Gerçek anlamda romantik olmak için büyük özen, sağduyu ve yaratıcılık gerekir. Romantik biri olmak istiyorsan sevdiğin kişiye olan ilgini ve bağlılığını ifade etmenin umulmadık ve heyecan verici bir yolunu bulman gerekir. Yeni bir ilişkiye başladığına veya uzun süreli sevgilinle birbirinize olan hislerinizi canlı ve istikrarlı tutmak için çabalamana bakmaksızın, sıkıcı veya samimiyetsiz hissetmeden romantik olmak alengirli olabilir. Stratejiler arasında hediye vermek ve gizli aşk notları olabilir. Romantik olmak istiyorsan ilişkinizi geliştirmek için ortaya koyduğun çabaya odaklanırken düşünceli ve yaratıcı olmayı unutma.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Düşünceli Olmak

 1. 1
  Düşünceli olduğunu gösteren hediyeler ver. Çiçekler ve çikolata neredeyse herkesi gülümsetebilir ama sevgiline onun gerçekten beğeneceği, kişiliğine özel bir hediye vererek onu şaşırtabilir ve onu daha çok mutlu edebilirsin. Bu tür bir hediye, sevgiline mükemmel hediye verebilmek için çok düşündüğünü göstereceğinden oldukça romantik olacaktır. Bazı romantik hediye fikirleri şunlardır:
  • Müzik tutkunu için hediyeler: Konser biletleri, iTunes hediye kartı, yeni bir CD, en sevdiği sanatçı veya müzik grubu hakkında bir kitap, birkaç plak ile birlikte bir pikap, en sevdiği grubun konserinin olduğu bir DVD, en sevdiği grubun bir posteri veya en sevdiği müzisyenin biblosu (baş kısmı büyük olan biblolar).
  • Spor sever için hediyeler: İmzalı voleybol, basketbol veya futbol topu, üzerinde en sevdiği futbol takımının logosu bulunan bir takım şapkası veya forması, çok rağbet gören bir maç bileti, yeni açılan stadyumu görmek için hafta sonu gezisi düzenlediğini gösteren bir "belge" veya sevgilinin en sevdiği sporcuyla ilgili bir belgesel.
  • Yemek tutkunlarına hediyeler: Yeni bir yemek kitabı, bir yemek dergisine abonelik, yeni bir restorana hediye çeki, yanında lezzetli peynirler olan süslü bir şarap şişesi, aşçılık kursuna kayıt, beğeneceği yeni bir mutfak aleti veya güzel görünen yeni servis kâseleri.
  • Moda tutkunu için hediyeler: En sevdiği mağazadan bir hediye kartı, en sevdiği mağazadan aldığın yeni bir kıyafet, yeni ayakkabı, defile için bilet veya şık aksesuarlar.
  • Kitap tutkunu için hediyeler: E-okuyucu, kişiye özel kitap ayracı, bir kitabın imzalı veya ilk baskısı, bir kitapçıdan hediye kartı, en sevdiği yazarın düzenlediği bir okuma gününe sürpriz yolculuk, nadir bir eser.
  • Doğa tutkunu için hediyeler: En sevdiği aktiviteye uygun kıyafet (bu aktivite doğa yürüyüşü de olabilir dağda bisiklet sürme de), güneş gözlüğü veya dürbün, görmek istediği yeni bir yer için rehber kitap, yeni bir sırt çantası gibi doğada kullanmak için istediği başka bir eşya.
 2. 2
  Sevgilini, düşünülerek hazırlanmış randevulara çıkar. Aşk ve dikkatle planlanmış herhangi bir randevu çok romantik olsa da sevgilinin ihtiyaçlarına ve ilgi duyduğu şeylere yönelik olarak planlanmış bir randevu daha çok romantik olurdu. Sevgilin doğada yapılan aktiviteleri sevmiyorsa ama sen uzun bir doğa yürüyüşü macerası planlarsan bu, çok romantik olmayacaktır. Sevgilin için muhteşem ve romantik bir randevu planlamak istiyorsan şu ipuçlarından bazılarını deneyebilirsin:
  • Müzik tutkunu için randevu seçenekleri:
   • En sevdiği sanatçının konserine gidin. Bu, bir parkta gerçekleşen ücretsiz bir konserse gösterinin yanında piknik yapmak için küçük bir sepet hazırla.
   • Küçük bir kafede yerel caz veya folk müziği dinleyin. Müzik dinlerken şarap için ve tatlı yiyin.
   • Sevgilin en sevdiği sanatçının plağını dinlerken romantik bir yemek pişir.
   • Gitar çalıyorsan romantik bir şarkı yaz ve sevgiline serenat yap.
   • Bir öğleden sonrayı sevgilinle müzik dükkânı gezmeye ayır. Ardından eve gidin ve yeni aldığınız albümleri dinleyin.
  • Doğa tutkunu için randevu seçenekleri:
   • Bir dağda yürüyüşe çıkın ve yol boyunca piknik yapın.
   • Tekne gezisi yapın.
   • Ahşap yolda bisiklet sürün.
   • Ata binin.
   • Birlikte sahilde uzun bir yürüyüş veya yavaş tempoda koşu yapın.
   • Gece bir battaniyenin altında yıldızları izleyin. Ortama uygun olması için küçük bir teleskop getir.
  • Duygusal sevgili için randevu seçenekleri:
   • Bir süredir birlikteyseniz ilk randevunuzu tazele ve sevgiline o zamandan beri ona duyduğun aşkın ne kadar büyüdüğünü belirten bir mektup yaz.
   • Bir günü en sevdiğiniz, sürekli gittiğiniz yerleri konuşarak geçirin. Önceden yediğiniz aynı yemekleri ve içtiğiniz aynı içecekleri sipariş edin.
   • Bir geceyi eski fotoğraflara ve mektuplara bakarak geçirin.
  • Yemek tutkunu için randevu seçenekleri:
   • Sevgiline en sevdiği yemeği pişir. O evde olmadığında bu yemeği yapmak için alıştırmalar yap ki yemek mükemmel olsun.
   • Birlikte peynir veya çikolata fondü yapın.
   • Bir şişe güzel şarabın yanında mükemmel bir peynir ve kuruyemiş tabağı hazırla.
   • Hafif caz aç, mumları yak ve birlikte yemek pişirin.
 3. 3
  Sevgilin için düşünceli notlar yazıp bırak. Romantizminizi canlı tutmak istiyorsan sevgiline notlar yazıp sen yokken bulabileceği yerlere bırakmalısın. İşe gitmek için veya başka sebeplerden dolayı evden sevgilinden önce çıkıyorsan banyodaki aynaya "Umarım mükemmel bir gün geçirirsin sevgilim. Bu akşam seni görmek için sabırsızlanıyorum!" gibi bir not yapıştır. Sevgilin bunu gördüğü anda gülümseyecektir. Düşünceli notlar bırakmanın diğer yolları şunlardır:
  • Sevgilinin ders kitabına veya okumaktan keyif aldığı okuma kitabına bir not bırak. Sevgilin bu notu birkaç gün bulamayabilir ama bulduğunda yüzünde büyük bir gülümseme oluşacaktır.
  • Sevgilin birkaç günlüğüne bir gezintiye çıkıyorsa yazdığın notu valizine, o gideceği yere varana kadar görmeyeceği bir yere koy. Notu açar açmaz seni düşünecektir ve sen çok uzakta hissetmeyeceksindir.
  • Gerçekten romantik hislerin varsa bir aşk mektubu bile yazabilirsin.
 4. 4
  Gün boyunca düşünceli mesajlar veya e-postalar gönder. Ama sevgilini tüm gün aşkla boğmamalısın yoksa bunun etkisi azalmaya başlayacaktır. İş vaktinde yalnızca kısa bir e-posta veya onu düşündüğünü yazdığın güzel bir iki mesaj göndererek onu ne kadar sevdiğini hatırlatabilirsin. Gün boyunca düşünceli mesajlar veya e-postalar göndermenin bazı yolları şunlardır:
  • Şunun gibi hızlı bir e-posta gönder: "Sevgili Zeynep, dün gece bana hazırlamış olduğun o muhteşem yemeği düşünüyordum. Sen hayatımda olduğun için çok şanslıyım. Hazırlamış olduğun o muhteşem yemek karşılığında seni bu hafta sonu akşam yemeğine çıkarmak için sabırsızlanıyorum. Sevgilin, Ahmet."
  • Şunun gibi hızlı bir mesaj gönder: "Sevgilim bu öğleden sonra neler yapıyor? Umarım güneşin tadını çıkarıyorsundur."
  • Aşırıya kaçma. Her gün bir mesaj göndermek, demek istediğini anlatacaktır.
  Uzman Cevabı
  S

  “Nasıl daha romantik olunur?” sorusu sorulduğunda,

  Maya Diamond, MA

  Maya Diamond, MA

  Flört ve İlişki Koçu
  Maya Diamond, Kaliforniya Berkeley’de Flört ve İlişki Koçu’dur. İlişkisi olmayan, sinir bozucu flört şekillerine sıkışmış bireylerin iç güvenliği bulmaları, geçmişlerini iyileştirmeleri ve sağlıklı, sevgi dolu ve sürekli ilişkiler oluşturmalarında yardımcı olma konusunda 7 yıllık deneyime sahiptir. Yüksek Lisans derecesini Kaliforniya Integral Studies Enstitüsü’nden 2009 yılında Somatik Psikoloji alanında almıştır.
  Maya Diamond, MA
  UZMAN TAVSİYESİ

  Flört ve ilişki koçu Maya Diamond şöyle yanıtladı: Gün boyunca seksi ve romantik mesajlar göndermek aranızdaki harareti artırabilir. Ayrıca partnerin için sürpriz buluşmalar planlayabilir ya da yatak odanda romantik bir ortam hazırlayabilirsin. Mumlar yak, müzik aç ve seksi bir kıyafet giy.

 5. 5
  Düşünceli iyilikler yap. Romantik olmak istiyorsan sevgilinin zihnini okuyabiliyor olman ve ne zaman senin yapacağın küçük bir yardıma ihtiyacı olduğunu anlaman gerekir. Sevgilin meşgulken birkaç günlük market alışverişi yapmanın çok romantik olmadığını düşünebilirsin ama bu aslında senin düşünceli olduğunu ve sevgilinin ihtiyaçlarına karşı dikkatli olduğunu gösterir. Ona olan dikkatini göstermek için yapabileceğin bazı düşünceli iyilikler şunlardır:
  • Sevgilin gripse o haftalık evcil hayvan bakımı görevini sen üstlen. Sabahları köpeğini gezdirmeyi veya evcil hayvanının bakımını ve beslenmesini üstlenip ona yardım etmeyi teklif et.
  • Sevgilinin alerjileri arttıysa o iyi hissedene kadar birkaç haftalığına bitkileri sulamayı teklif et.
  • Sevgilin işte yorulmuşsa dışarı çıkıp ona bir öğle yemeği ve sıcak bir kahve al.
  • Sevgilin, yapması gereken bir iş olduğundan bahsettiyse o işi yaparak onu şaşırt.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Yaratıcı Olmak

 1. 1
  Alışılmadık yerlere "Seni seviyorum" yaz. Sevgilin duş aldıktan sonra banyo camında oluşan buhara "Seni seviyorum" yaz. Bu eğlenceli ve ferah bir romantik sürpriz olacaktır. Bunu kendi bahçende bulunan bir ağacın gövdesine veya tahta bir masan varsa onun üzerine kazıyabilirsin. Restorandaki garsondan tatlının üzerindeki çikolataya "Seni seviyorum" yazmasını bile isteyebilirsin.[1]
  • Sahildeki kuma "Seni seviyorum" yaz.
 2. 2
  Sevgilin için karışık bir CD hazırla. CD’yi ilişkiniz için anlamlı olan veya sana sevgilini hatırlatan şarkılarla doldur. CD’yi sevgilinin arabasına bırakabilirsin ve sürpriz olarak dinlemesini bekleyebilirsin. Özel bir günde CD’yi bir kartın içine de koyabilirsin.
 3. 3
  Sevgiline masaj yap. Sevgilinin işte zor bir gün geçirdiğini biliyorsan uzun süren, rahatlatıcı bir sırt veya ayak masajına davet et onu. Masajı daha romantik ve seksi getirmek için biraz losyon veya yağ da ekleyebilirsin.
 4. 4
  Fotoğraf albümü hazırla. Büyük ihtimalle tüm fotoğraflarınız İnternet ortamındadır. Özel olan fotoğrafları bastır ve birbirinize ne anlam ifade ettiğinizin fiziksel bir hatırlatıcısı olarak sevgiline küçük bir fotoğraf albümü hazırla. Hediyeyi daha gülünç ve anlamlı yapmak için albümdeki fotoğrafların altına komik yazılar da yazabilirsin.
 5. 5
  Sıradan bir günde Sevgililer Günü’nü kutla. Sevgiline neler hissettiğini söylemek için ticari amaçlarla ortaya çıkmış bu günü beklemen gerektiğini kim söylemiş? Sevgililer Günü’nü kutlamak için sıradan bir gece seç; güzel bir kart, hoş bir akşam yemeği ve uzun, sevgi dolu bir geceyle bu günü tamamla. Bu, sevgilini şaşırtan ve mutlu eden romantik bir hareket olacaktır.
 6. 6
  Sevgini eskilerin yaptığı gibi ilan et. Radyodan sevgilin için şarkı talebinde bulun ve onun da aynı zamanda radyoyu dinlediğinden emin ol. Ayrıca şiir yazıp onu bir şarap şişesinin etrafına sararak sevgiline olan aşkını ilan edebilirsin. Sevgilini utandırmadığı sürece halka açık bir alanda sevgiline serenat da yapabilirsin. Eskiden kalma ama klişe olmayan romantik fikirler bulmanın birçok yolu vardır.
 7. 7
  Küçük bir çocuk ol. Sevgiline onu ne kadar önemsediğini gülünç yollarla göstererek romantik olabilirsin. Sevgilini bir fuara götürüp elini tut ve onun için saçma bir oyuncak hayvan kazan. Mini golf oynamaya gidin ve puan cetvelinin altına "Seni seviyorum" yaz. Bir lunaparka veya su parkına gidin ve kara sevdalı ergenler gibi eğlenin. Gençliğin gençken harcandığını kim söylemiş? Herhangi bir yaşta ergen gibi romantik olarak sevgiline olan aşkını gösterebilirsin. Çocuk gibi davranırken romantik olmanın diğer yollarından bazıları şunlardır:
  • Birlikte balondan hayvan şekilleri yapın.
  • Bir öğleden sonrayı birlikte parmak boyası yaparak geçirin.
  • Havai fişek gösterisi izleyin.
  • Kapkek (cupcake) yapın.
  • Çocukluğunuzda izlediğiniz saçma bir filmi izleyin.
  • Tak tak kim var orada şakası yapın.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Birbirinize Olan Hislerinizi Canlı Tutmak

 1. 1
  Sevgiline fiziksel yakınlık göster. Sevgilinle birbirinize olan duygularınızı, genelde birbirinize dokunarak dışa vuruyorsanız büyük ihtimalle romantik ve modunda hissedersin. Ne kadar süredir birlikte olduğunuza bakmadan sarılmalısınız, öpüşmelisiniz ve sevgilini gerçekten sevdiğini göstermek için yeterince yakınlık göstermelisin.
  • Sürekli el ele tutuşmanıza gerek yok ama yürüyüşe çıktıysanız sevgilinin elini tut.
  • Film izliyorsanız kolunu sevgilinin omzuna at veya ona sokul.
  • Dudağına konduracağın küçücük bir öpücük olsa bile sevgilini öpmediğin tek bir gün olmasın.
  • Yapabildiğin her vakit sevgiline sarıl.
  • Sevgiline yakınlık göstermek için yeni şeyler düşün. Bu onu yatakta gıdıklamak, nazikçe saçını okşamak ya da onu yattığı tarafta sıkıştırmak olabilir.
 2. 2
  Yeni iltifatlar et. Aranızdakileri canlı tutmak için sevgiline zaman bulduğun her vakit yalnızca iltifat etmemelisin. Bunun yerine onun gerçekten özel olduğunu hissettiren yeni ve heyecan verici iltifatlar düşünmelisin. Ama eskiden kullandığın iltifatlara geri dönebilirsin; eşinin gözlerinin renginin güzelliği, ya da erkek arkadaşının seksi gülücüğü. Sevgilinde beğendiğin yeni bir özelliği düşünüp bunları karıştırabilirsin.
  • Sevgiline iltifatta bulunmak için her hafta yeni bir şey bul. Bu fiziksel veya onun kişiliğiyle ilgili bir özellik olabilir. Yeni şeyler düşünmek sevgilinle ilgili beğeneceğin daha çok özellikler bulmanı da sağlayacaktır.
  • Sevgilinin bulması için bir not kâğıdına iltifat yazabilir ve bunu bir yere bırakabilirsin. Bu daha da romantik olacaktır.
 3. 3
  Şık olmaya devam et. Romantizmi canlı tutmak istiyorsan görünümüne daima dikkat ederek aranızdakileri canlı tutman gerekir. Yıllardır aynı kişiyle berabersen tembellik etmeye başlayabilirsin, sürekli eşofman altı giyiyor olabilirsin, duş almayı veya tıraş yapmayı unutuyor olabilirsin ama bu şekilde aranızdaki romantizmi sürdüremezsin. Sevdiğin insanla ilk tanıştığında görünümüne nasıl dikkat ettiysen şimdi de aynı dikkati vermeye çalış.
  • Her gün kendine bakım yap. Duş al, tıraş ol, saçını yıka ve temiz görünmen için ne yapman gerekiyorsa onu yap.
  • Randevu geceniz için giyinip kuşanmaya devam et. 500’üncü randevu geceniz olsa bile görünümünüze dikkat ederek aranızdakileri canlı tutmalısınız.
  • Yeni bir saç kesimi, makyaj ve normalde giymeyeceğin kıyafetler giymeyi dene. Aranızdakileri eğlenceli ve farklı tutun.
 4. 4
  Flörtleşmeyi hiç bırakmayın. Sevgilinle yeni tanışmışsınız ve onun sana âşık olmasını istiyormuşsun gibi davran. Onu etkilemek için ne yapardın? Ondan hoşlandığını göstermek için ne yapardın? Sevgilini kazanmak için ne yapardın? Sevgilin yalnızmış ve sen onun ilgisini ve güvenini kazanmaya çalışıyormuşsun gibi davran.
  • Romantikliğin karşıtı kişinin değerinin hafife alınmasıdır. Hiç kimse zaten "cepte" olduğunu ve her şeyin bu kadar olduğunu hissetmek istemez. Rol yap! Buna hazır ol!
  • En romantik fikirler, insanlar sevdiklerini kaybetme korkusu yaşadığında ortaya çıkar. Ama bu düşünce yapısına sahip olmak için birini kaybetmenin eşiğine gelmene gerek yok.
 5. 5
  Spontane davran. Çoğu insan ilişkinin başlarını romantizm, heyecan ve ilhamla bağdaştırır çünkü o zaman her şey yenidir. O kişiyle henüz tanıştın ve ilişki gelişiyor. Yarın ne olacak? Ya gelecek hafta? Gelecek ay? Arayacak mı? Öpüşecek misiniz? Seni ziyarete gelecek mi? Ama ilişki kurulduktan sonra bir rutin oluşur ve artık hiçbir şey yeni değildir.
  • Romantik olmak için, heyecanla bağdaştırılan ilişkinin başlangıcını yeniden canlandırmak için sevgilinin beklemeyeceği farklı bir şey yap. Sıradanlıktan ne kadar çıkarsan o kadar iyidir!
  • Sevgilini hop diye bir hafta sonu gezisine çıkar, caddenin ortasında uzun, kalıcı bir öpücük vermek için durdur, aynı evde yaşasanız bile onu sevme sebeplerinin yazılı olduğu bir mektup gönder.
 6. 6
  Yatak odanızı daha seksi hâle getir. Yatak odanızı daha seksi yaparsan sevgilinle birbirinize oyunlar oynamak için daha heyecanlı hissedeceksindir. Yatak odanın kirli kıyafetlerini veya yiyecek kaplarını fırlattığın veya ofis görevi gören veya çocukların için çocuk bahçesi olduğu bir yer değil seks ve heyecan yuvası olduğundan emin ol.
  • Sen ve sevdiğin birlikte çabalayıp yatak odanızı daha sade ve seksi bir yere dönüştürebilirsiniz. Bu durumda uyumaktan veya sevişmekten başka bir seçeneğiniz kalmaz.
  • Yatak odanızı "seksi hâle getirmek" için birlikte çalışmak bile daha romantik ve seksi hissetmenizi sağlayabilir.
 7. 7
  Yatak odasında romantik ol. İster yıllardır aynı kişiyle uyuyor ol ister ilişkinde öpüşme aşamasını geçiyor ol, öpüşme ve sevişme kısmında yaptığın her şey romantik olmalıdır. Sakın sevgilinin gözlerine bakmayı, senin için ne anlama geldiğini söylemeyi ve öpüşürken veya sadece birbirinize sokulurken yeni iltifatlar etmeyi unutma.
  • Doğrudan sonuca gitme. Karşındakinin sevildiğini veya beğenildiğini hissetmesi için zaman ayır.
 8. 8
  Biraz ayrı vakit geçirin. Sevdiğin insandan ayrı vakit geçirmek kulağa pek romantik gelmese de sadece bir hafta sonu veya daha uzun bir süreliğine ayrı vakit geçirmek, birbirinizi neden sevdiğinizi hatırlamanızı, birbirinizi özlemenizi ve birbirinizin değerini daha fazla bilmenizi sağlayacaktır.
  • Sevgilin olmadan arkadaşlarınla takılmak için zaman yaratmak, birlikte geçirdiğiniz randevu gecelerinizin kıymetini daha fazla bilmeni sağlayacaktır.
  • Ayrıyken onunla ilgili özlediğin yanları yazdığın bir liste bile hazırlayabilirsin. Bu, oldukça romantik olacaktır.
  • Birkaç haftadır veya daha uzun bir süredir ayrıysanız birbirinizi aramak veya e-postalaşmak yerine birbirinize mektuplar yazabilirsiniz, mektuplarla birlikte birbirinizi arayabilirsiniz de. Bu mektuplarda birbiriniz için ne anlam ifade ettiğiniz yazmalıdır.
 9. 9
  Doğayı keşfedin. Doğa tutkunu ol ya da olma doğayı keşfetmek, herhangi bir çiftin daha romantik hissetmesini sağlayabilir. Sabahları birlikte yürüyüşe çıkmak bile daha romantik hissetmenizi sağlayabilir. Veyahut kısa bir doğa yürüyüşü, sahilde yürümek, öğleden sonra piknik yapmak veya bir parkta vakit geçirmek…
  • Haftada en az bir gün birlikte açık havada vakit geçirin.
  • Balkonda veya bahçede evde pişirdiğiniz yemeği yemek bile daha romantik hissetmenizi sağlayabilir.
  • Nerede olursanız olun birlikte gün batımını izlemek her zaman romantiktir.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Birlikte Gelişmeye Devam Etmek

 1. 1
  Adrenalini artırıcı etkinlikler yapın. Senin ve sevgilinin adrenalinini artırıcı bazı etkinler yapmak için zaman yaratın. Bu, tempolu yürüyüş, yoga yapmak veya birlikte spor salonuna gitmek olabilir. Adrenalin arttığında sevgilinle olduğun için daha seksi ve daha romantik hissedeceksindir. Sen ve sevgilin düzenli olarak egzersiz yapmıyorsanız en azından haftada bir adrenalininizi artırıcı bir şeyler yapmaya çalışın.
  • Akşam yemeğine arabayla gitmek yerine yürümek bile adrenalini artıracaktır.
  • Birlikte dans dersi alın. Bu hem romantiktir hem de kan akışını artıracaktır.
 2. 2
  Öz saygını güçlendir. Senin ve sevgilinin öz saygısı yüksekse yalnızca kendiniz hakkında daha iyi hissetmezsiniz aynı zamanda birbiriniz ve ilişkiniz hakkında daha iyi hissedeceksinizdir dolayısıyla da daha romantik olacaksınızdır. Öz saygını geliştirmek için düzenli olarak egzersiz yap, dengeli beslen, ve yaptıklarından ve seni özel yapan şeylerden gurur duyarak kendine olan güvenini güçlendir.
  • Sen ve sevgilin birbirinizi övüp birbirinize iltifatlar ederek birbirinizin güvenini güçlendirebilirsiniz.
  • Uzun ve kısa vadeli hedefler koyduğun ve bunları başardığın için kendinle gurur duy. Bu sayede öz saygını da güçlendireceksindir.
 3. 3
  Birlikte yeni, romantik uğraşlar peşinde koşun. İlişkinin gelişmesini ve romantik bir şekilde devam etmesini istiyorsan sen ve sevgilin birlikte yeni, romantik uğraşlar peşinde koşmalısınız. Bu sayede ilişkiniz canlı kalacaktır ve birlikte dört gözle beklediğiniz yeni şeyler olacaktır. Birlikte peşinde koşabileceğiniz bazı romantik uğraşlar şunlardır:
  • Salsa, salon dansı veya step dansı dersi alın.
  • Müziğe eğilimliyseniz birlikte bir düet yazın ve düet yapmak için alıştırma yapın.
  • Birlikte seramik veya resim dersi alın.
  • Her ikinizde yazı yazmayı seviyorsanız birbirinize romantik soneler yazın.
  • Yıldızları izlemeyi hobi hâline getirin. Sevgilinin hülyalı gözleriyle birlikte yıldızları keşfetmekten zevk alın.
  • Birlikte yemek yapmayı öğrenin. Birlikte lezzetli ve seksi bir İtalyan yemeği yaparken eğlenin ve bunu yaparken şarap yudumlayıp caz dinleyin.
 4. 4
  Birbirinize her zaman ne hissettiğinizi söyleyin. Gerçekten bir çift olmak istiyorsanız o zaman birbirinize, her zaman birbirinizi ne kadar sevdiğinizi ve bu ilişkinin ne kadar özel olduğunu söylemelisiniz. Ne kadar stresli, sinirli, huysuz hissederseniz hissedin birbirinize ne anlam ifade ettiğinizi söylemeden geçirdiğiniz tek bir gün olmasın.
  • Her ne olursa olsun, sevgilini seviyorsan ona her zaman "Seni seviyorum" demelisin.
  Reklam

İpuçları

 • Çok ilgi meraklısı olma ki partnerinin keyfi kaçmasın.
 • Romantiklik yaptığın insanın da tıpkı senin gibi olduğunu zannetme. Senin için dünyadaki en romantik şey bir salon dansı gecesi olabilir ama sevgilin için tam tersi olabilir. Söz konusu kişi sana ne kadar yakın olursa olsun onun senin bir uzantın olmadığını, ayrı bir insan olduğunu unutma. Sırf o mutlu olacak diye normalde kendi başına yapmayacağın şeyler yaparak partnerini şaşırt.
 • Partnerin çabalarını takdir etmiyorsa bu senin romantik olamadığın anlamına gelmez, partnerinin senin ilgini alamadığı anlamına gelir. Belki de böyle romantik davranılmasına alışkın değildir veya yaşamındaki başka gerilimli olaylardan dolayı dikkati dağılmıştır. Reddedilmiş hissediyorsan hemen vazgeçme. Partnerinle bu konu hakkında konuş.
 • Bazen 'geleneksel' veya cömert (her iki cinsiyet için de) olmak harikalar yaratabilir.
Reklam

Uyarılar

 • Romantik olmak, takıntılı olmak demek değildir. Duyduğun minneti ifade etmekle bunun karşılığında bir kişinin tüm zamanını sana adamasını beklemek arasında fark vardır. Sen bir ilişkinin diğer yarısı değilsin, sen bir bireysin dolayısıyla birine romantiklik yapmak için çabalarının seni tüketmesine izin verme. Aynı anda hem kendin hem de romantik olabilirsin.
 • Dışarıdan görünen romantizmin içten gelen uyarıları bastırmasına izin verme. Bir erkek ya da kadın gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa işi yavaştan al ve onun aslında nasıl biri olduğunu öğren. İyi biri olabilir ama bunu yalnızca zaman gösterecektir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 99.856 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 99.856 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam