Erkeklerin senin hakkında değil de seksi arkadaşın hakkında konuştuklarını öğrendiğinde o inkâr hissini yaşadığın oldu mu hiç? Bu her kadının başına gelmiştir. Stilini elden geçirip herkesin bakışlarını üzerine çevirmeye hazırsan bu gibi günler artık geride kaldı demektir. Saç rengin, cilt rengin, göz rengin ya da vücut tipin ne olursa olsun sen de hemen bugün daha seksi olabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Sahip Olduklarını Öne Çıkarmak

 1. 1
  Gözlerini kullan. İnsanlarla genellikle tek kelime etmeden iletişim kurarız ve evrensel seksi dil aslında gözlerin dilidir. Karşındakine, yüzünde oyunbaz bir gülümseme ile kirpiklerinin arasından bakış at ve onunla konuşurken arada bir başka tarafa bakmaya çalış.[1]
  • Dudaklarını hafifçe yalamak veya ısırmak da genellikle seksi bulunan bir davranıştır.
  • Ayna karşısında alıştırma yap. Bu çok önemlidir. Bu hareketleri yapmaya alışman ve nasıl çalışıp nasıl iyi görüneceklerini iyice anlaman gerekir.
 2. 2
  Kendini biraz geri tut. Biraz gizemli olmak seksidir, öyle değil mi? Bu, hayatını kötü bir modern fantezi romanı gibi yaşaman gerektiği anlamına gelmez. Trajik bir geçmişin varmış gibi davranman ya da tek gözünü sürekli saçınla kapatman gerekmez. Sadece biraz ketum ol. Hayatının tüm detaylarını otomatikman ortaya dökme. Biraz gizem yaratarak karşındakinin seni daha iyi tanımak ve gizemlerini keşfetmek için çaba sarf etmesini sağlarsın.
 3. 3
  Kendi vücudunun içinde rahat et. Bu, vücudunu sevmek ve öz saygın olmasından daha fazlasıdır ama bunları da kesinlikle yapabilmen gerekir! Vücudunun içinde rahat etmek vücudunu iyi bir şekilde kullanmak demektir. Zarafetin üstünde çalış. Dans etmeyi öğren. Bu, tüm hareketlerinin daha doğal ve daha zarif olmasını sağlayarak seksapelini artırır.
 4. 4
  Sesini ayarlamayı öğren. Seksi bir sesle konuşmayı öğretmesi zordur çünkü bu daha çok doğal sesinin nasıl olduğuna bağlıdır. Ancak en azından üzerinde çalışmaya değer bir şeydir çünkü sesini dikkatli bir şekilde ve doğru durumlarda kullandığın zaman elinde çok güçlü bir silahın olacaktır.[2]
  • Temel kural sesini biraz kısman, normalden biraz daha yavaş ve kısık sesle konuşmandır.
  • Kendi sesini kaydedip ardından dinleyerek alıştırma yapabilirsin. Kulağına iyi gelen tonu yakalayana kadar sesini ayarla.
 5. 5
  Seni doğal hâlinle görmelerine izin ver. Birçok kişi için genellikle şık giyinen birini doğal hâliyle görmek çok seksi olabilir. Bu bir tür yakınlık hissi yaratır; karşındakinin kendini, seni doğal hâlinle görme şansını yakalayan tek kişi gibi hissetmesini sağlar. Erkek arkadaşının seni pijamalarınla veya üstünde yalnızca onun tişörtüyle görmesine izin verebilir veya kız arkadaşının saçını jölesiz görmesine (kızlar yataktan yeni çıkmış görünümündeki saçlara bayılır) izin verebilirsin.
 6. 6
  Dramadan uzak dur. Seksi görünmek için saçma şovlar sergilemek birçok insanı iter. Gerçek hayat reality şovlar gibi değildir. Ayrıca hayatının dramayla dolu olmasını istemezsin. Sürekli kavga etmek ve negatif konuşmak veya dedikodu yapmak çoğu insanın çok itici bulduğu bir durumdur. Bu şekilde davranman insanların seninle çıksalar onların arkasından da bu şekilde konuşup konuşmayacağını merak etmesine neden olur.

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Görünüşünü Yenilemek

 1. 1
  Nasıl bir seksapel istediğine karar ver. İki türlü seksapele sahip olabilirsin: geleneksel Jessica Rabbit tarzı seksapel ve daha ayakları yere basan türden bir seksapel. Birinden birini uygulayarak farklı şeyler arayan insanları kendine çekebilirsin. Bunu aradığın şeyi elde etmene yardımcı olması için avantaj olarak kullan.
  • Geleneksel seksapel daha modern partnerleri kendine çekmeye çalışıyorsan harikadır. Bunun nedeni geleneksel seksapelin senin doğal kişiliğini ve görünüşünü gizleyen ya da arka plana iten bir şov sergilemekle ilgili olmasıdır (birinin seni gerçekte olduğun kişi olarak beğenmesini umursamadığını söyleyen bir mesaj iletir).
  • Doğal seksapel daha çok senin kişiliğini ve görünüşünü vurgular. Bu, senin kendin olarak seksi görünmek istediğini söyler ve genellikle daha uzun vadeli bir ilişki arayan birini bulmanı sağlar. Bu tür bir seksapel sana gençken pek fazla fayda sağlamaz çünkü insanlar genellikle 16 yaşındayken ileride evleneceği kişiyi aramaz ama yetişkinsen daha iyi ve istikrarlı kişileri kendine çekmen için önemli olabilir.
 2. 2
  Özgüvenli davran. Özgüven bir numaralı seksi karakter özelliğidir. Görünüşü açısından çok avantajlı olmayan kişiler bile özgüven ile kişilik, cazibe ve espri kabiliyeti gibi çekici karakter özelliklerinin dengesini yakaladığında seksi olarak algılanabilir.[3]
  • Öz saygın üzerinde çalışıp dik durarak, düşüncelerini dile getirerek ve tanımadığın insanlarla sohbet ederek özgüvenli davran.[4]
 3. 3
  Doğal ol. 80ler saçını boyamak, makyaj ve omuz vatkalarından ibaret olsa da günümüzde seksapel doğal hâlinle iyi görünmektir. Makyajı abartmaman ve doğal ten rengine mümkün olduğunca yakın görünmen gerekir. Aynısı kıyafetlerin için de geçerlidir: İspanyol paçalar yerine bacaklarının doğal kıvrımlarını gösteren dar kot veya pantolonlar tercih edilir.
  • Doğal güzelliğini sergilemek için fiziksel açıdan en iyi yanlarını ortaya çıkar. Örneğin en güzel yanının gözlerin olduğunu düşünüyorsan onları gözlüklerin ardına gizleme.
 4. 4
  Kendine iyi bak. Düzenli banyo yapıp dişlerini fırçalayarak ve temiz kıyafetler giyerek temizliğine özen göster. Aynı zamanda daha güçlü ve sağlıklı bir vücut için egzersiz yapmalı ve sağlıklı beslenmelisin. Bunları uygulamak yanlızca vücudunun başkalarına daha çekici görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sevilmeye ve ilgilenilmeye değer biri olduğunu gösterir ve kendine olan saygını ortaya koyar.[5]
 5. 5
  Güzel kok. Koku seksapel konusunda büyük rol oynar ama bu konuya sandığın kadar iyi yaklaşmıyor olabilirsin. Axe’ın seni inandırmaya çalıştığının aksine, en iyisi doğal kokundur, parfüm şişesini üstüne boca etmek değil. İnsanları iten kötü bir vücut kokusundan kaçınmak için düzenli duş al ve kokunun geri gelmesini önlemek için hafif ama hoş kokulu bir deodorant kullan. İstersen bunu hafif bir parfümle (en çok sevilen turunçgillerin kokusudur) tamamlayabilirsin ama işin çoğunu doğal feromonlarına bırakmalısın.[6]
  • Ağız sağlığına da önem ver. Buna dişlerini fırçalamak, diş ipi kullanmak ve hatta gargara yapmak da dâhildir. Her sabah taze bir nefes için dilini bir dil temizleyici veya kaşıkla temizle. Ağız kontrollerini yaptır ve dişlerini sık sık temizlettir.[7]
 6. 6
  Saçlarını kestir. Saç kesimi insanların seni nasıl gördüğü üzerinde büyük fark yaratabilir. Genellikle daha seksi görünmek için biçimli bir görünüm istersin ama artık "doğal" dalgalar ve bukleler de seksi bir saç stili olarak kabul edilmektedir. Seni seksi gösteren ve en iyi yanlarını ortaya çıkartan bir saç kesimi için kendi kendine denemeler yap veya bir saç stilistine danış.
 7. 7
  Olgun bir görünüm benimse. Seksi görünmek için yetişkin gibi görünmek istersin. Sevimli veya genç bir görünüm insanları bariz bir şekilde veya içten içe senden uzaklaştırabilir. Daha yetişkin bir görünüm için gardırobunu yenile (hafifmeşrep olmasın, yalnızca çizgi film karakterli tişört ve dantelli elbiseleri ele). Ayrıca cinsiyetine bağlı olarak farklı önlemler de almak isteyebilirsin.
  • Kadınlar: Kıvrımlarını gösteren giysiler giy. Kalçalarını ve biraz da göğüslerini belli etmek isteyebilirsin. Göğüsleri destekleyen güzel bir sütyen al ve bacaklarını göstermek için dar kot pantolonlar giy. Duruşunu düzeltmek ve kalçanı kaldırmak için topuklu ayakkabı da giyebilirsin.
  • Erkekler: Eski püskü kot pantolonun yerine kumaş pantolon ve tişört yerine gömlek giy. Yeni parçalar alacak paran yoksa sana en yakın kıyafet satan fabrika çıkış mağazasından ucuz seçenekler bulabilirsin. Ayakkabılar da önemlidir. En azından birkaç çift güzel ayakkabın olsun.
 8. 8
  Aradığın türden kişiyi çekecek şekilde giyin. Farklı kişiler farklı partnerler arar ve bu farklı tipte insanları kendine çekmek için belli bir şekilde giyinebilirsin. İnsanlar genellikle kendilerinde öncelik verdikleri özellikleri çekici bulurlar, bu nedenle belli bir şekilde giyinerek neden hoşlandığına ve nasıl biriyle çıkmak istediğine dair net bir mesaj vermiş olursun.[8]
  • Örneğin, sportif birini arıyorsan saçlarını atkuyruğu yap veya arada bir doğa yürüyüşü kıyafetlerini veya bir futbol forması giy.
  • Hafif sıra dışı ve entelektüel bir tip arıyorsan Marvel kahramanlarının tişörtlerini giy veya en sevdiğin papyonunu tak.
  • Hırslı birini arıyorsan daha şık ve hoş kıyafetler tercih et.
 9. 9
  Boyuta takılma. Sütyeninin içini doldurmak veya pantolon ağını biraz daha dolgun göstermek gibi kaygıların varsa: Bunu yapma. Kadınların erkeklerde büyüklüğe önem verdiği ve erkeklerin büyük göğüslü kadınlarla birlikte olmak istediği fikrini aklımıza sokan medyadır ama aslında herkesin çok farklı tercihleri vardır. Birçok erkek küçük göğüs sever ve birçok kadın büyük kasıklara bakıp "Ayy!" diye düşünebilir.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Görünüşün Ötesine Geçmek

 1. 1
  Bir yetenek geliştir. Geleneksel standartlara göre çekici olmadığında bile tam anlamıyla seksi görünmenin en kolay yollarından biri yetenektir. Bu birçok rock yıldızı için geçerlidir; özellikle de auto tune ses ayarı ortaya çıkmadan önceki zamanlarda böyleydi. Sahip olduğun bir yeteneği alıp daha etkileyici hâle getirebilirsin veya yepyeni bir yetenek geliştirebilirsin. Burada, wikiHow’da birçok yetenekle ilgili temel bilgileri bulabilirsin veya ders alabilir ya da İnternet’teki materyallerden faydalanarak kendi kendine öğrenebilirsin.
  • Gitar ya da piyano çalmak, resim yapmak, araba veya diğer mekanik cihazları onarmak, bilgisayar teknolojisi becerileri veya sana hitap eden diğer yetenekleri deneyebilirsin.
 2. 2
  Biraz hırslı ol. Birinin yüzündeki tutkulu bir azimden daha seksi bir şey yoktur. Bir şeyi gerçekten önemsediğinde ve onu elde etmek için çok çalıştığında bu insanları gerçekten etkiler. Aynı özelliğe kendileri de sahip olmak isterler ve senin etrafında olmak onlara ilham verir. Ayrıca bize bir şey olacak olursa potansiyel bir partnerin ağırlığımızı kaldırabileceğini bilmek kendimizi rahat hissetmemizi sağlar. Kendine bir hedef bul ve ona ulaşmak için çok çalış; bu gelecekteki bir kariyer için çalışmak ya da önemli bir yetenek edinmek için çabalamak olabilir. Ne yöne gideceğini bilmiyorsan ya da ne yapmak istediğini bilmeyecek kadar gençsen sadece hayattan daha fazlasını istemek ve onu elde etmeye çalışmak da yeterli olabilir.[9]
 3. 3
  Dolu dolu bir insan ol. Kendini tek boyutlu karakterlere kaptırma: İnsanlar farklı özellikleri olan kişileri ve onların ilginç yanlarını severler. Şöyle düşün: Herhangi bir erkek sevimli garson kızı mı tercih eder yoksa aynı zamanda bir hemşire olma hayalleri kuran sevimli garson kızı mı? Yalnızca sana has özelliklerin ve hayallerin olması insanlara daha ilginç, daha çekici biri olarak görünmeni sağlar. Yani sevilecek daha fazla özelliğin olur. İlgi alanların ve tutkularının öne çıkmasına izin ver ve kendini geliştirmene yardımcı olacak yeni şeylerin peşinden git.
 4. 4
  Kendin ol. Başka biri olmaya çalışmaktan vazgeç. Genellikle seksi olmak için başkası gibi davranmamız gerektiğini düşünürüz (kızlar Kim Kardashian’a özenir ve erkekler de Kıvanç Tatlıtuğ gibi olmaya çalışır). Ama onlar gibi olmak seksi değildir çünkü senin çok fazla çabaladığını ve gerçeklikten uzak olduğunu gösterir. Kendin ol, sevdiğin şeyleri sev ve bunun için kimseden özür dileme. Bu özgüven sahibi olduğunu gösterir ve özgüven en seksi şeylerden biridir.
 5. 5
  İnsanları güldür. İyi bir espri anlayışın varsa tamamsın demektir. Hiç çekici olmayan eğlenceli erkekler tüm kadınları tavlar, öyle değil mi? Stand-up komedileri izleyip etrafında olanlara daha fazla dikkat ederek espri anlayışını geliştirmeye çalış. Bu, öğrenilebilecek bir alışkanlıktır. Kadınsan da kendini sınırlama: Komik bir kız komik bir erkek kadar seksidir. İnsanlar gülmeyi sever, bu zor zamanlar geçirirken onlara yardımcı olur ve bu nedenle espri anlayışı birçok kişinin partnerinde aradığı bir özelliktir.
 6. 6
  İyi bir partner olacağının sinyallerini ver. İnsanlar uzun vadeli bir ilişki aramazken bile evrimsel avantajları doğal olarak seksi bulur. Çocuklarla aran iyi olsun (onlardan çok hoşlanmasan ve çocuk istemesen bile) ve etrafındaki herkese nazik ve yardımsever davran. Bu, etkilemek istediğin herkesi kalbinden vuracaktır.

İpuçları

 • Her gün bol su iç. Cildine ve beslenmene yardımcı olur ve kendini harika hissetmeni sağlar.[10]
 • Yeni stiller denemekten korkma. Giydiklerinin içinde rahat ettiğinden emin ol ama deney yapmaktan da çekinme. Sana yakışan stili bulduğunda özgüvenin dışarı yansır ve kalabalıkların içinde göze çarparsın.
 • Her duruma uygun şekilde giyin. Makyajını, giysilerini ve aksesuarlarını abartma.
 • Parfüm kullan. Ağır ve ucuz kokular kullanma: İyi bir parfüme yatırım yap ve parfümü abartmadan sık. Doğal kokan parfümleri tercih et.
  • "Parfümü havaya sıkıp içinden yürüme" yöntemini kullanma çünkü pahalı bir ürünü ziyan etmiş olursun. Sana yakışan bir bir parfüm al ve kullan.
 • Sevdiğin bir erkek ya da kız arkadaşın olması iyi bir şeydir ama seksi ve bekâr olmak da iyidir. Aşk hayatını takıntı hâline getirme.
 • Kırmızı da seksi bir renktir. Dudaklarında, tırnaklarında ve belki giydiğin parçaların birinde kırmızı rengi tercih et. Kırmızı rengin seksapelini artırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır, bunu avantajına kullan.[11]
 • Diğer kızlardan iri olmanın bir sakıncası yoktur. Güzel olmak için herkes gibi görünmen gerekmez.
 • Dövüş sanatları, pilates, yoga, tai chi ve bale sıkılaşmak için iyi aktivitelerdir.
 • Dikkatleri kıvrımlarına çekmek için ellerini kalçalarına koy.
 • Kendini aç bırakarak kilo verme. Aç kalmak kasları eritip yağ depolanmasına neden olur.
 • Bembeyaz dişler ve güzel bir gülümseme için dişlerini gündüz ve gece ikişer kez fırçala.

Uyarılar

 • Dikkat çekmek için belli bir şekilde görünmen gerektiğini düşünme; içten içe harika hissedip dışarıdan bakıldığında harika görünmenin püf noktası özgüvendir.

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Aşırı dekolte olmayan seksi kıyafetler
 • Sana uygun şampuan ve saç kremi
 • Seni temsil eden ve sana zarif/çekici bir hava veren bir saç kesimi
 • Makyaj (makyaj yapmak istiyorsan)
 • Sağlıklı alışkanlıklar

Bununla İlgili wikiHow'lar

Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Regl Döneminde Pedle Nasıl YüzülürRegl Döneminde Pedle Nasıl Yüzülür?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Ten Rengi Nasıl BelirlenirTen Rengi Nasıl Belirlenir?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 299 kişi çalıştı. Bu makale 69.767 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 69.767 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?