Kadınlık kültüreldir ve genellikle sosyal olarak yaratılır. Bu, kadınsı veya erkeksi görünen şeyle ilgili belirli varsayımlara yol açar. Nasıl daha kadınsı olacağın, büyük ölçüde kendi kimliğine ve cinsiyet ifadesine ilişkin duygularına bağlıdır. Kadınsı bir erkek olmak, toplumun kadınlık tanımlarına daha çok uyması için görünüşünde veya davranışlarında değişiklikler yapmak anlamına gelebilir. Daha kadınsı görünmek için cildine iyi bak, gardırobuzu daha dar kıyafetler içerecek şekilde güncelle ve sakalını tıraş et. Daha kadınsı davranmak için otururken bacak bacak üstüne at, tiz bir sesle konuş ve kibar ol. En önemlisi, kendine güven ve olduğun kişiyi kucakla!

Yöntem 1 / 2:
Daha Kadınsı Görünmek

 1. 1
  Sakallarını kısa tut ve vucüt kıllarını yönet. Daha kadınsı görünmek için atabileceğin en kolay adımlardan biri sakallarını kesmektir. Sakallarından kurtulmak için bir tıraş bıçağı ve tıraş kremi kullan ve saat 5 yönündeki gölgeden kurtulmak için düzenli olarak tıraş ol. Bir adım daha ileri gitmek istiyorsan vücut kıllarından kurtulmak için bacaklarını, kollarını ve göğsünü tıraş et.[1]
  • Elektrikli tıraş makineleri geride biraz kirli sakal bırakma eğilimindedir. Daha temiz bir tıraş elde etmek için standart bir tıraş bıçağı ve tıraş kremi kullan.
  • Tıraş olduktan sonra cildini nemlendirmek istiyorsan duşta tıraş olmak için bir duş jeli al.
  • Kadınların ve kadınsı insanların genellikle daha az vücut kılına ve sakala sahip olması beklenir, ancak kılları kesmemekte sorun yok!
 2. 2
  Cildi lekesiz tutmak için nemlendir ve düzenli cilt bakım teknikleri uygula. Cilt tipine ve bütçene uygun bir cilt bakımı rutini bul. Yüzünü her gün yüksek kaliteli bir yüz yıkama ürünüyle yıka. Göz çevresindeki cildi aydınlatmak için göz kremi kullan. Cildini sağlıklı, mutlu ve pürüzsüz tutmak için her gün losyon kullan.[2]
  • Güneşte çok zaman geçireceksen güneş kremi sür ve şapka tak. Güneş ışınları cildine zarar vererek daha erkeksi görünmeni sağlar.

  İpucu: Çok çalışıyorsan veya çok fazla terleme gerektiren bir işin varsa gözeneklerini temizlemek ve cildini yenilemek için iyi bir temizleyici al.

 3. 3
  Vücut şeklini gösteren daha dar giysiler giy. Erkekler, kadınlardan daha bol giysiler giyme eğilimindedir, bu nedenle gardırobunu daha sıkı giysiler içerecek şekilde güncellemek, daha kadınsı görünmek için atabileceğin basit bir adımdır. Etrafta uzanırken, biraz kısa şort ve dar bir atlet veya tişört dene. Resmi etkinlikler için, beline biraz daha fazla oturan daha dar pantolonlar ve forma uyan bir takım elbise ceketi dene.[3]
  • Standart kesim kot pantolonunu dar kesim veya skinny kot pantolonlarla değiştir. XXL T-shirtleri paketle ve biraz daha forma uygun olan güzel kolsuz üstler ve V yaka gömlekler al.
  • İriysen giysilerin vücudunu saracak kadar sıkı gitmekten kaçın. Daha ince görünmeni sağlayan ve üzerinde daha fazla kıvrım veya doku bulunan giyim ürünlerini seç.
  • Kadınsı bir erkek olmak için kadın kıyafetleri giymek zorunda değilsin ama istersen yapabilirsin! Kadın kıyafetlerini denemek istiyorsan etek, elbise veya dökümlü bluzlar giymeyi dene.
 4. 4
  Saçını uzat ve sana uygun şekilde şekillendir. Kadınlar erkeklerden daha uzun saçlara sahip olma eğilimindedir, bu nedenle saçlarını uzatmak daha kadınsı görünmene yardımcı olur. Saçının uzaması ve şekillendirmesi için 6-12 ay bekle. Düzenli olarak fırçala ve sana uygun bir saç stili bulmak için düzleştirici ve saç maşası dene. At kuyruğu basit bir seçimdir ancak gerçekten istediğin gibi yapabilirsin. Basit, düz bir kesimle gevşet, ör veya istediğin gibi bağla![4]
  • Şapkalar, saçın kısa saçtan daha uzun olduğu ancak daha uzun stillerle çalışacak kadar tatlı olmadığı bu arada en iyi arkadaşın olabilir.
 5. 5
  Kadınsı özelliklerini vurgulamak için makyaj yap. Kadınların genellikle makyaj yapması beklenir ancak bu aynı zamanda kadınsılığını ifade etmenin harika bir yolu olabilir. Cilt tonuna uyan yüksek kaliteli bir fondöten al ve lekeleri, sivilceleri ve renk değişikliğini kapatmak için bir kapatıcı al. Yanaklarını biraz aydınlatmak ve yüzünü yumuşatmak için allık kullan. Gözlerini öne çıkarmak ve sana klasik kadınsı bir görünüm vermek için göz farı kullan.[5]
  • Makyaj yapmaktan rahatsızsan es geç! Kadınsılık tanımının, başkalarının kadınsılık tanımıyla eşleşmesi gerekmez.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Daha Kadınsı Davranmak

 1. 1
  Yukarı doğru bir çekimle konuş ve konuşurken perdeni yükselt. Daha kadınsı görünmek için, sesini yarım oktav yükselterek rahatça daha hafif hâle getir. Günlük sohbetler yaparken, sesinin daha yumuşak çıkması için hafif, yukarı doğru çekerek konuş. İlk başta biraz garip gelse de bir veya iki hafta sonra farklı şekilde konuşmaya alışacaksın![6]

  İpucu: Evde ve duştayken pratik yap. Evde takılırken kendi kendine konuşmak, yeni sesini içselleştirmenin iyi bir yoludur.

 2. 2
  Otururken bacak bacak üstüne at ve dik otur. Beden dili, cinsiyet ifadesinin büyük bir unsurudur. Erkekler bacaklarını açarak oturma eğilimindedir ve bu süreçte çok yer kaplar. Daha tipik şekilde kadınsı görünmek için, otururken bacak bacak üstüne at. Ayakta dururken bacaklarını birbirine yakın tut.[7]
  • Ayakta dururken dirseklerini yanlarında duracak şekilde içeri getir. Kadınlar erkeklerden daha sık böyle durma eğilimindedir.
  • Kamburlaşmak erkeksi bir hareket olma eğilimindedir. Vücudunu düz tutmak ve daha kadınsı görünmek için dik otur ve dik dur.
 3. 3
  Yumuşak ve nazik görünmek için daha kibar ol. Genel olarak konuşursak kadınlar erkeklerden daha kibar olma eğilimindedir çünkü bu şekilde olmaları beklenir. Mümkün olduğunca "lütfen" ve "teşekkür ederim" de ve şikayetlerini veya endişelerini ifade etmek için daha yumuşak bir dil kullan. Örneğin, "Benden ne istediğini bilmiyorum" demek yerine "Üzgünüm, ne yapmamı istediğini anladığımı sanmıyorum" de. Tonunu yönetmek, daha kadınsı olduğun genel izlenimini verecektir.[8]
  • Kadınların pasif-agresif olduğu klişenin geldiği yer burasıdır. Pasif agresif değiller, şikayetleri kibarca ifade etme eğilimindeler!
 4. 4
  Sezgine güven ve içgüdülerini dinle. Kişisel kadınlık vizyonunla temasa geçmek için egonun, sosyal normların ve mantığın yoluna çıkacağını anlaman gerekir. Çekincelerini bir kenara bırak ve doğal içgüdülerine güvenmeye başla. Kendi duygusal gerçeklerinin keşfetmeye değer olduğundan emin ol ve duygusal olarak sezgisel olmanın gerçekte ne anlama geldiğini daha iyi anlamak için onlarla etkileşim kur.[9]
  • Egonu görmezden gelmeyi öğrendikçe, kendi imajını toplumun senden beklentileri ile gölgelemeden kendin hakkında nasıl hissettiğini ayarlamanın daha kolay olduğunu fark edeceksin.
  • Hassas olmak, duygularını doğru bir şekilde tanımlaman ve ona göre yanıt vermen anlamına gelir. Bu genellikle kadınsı bir özellik olarak görülür çünkü erkekler klişeleşmiş olarak daha mantıklı görülür ve hissettiklerini görmezden gelmeye eğilimlidir.
 5. 5
  Olduğun kişiyi kabul et ve güvenle kucakla! Ne yazık ki insanlar yargılayıcı olabilir. Seni eleştiren veya aşağılamaya çalışan insanlar bulursan onları görmezden gel. Sadece kendi güvensizliklerini sana yansıtıyorlar. Gurur duyduğun kişiyi kabul et. Yeterince güvenle herhangi bir görünümü, stili veya davranışı sana özel hâle getirebilirsin![10]
  • Kendini savun ve acımasızlarsa bunu arkadaşlarına söyle. Seni üzecek şekilde davrandıklarının farkında olmayabilirler.
  Reklam

İpuçları

 • Bira içmen, bol kot pantolonlar giymen ve kocaman bir sakala sahip olmanla tanınıyorsan bir sonraki partiye bambaşka biriymiş gibi gelirsen insanları afallatabilirsin. Sosyal hayatını aksatmadan kadınsı yönünü rahatça keşfetmek istiyorsan yavaşla.

Reklam

Uyarılar

 • İş yerinde kıyafet kurallarını ihlal etme konusunda dikkatli ol. Nerede yaşadığına bağlı olarak, işvereninin seni topuklu, makyaj veya belirli bir saç stiline sahip olduğun için kınaması yasal olabilir. Talihsiz bir durumdur ancak bazı yerlerde bir gerçektir.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

Appearing More Feminine

 • Losyon
 • Temizleyici
 • Fondöten
 • Allık
 • Göz farı
 • Tarak
 • Düzleştirici
 • Saç maşası
 • Ustura
 • Tıraş köpüğü

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Yüzden Nasıl Kilo Verilir?

wikiHow

Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?

wikiHow

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

wikiHow

Saç Bir Haftada Nasıl Uzatılır?

wikiHow

Baş Vermemiş Bir Sivilceden Nasıl Kurtulunur?

wikiHow

Göğüsler Ameliyatsız Nasıl Büyütülür?

wikiHow

Saça ve Cilde Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Uygulanır?

wikiHow

Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?

wikiHow

Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?

wikiHow

Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?

wikiHow

Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir?

wikiHow

Kasık Kılları Nasıl Tıraş Edilir?

wikiHow

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

wikiHow

Bel Nasıl Ölçülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 146 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam