Kadınların neden kötü çocuklara dayanamadığını hiç merak ettini mi? Pislik oldukları için değil; kimse birini pislik olduğu için sevmez. Daha ziyade, kendinden emin ve kararlı oldukları için; başka bir deyişle, seksi ve çekici oldukları için sever. Erkeksi öz güvenini oluşturmak ve dünyaya patronun kim olduğunu göstermek için bu tavsiyeleri kullan!

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Kötü Çocuk Davranışı ve Alışkanlıkları

 1. 1
  Her şeyden önce erkek ol. Kendi zamanın, kendi hayallerin ve kendi planların var ve bir başkasını mutlu etmek için (romantik ilgi olsun ya da olmasın) neredeyse asla taviz vermemelisin. Örneğin, bir şeyi beğenmediysen beğenmiş gibi davranma. Sevdiğin ve beğenmediğin şeyler konusunda kendinden emin ol; bu doğal olarak benzer düşünen insanları çekecektir.
  • Değerlerini keşfet. Neyi seviyorsun? Neyi sevmiyorsun? Benzersiz özelliğin nedir? Seni ne mutlu eder? Kendini tanı; yoksa "uyum sağlamak" için kendini sahte değerlere sahip olmuş hâlde bulursun. Olmadığın biri gibi davranırsan gerçekten mutlu olabilir misin?
 2. 2
  Dünyanın merkezi ol. Öncelikle kendini mutlu etmek için var olursun; diğerleri ikinci plandadır. Kendine ve hayatına öncelik ver. Kendine önemliymişsin gibi davranırsan kadınlar da dâhil olmak üzere diğer insanlar da seni önemli görürler. Çoğu insan doğal olarak önemli insanları çekici bulur; önemli olmak havalıdır!
  • Çok nadir istisnalar dışında, romantik bir ilgi peşinde koşarken asla kendi imajından ödün verme. İlgilenmeyen bir kızdan hoşlanıyor musun? Onu unut, onun gönlünü çalmaya zaman harcayamayacak kadar değerlisin.
  • Kadınlar kendine verdiğin değeri takdir edeceklerdir. Bu, ne istediğini bildiğini ve onun peşinden gitmekten korkmadığını gösterir.
 3. 3
  Her şeyi önemsemeyi bırak. Hayatının her küçük yönü için sürekli stres yaşayan birinden daha az seksi bir şey olamaz. Kötü çocuklar küçük şeyler için ter dökmez; çünkü her şeyin kontrol altında olduğundan emindirler. Örneğin, çekici bulduğun kadınların yanında olduğun bir durumda, tam bir serseri gibi davranmak istememekle birlikte, evde televizyon izliyormuş gibi rahat kalmaya çalışmalısın. Bunu yapmak çevrendeki insanlara soğukkanlı, kendinden emin olduğunun ve durumunu kontrol altında tuttuğunun sinyalini verir; bu, kötü çocuklar için seksi olabilir.
  • Gergin, endişeli bir kişiden telaşsız, kendine güvenen bir kişiye bir gecede geçiş yapmak oldukça zordur. Hâlâ rahatlamak için çalışıyorsan hareketlerini ve eylemlerini yavaşlatmayı dene; bu, daha sakin görünmeni (ve hissetmeni) sağlayacak harika bir ilk adımdır. Yavaş, emin adımlarla yürü. Yavaş ama kendinden emin bir şekilde konuş. Mümkün olduğunca ürkek hareketlerden kaçın.
  • Kötü çocuklar için bile işler her zaman planlandığı gibi gitmez. Bir şey ters giderse stres yapmamaya çalış. Bunun yerine bunu basit bir şakayla baştan sav. Örneğin, üstüne içki dökersen eve gittiğinde onu nasıl temizlemen gerekeceği konusunda endişelenerek zaman harcama. Bunun yerine, "Vay be! Koleksiyonuma ekleyeceğim yeni bir renkli tişörtüm var gibi görünüyor." gibi bir şey söyle. Bu biraz basit kaçar ama küçük sorunların seni bozmayacağını gösterir.
 4. 4
  İzin veya onay istemeyi bırak. Sözde "iyi adamlar" her zaman harekete geçmeden önce devam etmenin güvenli olduğuna dair bir işaret beklerler. Ancak bu işaret genellikle gelmez ve bu yüzden kararsız görünürler. Kararlı ol ve itirazları karşına çıktıkça hallet. "Doğru" davranıp davranmadığını anlamak için başkalarına bakma. Senin için doğru olanı yap. Yapmaya her zaman iznin olan şeyler seni şaşırtabilir!
  • "Benimle çıkar mısın?" demek yerine onunla konuşmaya başla ve "Takılmalıyız. Sana hangisi uyar, cuma mı cumartesi mi?" de. Reddedilsen bile kararlılığın, dikkatini vermesini istemekten çok daha çekicidir.
  • Yemek yediğin restoranlardan boş zamanlarını nasıl geçirdiğine kadar her şey hakkında bir fikrin olsun. Ne istediğini bil ve bunu başarmak için harekete geç; sadece daha çekici olmakla kalmaz, daha mutlu da olursun.[1]
  • Dikkat: Gerçek erkekler sapık olmaz. Kendine güven, ancak partnerinin ihtiyaçlarının da farkında ol. Asla ama asla istemeyen birini öpmeye (veya daha kötüsüne) zorlama. Tıpkı senin kendi arzularının derinden farkında olduğun gibi, o da öyledir. Kararlarına saygı göster.
 5. 5
  Öncülük et. Daima liderlik et. Birinin sana nereye gideceğini veya ne yapacağını söylemesini bekleme. Grubun bir karar veremiyorsa sen ver. Lider olmak, diğer insanlar için endişelenmeyi bırakıp gidip yapman gerektiğini bildiğin şeyi yaptığında doğal hale gelir. Bencil değilsin. Aksine, kendi hayatına bakıyorsun çünkü kimsenin bunu senin için yapmasını beklemiyorsun.
  • Her durumda hayatının lideri ol; o kızla konuşmak veya o işi almak istiyorsan yap bunu.
  • Aynı zamanda akranlarına da liderlik et; bir arkadaşın bir kızla konuşamayacak kadar korkaksa acımasız olmadığın sürece onunla biraz dalga geçebilirsin ve amacın güven kazanması için onu motive etmektir. Arkadaşların yardımını takdir edecek ve kadınlar senin için çıldıracak.
 6. 6
  Herkese karşı dürüst ol, özellikle kendine. Kızların kötü erkekleri sevmesinin bir nedeni de dürüst olmalarıdır. "Kibar çocuklar" genellikle dürüst değildir. Kötü bir çocuk bir kızdan hoşlanırsa bunu ona gösterir. İyi bir adam ilgisini gizleme ya da lafı geveleme eğilimindedir. Kibar çocuklar, erkek arkadaşı olmak için bir basamak olarak kızın arkadaşı olmaya çalışır, ancak sonunda onun arkadaşı olarak kalır. Çoğu kız erkeklerin ondan hoşlandığını anlar. Kötü bir çocuk bunu bilir ve bunu bir kıza göstermekte sorun yaşamaz. Kötü bir çocuk olmak için niyetin konusunda dürüst ol. Kızların çoğu dürüstlüğü takdir eder; hiç kimse potansiyel bir partner bulmak için arkadaş canlısı saçmalıklara katlanmak istemez.
 7. 7
  Bağımsız ol. Asla başka birine "ihtiyaç duyma"; etrafında insanların olması güzeldir ancak mutluluğun için gerekli değildir. Kendinden ve tek başına takılmaktan keyif almayı öğren. Başkalarına ne kadar az ihtiyaç duyarsan diğer insanların da sana o kadar çok ihtiyaç duyacağını anlayacaksın. Daima kendi eğlenceni yarat. Güçlü bir tutkun olsun ve vaktini harcamak isteyeceğin hobiler ve başka ilgi alanları bul.
  • Asla bir ilişkiyi ilk önceliğin veya tek mutluluk kaynağın yapma. Seni mutlu etmesi için başkalarını, özellikle kadınları aramayı bırak; onlara ihtiyacın yok. Dünyanın her yerindeki erkekler, kendileri dışındaki her şeyde mutluluk bulmaya çalışırken zaman harcarlar. Kendi başına mutlu olduğunda diğerleri doğal olarak etrafında olmak isteyecektir.
  • Bir hobin olsun. Bu, zamanını alan ve seni mutlu eden her şey olabilir. Yeni, genç, seksi insanlarla iletişim kurmana izin veren bir şeyse çok daha iyi olur. Bu, tutkulu olduğun, sevdiğin ve seni geliştirecek bir şey olmalı! Bir hobin yoksa veya olmasını istemiyorsan en azından gönüllü ol. Zamanını dünyayı daha iyi hale getirmek için kullan; kötü bir çocuksun ama kötü değilsin.
 8. 8
  Kendine değer ver; kendini dengeli ve saygın bir şekilde sev. "Kötü çocuk" kötüdür çünkü kendisi için diğerlerinden daha değerli olduğunu bilir. Kendine değer verir. Kötü bir çocuk kendini herkesten daha iyi tanıdığını anlar, bu nedenle kendisi hakkındaki görüşü diğerlerinin görüşlerinin üstündedir. Olay kendine saygı duymaktır ve başkalarının, özellikle kızların sana saygı duymasını beklemeden önce kendi öz saygını kazanmalısın.
  • Kendine saygıyı nasıl kazanırsın? İnsanlarla alakalı kabul edeceğin veya kabul etmeyeceğin şeyler için bir standart oluştur ve bunu sonuna kadar uygula. Kendine saygı duymanın en önemli kısmı, sana veya senin için önemli olan insanlara saygısızlık eden insanlara (hem erkek hem de kadın) katlanmamaktır.
  • Kibar çocuklarla ilgili bir sorun da herkese iyi davranmalarıdır; iyi olmayan insanlara bile. Hepimize diğer yanağımızı çevirmemiz öğretildi. Ne yazık ki bazı durumlarda bu sadece pislikleri teşvik eder. Kötü davranışları ödüllendirme. Hak eden insanlara karşı nazik ol. Unutma, birine karşı iyi davranmak onu senin gibi yapmaz. Kendini güvenini ve saygını kazanmış iyi insanlarla çevrele.
 9. 9
  Fiziksel olarak güçlü, duygusal olarak daha da güçlü ol. Bir erkek olarak ailenin, arkadaşlarının ve özellikle kadınların güvenebileceği bir güç kaynağı olmalısın. Mızmızlanma ihtiyacını bırak. Ne kadar şikâyet edersen et veya söylenirsen söylen, koşullarının değişmeyeceğini anla. Bunun yerine, kabul et ve üstesinden gel. Sürekli kurban gibi davrananlar çekici değildir ve daha da önemlisi kendilerini geliştiremezler.
  • İşler ters gittiğinde, günü geçirmek için elinden gelenin en iyisini yap. Kötü bir şey olduğu anda etkilenmek kolaydır, ancak kendi sorunlarını çözen bir adam olduğunu ve bunun üstesinden gelebileceğini unutma.
  • Hayatındaki insanlarla ilgilen. Kimsenin bakıcısı olmamalısın; hayatındaki en önemli insan sensin; ama yardımsever, güçlü ve güvenilirsen takdir edilir ve beğenilirsin.
  • Her gün antrenman veya bir tür egzersiz yap. Düzenli egzersiz ruh halini, enerjini ve genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur! Bu, günlük stres seviyeni yönetmene yardımcı olduğu için duygusal kontrolünü geliştirmenin kritik bir parçasıdır. Egzersiz yapmak aynı zamanda kendine olan güvenini ve fiziksel çekiciliğini de geliştirir; bunu yapmamak için hiçbir sebep yoktur.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Kötü Çocuk Öz Güveni Geliştirmek

 1. 1
  Kendini tanı. Yukarıdaki tavsiyelerin çoğu, yüksek bir öz güvene ve iyi bir öz imaja sahip olmanı gerektirir. Bu temellere sahip değilsen gerçek bir kötü çocuk olmak imkânsız değilse de zordur. Kendine "Beni tedirgin eden durumlar var mı?" ve "Olabileceğim en iyi kişi miyim?" gibi sorular sor. Cevaplarından hoşlanmıyorsan sağlıklı bir güven oluşturmak için aşağıdaki adımları kullan. Kısa sürede kötülüğe giden yolda olacaksın.
 2. 2
  Forma gir. Kötü bir çocuk olmak için vücut geliştirici olmana gerek yok ama sağlıklı olman gerekiyor. Bilimsel kanıtlar, fiziksel egzersizin benlik saygısı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ve depresyonun önlenmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Etkiler hem ani (stresi azaltan endorfin salımı yoluyla) hem de uzun vadelidir (öz imaj ve genel zindeliğin iyileştirilmesi yoluyla)[2] Erteleme. Bugün spor salonuna git; yarın değil.
  • Bir araştırma, orta derecede yoğun aerobik egzersizin en büyük anlık psikolojik desteği sağladığını göstermiştir.[3] Fiziksel zindeliğini geliştiren herhangi bir egzersiz rutini seni kendine ve başkalarına karşı daha çekici hâle getirecektir.
  • Bir egzersiz rutini başlatmayla ilgili ipuçları için egzersiz yapma konusundaki birçok nasıl yapılır kılavuzumuzdan birine bak.
 3. 3
  Kazanmaya başla. Kariyerin ve kişisel hedeflerin için sürekli çalış. Kendine güvenmek için zengin olmana gerek yok ama kendinle gurur duyman gerekiyor. Sıkı çalışmak ve başarılı olmak, kendini değerli ve önemli hissetmeni sağlayacaktır. Bu, kendinden emin bir kişiliğin temel taşlarıdır.
  • Herkes (kötü çocuklar dâhil) kişisel aksaklıklar yaşar. Kariyerinde veya kişisel yaşamında zorluk yaşıyorsan bunu göz önünde tut; yaşadığın zorluklara sebat ederek daha güçlü bir kişilik inşa edersin. Asla pes etme!
 4. 4
  Kendine değer ver. Sevdiğin şeylerin tadını çıkarmak için kendine izin ver. Kendini değerli hissetmek için çok para harcamana gerek yok; sadece sevdiğin yiyecekleri pişir, en sevdiğin içkiyi ölçülü bir şekilde tüket ve hobilerini geliştirmek için zaman ayır. Beğendiğin şeyleri yaparsan doğal olarak daha mutlu olursun ve daha mutlu olursan kendine daha çok güvenirsin.
 5. 5
  Psikolojik sorunun varsa bunu ele al. Bazen düşük öz güvenin kökleri derinlere inebilir. Çocukluk çağında istismar ve travmatik deneyimler, yaşamın boyunca benlik saygını olumsuz etkileyebilecek psikolojik zorluklara neden olabilir.[4] Seni zihinsel veya duygusal olarak etkileyen herhangi bir sorun için tedavi görmeye çalış. Danışmanlık, nöroterapi teknikleri ve ilaç kullanımı gibi çeşitli tedaviler mevcuttur.
  • Psikolojik sorunlar için yardım aramanın zayıflık değil, güç belirtisi olduğunu unutma. Gerçek erkekler kişisel sorunlarını görmezden gelmez, onları düzeltir. Bazen bu başka birinin yardımını gerektirir. Bir danışman veya terapiste görünmekten asla utanma; ABD'li yetişkinlerin dörtte birinden fazlası, 2004'te yapılan bir ankete göre iki yıl içinde bir tür akıl sağlığı tedavisi görmüş.[5]
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Kötü Çocuk Randevusu

 1. 1
  Ne istediğini bil. Kötü bir çocuk, bir partnerden ne istediğini bilir ve bu konuda dürüsttür (Birinci kısımdaki altıncı adıma bak.) Dürüst olduğun sürece tamamen cinsel ilişkilerin peşinde koşmanın utanılacak bir tarafı yoktur. Benzer şekilde, uzun süreli bir kız arkadaşa sahip olmak, daha az kötü bir çocuk olman gerektiği anlamına gelmez. Aşağıda, kadınlarla gerçek bir kötü çocuk gibi başa çıkmak için bazı ipuçları var.
 2. 2
  Kendi hayatın olsun. Bir ilişkinin amacı hayatını partnerine adamak olmamalıdır. Evli olsan bile kendi planlarını yap. Kendine zaman ayır. Arkadaşlarınla zaman geçir. Kendine değer verirsen eşin ona zaman ayırmanı daha çok bekleyecektir. Tersine, kendini sürekli olarak partnerinin kaprislerine uygun hâle getiriyorsan zamanın daha az değerli hâle gelecektir. Tüm ilişkilerde karakterini koru; partnerine kendini unutacak kadar kendini adamadığından emin ol.
 3. 3
  Ukala ol. Biriyle ilişki içinde olmak ona tapman gerektiği anlamına gelmez. Onu şaka yollu kızdır! Hafif iniş çıkışlar ilişkiyi tutkulu ve ateşli tutar. Bu aynı zamanda kendine güvenen bir "alfa" kişiliğin iyi bir işaretidir; küçük bir laf dalaşına girmekten korkmadığını gösterirsin.[6] Bir düşün; her zaman çok kibar davranman gereken biriyle bir ilişki içinde olmayı gerçekten ister miydin?
  • Kızdırırken çok acımasız olma. Partnerinin hassas olduğu konulardan kaçın; görünüşü veya kariyeri gibi. Ayarı kaçırma.
  • Seninle dalga geçilmesine hazır ol; kaldıramıyorsan sen de yapma!
  • Yanlışlıkla partnerinin duygularını incitirsen içten bir özür dile. Unutma, kötü çocuklar dürüsttür; eğer gerçekten üzgünsen bunu söyle. Kötü bir çocuk olmak için, hak edilen özrü dilememen gerektiğini düşünme. Bu "kötü" değil; sadece pislikçedir.
 4. 4
  İlişkinde sözün geçsin. Bu, partnerine patronluk taslamak veya karar vermesini engellemek anlamına gelmez. Aksine, uygun olduğu durumlarda kararlı olmayı ve her zaman bir plana sahip olmayı hedeflemen gerektiği anlamına gelir. Örneğin, dışarı çıkıyorsanız bir yer seç ve önceden rezervasyon yaptır. O senden istemeden kalabalığın arasında ona yol göstermek için elini tut. Ruh hâlinize uygun olduğunda onu öp. İkiniz için ne istediğinden emin olduğunu ona göster. Tutkulu olduğun bir sohbet konusu seç. Ailen veya seni çok etkileyen bir olay hakkında konuş. Dedikodu yapma; kalpten konuş, sevgiline hassas bir tarafın olduğunu göster ve ona gerçek aile erkeği tarafını göster.
 5. 5
  Şaşırtıcı ol. Uzun süreli bir ilişkide, belirli alışkanlıklara ve rutinlere düşmemek zor olabilir. Yine de bazen spontane olmak için çaba sarf et. Hafta sonu kaçamaklarını ikinizin de zamanı olduğunda planla. Sabah uyandığında onu bir akşam konserine biletlerle şaşırt. Bir ilişkinin rutinini bozmak, onu taze ve heyecan verici kılar.
  • Vaktinden önce "spontane" faaliyetler planlamak paradoksal görünebilir. Ancak bu gereklidir; hiçbir şey bir buz pateni pistine hazırlıksız bir yolculuk yapıp kapalı olduğunu görmekten daha kötü olamaz. Paten pistleri zaten kötü çocuklara pek uygun bir yer değil.
  • Kendiliğinden olmanın amacının ona hediyeler yağdırmak olmadığını unutma. Kişisel değerini koru; ne yapacağından emin değilsen sevdiğin aktiviteleri planlamaya çalış. Oraya gitmekten mutlu olacaksın ve mutluluğun partnerine yansıyacak.
 6. 6
  Ona alan tanı ve bunu onun da sana verdiğinden emin ol. Kötü çocuklar ve partnerleri birbirine bağımlı değildir. Kendi hayatlarını, arkadaşlıklarını ve hobilerini sürdürürler. Bu da birlikte geçirdikleri zamanı daha değerli kılar.
  • Arkadaşların ve partnerine ayırdığın zamanı dengelemek zor olabilir. Neyse ki bu yaygın bir sorun olduğu için düşünceli (ve bazen düşüncesiz) çevrim içi yazıların kaynağı olmuştur. Tavsiye için mantıklı bir şekilde yazılmış bir makaleye başvurmayı düşün.
  Reklam

İpuçları

 • Kötü bir çocuk olmak, kendine diğer insanlardan ve onların görüşlerinden daha fazla güvenmekle ilgilidir. Olay güvensizliklerini ve şüphelerini fark etmek ve onları ortadan kaldırmakla ilgilidir. Başkalarının onayını alma ihtiyacını bıraktığında, kötü bir çocuk olacaksın.
 • Görselleştirme alıştırması yap. Her gün kendini olmak istediğin adam olarak hayal et. Kendini istediğin gibi konuşurken, yürürken ve düşünürken gör. Bu, hedefine daha hızlı ulaşmana yardımcı olacaktır.
 • Kötü çocuk olmak zaman alır. Adımlarını sırayla at. Bir gün arzuladığın o adam olacaksın. Bu numara yapmakla ilgili değildir; kendinin en iyi versiyonu olmakla ilgilidir. Gerçekten büyümek için kendine zaman ver.
 • İzlenecek filmler: Dövüş Kulübü, 300, Son Samuray, Bay Evet ve Hitch.
 • Oynanacak oyunlar: "Total Overdose", "The Punisher", "GTA Vice City".
 • Bütün kadınlar kötü bir çocuk istemez. Kötü bir çocuk gibi davranmak istiyorsan yine de kadınlara karşı nazik ve saygılı ol. Bu seni daha da havalı gösterir.
 • Okunacak kitaplar: Way of the Superior Man, Psycho-Cybernetics, Iron John, and What Women Want When They Test Men.
Reklam

Uyarılar

 • Kadınlar bazen dürüst mü yoksa sadece bir oyuncu mu olduğunu görmek için seni test ederler. Bunları içselleştirene kadar bu adımları izle.
 • Kötü bir çocuk olmak seni eski muhtaç alışkanlıklarından ve eski muhtaç arkadaşlarından kurtaracak.
 • Kendini değiştirmek kolay değildir ve yıllarca süren programlamadan kaçmak neredeyse imkânsız olabilir. Ancak her zaman daha iyi olabilirsin. En verimli sonuçlar için, kendini tamamen değiştirmeye çalışma; çabalarını en çok iyileştirebileceğin yere yoğunlaştır.
 • Kötü çocuk olmanın pislik olmakla aynı şey olmadığını unutma. Kötü çocuklar, kibirli ya da zalim olmadan kendilerine güvenirler. Değerli olduklarını bilirler ama asla olduklarından daha iyi olduklarını iddia etmezler.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl AnlarsınBir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Numarası YapılırOkula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Numarası Yapılır?
Hoşlandığın Bir Erkeğe Nasıl Kısa Mesaj AtılırHoşlandığın Bir Erkeğe Nasıl Kısa Mesaj Atılır?
Evden Nasıl KaçılırEvden Nasıl Kaçılır?
Nasıl Ağlayıp RahatlanırNasıl Ağlayıp Rahatlanır?
Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)?
Uykuda Boşalma Nasıl ÖnlenirUykuda Boşalma Nasıl Önlenir?
Hocanın Notunu Değiştirmesi Nasıl SağlanırHocanın Notunu Değiştirmesi Nasıl Sağlanır?
Porno Bağımlılığıyla Nasıl Başa ÇıkılırPorno Bağımlılığıyla Nasıl Başa Çıkılır?
Tembellikten Nasıl KurtulunurTembellikten Nasıl Kurtulunur?
Ergenken Nasıl Daha Büyük GörünülürErgenken Nasıl Daha Büyük Görünülür?
Erkeklerin Ergenliğe Girdiği Nasıl AnlaşılırErkeklerin Ergenliğe Girdiği Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 76 kişi çalıştı. Bu makale 28.461 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Gençlik
Bu sayfaya 28.461 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam