Belki bir bilgisayar dehası olarak bir ünün var veya belki de insanların öyle olduğunu düşünmesini istiyorsun. Bir bilgisayarı hack’lemek bilgisayar sistemleri, ağ güvenliği ve kod bilgisi gerektirir; bu yüzden insanlar hack olduğunu düşündükleri bir şey gördüklerinde hemen etkilenirler. İnsanlara bilgisayar korsanlığı yaptığını düşündürmek için yasa dışı hiçbir şey yapman gerekmez; karakterlerle dolu Matrix benzeri bir tarayıcı başlatmak için temel terminal komutlarını kullanmak veya bir .bat dosyası çalıştırmak, izleyicileri hayrete düşürecektir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Komut İstemini Kulllanmak

 1. 1
  Bilgisayarında "Çalıştır" işlevini aç. Bunu, başlat menüsünü tıklayıp "Çalıştır" işlevini bularak yapabilirsin veya "Çalıştır" için bilgisayarında genel bir arama yapabilir ve onu bu şekilde bulabilirsin.
  • Windows kullanıcıları, Çalıştır özelliğini iki tuşa basarak açmak için kısayol tuşlarını kullanabilir: Win+R[1]
 2. 2
  Komut İstemi penceresini aç. Çalıştır pencerendeki arama kutusuna "Cmd" yazarak bunu yapabilirsin. Bu, bilgisayarınla iletişim kurman için metin tabanlı bir yol olan Komut Satırı olarak da bilinen Komut İstemi'ni açacaktır.[2]
  • Apple kullanıcıları Spotlight aramasını veya "terminal" için genel bir bilgisayar aramasını kullanarak Terminal'in komut satırını, Komut İstemi'nin Mac sürümünü açabilir. [3]
 3. 3
  Bilgisayar korsanlığını taklit etmek için Komut İstemi'ni veya Terminal'i kullan. Windows Komut İstemi'nde ve Apple Terminal'de komutları veya bilgi sorgusunu yürütmek için kullanılabilecek birçok komut vardır. Aşağıdaki komutlar etkileyici görünmekle birlikte yazılımına zarar vermez ve yasa dışı değildir.
  • Windows kullanıcıları sürecin daha karmaşık görünmesini sağlamak için, her komutun ardından Enter’a basmayı deneyerek aşağıdaki komutları yazmayı deneyebilir:
   • color a
    • Bu, Komut penceresi metnini siyah arka planla beyazdan yeşile değiştirecektir. Komut İstemi yazı tipi rengini değiştirmek için "color" dan sonraki harfi 0 - 9 sayılarıyla veya A - F harfleriyle değiştir.
   • dir
   • ipconfig
   • tree
   • ping google.com
    • Ping komutu, bir aygıtın bir ağ üzerinden bir başkasıyla iletişim kurup kuramadığını kontrol eder (ancak sıradan bir kişi bunu bilmez). Google burada örnek olarak kullanılmaktadır, ancak herhangi bir siteyi kullanabilirsin.
  • Bir Apple bilgisayarın varsa ekranını profesyonel bilgisayar korsanlığı gibi görünen bir şeyle doldurmak için aşağıdaki güvenli komutları kullanabilirsin. Bu etkiyi elde etmek için aşağıdakileri Terminal pencerene gir:
   • top
   • ps -fea
   • ls -ltra
 4. 4
  Komutlar ve pencereler arasında geçiş yap. Aynı anda çok sayıda karmaşık, ilgisiz işlemi gerçekleştiriyormuşsun gibi görünmesini sağlamak için çeşitli komutlar kullanarak birkaç Komut İstemi veya Terminal penceresi açabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Windows'ta Bir .bat Dosyası Oluşturmak

 1. 1
  Not defterini aç. Bir .bat dosyası oluşturmak için, bir metin düzenleyicide düz metin yazman ve bilgisayarının bu metni çalıştırılabilir komutlar olarak okuması için kaydetmen gerekir. Not defteri veya diğer herhangi bir temel metin düzenleyicisi bir .bat dosyası yazmak için işe yarayacaktır.
 2. 2
  .bat dosyanın işlemlerini not defterine yaz. Aşağıdaki metin, "Hack Penceresi" başlıklı yeşil yazı tipine sahip bir pencere açacaktır. Başlığı değiştirmek için, not defteri dosyandaki "title"dan (başlık) sonraki girdiyi tercihine göre değiştirebilirsin. "@Echo off" metni komut istemini gizlerken, "tree" (ağaç) bir dizin ağacı görüntüleyerek korsanlığın daha gerçekçi görünmesini sağlar. Son metin satırı, yasa dışı olmayan ancak eğitimsiz bir göze saldırmak gibi görünen google sunucusuna ping atma eylemini gerçekleştirecektir. Aşağıdaki metni boş not defteri belgene gir:
  • color a
   title HACK PENCERESI
   @echo off
   tree
   ping www.google.com -t
 3. 3
  Belgeni bir .bat dosyası olarak kaydet. Dosyanı kaydederken "Farklı kaydet"i seçmen gerekecek. Gelen iletişim kutusunda dosyanı adlandır ve dosya adını ".bat" ile bitir. Bu, dosyanı bir metin belgesinden bir toplu iş dosyasına dönüştürür. Toplu iş dosyaları, bilgisayarının işletim sistemine bir dizi komut veren metin içerir.[4]
  • Bu, Windows Vista'da çalışmayabilir.
  • .bat uzantılı bir dosyayı kaydetmenin tüm biçimlendirmeyi kaldıracağına dair seni uyaran bir mesaj alabilirsin, .bat dosyanı oluşturmayı bitirmek için "Evet"e tıkla.
 4. 4
  .bat dosyanı çalıştır. Tüm amaç ve hedefler için, bir bilgisayar korsanı gibi karmaşık bir bilgisayar işlemi gerçekleştiriyormuşsun gibi görünen bir pencere açmak için .bat dosyana çift tıkla.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
İnternet'teki Siteleri Kullanmak

 1. 1
  İnternet tarayıcını aç. Bazı web siteleri yalnızca karmaşık bilgisayar işlevlerini taklit etme amacına yöneliktir. Bunlardan bazıları, filmlerde veya videolarda veya senin gibi kullanıcılar tarafından efekt için kullanılır!
 2. 2
  Hackertyper.net'e göz at. Bu İnternet sitesi, izleyenleri şok edecek bir hızda hacker benzeri metinler oluşturur. Arkadaşlarını kandırmak için bu siteyi kullanırken yaşayabileceğin bir sorun, korsanlara özgü kodu çok hızlı üretmesidir ve bu da etkiyi bozabilir.
 3. 3
  Geektyper.com'un çeşitli temalı hack simülatörü ile arayüz kullan. Bu site belki de en gerçekçi hack-taklit simülatörünü kullanmaktadır. Site ana sayfasına ulaştıktan sonra, bir bilgisayar korsanının yazacağına benzer bir metin istemek için yazmaya devam etmek yerine bir tema seç. Sahte de olsa ayrıntılı işlemler yapmak için klasörlere bile tıklayabilirsin.
  • Bir tema seçtikten sonra tarayıcı pencerende görünecek klasörlere tıklayarak etkinleştirebileceğin, tuş vuruşuyla oluşturulan sahte hacker metni ile sahte işlemler arasında geçiş yap.
 4. 4
  Bu çeşitli siteleri ayrı pencerelerde çalıştır. Bu sitelerin her biri biraz farklı bir hisse sahiptir ve farklı stillerde sahte kod/bilgisayar korsanı metni oluşturur. Alt tuşunu basılı tutarak ve seçeneklerin arasında geçiş yapmak için Tab düğmesini kullanarak açık pencereler arasında hızlıca geçiş yapabilirsin. Daha iyi bir etki için yeni sahte hack’leme tarayıcı penceresine Alt+Tab ile geçmeden önce birkaç tuşa bas. Sekmeler aynı pencerede açıksa Ctrl+Tab ’e bas.
  • Açık pencerelerin farklı düzenlemelerini deneyebilir ya da birkaçını arka planda açık bırakarak çok iyi bir korsanmışsın gibi görünmesini sağlayabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Toplu dosya komut dosyası oluşturmayı biliyorsan bunu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsin.
 • Bunu arkadaşlarını etkilemek için kullanabilirsin!
Reklam

Uyarılar

 • Bilgisayar sistemlerine ve kodlara aşina olan kişiler, gerçekten bir şey mi yaptığını yoksa sadece bir gösteri mi sergilediğini çabucak anlayabilecekler. Akıllıca "hackleme" için hedef kitleyi seç.
 • Bazı yetişkinler gerçekten bilgisayar korsanlığı yaptığını düşünebilir, bu yüzden dikkatli ol ve başını belâya sokma.
 • Komut İstemi'ni kullanırken dikkatli ol. Yanlışlıkla, bilgisayarın için gerekli bir dosyaya zarar veren, verilerini bozabilecek veya daha kötüsüne neden olabilecek çalıştırılabilir bir komut yazmak mümkündür.[5]
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 25 kişi çalıştı. Bu makale 41.276 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 41.276 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam