Eğer daha önce manga okuduysan ya da anime izlediysen, Naruto ve diğer ninjaların kendine has bir şekilde koştuklarını bilirsin. Naruto kadar hızlı koşamayabilirsin ancak onun tarzını taklit edebilirsin. Sağ ayağını bir adım öne at. Sırtın dik olacak şekilde öne doğru yaslan ve nereye gittiğini görmek için başını kaldır. İki kolunu düz bir şekilde geride tut. Koşmaya hazır olduğunda en sevdiğin Naruto dövüş sahnesini düşün ve ileri doğru koşmaya başla!

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Koşuya Hazırlık

 1. 1
  İçinde kolaylıkla hareket edebileceğin rahat kıyafetler giy. Role girebilmek için Naruto gibi davranmaya çalış, eğer mümkünse onun gibi giyinmeyi dene. [1] Koşu ayakkabılarını giymeyi unutma. Koşarken için takılıp düşmeyeceğin, engelsiz düz bir zemin seç.
 2. 2
  Unutma ki Naruto gibi koşmak çok doğru bir koşu yöntemi değil ve bu nedenle sakatlığa yol açabilir. İnsanlar genelde adımlarını daha güçlü kılmak için kol ve bacaklarını uyum içinde hareket ettirerek koşarlar. Naruto dizisinde ise karakterler rüzgar direncini azaltmak için genellikle ellerini ve kollarını geriye alırlar. Yıllar boyunca bacak gücünü arttırmak için antrenman yaptıklarından, ileri atılmak için ekstra güce ihtiyaç duymazlar. Bu koşuyu taklit edebilirsin ama Naruto kadar iyi yapamazsın. Bacak gücünü arttırmak ve bu koşu tarzını etkili kılmak için var olmayan bir güç (dizide Chakra olarak geçer) kullanılır. Naruto’nun ninja koşusunu taklit etmek için sadece koşarken öne doğru eğilmen ve kollarını gövdenin arkasında tutman yeterli.
 3. 3
  Başlangıç pozisyonunu al. Sağ ayağını bir adım öne atarak kollarını geriye al ve dizlerini birazcık kır. Önüne bak ve koşmak istediğin yere odaklan.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Naruto Gibi Koşmak

 1. 1
  Gövdeni öne doğru eğ ama sırtını dik tutmaya çalış. Dizini kır ve tüm gövdeni öne doğru eğ. Teorik olarak bu seni daha küçük bir hedef haline getirerek düşmanların tarafından fark edilmeni ya da menzilli silahlarla vurulma ihtimaliniı azaltır. Boynunu eğerek başını dik tut böylece koşarken nereye gittiğini görebilirsin.
  • Öne doğru 30 ila 40 derece arasında eğil. Çok fazla eğilme aksi takdirde yüzüstü düşme riskini göze almış olursun.
  • Bir yarışta koştuğunu ve bitiş çizgisindeki afişi delip geçmek üzere olduğunu düşün. Afişi göğsün ve gövden delip geçmeli kolların değil.
 2. 2
  Kollarını düz bir şekilde arkada tut. Yapması zor olsa da koşarken onları uzanmış şekilde tut. Avuç içlerini yukarı bakacak şekilde çevir. Teorik olarak, tüm bunlar rüzgarın direncini azaltmak ve daha hızlı koşmana yardımcı olmak için yapılır. [2]
  • Kollarını sallama ya da hareket ettirme. Kollarını yeterince gevşek ama bükmeden tut ki koşarken düşmesin, böylelikle ayaklarına odaklanabilirsin. Eğer kollarını gerersen konsantrasyonunu kaybedersin.
  • Kollarını iki yanına uzatarak koşmaya çalış. Eğer kollarını tamamen serbest bırakıp yeterince hızlı koşarsan kendiliğinden havada hareket edebilir.
 3. 3
  Hızlı hoş. Kollarını vücudunun arkasında serbest bırakarak öne doğru atıl. Naruto tarzı koşuda normal koşudan farklı bacak kasları kullanılır bu yüzden ilk seferinde zor olacaktır. Daha hızlı koşabilmek için pratik yapmaya devam et. Bu şekilde koşmak, normal koşudan daha fazla dayanıklılık gerektirir o yüzden ilk seferinde çok uzun koşmayı bekleme.
  • Normal ama gövden öne doğru eğik şekilde yavaş tempoda koşarak başla. Zamanla kolların havada salınacak şekilde temponu arttırabilirsin.
 4. 4
  Dengeni koru. Ellerin arkada öne doğru koşarken yanlış bir adımda öne doğru uçarsın. Ağırlığını bütün vücudun boyunca dengelediğinden emin ol. Bütün adımları takip ettikten sonra kamehamehanı kullanmak için Bakugan'ın yüksek gücünü elde etmek amacıyla mavi gözlü beyaz ejdarhanı etkinleştirmeye geçip, avatar olabilir ve dört chakranı birleştirleştirebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Nasıl Koştukları hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Naruto izle.
 • Bazı Naruto karakterleri normal şekilde de koşar. Televizyonda yayınlanmayan bölümlerin birinde, Naruto’nun ana karakterlerinin kollarını açıp germeden koştuğu bir sahne mevcuttur.
 • Başkalarının olumsuz yorumlarına kulak asma. Naruto asla bunların onu durdurmasına izin vermez. Sen de vermemelisin.
Reklam

Uyarılar

 • Naruto gibi koşmak, eğer bunu tek başına yapıyorsan göze batmana yol açabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Twerk Nasıl Yapılır?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Kolay Kart Numaraları Nasıl YapılırKolay Kart Numaraları Nasıl Yapılır?
Nasıl Yalandan AğlanırNasıl Yalandan Ağlanır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Spotify'dan Şarkı Nasıl İndirilirSpotify'dan Şarkı Nasıl İndirilir?
Tel Tokayla Kilit Nasıl Açılır?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Sakızla Balon Nasıl Şişirilir?
Bir Film İncelemesi Nasıl YazılırBir Film İncelemesi Nasıl Yazılır?
Yüz Nasıl ÇizilirYüz Nasıl Çizilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 63 kişi çalıştı. Bu makale 5.972 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Bu sayfaya 5.972 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam