Daha canlı, akılda kalıcı ve çekici bir insan olmaya hazır mısın? Karizmanı oluşturmaya ve genel olarak yanında olmaktan hoşlanan başkalarıyla güçlü ilişkiler kurmaya hazır mısın? Sıkıcı ya da cazibesiz olduğunu düşünmeyi bırak ve kendi öz güvenini geliştirmek ve başkalarının gözünde daha fazla takdir kazanmak için proaktif adımlar at.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Vücuduna Bakmak

 1. 1
  Sağlıklı bir yaşam tarzını benimse. Sağlıklı bir vücut genellikle çekici bir özellik olarak kabul edilir. Bu, vücut geliştirmeci veya maraton koşucusu olman gerektiği anlamına gelmez. Günlük yaşamında temel sağlıklı kararlar vererek başla ve oradan yürü. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, potansiyel bir eş için çekici özellikler olan olgunluk ve sorumluluğu gösterebilir.
  • Araştırmalar, erkeklerde %12 vücut yağının ve kadınlarda %20 vücut yağının çabalamak için iyi bir hedef olduğunu gösteriyor. Erkeklerde %12 vücut yağ oranı testosteron seviyelerini yükseltir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.[1]
  • Kadınların vücut yağları erkeklerden daha fazladır ve %20 yağ oranına sahip bir kadının kıvrımları daha belirgindir.
  • Daha fazla meyve ve sebze yemek, diyet yaparken daha canlı olmanın harika bir yoludur. Meyve ve sebzeler, cilde sağlıklı bir parlaklık veren antioksidanlar ve bitki bazlı pigmentlerle doludur.
 2. 2
  Güzellik uykunu al. Ne kadar bakımlı olursan ol veya ne kadar makyaj yaparsan yap araştırmalar uykusuzluk çeken insanların daha az sağlıklı, daha yorgun ve genel olarak daha az çekici göründüğünü göstermiştir.
  • Kırmızı gözlerle ve diğer uykusuzluk belirtileriyle savaşmak için her gece 8 saat uyumayı hedefle.
 3. 3
  Bakımlı kal. Duş çoğu sorunu çözer. Dişlerini düzenli olarak fırçala ve diş ipi kullan. Saçını tara. Saçlarını düzenli olarak kestir. Tırnaklarını temiz tut. Güzel kok. Koku, çekicilik üzerinde güçlü bir etkendir. Kişisel hijyen çok önemlidir.
 4. 4
  Merkezini bul. Sağlık, genel çekiciliğe büyük katkı sağlar. Hem duygusal hem de fiziksel olarak sağlıklı görünürsen otomatik olarak daha çekici görüneceksin.[2] Diyet ve egzersizine ek olarak meditasyon; zihnini gevşetmek, stres hormonlarını düşürmek, ruh hâlini iyileştirmek ve cildini temizlemek için güçlü bir araçtır.
  • İster meditasyon (nefesine odaklan) ister farkındalık (şimdiye odaklan) ister sadece şu anda olup bitenlere dikkat etmek olsun bu uygulamalar seni bir sakinlik ve rahatlık duygusu oluşturmaya yönlendirecektir.
  • Bu, büyük etkisi olan küçük bir değişimdir. Kendini anın içinde olmak için eğit ve başkalarının zarafet aurana nasıl tepki verdiğini izle.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Vücut Diliyle Çekici Olmak

 1. 1
  Ayaktayken gövdeni saklama.[3] Vücut dilinde çekici ol. Açık vücut dili, herhangi bir kıyafetten daha çekici olabilir. Varlığı ve çekiciliği ifade etmek için vücut dilini kullanabilirsin.
  • Kollarını bağlama, telefonuna göğsünün önünde bakma ve çantana sarılma veya bir kadeh şarabını önünde tutma. Bunların her biri kapanmış, ulaşılamaz bir kişi imajı yansıtabilir.
 2. 2
  Ellerini göster. Genelde birinin elini göremediğimizde ona güvenmekte güçlük çekeriz. Araştırmalar, bir kişinin en çekici özelliğinin ulaşılabilirliği olduğunu gösteriyor.[4] Sosyalleşirken, duruşunu açık ve ulaşılabilir kılarak insanlara onlarla bağlantı kurmak istediğini göster.
  • Ellerini ceplerine, masanın altına veya paltona sokma. Ellerini göremezlerse insanların sana açılma olasılığı daha düşük olabilir.
 3. 3
  Gülümse. Bunun çok önemli ama aynı zamanda basit olması inanılmaz bir şey. Gülümsediğimizde otomatik olarak daha cana yakın, daha ilginç ve daha arkadaş canlısı oluruz. Gülümsemek, çekicilik için çok büyük bir araçtır.[5]
  • Gördüğün insanlara gülümse; çoğu da sana da gülümseyerek karşılık verecektir.
 4. 4
  Göz temasını koru. İyi bir göz teması, kelimelerden daha fazlasını ifade edebilir. Göz teması yoluyla ilgilendiğini, dinlediğini ve şu anda olduğunu ifade edebilirsin. Baktığın kişiyi önemsediğini gösterebilirsin.
  • Aşağıya bakmaktan veya baktığın yeri değiştirmekten kaçın. Bu, ilgisiz olduğunu gösterebilir.
  • Bazen çok fazla göz teması ürpertici veya tuhaf gelebilir. Normalden bir saniye daha uzun göz teması kurmayı dene ve insanların gözlerinin rengi gibi bir şeye odaklan. Bu tür bir göz teması daha cana yakındır.
 5. 5
  Giyiminle etkile. Sana iyi uyan ve vücudunu iyi gösteren giysiler giy. Araştırmalar, kırmızı giymenin potansiyel bir eş için çekiciliğini artırabileceğini göstermiştir.[6]
  • Bayanlar, kırmızı bir elbise giyin ya da biraz kırmızı ruj sürün.
  • Hafif sakal bırakan erkekler bazı kişilere daha çekici gelir. Sakallarını uzatırsan bakımlı tuttuğundan emin ol.[7]
 6. 6
  Dik dur. Başını dik tut ve ileri bak. Kendinden emin bir duruşla yürürken içten içe daha rahat hissetmeye başlayacaksın.[8] Bu, daha çekici olmanın en kolay ve en ucuz yollarından biridir. Sadece biraz daha dik dur.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Sosyalleşmek

 1. 1
  Önce dinle. Başkalarını kendileri hakkında konuşmaya teşvik et. Dikkatleri üzerlerinde tut. Sadece onlara odaklanarak onlara tüm dikkatini ve takdirini ver. İnsanların kendileri hakkında konuşmalarına izin verdiğimizde bu onların beyinlerindeki zevk tepkilerini tetikler.[9]
  • Eşyalarını kaldır. Telefonunu kontrol etme. Monitörüne bakma. Bir an bile başka hiçbir şeye odaklanma.
 2. 2
  Sorularla cevap ver. Onlara hayatlarındaki olumlu şeyleri sor. Cevap verdiklerinde, onlara genel olarak yaşam hakkında nasıl hissettiklerini sor. İlk soruya zaten olumlu bir yanıt aldığın için ikinciye olumlu bir yanıt alma olasılığın daha yüksektir; bu da kişinin seninle genel olarak olumlu bir deneyim yaşamasını sağlar.
  • Kendilerini sana ifade etmelerine izin vererek akılda kalıcı ve çekici ol.
 3. 3
  Sözlerini dikkatlice seç. Kullandığın kelimelerin başkalarıyla nasıl karşılaştığın üzerinde büyük bir etkisi olabilir.[10] Olumsuz olmaktan olabildiğince kaçın. Olumlu kelimeleri olumsuz olanlara tercih et. Hepimiz mutlu, hevesli ve tatmin olmuş insanları çekicilikle ilişkilendiririz. Şunun gibi şeyler söyle:
  • "Sana inanıyorum." Bu iki kısa kelimenin, insanların hem kendileri hem de senin hakkında nasıl hissettikleri üzerinde büyük etkisi olabilir.
  • "Nasıl yardımcı olabilirim?" Yardım teklif etmek, bazılarına yardım etmek için yolundan çıkman gerektiği anlamına gelmez ama çoğu zaman işleri tek başımıza başaramayız. Bunu söylemek birisine onun yanında olduğunu gösterir.
  • "Olan şey şu." Kimse dışlanmak istemez. Herkesi dâhil etmek için çaba gösterirsen seninle olumlu bir bağ kurarlar. Daha sempatik olman için gereken bilgileri paylaş. Bu ifadeyi kararlılığı olumlu bir şekilde göstermek için de kullanabilirsin.
  • "Öğreneceğim."
  • "Rica ederim." "Rica ederim" cümlesini bir yerlerde unuttuk ve "aynen" ve "sorun değil" demeye başladık. Birincisini söylemek, değerli bir iyilik yaptığını gösterirken, ikincisi yaptığın şeyin önemsiz olduğunu gösterir. Birine ne kadar değer verdiğini göstermek için ilkini kullan.
 4. 4
  Eğlenceli ol. Kolayca gül. Eğlenceli olmak, bir kişilik özelliği olarak hayatına ve başkalarının hayatlarına bir sürü pozitiflik getirebilir. Eğlenceli olmak sadece stres seviyelerini düşürmekle kalmaz aynı zamanda daha güvenli ve rahat görünmene de yardımcı olur.
  • Hafifçe takılmaya ve çevrendeki diğer insanlara yakın ilgi göstermeye özen göster. Niyetin ne olursa olsun birisinin duygularını incitirsen eğlenceli davranmak çekici değildir.
  • Eğlenceli davranmanın yeri ve zamanı vardır. Eğlenceli olmanın genellikle hoş görülmediği profesyonel bir ortamdaysan bunu iş çıkışına sakla. Ancak yine de kibar ve sıcak davranabilirsin.
 5. 5
  Daha yavaş konuş. Konuşmanı yavaşlatmak seni başkaları için daha ilginç hâle getirebilir. Bu onlara söylediklerini sindirme şansı verir. Daha yavaş konuşmak aynı zamanda güven ve rahatlık durumunu gösterirken hızlı konuşmak seni aşırı heyecanlı, hevesli veya gergin gösterebilir.
  • Özellikle gerginsen yavaş konuşma pratiği yap. Bu, sakin kalmana ve kontrolü korumana yardımcı olacaktır.
  • Yavaş konuşursan konuşurken takılma olasılığın da azalır.
  Reklam

İpuçları

 • Kendine dürüst ol. Yolunda giden bir insandan daha çekici bir şey yoktur. Hedeflerinin ve arzularının peşinden git.
 • Kendin ol. Olduğun kişiyi tamamen değiştirme çünkü kendin olmak önemlidir.
 • Sosyalleştiğin insanların, takdir edildiğini ve desteklendiğini hissetmelerini sağla. Onlara dikkat ettiğinin anlaşılmasına izin ver. Birinden destek aldığında herkes bundan hoşlanır ve insanlar genellikle bu kişileri daha çok sever.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Mor Şampuan Nasıl KullanılırMor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Vans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırVans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Eddy Baller
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Eddy Baller. Eddy Baller, Vancouver, British Columbia, Canada’da yerleşik bir Flört Koçu’dur. 2011 yılından bu yana koçluk yapan Eddy güven yapılandırma, ileri sosyal beceriler ve ilişkiler konusunda uzmanlaşmıştır. Vancouver’daki BBB onaylı tek flört koçluğu işletmesi olan Conquer and Win adındaki kendi flört danışma ve koçluk hizmetlerini yürütmektedir. Conquer and Win, tüm dünyadan erkeklerin hakettikleri aşk hayatına sahip olmalarına yardım eder. Çalışmaları, Art of Manliness, LifeHack ve POF gibi birçok kaynakta yer almıştır. Bu makale 1.893 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.893 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam