. Bunu yalnızca gözyaşı dökmeye başlamak için kısa atışlar şeklinde yap.
 4. 4
  Üzgün yüz ifadesi takın. Ağladığın zaman yüzünün ne hâle geldiğini düşün. Kaşlarını çatarken ve buruştururken dudaklarını titreterek duyguyu taklit et. Abartılı şekilde oynamadığından ya da inandırıcılıktan uzak görünmediğinden emin olmak için ayna karşısında alıştırma yap.[4]
  • Oyuncuların gözyaşları akmak üzereyken nasıl göründüklerini görmek için ağlama sahnesi olan favori filmlerini izle. Onların yüz ifadelerini taklit etmeye çalış.
 5. 5
  Farklı yöntemleri birleştir ve gözyaşlarının akmasına izin ver. Zorla birkaç damla gözyaşı çıkarıp çıkaramadığını görmek için ayna karşısında her şeyi bir arada uygula. İlk seferde başaramazsan biraz gözyaşı çıkarabilinceye kadar her gün bunu denemeye devam et.[5]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Gözyaşlarını Akmaya Zorlamak İçin Ürün Kullanmak

 1. 1
  En kolay ağlama etkisi için gözlerinin köşelerine göz damlası damlat. Eczanenden herhangi bir kayganlaştırıcı göz damlası ya da yapay gözyaşı ürünü satın al. Bunları ya gözlerinin içine ya da her bir gözünün köşesine en yakın derinin üzerine damlat. Ağlıyormuş gibi görünmen gereken andan hemen önce damlaları kullan.[6]
  • Göz damlası hemen yanaklarının üzerinden aşağıya damlayacağı için yalnızca gerektiği zaman kullanılmalıdır.
 2. 2
  Bir süredir ağlıyormuşsun gibi görünmeni sağlaması için gözlerinin altına vazelin sür. Gözlerinin altına ve yanaklarının üzerine ince bir katman vazelin sür. Ürün sayesinde, kısa bir süredir ağlıyormuşsun gibi yüzün parlak ve nemli görünecek.[7]
  • Ciddi derecede tahrişe neden olabileceği için vazelini doğrudan gözlerinin içine sürmekten kaçın. Kazara böyle bir şey olursa gözünün içini soğuk suyla durula.
 3. 3
  Gerçek gözyaşı dökmek için gözlerinin altına bir mentol ürünü sür. İnternette satış yapan makyaj mağazalarından alabileceğin bir buharlaşan merhem ya da “tear stick” tarzı bir gözyaşı ürününü kullan. Seçtiğin ürünü parmağınla ya da kulak temizleme çubuğuyla gözlerinin altına dikkatlice uygula. Mentolün içindeki kimyasallar gözlerini hafifçe rahatsız edecek ve gözyaşlarının oluşmasına neden olacak. Ayrıca daha gerçekçi bir görüntü kazandırmak için gözlerinin kızarmış ve şişmiş görünmesini sağlayacak.[8]
  • Buharlaşan merhem ürünleri en yakın eczaneden satın alınabilir.
  • Ciddi derecede tahrişe yol açacağı için ürünü gözlerinin dışına uygula. İçlerine herhangi bir ürün temas ettiğinde gözlerini hemen suyla durula.
 4. 4
  Doğal gözyaşları yaratmak için gözünü açık tut ve birisinden ona üflemesini iste. Her iki gözünü de açık tut ve her birine birer nefeslik hava üflet. Başkası üflerken gözünü kırptığını fark edersen gözlerini açık tutmaya zorlamak için parmaklarını kullan.[9]
  • Gözyaşı üretmek için kullanılan hava üfleyiciler internet üzerinden satış yapan makyaj mağazalarında satılır ve gözyaşlarının daha hızlı gelmesini sağlamak için mentol içerir.
  Reklam

İpuçları

 • Bol su iç. Vücudunda hiç su yoksa dışarı akıtabileceğin gözyaşın da olmayacaktır.
 • Ağlıyormuş gibi hissetmene yardımcı olması için hüzünlü müzikler dinle.
 • Seni daha çok ağlatması için hayatındaki çok üzücü bir anı aklından geçir.
 • Ağlayabilmek için sevdiğin ve hayatta olmayan birini aklından geçirebilirsin.
 • Soğan doğra.
 • Yüzünü ellerinle kapat ve gül. Böylece ağlıyormuşsun gibi görünebilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Herhangi bir mentol ürününün gözünün içine kaçmaması için dikkatli ol. Aksi takdirde görüşün kalıcı olarak zarar görebilir.
 • Özellikle amacın genel olarak birini manipüle etmekse bunu çok sık yapma. Aksi takdirde insanlar ipuçlarını takip edecek ve yalandan ağlayarak birini manipüle ettiğinin farkına varacaklar.
 • Önemsediğin insanları manipüle etmek için sahte gözyaşları dökme. Yalandan yaptığını anladıklarında sana inanmaktan vazgeçecekler.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Göz damlası
 • Vazelin
 • Mentol ürünü

Bununla İlgili wikiHow'lar

Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Twerk Nasıl Yapılır?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Kolay Kart Numaraları Nasıl YapılırKolay Kart Numaraları Nasıl Yapılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Spotify'dan Şarkı Nasıl İndirilirSpotify'dan Şarkı Nasıl İndirilir?
Tel Tokayla Kilit Nasıl Açılır?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Sakızla Balon Nasıl Şişirilir?
Bir Film İncelemesi Nasıl YazılırBir Film İncelemesi Nasıl Yazılır?
Yüz Nasıl ÇizilirYüz Nasıl Çizilir?
İnsan Nasıl Çizilirİnsan Nasıl Çizilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 95.636 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Bu sayfaya 95.636 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam