Hayatının hangi safhasında olursan ol kız arkadaş bulmak gerçekten zor olabilir. Arkadaşların, harika kız arkadaşlar bulma konusunda sorun yaşamıyor olabilir ama belki de sen hep bir başına kalıyorsun. Kız arkadaş bulmak dünyaya açılmayı, yeni insanlarla tanışmaya açık olmayı ve arkadaşlardan yardım almayı gerektirir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Potansiyel Kız Arkadaşlar Bulmak

 1. 1
  Kriterlerini belirle. Bir kız arkadaşta kesinlikle olmasını istediğin şeyleri düşün. Belki de dini görüşlerini paylaşan ya da kesinlikle çocuk isteyen birini bulmak istiyorsun. Potansiyel bir kız arkadaşta “olmazsa olmazlarını” belirle.
  • Büyük ve küçük kriterlerini düşün. Seninle aynı hayat görüşüne sahip olması muhtemelen önemlidir. Ama ayrıca seninle maratonlara katılan mı, seninle durmadan televizyon izleyen mi ya da seninle aynı sektörde çalışan birini mi istediğini düşünebilirsin.
  • Fiziksel olarak son derece çekici bir kız arkadaş isteyebilirsin ama listenin başına bunu koymaktan kaçın. İlişkiniz, güzellikten daha az yüzeysel bir şeyin üzerine inşa edilmelidir.
 2. 2
  Dünyaya açıl. Evinden çıkmazsan büyük ihtimalle kimseyle tanışamazsın. Her zamanki rutinlerinin dışına çık ve yeni insanlarla tanışabileceğin halka açık yerlerde zaman geçir. Şu tür yerleri sıkça ziyaret etmeyi düşün:
  • Market
  • Kitapçı ya da kütüphane
  • Kafe
  • Park
  • Yürüyüş yolu
  • Müzik dükkânı
 3. 3
  Yeni aktiviteler dene. Çıkmak için potansiyel kadınlar bulmakta zorlanıyorsan tanıdık çevreni genişletmek için yeni bir şeyler denemen gerekebilir. Yeni bir hobi dene ya da kayak veya doğa yürüyüş kulübü gibi bir kulübe katıl.
  • Yapacağın aktiviteye bir miktar ilgi duymaya çalış. Sırf birçok kız yapıyor diye o aktiviteyi seviyormuş gibi yapma. Aksi halde, potansiyel bir ilişkiyi sahtelik üzerine kurarsın.
  • Okuldaysan normalde aldığından farklı türde dersler almayı dene. Yaratıcı biri olduğunu düşünmesen bile sanat ya da drama dersi alabilirsin. Aradığın kızla sevdiği derslerden birinde tanışabilirsin.
 4. 4
  Farklı türdeki insanlara açık ol. Ne tür bir kadını çekici bulduğun konusunda çok belirgin bir fikrin olabilir. Ama, her türden insan çok iyi arkadaşın ve potansiyel olarak sevgilin olabilir. Kimseyi dış görünüşüne göre yargılamamaya çalış.
 5. 5
  Kadınlarla arkadaş ol. Daha çok kadın arkadaş edinerek sosyal çevreni genişlet. Başlangıçta bir kadını potansiyel bir kız arkadaş olarak düşünmüş ama sonra bunun olmayacağına karar vermiş olabilirsin. Bu kişiyi hemen hayatından çıkarma. Onunla hâlâ arkadaş olabilirsin. Hem, belki de bir sürü kız arkadaşı vardır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Kız Arkadaş Bulma Konusunda Yardım İstemek

 1. 1
  İnsanlara kız arkadaş aradığını haber ver. Birçok ilişki, birisi arkadaşlarına bir ilişki aradığını söylediği için başlar. Arkadaşların kimin bekar olduğunu ve bir ilişki istediğini bilebilir ve ikinizin bağlantı kurmanıza yardım edebilirler.
 2. 2
  İnternet'teki bir flört sitesine katıl. İnsanların birbiriyle İnternet'teki Siberalem.com ya da elitask.com gibi flört siteleri yoluyla bağlantı kurmaları çok daha fazla yaygınlaşmıştır. Bu sitelere göz at ve bir tanesine katıl. Profilini doldur ve başka insanları tanımaya açık ol.
 3. 3
  Kör randevuya çık. Arkadaşların ve ailen mutlu olmana yardım etmek ister. Bir kızla tanışman için sana kör randevu ayarlayabilirler ve bu seni rahatsız edebilir. Ama riski göze alıp kör randevuyu kabul et. Bunu, yeni ve ilginç biriyle tanışmak için bir fırsat olarak gör.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Potansiyel Kız Arkadaşlarla Konuşmak

 1. 1
  Ona, kendini rahat hissettiği zamanda ve yerde yaklaş. Bir kadınla konuşmak için uygun bir zaman ve yer seç. Marketler, müzeler, kafeler ve köpek parkları, eğlenen ve genellikle kendini rahat hisseden kadınlarla tanışmak için harika yerlerdir.[1]
  • Bir kadın, bir barda ya da kulüpteyse gardını almış olabilir. Uzun süreli bir ilişki aramıyor olabilir ya da o gece kız arkadaşlarıyla dışarı çıkmış olabilir. Burası geçici ilişkinin ötesinde bir bağlantı kurmak için ideal değildir.
 2. 2
  Dost canlısı ve neşeli ol. İnsanlar genellikle iyi bir espri anlayışını takdir ederler. Dost canlısı ol ve onu güldürmek için hoş espriler yap.[2] Espri anlayışını göstermene izin verecek birçok farklı durum vardır. Aşağıdaki şeylerle ilgili espriler yapmayı dene:[3]
  • İçinde bulunduğun şartlar. Parktaysanız ya da yolda yürüyorsanız ve komik bir şey fark edersen onunla ilgili bir şey söyle.
  • Kendinle ilgili bir espri yap. Çok uzun boyluysan bulunduğun noktadan bakınca komşu şehri nasıl görebildiğini söyle.
  • Kendinle ilgili komik bir hikâye anlat. Ortaokuldayken komik bir kavgaya mı karıştın? Ona bunu anlat ve o sıralar giydiğin komik kıyafetleri ya da kavgaya tutuşmadan önce hangi şarkıyı dinlediğin gibi detaylar vermeyi unutma.
  • Güncel olaylar hakkında konuş. Haberlerde yer alan ya da ünlülerle ilgili şeyler, espri yapmak için iyi materyal olabilir.
  • Bu espriler daha sonra ikinizin arasında bir espriye dönüşebilir.
  • Kaba ya da rahatsız edici espriler yapmaktan kaçın. Birisini çok iyi tanıyana kadar bu tür esprilerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
 3. 3
  Ona iltifat et. Ona, onunla ilgili bir şeyi fark ettiğini o konuda iltifat ederek göster. Örneğin, ona şöyle şeyler söyleyebilirsin:
  • “Saçların böyle uzunken çok güzel.”
  • “Bugün okuldaki münazarada çok zekice noktalara parmak bastın.”
  • “Seninle sohbet etmek çok keyifli.”
 4. 4
  Ona ismiyle hitap et. İsmini öğrenince sohbet sırasında ismini mutlaka birkaç kez kullan. Hatırlamana yardımcı olması için daha sonra ismini bir yere yazman iyi olabilir.
 5. 5
  Reddedilme ihtimalinin seni durdurmasına izin verme. Seni reddetme ihtimali olduğu için bir kızla konuşma konusunda gerilebilirsin. Reddedilme korkusunun sohbet başlatmana engel olmasına izin verme. En kötü ihtimalle seni duymazdan gelecek ya da sana çekip gitmeni söyleyecektir. Ama en iyi ihtimalle sana cevap verecektir.[4]
  • Bu, kendine olan güvenini göstermene de yardım eder. Bunu bir kabullenme fırsatı olarak gör.
 6. 6
  Yüzeysel olma. Yeni biriyle tanıştığında hemen idealindeki mükemmel kız arkadaş imajına uymasa bile ona bir şans ver. Birini aptalca ya da yüzeysel nedenlerle eleme.
  • O kişiye sadece dış görünüşüyle ilgili iltifatlar etmemeye dikkat et. Ona güzel olduğunu söyleyebilirsin ama trafiğin en yoğun saatinde arabaların arasında slalom yapma becerisini ya da sanat anlayışını övmeyi de ihmal etme.
 7. 7
  Onunla birden fazla kez konuşmayı dene. Birinden hoşlanıyorsan ama ilk konuşmanız iyi gitmediyse onunla kesinlikle tekrar konuş. İlk tanıştığınızda belki dikkati dağınıktı ya da büyük bir stres altındaydı.
  • Ona “tesadüfen” rastlamayı ayarlaman gerekebilir. Örneğin, ilk karşılaşmanız köpek parkında olduysa onu tekrar görene kadar köpeğini oraya götürmeye devam et.
 8. 8
  Rahatsız edici ya da çaresiz olma. Sahiplenici davranarak, onu takip ederek ya da onunla uygunsuz konularda konuşmaya çalışarak kendini rahatsız hissetmesine neden olma. Potansiyel bir ilişkinin zeminini hazırlayacak o kişisel alanı ona ver.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Kendini Geliştirmek

 1. 1
  Kendine güven. Kendine güvenmek, potansiyel bir kız arkadaşa, kendinin tanımaya değer olduğunu düşündüğünü gösterecektir. Yeteneklerine inan, diğerlerine saygılı davran ve öz güvenli hareket et.[5]
  • Olumlu ve öz güvenli vücut diline sahip olmak diğer insanlara, kendine saygı duyduğunu ve güvendiğini anlatacaktır. Bu tür bir vücut dili, düzenli olarak göz teması kurmayı, bolca gülümsemeyi, içten davranmayı ve dik durmayı kapsar.
 2. 2
  Kendin ol. Kim olduğunun ve gerçekten nelerden hoşlandığının bilinmesini sağla. Olmadığın biri gibi olmaya çalışma. Değişmeni isteyen insanları memnun etmeye çalışma. Güçlü yönlerinle ve seni sen yapan özelliklerinle gurur duy.
 3. 3
  Sağlıklı bir yaşam sür. Bu, potansiyel kız arkadaşlarına, kendini yeterince önemsediğini ve bu yüzden vücuduna iyi baktığını gösterir. Bol bol sağlıklı yiyecekler ye, yeterince uyu ve düzenli egzersiz yap. Alkolü azalt ve sigarayı bırak.
 4. 4
  Arkadaşlarınla zaman geçir. Bütün vaktini bir kız arkadaş bulmaya ayırma. Mutlaka arkadaşlarınla zaman geçirmeye devam et. Kız arkadaş ararken kendi ilgi alanlarını aklından çıkarmaman önemlidir.
  Reklam

İpuçları

 • Bir kıza yaklaşmadan önce durumu değerlendirmeye çalış. Zaten bir ilişkisi var gibiyse ya da ilgisiz gözüküyorsa yaklaşımını değiştirmen gerekir. Ama bu, o insandan kaçman gerektiği anlamına gelmiyor. Bir ilişkisi varsa bile seni tanıştırabileceği harika bekâr kız arkadaşları olabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Jessica Engle, MFT, MA
Ortak yazarlar :
İlişki ve Flört Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Jessica Engle, MFT, MA. Jessica Engle, San Francisco Bay Bölgesi’nde ilişki koçu ve psikoterapisttir. Danışmanlık Psikolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra 2009 yılında Bay Area Dating Coach’u kurmuştur. Jessica ayrıca lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti ve 10 yıldan fazla deneyime sahip lisanslı Drama Terapistidir. Bu makale 2.112 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 2.112 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam