Sonunda "o bakışı" yakaladın ve hemen yardıma ihtiyacın olduğu kafana dank ettiğinde o eşsiz öpücük için harekete geçmiş bulunmaktasın. Kimi, neyi, ne zaman, nerede, neden ve nasıl öpeceğinle ilgili her şeyi öğrenmeye hevesliysen doğru yere gelmişsin demektir. Dudaklarını büz ve biraz eğlen bakalım!

Kısım 1
Kısım 1 / 5:
Öpüşmeyi Başlatmak

 1. 1
  Onunla ilgilendiğini ima et. Öpüşme derdinde olduğunu bir anda açık edip doğrudan söylemeden, bununla ilgili karşı tarafa üstü kapalı sinyaller gönderebilirsin. Bunu romantik olarak iletmenin yolu şudur:
  • Kısa bir süreliğine diğer kişinin dudaklarına bakarken yakalan.
  • Dudaklarını büzme. Dudakların açıklıktan rahatça nefes alabilecek kadar değil, alt dudağını kolayca ısırabilecek kadar, hafifçe aralanmış olsun.
  • Ağzını çekici hâle getirir. Pul pul olmuş dudakları pürüzsüzleştirmek için dudak nemlendiricisi ya da dudak parlatıcısı kullan. Nane şekeri yiyerek veya ağız spreyi kullanarak nefesinin temiz kokmasını sağla. Sakızdan uzak dur; karşındaki kişi seni öpmeye kalkarsa sakızı tuhaf bir şekilde tükürmen gerekebilir.[1]
 2. 2
  Öpüşme duvarını aş (isteğe bağlı). Kendini yeterince cesur hissediyorsan onun eline veya yanağına kondurduğun küçük bir öpücükle nabzını yokla. Karşı taraf ilgili görünüyorsa dudaklarına da bir öpücük kondurarak ilerlemende sakınca olmayabilir.
  • Eğer bir kızı öpüyorsan: Kızın elini tutup yavaşça kendi ağzına götür. Elleri ayırmadan önce dudaklarını iki üç saniye elinin arkasına nazikçe bastır.
  • Eğer bir erkeği öpüyorsan: Ona doğru eğil ve yanağına iki üç saniye süren bir öpücük kondur. Dudakların yumuşak olsun ve ailenden birini öpüyormuş gibi dudaklarını büzmekten kaçın. Niyetinin daha da belli olmasını istiyorsan yanağının dudağının tam yanındaki kısmını öpmeyi hedefle.
 3. 3
  Romantik bir iltifatla doğru atmosferi oluştur. Büyük oyna ve karşı tarafa düşünebildiğin en büyük iltifatı et. Doğru şekilde yaparsan diğer kişi öncülük yapıp seni öpmek için eğilebilir.
  • Bunu yakın bir şekilde söyle. Sesinin yüksekliğini ve tonunu hafifçe alçalt ve gözlerini ona kilitle. Bu, ona karşı derin duygularının olduğunu iletmekle kalmaz, aynı zamanda ne dediğini duymak için sana yaklaşmasını sağlar.
  • Karşı tarafın çekici olan bir niteliğine odaklan. Flörtünün gerçekten harika bir basketbol oyuncusu olduğunu düşünsen bile şu an bundan söz açmak için en iyi zaman olmayabilir. Bunun yerine, iltifatını flörtünü romantik anlamda bir partner olarak nasıl gördüğüne dayandır. Şu ifadeleri dene:
   • "ÇOK güzelsin."
   • "Gözlerin aklımı başımdan alıyor."
   • "Gülümsediğini görmeyi çok seviyorum."
   • "Şu an seninle birlikte olduğum için çok şanslıyım."
 4. 4
  Doğrudan öpüşmeyi teklif et. Diğer her şey başarısız olursa her şeyi riske atıp niyetini ifade et. Flörtün hiçbir ipucunu anlamadıysa ve dudakları kenetlemek için can atıyorsan açık sözlü olup onu öpüp öpemeyeceğini sorabilirsin. Ancak endişelenme; hem açık hem de romantik ve ikna edici olabilirsin. Doğru kelimeleri bulamıyorsan şu ifadeleri dene:
  • "Şu an seni öpmekten daha çok istediğim hiçbir şey yok."
  • "Bu, kulağa çok küstahça geliyorsa özür dilerim, ama seni gerçekten öpmek istiyorum."
  • "Seni o kadar çok öpmek istiyorum ki bu beni neredeyse öldürecek."
 5. 5
  Onu öp. Olumlu cevap aldıktan sonra hiç boşa zaman harcama; gözlerini kapat, eğil ve öp![2] Sonraki kısımlarda, bazı öpücük tekniklerinin yanı sıra ilk öpücük veya bir buluşmadan sonra öpüşmek gibi farklı buluşma durumlarında öpüşmenin nasıl yapılacağı tartışılacaktır.

Kısım 2
Kısım 2 / 5:
Öpüşme Tekniklerini Kullanmak

 1. 1
  Dudakların rahat bir şekilde dursun. Ailenden birilerini veya öpmek zorunda olduğun birilerini öperken dudaklarını gergin bir şekilde büzersin, ancak ağzının hafifçe aralanmış olması ve rahat bir şekilde durması karşı tarafa bir açıklık hissi verir.
 2. 2
  Birkaç kere yumuşak bir şekilde öp. Yumuşak, nazik öpücüklerle yavaş şekilde başla ve şimdilik dil ve diş kullanma. Partnerin kabul ediyor gibi görünüyorsa Fransız öpücüğüne geçebilirsin.
  • Dudaklarının şapırdamasından kaçınmaya çalış. Ses dikkat dağıtıcı olabilir ve o ana kendini vermeni engelleyebilir. Dudaklarını şapırdattığını fark edersen yavaşla ve dudaklarını biraz daha aç.
  • Başlangıçta çok ileri gitme. Şimdilik dudaklarını flörtünün ağzına bastırmaktan kaçın. Yumuşak bir şekilde öpmek diğer kişiye rahatsız olduğunu hissettiğinde durma şansı vermenin yanı sıra, sana olan ilgisini ölçme olanağı da sağlar.[3]
 3. 3
  Tükürüğünün kontrol edilebilir bir seviyede olmasını sağla. En son isteyeceğin şey, flörtünün öpüşürken senin salyalı bir köpek yavrusu gibi olduğunu düşünmesidir. Ara sıra fazla tükürüğünü yutarak bu durumdan kurtul. Dudaklarının biraz fazla ıslandığını fark edersen geri çekilip fazla tükürüğü ağzına geri çekmek için dudaklarını çaktırmadan büz.[4]
 4. 4
  Dudaklarını onunkilere "kilitle". Başlangıç öpüşmeniz yolunda gittiyse daha yakından öpüşmenizi sağlayabilecek (ve Fransız öpücüğüne güzel bir geçiş olabilecek) dudak kilitlemeyi dene. Temel olarak, dudaklarınız aşağıdan yukarıya doğru (örneğin) şöyle olacak şekilde "dizilecek":
  • Senin alt dudağın
  • Partnerinin alt dudağı
  • Senin üst dudağın
  • Partnerinin üst dudağı
  • Başlangıç için en iyi seçim, partnerinin alt dudağını dudaklarının arasına almandır. Çoğu insanın alt dudağı daha büyüktür; bu da onu dudaklarınla kavramanı kolaylaştırır.
 5. 5
  Nefes almaya dikkat et. İdeal olarak öpüşürken burnundan hafifçe nefes alabilmen gerekir. Ancak bu mümkün değilse nefes almak için bir saniye ara ver.
  • Nefes nefese kaldığın için veya bir saniye ara vermeye ihtiyaç duyduğun için utanma. Zor nefes alman gergin ve heyecanlı olduğunu gösterir ki bu muhtemelen partnerinin hoşuna gider.
 6. 6
  Ellerini kullan. Ellerini iki yanında pişmiş çubuk makarna gibi sallandırma; onları iyi değerlendir![5]
  • Ellerinle hafifçe partnerinin omuzlarından ya da belinden tut. (Batı kültüründe kızlar genelde ellerini erkeklerin omuzlarına koyarken erkekler de kızın belinden tutar.)
  • Partnerini kendine daha da yakınlaştırarak yakınlığı bir üst seviyeye taşı.
  • Ellerini yüzünün iki yanına koyup başparmaklarını elmacık kemiklerinin üstünde gezdir ya da bir elini çenesinin altına koyup onu yukarıya doğru kaldır.[6]
  • Diğer bir ciddi anlamda şehvetli hareket de iki elini birden partnerinin ensesine koyup ellerini saçına dolaman ve saçını nazikçe çekmendir.
 7. 7
  Dil kullanma denemesi yap. Partnerinin alt dudağı iki dudağının arasında olacak şekilde dudaklarınızı kilitleyince dilinin ucunu dudağına sürt. Bunu yavaşça yapman daha da iyi olur.
  • Partnerinin nasıl tepki verdiğine bak. Daha çok bastırırsa ya da harekete karşılık verirse öpücüğün yoğunluğunu artırmaya devam edebilirsin. Flörtün geri çekilirse belki de şimdilik dilini geri çekip sadece dudakla öpüşmeye devam etmen en iyisi olur.[7]
 8. 8
  Fransız öpücüğünü dene (isteğe bağlı). Batı kültüründe öpüşme sırasında dil kullanmak Fransız öpücüğü olarak adlandırılır. Peki, bu neden Fransızlara mal ediliyor? Kim bilir! Buna şöyle başlanır:
  • Dilini partnerinin alt dudağının iç kısmında gezdir. İlk başta yavaşça ve hafifçe hareket ettirmeye çalış; partnerin olumlu karşılık verir gibi görünürse hızını ve baskıyı artır.
  • Dilinin ucunu partnerinin ağzının içine kaydır ve hafifçe onun dilinin ucuna doğru getir. Hafif, ani hareketler yap ve dilini hareket ettirmeye devam et. Dilini partnerinin ağzının içinde gevşek bir şekilde bekletmen çekici olmaz ve öpüşmeyi çabucak sonlandırır.[8]
  • Partnerin karşılık veriyorsa daha derin ve daha sert vuruşlar yapmayı dene.
 9. 9
  Karıştır. Yoğun dil hareketini sonsuza kadar sürdürmek zorundaymışsın gibi hissetme. Yumuşak ve sert, yavaş ve hızlı, derin ve sığ arasında geçişler yap. Geriye dönüp birkaç dakikalığına sadece dudaklarını da kullanabilirsin.
  • Tekniğinde geçişler yapman partnerinin bir sonraki hareketini tahmin etmesini de engeller. Bu merak ve kendiliğindenlik hissini korumak öpücüklerinin tazeliğini yitirmemesini sağlar.
 10. 10
  Partnerinin dudaklarını hafifçe ısır (isteğe bağlı). Dişler öpüşmenin gerekli bir unsuru değildir, ancak onları partnerinin dudağında gezdirmen ortama beklenmedik bir unsur sokabilir. Bu konudaki tavsiyeler şunlardır:
  • Mümkün olduğunca az baskı yap. Hafifçe ısırman gerektiğini unutma.
  • Yavaş hareket et. Çok hızlı ilerlememek partnerinin dudağını yanlışlıkla yaralayacak kadar ısırmanı önler.
  • Dudaklarınız kilitlendiğinde dişlerini partnerinin alt dudağının üzerine yerleştir ve dişlerin neredeyse sonuna ulaşana kadar dudağı içine çek. Bir an için durakla, sonra normal bir şekilde öpüşmeye devam et.
  • Isırma olayını fazla abartma. Bu esas hareket değil, ara sıra yaptığın bir şey olmalıdır.
  • Geri çevrilmeye hazır ol. Herkes öpüşürken diş kullanılmasını sevmez. Partnerin olumlu tepki vermezse kırılmamaya çalış; bu muhtemelen senin tekniğindeki kusurdan dolayı değil, kişisel bir zevk meselesidir.
 11. 11
  Ara sıra verdiğin aralarla yoğunluğu artır. Bir dakikalığına geri çekilip partnerinin gözlerinin içine bak, kulağına bir şey fısılda ya da sadece nefesini tutup iyi şansına şaşır.[9]
  • Bu küçük anlar, hareketin keyfini kaçırmak yerine öpüşmeyi daha da yakın bir hâle getirebilir. Bu, partnerine onu sadece öpülecek bir şey olarak değil, bütünüyle bir insan olarak gördüğün hissini verir.

Kısım 3
Kısım 3 / 5:
İlk Öpücüğü Tecrübe Etmek

 1. 1
  Güvenilir bir partner seçmeye çalış. Güvendiğin birini öpmen, ilk öpücük kaygısını büyük oranda giderebilir. Birinin ilk kez öpüştüğü kişi olduğunu bilseydin sabırlı ve anlayışlı olmaya çalışırdın; bu nedenle partnerinden de sana aynı şekilde davranmasını bekle.
  • Tuhaf bir ilk öpücüğün ilişkinin (ya da dünyanın) sonu olmayacağını aklında bulundur. Aslında, paylaşılmış bir tecrübe olarak aranızda yakınlık oluşturabilir. Buna gülebildiğiniz sürece sorun yaşamazsınız.
  • Herkesin ilk öpücük deneyiminde zorlandığını unutma. Sen bilmesen de bu konuda çoğu insan muhtemelen senin olacağından daha garip davranmıştır.
 2. 2
  Ağzını hazırla. Çatlamış dudaklarını bir dudak nemlendiricisi ya da dudak parlatıcısıyla pürüzsüzleştir ve dişlerinle dilini iyice fırçala. Ağzın biraz kötü kokuyor gibi geliyorsa nefesini tazelemek için naneli şeker ye ya da ağız spreyi sık.[10]
  • Ağzının temiz ve çekici olduğunu bilmen öpüşmeye karşı daha öz güvenli olmanı sağlayabilir.
  • Bununla birlikte, temizliği takıntı hâline getirmen gerektiğini de düşünme. Kısa zaman önce keskin kokulu (soğan veya sarımsak gibi) bir şey yemediysen ya da sabah daha yeni uyanmadıysan çoğu ağız gibi senin ağzının da "tadı" ılıktır.[11]
 3. 3
  Acele etme. Alt tarafı ilk öpücüğünü deneyimleyeceksin! İkiniz de şu an öpüşmezseniz dünya sona erecek derecesinde arzularınızın altında ezilmiyorsanız süreyi uzatın. Gerçekleşmeden önce öpücüğün gerçekleşeceğini düşünmek, sürekli göz teması kurmak çok heyecan verici ve şehvetli olabilir.[12]
 4. 4
  Diğer kişinin öncülük yapmasını bekle (isteğe bağlı). Doğru teknikleri bilmediğin için gerginsen öpüşme sırasında gerçekleşen şeylere partnerinin öncülük yapmasını bekle. Kendi hareketlerini deneyecek derecede rahat olana kadar onun yaptıklarını taklit et.
  Moshe Ratson, MFT, PCC

  Moshe Ratson, MFT, PCC

  Evlilik ve Aile Terapisti
  Moshe Ratson, New York’da bir koçluk ve terapi kliniği olan spiral2grow Marriage & Family Therapy’nin Yetkili Müdürü’dür. Evlilik ve Aile Terapisi alanında Yüksek Lisans derecesini Iona College’den almıştır ve 10 yıldan fazla süredir terapi alanında çalışmaktadır.
  Moshe Ratson, MFT, PCC
  Moshe Ratson, MFT, PCC
  Evlilik ve Aile Terapisti

  Hangi ipuçları işe yarar? Çift danışmanı Moshe Ratson şöyle diyor: "Birini öpmek istediğini göstermek için konuşurken sesini alçaltıp biraz öne doğru eğilmeyi dene. Hatta kulağına bir şeyler fısıldayabilirsin. Fiziksel olarak normalden daha fazla yakınlaş. Ayrıca partnerinin vücut dilini yansıtmayı da düşün."

 5. 5
  Birkaç tane hesaplanmış risk al. Öpüşme konusunda kendini daha da rahat hissettikçe öpüşmeyi başlatmada veya yeni teknikler kullanmada öncülük yapmaya çalış. Partnerin olumlu tepki vermezse kişisel tercih meselesi olarak bunun üstünü çiz ve başka bir şey dene.

Kısım 4
Kısım 4 / 5:
Bir Buluşmadan Sonra Öpüşmek

 1. 1
  Yakınlaş. Bir hoşça kal öpücüğü ihtimali her zaman oluştuğundan ve bu da muhtemelen senin istediğin şey olduğundan ona kısa süre içinde yakınlaşman en iyisi olur. Aksi takdirde aranızda uçurum gibi bir mesafe olduğunu hissederek birbirinize hoşça kal dersiniz ve bu da öpücük hamleni bariz ve garip bir hâle getirir.
  • Bu, en sönük buluşma sonlarında o çok korkulan, son dakika dönüp yanaktan öpme anını yaşadığın zamandır ki daima “Bana erkek kardeşimi hatırlatıyorsun.” sözünden hemen sonra gerçekleşir. Flörtünü arabaya, kapıya vs. doğru götürürken omzuna ya da sırtına elini (ya da ceketini) koy. Bu, dokunma engelini kaldırır, flörtüne niyetini nazikçe belli eder ve sana sürekli ona yakın durman için bir bahane verir.
 2. 2
  Flörtünün tepkisine bak. Flörtün vücudunu senden uzağa doğru eğerse ya da aranızda mesafe oluşması için hızlanırsa iyi geceler öpücüğü olayına girmeye çalışma ve egon yüzünden aptal yerine düşme.[13] Kocaman gülümse, güzel zaman geçirdiğiniz için ona teşekkür et ve kendi yoluna git. Bu flörtünün henüz öpüşmeye hazır olmadığından dolayı da olabilir.
 3. 3
  Göz teması kur. Yakınında dururken göz teması kurman randevu sonrası öpücüğünün gerçekleşeceğinin evrensel olarak kabul edilen bir göstergesidir.[14]
  • Göz teması çok uzarsa onu bozup gerektiği şekilde tekrar kur; gözlerinin etrafta dolaşması, flörtünün sorgudaymış gibi dik bakışlarına maruz kalmasından daha iyi olur. Romantizmi sürdürürken göz temasını bozmanın iyi bir yolu flörtünün dudaklarına bakmandır.
  • Arzularını bu kadar belli etmen sana garip gelebilir, ama flörtüne önceden haber vererek onu öptüğünde, öpüşmenin çok daha sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak ve onu harika bir sevişme seansına çevirme ihtimalini artıracaksın. Öte yandan, sürpriz bir öpücük kondurmak burunlarınızın ve dişlerinizin çarpışmasına, korkup geri çekilmesine ve daha bir sürü garipliğe yol açabilir.
 4. 4
  Konuşmayı bitir. İnsanlar gergin olduğunda bunu çoğu zaman konuşacak herhangi bir şey bularak telafi ederler, bu da öpüşme fırsatlarını yok eder.
  • Konuşmayı bir an önce hoşça kal demek istiyorsun gibi anlamasına sebep olacak şekilde aniden bitirmemelisin ancak flörtünün konuşup durmasını da teşvik etmemelisin.
  • Arkadaşça ancak kısa cevaplar vererek konuşmanın bitmesini sağla.
 5. 5
  Öpüşme engelini kaldırmayı düşün. Her şey yolunda gidiyorsa ancak tam bir romantik öpüşmeye dalmaya tam olarak hazır değilsen sarılmak için eğilip onu yanağından öp.
  • Bunu yanağın ortasına arkadaşça kondurulan bir öpücükle karıştırma; öpücüğünü kulağa ya da dudağa yakın bir yere kondurarak ve dudaklarını bir saniye orada bekleterek hislerini belli et ya da dudakların kulağına değerken cilveli bir şey fısılda. Bu karşındakinin öpücüğün arkadaşça bir bağlamda olmadığını anlamasını sağlar.
 6. 6
  Sade ol. Bu, o kişiyle ilk öpüşmense ya da daha da önemlisi ilk buluşmanızsa abartılı olma. Dudaklarını hafif aralık tut ve partnerinin dudaklarına doğrudan bir öpücük kondur ya da nazikçe dudaklarını onunkilere kilitleyerek bahsi yükselt.
  • Bu kişinin bir süredir peşinde koşmuyorsan sert bir şekilde veya dilini kullanarak öpmekten kaçın. Bu ona çok erken gibi gelebilir ve gelecekteki fırsatları ortadan kaldırabilir.
 7. 7
  Flörtünün öncülük yapmasına izin ver. Flörtünün öpücük sırasında nasıl tepki verdiğine ve hareket ettiğine dikkat et. Sana daha fazla yaslanır veya uzaklaşmazsa daha romantik bir öpüşmeye geçiş yapabilirsin; aksi takdirde yavaşça geriye çekilerek, göz teması kurmak için gözlerini açarak ve gülümseyerek öpüşmeyi bitir.[15]

Kısım 5
Kısım 5 / 5:
Romantik Olmayan Bir Öpücük Vermek

 1. 1
  Dudaklarını büz. Dudaklarını büzmen onları sıkı ve bir bakıma kapalı bir hâle getirir, bu da ağzını daha fazla yakınlık için açmak istemediğini gösterir. Çoğu insan dudak büzmeyi kesinlikle arkadaşça bir hareket olarak görür.
  • Dudaklarını doğru bir şekilde büzüp büzmediğini öğrenmek için havayı öp. Öpme sesi ne kadar yüksek? Havayı içine çekerken dudaklarını ayırdığında açıkça duyulabilen bir "pat" sesi çıkmalıdır. Romantik bir öpücükte bu ses neredeyse hiç çıkmaz çünkü dudakların çok daha gevşemiş bir durumda olur.
 2. 2
  Niyetini belli et. Birini yanağından öpmek istiyorsan ve o kişinin niyetini yanlış yorumlama ihtimali varsa eğilmeden önce kafanı yana doğru çevirerek ağzını hedeflemediğini belli et. Kulak ya da ağız gibi daha romantik alanlara sapmaması için öpücüğünü doğrudan yanağın ortasına kondurmaya çalış.[16]
  • Diğer kişinin tenini öpme konusunda kendini rahat hissetmiyorsan hava öpücüğünü dene. Yanağın diğer kişinin yanağının yanına değecek şekilde eğilip hızlı ve sesli dudak büzme hareketleriyle havayı öp. Daha fazla etki yaratmak için geri çekil, yüzünün diğer tarafına geç ve aynı şeyi tekrar yap.
 3. 3
  Öpücüğü kısa tut. Dudaklarının diğer kişinin yanağında ya da dudaklarında kalma süresi bir önceki adımda tarif edilen öpme sesinin çıkmasıyla sınırlı olmalıdır. Dudaklarını orada bekletirsen bu çok arkadaşça gibi görünmez.
 4. 4
  Saygıdan veya hayranlıktan dolayı öp. Diğer kişinin önünde eğil ya da diz çök. Saygıyla yukarıya doğru bak. Öpücük sırasında bu pozisyonda kal. Kişinin elini nazikçe tut ve dudaklarına yaklaştır.

İpuçları

 • Anı yaşa. Aklın başka yerde olursa pek iyi öpüşemezsin. Örneğin, öpüşürken "Acaba ne düşünüyor?", "Bu akşam iyi görünüyor muyum?" veya bunun gibi düşüncelerden uzak durmaya çalış. Kendini çok düşünme ya da eğer yapabiliyorsan öpüşme dışında herhangi bir şey düşünme. Bunun yerine, dudaklarının diğer kişinin dudaklarına değerken verdiği hisse odaklan.
 • Harekete geçmeden önce iyi öpüşüp öpüşmediğini kontrol edebilirsin. Bu, daha sonra utanacağın anlar yaşamanı engeller.

Uyarılar

 • Öpüşmeyle (özellikle derin öpüşmenin) herpes simpleks ya da enfeksiyöz mononükleoz (mono) gibi hastalıkların geçebileceğini bil.[17]

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Seni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl BırakılırSeni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl Bırakılır?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 304 kişi çalıştı. Bu makale 335.324 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Diğer dillerde
Bu sayfaya 335.324 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?