Her zaman hayatta hep doğru şeyi yapan ve hayatı kolaylıkla ve zarafetle yaşayan bir erkek mi olmak istemişsindir? Yoksa hiçbir zaman stres yapmayan, gergin olmayan ve kendine güvenen bir kız olmayı mı öğreniyorsun? Havalı ve kendine hâkim olduğuna inandığın insanları düşünürsen onların ortak bazı özellikleri olduğunu görürsün: Onların hepsi kendinden emin, özgün ve genellikle herkese karşı cana yakındır. Senin de onlar gibi olmana hiçbir engel yoktur. Havalı olmanın tek bir evrensel tanımı yoktur ancak başlangıç için sana rehberlik edebilecek bazı noktalar şunlardır:

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Havalı Olmak

 1. 1
  Düşkün olma. Havalı olan insanların düşkün veya umutsuz olmadığını unutma. Onun yerine mümkün olduğunca sorunları kendin çözmeye çalış. Düşkün biri değilsen insanlar sana yardım etmek isteyecek veya senden yardım isteyeceklerdir. Bu özellik insanları kendine çeker. Düşkün olmak, eğer gerçekten darda değilsen büyük bir keyif kaçırıcıdır.[1] Bu, yenilmez gibi davranman gerektiği anlamına gelmez; sadece insanlara yardım etmeleri için yalvarma, yalnız kalamaz gibi davranma veya başkalarından senin problemlerini çözmelerini bekleme.
  • Arkadaşlık harika bir şeydir ancak bir cuma gecesini tek başına geçirmek zorunda kaldığında ölecekmiş gibi davranma. Tek başına biraz zaman geçirmek de güzeldir. Kendini gözlerden uzak tutmak, başkalarının düşündüklerine değil kendine odaklanmanı sağlayabilir, bu da sakin olmanın kilit unsurudur.[2]
  • Biri aramana geri dönmezse vazgeç. Can sıkıcı mesajlarla arkasını getirmene gerek yok. İnsanlara zaman ver ve onlar da sana daha çok saygı göstersinler.
 2. 2
  Kendin ol. Bu, insanların hayranlık duyacağı bir şeydir. Sen eşsizsin ve bir gruba katılmana gerek yok. Kendi arkadaşlıklarını kur. Havalı olmak, sessiz olsan bile dışa dönük bir şekilde kendin olmaktır. Somurtkan ve pasif agresif olarak anlaşılmamaya dikkat et. Kendine karşı dürüst ol! Başkalarının davranışlarını ve tarzını taklit ederek her zaman başkası gibi olmaya çalışma. Bu hareketleri denemek iyi olsa da bunu düzenli olarak yaparsan taklit oldukları anlaşılacaktır. Olmadığın biri olmaktan hiçbir hayır gelmez. Hayatı "kendin" için yaşa. Kendini ve ahlakını dikkate al. Havalı olmak kim olduğunu değiştirmekle ilgili değildir, insanların gerçekte ne kadar harika olduğunu görmelerini sağlayacak kadar kendinden emin olmakla ilgilidir. Unutma, orijinal her zaman taklitten daha değerlidir. Kendine karşı dürüst ol ve kendini değersizleştirme.[3]
  • İnsanların gerçekte kim olduğunu görmesine izin vermezsen amaç ne? Kendin olabilmek ve insanların seni takdir etmesini sağlamak en havalı şeydir.
  • Kendi kişiliğine sahip çık. Kötü alışkanlıkların, iyi yönlerin, görünüşün, sesin; sana ait olan her şey. Onu sahiplen ve kötü bile olsa ya da kendinle ilgili sevmediğin bir şey bile olsa sana ait olan özelliklerden dolayı kimseden özür dileme. Hepimizin insan olduğunu ve tüm kusurlarımız ve özelliklerimize rağmen birbirimizi kabul etmeye çalıştığımızı unutma. Kendin için dünyadaki en önemli insansın, neden kendini olduğun gibi kabul etmeyesin? Ancak kendine güvenmede aşırıya kaçma yoksa kibirli ve benmerkezci olarak anlaşılırsın.[4]
  • Ulaşmak istediğin hedeflerin bir listesini yap. Seni özellikle neyin havalı yaptığı senin kimliğindir. Yeteneklerini bulmaya çalış, spor, müzik, sanat, ne olursa olsun. İnsanlar tutkunu fark edecek ve sana bundan dolayı saygı duyacaklardır. Ayrıca yeni beceriler öğrenip yeni şeyler deneyerek yeni insanlarla tanışabilirsin.
 3. 3
  Kendini ifade et. Kendini ne kadar iyi ifade edersen o kadar iyi anlarsın. Kendini ifade etme, başkalarına karşı kendini hem bilinçli hem de bilinçaltı olarak açma eylemidir. Bu; düşüncelerin, hislerin, isteklerin, hedeflerin, başarısızlıkların, başarıların, korkuların, hayallerinin yanı sıra sevdiğin, sevmediğin ve en sevdiğin şeyleri içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir.[5]
  • Kendini açma yavaş yavaş olur. Bir partide ilk tanıştığın insana kişisel hayatınla ilgili her şeyi anlatma yoksa herşey hızla kötüye gider.
  • "Kendinle ilgili bilgileri saklamak senin acayip havalı görünmeni sağlar." (Sasuke Uchiha)
 4. 4
  Cana yakın ol ancak aşırı hevesli olma. Dışa dönük olan birini herkes sever ancak kimse aşırı heyecanlı olan birini sevmez. Çoğu insan aşırı istekli olan birini rahatsız edici bulur. Kendini insanlara dayatmamaya çalış. Gülümse ve bir sohbet aç ama samimi ve takıntılı arasındaki sınırı bildiğinden emin ol. Yeni bir insanla tanıştığın zaman arkadaş ruh ikizini bulduğunu düşünsen bile ağırdan al.
  • Yeni bir kişiyle takılmak için aşırı istekliysen başka arkadaşın yok gibi anlaşılabilir.
  • Birine karşı samimi bir iltifatta bulunabilirsin ancak ona yarım saat boyunca ne kadar harika olduğuyla ilgili hayranlık konuşması yapma.
 5. 5
  Hoşsohbet biri ol. Herkes ne zaman ne söyleyeceğini bilen birini sever. Sohbete hükmetme. Her ortamda benzer bir hikâye paylaşmana gerek yok. Diğer kişinin hikayesini sadece dinle ve kısaca yorum yap. Çoğu zaman, arkadaşlarının mizahının keyfini çıkararak ve iyi bir dinleyici olarak bir nevi sessiz kalmak ve sohbeti analiz etmek çok daha iyidir.
  • İyi bir dinleyici ol. Diğer kişinin kendisini önemli hissetmesini sağlamaya çalış; ancak sadece gerçekten yapabiliyorsan. Sahte coşku alaycı anlaşılır. İnsanları dinlediğin zaman bu, sadece kendileriyle ilgili iyi hissetmelerini değil onların aynı zamanda seninle ilgili de iyi hislere sahip olmalarını sağlar. Sıkışırsan altın kuralı hatırla.[6]
  • Çoğu insan kendisi hakkında konuşmak ister. Sohbeti başkaları üstünde yoğunlaştırırsan insanlar seninle konuşmayı sevecektir. Yorum yapmak için doğru zamanı bekle. Bir grup sessiz insanın arasına düşersen Demir Adam yaklaşımını benimsemen iyi olur.
  • Şakacı ol! Diğer insanlarla şakalaş. Sınırlarını bildiğin sürece insanlarla dalga geçmek iyidir. Farklı insanlar farklı tahammül seviyelerine sahiptir, bu yüzden birlikte olduğun insanların şaka yaptığını bildiklerinden emin ol.
 6. 6
  Çok fazla konuşma dili kullanmaktan kaçın. Bu, senin "sahte" veya saygın dilini kavrayamayan biri gibi görünmene sebep olabilir. Normal, açık ve kendine güvenerek konuş. Daha resmî bir dil edinmeyi ve çok heceli kelimeler kullanmayı gerekli görüyorsan öyle yap ancak aşırıya kaçma yoksa taklitçi görünürsün. Konuşmanda doğru dengeyi yakalamak, akranlarının gözünde zeki ve bir bakıma çok yönlü görünmeni sağlayacağı için önemlidir.
 7. 7
  Mizah kullan. Havalı insanlar ortamı yumuşatmak için nasıl mizah kullanacaklarını bilirler. Rahatsız olmazlar, kızmazlar ve başlarına ne kadar kötü şey gelirse gelsin yine de onunla ilgili şaka yapabilirler. Başkalarının duygularının farkındalardır ancak kötü duyguların kendilerini etkilemesine izin vermezler.
  • Ancak güçlü duyguları gizlememek de aynı derecede önemlidir. Hayattaki önemsiz şeyleri bırak gitsin ama zor bir dönemden geçiyorsan ihtiyaç duyduğun yardımı aramaktan korkma.[7]
  • Kendine nasıl güleceğini öğren. Havalı olmak mükemmel olmak anlamına gelmez ve sakarlık ve rahatsızlık anlarında komiklik bulabilmek havalı olmanın tanımlayıcı özelliğidir. İnsanlar, bunlar için sana sadece saygı duymayacak, ayrıca aynı onlar gibi insan olduğun için seni seveceklerdir.
  • Havalı olabilirsin veya aşırı havalı olabilirsin. Aşırı havalı insanlar, kendilerini saçma yani aptalca ama aslında komik olan bir şakaya gülemeyecek kadar ciddiye alırlar. O kişi olma.
 8. 8
  Açık konuş. "Havalı" olan insanları gözlemle; onlar genellikle kendilerine güvenerek, anlaşılır bir biçimde ve uygun bir tempoda konuşurlar. Hızlı konuşmazlar, duraklamazlar, aa..., ee... demezler veya mırıldanmazlar. Söylemek istediklerini söylerler ve söylediklerinin arkasında dururlar. Sözüne güven ve kimsenin onu değiştirmeye çalışmasına izin verme. Fikrini belirtirsen ve insanlar buna katılmazsa endişelenme.
  • Birini inciteceğini bilerek söylemediğin sürece sen ne hissettiğini söyledin ve insanlar sana bunun için saygı duyacaklar. Ancak bunu heba etme. Fikrini sadece duyulması için haykırma. Konuyla ilgili olduğundan emin ol ve ona sağlam bir şekilde arka çıkmaya hazır ol.
 9. 9
  "Sakinliğini" koru. Havalı olmanın tam tanımı sakin, kendine hakim, kontrol altında olmak; heyecanlı, kayıtsız olmamak ve sosyal anlamda becerikli olmaktır. Çoğu zaman, havalı insanlar bir şeyler hakkında heyecanlanmayan, havalı bir şey söylemeyeceklerse her zaman konuşmak zorunda olmayan insanlardır. İnsanlarla nasıl baş edeceğini öğren. Kızgın ya da sinirli olma. Havalı olmak doğaldır. Yapması kolaydır. Kendine güven.
  • Çoğu zaman, havalı olmak için fazla gayret gösteren insanlar çok zorlayarak kendilerini baltalarlar. İnsanlar uğraşmadan başarılı olan insanları severler. Bu nasıl olur? Havalı olmanın sırlarından biri, birinin uğraşma ve uğraşmama arasında olduğu zaman her şeyin yerli yerine oturmasıdır.
  • Derin bir nefes al. Havalı olmak her durumda rahat ve sakin olmakla alakalıdır. Sakinliğini kaybetme. Kendini gözü kararmak, gözyaşlarına boğulmak veya herhangi bir şekilde kontrolü kaybetmek üzere hissedersen derin bir nefes al ve ortamı terk et. Sakin ol.
 10. 10
  Dikkat çekmek için kötü davranış sergileme. Sigaraya, içkiye, zorbalığa ve diğer kötü alışkanlıklara başlayan çok insan vardır. Bu, çoğu zaman olumsuz pekiştirmeden gelir. Bir kişi kötü bir şey yaptıktan sonra dikkat ile "ödüllendirilebilir". İnsanlar, "Onun bunu yaptığına inanamıyorum!" derler. Yanlış bir şey yapıldığı için olsa bile dikkati popülerlik olarak yorumlamak kolaydır. Havalı olmak istiyorsan sınırlarını bilmen gerekir.
  • Olumsuz dikkati hiçbir zaman gerçekten havalı olmanın yerine koymamalısın. Çoğu zaman, yasalara karşı gelme ve hortumla bira içme yarışmaları yaparak övünen insanlar, havalı sınıfına girmezler. Bir grup insan senin kimliğini ve seçtiğin hayat tarzını sevmiyorsa yoluna devam et.
  • Uyuşturucu kullanma. Gerçekten havalı olan insanlar, uyuşturucunun ve alkolün etkisi olmadan havalı olmayı bilirler.
  • Sigara içme. Bu seni havalı yapmaz; kötü kokmana sebep olur. Diğer sigara tiryakileri kötü kokuyu fark etmezler çünkü onlar da öyle kokar. Sigara içtiğin zaman büyük ihtimalle diğer sigara tiryakileriyle takılırsın ve bu senin erkek arkadaş ve kız arkadaş seçeneğini sınırlar çünkü sigara içmeyenler sigara kokusundan nefret ederler ve senin yakınında olmak istemezler. Sigara tiryakilerini yargılama; sonunda birine bırakmana yardım etmesi için para ödeyeceğin bir alışkanlık edinme.
  • Tartışmaktan kaçın. Havalı olduğun zaman bir tartışmayı kazanmanın anlamsız olduğunun farkına varırsın. Haklı olduğunu biliyorsan haklısındır. Senin gördüklerini görmemiş olan birini ikna etmeye çalışarak zaman, çaba ve enerjini boşa harcamana gerek yoktur.
 11. 11
  Sadece düşünme; yap. Kişisel gelişimle ilgili kitap ve blog okumak çok iyidir ama aslında dışarı çıkmalı ve sana uygun olan kuramları uygulamalısın. Yap! Korkutucu ama bu yüzden canlandırıcı. Kiminle tanışacağını ve onların sana neler sunabileceğini kim bilebilir? (Eğlence, entelektüel uyarılma, midilliye binme, iş…)
  • Hareket insanı ol; fikir insanı değil.
  • Tabii ki harekete geçmeden önce düşünmek harika bir özelliktir. Ancak bir şeyleri düşünüp sonra hiçbir şey yapmamak seni hiçbir yere götürmez.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Havalı Düşünmek

 1. 1
  İnsanların seninle eşit olduğunu unutma. Bir grup insan bile sana eşittir. Örneğin olası bir işveren, bir grup varlıklı bağışçı, bir çocuk, bir yabancı, ABD başkanı veya çekici bir erkek ya da kız ile konuşsan bile hiçbirinin senden daha iyi ya da daha kötü olmadığını unutma. Onlara da sana davranılması gerektiği gibi davranılmalı. Diğer insanlara karşı saygılı ol ancak onlardan da seni aynı şekilde kabul etmelerini bekle.
  • Biri sana karşı saygısız davrandığında anlayana kadar onları dikkate alma. Rakibini duymamış gibi yapma ama onların görüşlerini rahat bir tavırla konuşma esnasında dikkate alma. Sana karşı saygı göstermemesinin veya kişinin kendisinden istediğin şeyi yapmamış olmasının bir nedeni vardır.
  • İnsanlar sana karşı mutsuz oldukları için, son zamanlarda onları biri incittiği için, sen onlara karşı saygısız davrandığın için veya insanlara karşı nasıl davranmaları gerektiği onlara hiçbir zaman öğretilmediği için kaba davranabilirler. Ancak bunun mutlaka bir sebebi olduğunu bil ve onların sana karşı saygı duymalarını istediğin sürece bu sebebin ne olduğunu öğrenmeye istekli ol.
 2. 2
  Bazı insanların anlamayacağının farkında ol. İnsanları zekânla şaşırtmak harika bir his olsa da bazen seni anlamayan birileriyle tanışabilirsin. Onlar sana merakla bakacak ve senden iğneleyici bir pop kültür referansı olduğunu düşündüğün şeyi açıklamanı isteyeceklerdir. Önemli değil. İnsanlar hakkında büyüleyici olan şey onların çeşit çeşit olmalarıdır.
  • Espri anlayışı çok çeşitlidir. Sana boş gözlerle bakılıyorsa kibar ol, ortamı terk et ve daha sonra bu utancı stand-up komedi usulünde kaydet.
 3. 3
  Arkadaşlarına inan. Seninle takılmalarının bir sebebi var. Kendinde hor gördüğün kişilik özellikleri onların sevimli buldukları acayiplikler olabilir. Kendinin eksik bir versiyonunu dünyaya sunmaktansa bırak onlar karar versinler. Havalı olmak istiyorsan etrafındaki insanların seni gerçek anlamda sevdiğine ve ilişkinizi anlamlı bulduğuna inanmalısın.
  • Sadece seni temsilen havalı yapacağını düşündüğün için havalı olduğunu düşündüğün insanlarla takılmanın hoş olmadığını unutma. Hayat bu şekilde işlemez.
 4. 4
  Farklı olmaktan korkma. Bunun anlamı kendini savunmak, başkasını savunmak veya bir müzik aleti çalmak gibi başka kimsenin ilgilenmediği bir şeyle ilgilenmek olsa da farklı olmaya çalış ve göze çarp. En havalı insanlar, zaman zaman akıntının tersine giden ve insanlara mevcut durumu sorgulatan insanlardır. Kendine güveni olmayan insanlar bazen seni kıskanacaktır. Bu insanlar, dikkati senden çekmek ve kendilerine vermek için sana ulaşmaya çalışacaklardır.
  • Hatırlaman gereken önemli şey zayıf bir şekilde gülümsememektir; onları sadece görmezden gel. Rakibini duymamış gibi yapma ama onların görüşlerini rahat bir tavırla konuşma esnasında dikkate alma.
 5. 5
  Kendini bil. İnsanların yargılarının senin öz saygını etkilemesine izin vermenle diğerlerine karşı nasıl olduğunun farkında olman arasında fark vardır. Senin gerçekte yaptığın şey diğer insanın bakış açısından nasıl göründüğünün farkında olmaktır. Dış görünüş bakımından dişlerinin arasında yemek kalmamasına, nefes kokuna, vücut kokuna, ayakkabına tuvalet kağıdı yapışmamasına vb. dikkat et. Kontrol açısından güleryüzlü ol, dik ayakta dur/otur (Bu, senin daha kedinden emin görünmeni ve hissetmeni sağlar.), cömert, kibar ve düşünceli ol vb.
  • Vücut dilinin kesinlikle her zaman farkında ol; vücut dilini analiz etmek, kendini nasıl ortaya koyacağını bilmede yararlı bir araç olabilir.
  • Okulda, futbol maçında veya bir partide nasıl olduğunu bilmek, insanların senin hakkında ne düşündüğünü anlamana ve hareketlerini buna göre ayarlamana yardımcı olabilir. Bu kim olduğunu değiştirmen gerektiği anlamına gelmez ama bir partideysen sohbete tamamen senin hükmettiğinin ve insanları sıktığının farkına varmak iyidir, bu sayede biraz geri çekilebilirsin.
 6. 6
  Rahatla. Cidden. Kendine sosyalleşmekte iyi olmadığını sürekli söylemen, bir dahaki sefere biriyle sohbet ederken kafanda kuracağın kaygıya sebep olur. O zaman bu kaygıya odaklanırsın ve her şey büyük bir kendini gerçekleştirme döngüsü haline gelir. Sosyal bir durumda nelerin yolunda gitmeyebileceği hakkında sürekli gergin olursan iyi giden şeylerin kıymetini bilemezsin.
  • Gergin ya da kaygılıysan diğer insanlar bunu anlar ve onlar senin gergin enerjinden beslenip daha da fazla kaygı yaratırlar. Onun yerine sakin ol, diğer insanlara sen varken daha sakin olduklarını hissettir ve onları kendine çek.
  • Arada bir güvendiğin bir arkadaşına sinirlenmek normaldir. Sadece her zaman sinirli olan bir insan olarak ünlenme.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Havalı Görünmek

 1. 1
  Kendini olumlu bir şekilde ortaya koy. İyi bir duruşla yürü ve insanların gözlerinin içine bak. Kendini bırakmış bir şekilde yürürsen veya ayaklarına bakıp durursan insanlar sana saygı duymaz. İhtiyacın olan saygıyı görmek için kendinden emin görünmeli ve hissetmelisin. Çok hızlı da yürüme çünkü bu kaçıyormuşsun izlenimi oluşturabilir.
  • Gülümse. Her sırıtışı gerçek olan, daima ve vazgeçmeden gülümseyen biri ol. Biriyle tanıştığında gülümsersen anında kendinden emin, samimi ve rahat biri olarak görünürsün. Kendinden emin, samimi ve rahat insanlar gergin arkadaşlarından daha çekici görünürler.
 2. 2
  Formda ol! Formda olmak kendine saygını artırır ve dünyaya karşı daha olumlu bir tavır takınmanı sağlar. Bu, havalı olmak için altı baklava karın kasına ihtiyacın olduğu anlamına gelmez ama vücuduna dikkat etmenin kesinlikle havalı olduğu anlamına gelir. Düzenli bir şekilde egzersiz yapmaya çalış; spor salonuna git veya spor yap ve formda kal. Sağlıklı beslen. Herkes birçok şeyle ilgilenecek kadar enerjiye doğuştan sahip olmaz, bu yüzden vücut egzersizi yap. Sıkı çalışırsan sonucunu alırsın.
  • Herkesi memnun edemeyeceğini bil. Uğraş ama kendini yargılamak konusunda veya başkalarının seni yargılaması konusunda çok da endişelenme. İnsanların senden hoşlanmaması için milyonlarca sebebi vardır. Onları tespit etmeyi öğren ve buna bağışıklık kazan. Kendinden memnun ol ve zevk aldığın şeyi yap.
 3. 3
  Hijyenik ol. Her sabah ve her gece dişlerini fırçala. Ve yapabiliyorsan öğlen yemeğinden sonra da. Parfüm kullan (eğer kızsan), biraz traş losyonu sür (eğer erkeksen). Her gün duş al ve deodorant sık. Ayrıca cildin kül gibi olmasın diye losyon kullan ve dudakların kuruysa dudak balmı kullan. Diri ve sivilcesiz olması için yüzünü her sabah yıkamalısın.
  • Havalı olmak için her gün görünüşün için saatler harcamak zorunda değilsin. Ama 20-30 dakikanı duş almak ve hazırlanmak için harcamak seni öldürmez.
 4. 4
  Kendinden emin bir vücut dili sergile. Havalı görünmek istiyorsan vücudun her zaman kendinden emin olduğunu göstermelidir. Biriyle konuşuyorsan göz teması kur, jest yapmak için ellerini kullan ve güzel bir duruşla otur veya dikil. Kendini biraz gergin hissettiğin zaman bile gülümse ve biriyle konuşurken ellerinle uğraşma veya yere bakma yoksa söylediklerini inanarak söylemiyor gibi görünürsün.
 5. 5
  Kendi tarzını bul. Kişiliğin öne çıktığı sürece ne istiyorsan giyebilirsin. Erkeklerin her zaman eşofman üstü giyseler bile kız arkadaş edinebildikleri bilinir. En şapşal, "havalı olmayan" erkeklerden bazılarının kız arkadaşları olduğu görülür çünkü herkesin farklı bir havalı algısı vardır. Bu, havalı olmanın kesin bir onayıdır.
  • Havalı olmak için modayı takip etmene gerek yok; sadece ne giyiyorsan giy rahat ve mutlu görünebilmen gerekir.
  Reklam

İpuçları

 • Saçını her zaman yüzünden uzak tutmaya çalış. Saçın yüzünün önünde olduğunda saklanıyor gibi görünebilirsin. Güven uyandırmak için rahat ve içten olmalısın. Gevşek saç tellerini kulağının arkasına sok ve kâküllerin varsa gözlerinin içine kaçmamasına dikkat et.
 • Narsisizm boyutunda kibirli olmak havalı "değildir". Ama öte yandan kişisel cazibe çoğu zaman alçak gönüllülük ve müzik tarzı, inanç, özveri ve etkileyici liderlik gibi ortak ilgi alanları veya zevkleri kabul etme/katılma, takdir etmeyi içerir.
 • Fırsatları kaçırma. Bunlar yeni arkadaşlıkları, yeni ilgi alanlarını vb. beraberinde getirebilir.
 • Kibar ol, öfkeli değil. Kabalaştıkları zaman insanlara öfkeli veya kaba karşılıklar verme. Dışa dönük ol. Sesini duymalarına izin ver. Kendini ve başkalarını savun.
 • Birinden seninle takılmayı istemesini bekleme. Onlar seni bekliyor. Onları sen davet et. Ve hazırlıklı ol. Onlar geldiklerinde yapacak bir şey bulamaz hâle düşme. Bu, arkadaşlarının canını gerçekten sıkar ve bir daha sana gelmek istemezler.
 • Sakin ve aklı başında olmayı unutma. Bu, aşırı heyecanlanma, sesini rahatsız edici derecede yükseltme ve yılışık olma demektir.
 • İnsanları çözmeyi öğren ve fikir paylaşırken sabırlı ol. Birine ne söylersen söyle bunun sadece senin fikrin olduğunu bil. Onlar bunu ya kabul eder ya da reddeder, onları anlamaya zorlamaya gerek yoktur. Neden bahsettiğini bil.
 • Kendin ol, diğerlerine yardım etmek için elinden geleni yap ve asla kimseye sert davranma.
Reklam

Uyarılar

 • Havalılığını başkalarını havalı değil olarak göstermek temeline oturtma. Bu şekilde arkadaştan çok düşman edinirsin. İnsanlar her zaman kendilerine patronluk taslayan veya onları hırpalayan birine bayılmazlar. Belki korkabilirler ama sana saygı duymazlar.
 • İnsanları her zaman destekle ve diğerlerine zorbalık yapma çünkü havalı olmak sosyal anlamda senin kadar yüksek konumda olmayanlar da dâhil herkes tarafından sevilmek demektir.
 • Bazı insanlar seni iyi anlamda etkileyecek insanlar değildir. En popüler grubun bir parçası olmadan da "havalı olabilirsin".
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kıza Nasıl Mesaj AtılırHoşlanılan Kıza Nasıl Mesaj Atılır?
Mililitre (mL) Gram'a (g) Nasıl DönüştürülürMililitre (mL) Gram'a (g) Nasıl Dönüştürülür?
Bir Kızla Mesajlaşma Nasıl BaşlatılırBir Kızla Mesajlaşma Nasıl Başlatılır?
İki Nokta Arasındaki Mesafe Nasıl Bulunurİki Nokta Arasındaki Mesafe Nasıl Bulunur?
Karekök x'in Türevi Nasıl AlınırKarekök x'in Türevi Nasıl Alınır?
"Teşekkür"e Nasıl Karşılık Verilir"Teşekkür"e Nasıl Karşılık Verilir?
Varyans Nasıl HesaplanırVaryans Nasıl Hesaplanır?
Kendini Tanıtma Konuşması Nasıl YazılırKendini Tanıtma Konuşması Nasıl Yazılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Standart Sapma Nasıl HesaplanırStandart Sapma Nasıl Hesaplanır?
Bir Dairenin Çapı Nasıl HesaplanırBir Dairenin Çapı Nasıl Hesaplanır?
3X3 Matrisin Determinantı Nasıl Bulunur3X3 Matrisin Determinantı Nasıl Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 714 kişi çalıştı. Bu makale 138.573 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Eğitim ve İletişim
Diğer dillerde
Bu sayfaya 138.573 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam