Firefox ücretsiz olarak indirilebilen popüler bir internet tarayıcısıdır. Çok hızlıdır ve özelleştirilebilir. Firefox tarayıcıyı PC ya da Mac bilgisayarına veya Android cihazına yüklemek ve ayrıca özel eklentilerin nasıl yükleneceğini öğrenmek için bu kılavuzu takip et.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Windows için Firefox

 1. 1
  Mozilla internet sitesini ziyaret et. Yeşil kutu içinde bulunan İndir bağlantısı kullandığın işletim sistemi ve dilini otomatik olarak algılar.
  • Eğer Firefox'u başka bir dilde veya farklı bir işletim sistemi için indirmek istiyorsan o zaman İndir düğmesinin hemen altındaki Sistemler ve Dil bağlantısını tıkla.
 2. 2
  İndir düğmesini tıkla. İndirme işlemin hemen başlayacaktır. Dosyanın indirme işlemi tamamlandığında programın kurulumunu başlatmak için üzerine tıkla. Windows dosyayı çalıştırmadan önce senden onay isteyebilir.
 3. 3
  Kurulum türünü seç. Standart olan seçenek otomatik bir kurulumdur ve çoğu kullanıcı için uygundur. Bu seçenek Firefox'u hemen kullanmaya başlamak için ihtiyacın olan her şeyi yükler. Eğer özel yüklemeyi seçersen sana aşağıdaki seçenekler sunulacaktır:
  • Kurulum konumunu seç. Firefox otomatik olarak kurulum için en iyi yer olduğunu düşündüğü noktayı seçecektir. İstersen bu konumu değiştirebilirsin.
  • Maintenance Service'i (Bakım Servisi) kur. Bu servis Firefox'u arka planda otomatik olarak güncelleyecektir. Eğer güncelleştirmeleri kendin yüklemek istiyorsan bunu devre dışı bırak.
  • Simgeleri nereye yerleştireceğini seç. Seçenekler arasında Masaüstü, Başlat Menüsü ve Hızlı Başlat çubuğu sunulur.
  • Firefox’ un varsayılan tarayıcı olup olmayacağını seç. Varsayılan tarayıcı olarak seçmek tıklayacağın tüm bağlantıların Firefox ile açılacağı anlamına gelir.
 4. 4
  Firefox'u başlat. Birkaç dakika sonra Firefox yüklenir ve sen de internette gezinmeye başlayabilirsin. Programı hemen veya daha sonra kendin başlatmayı seçebilirsin.
 5. 5
  Ayarlarını içe aktar. Firefox'tan önce başka bir tarayıcı kullandıysan sana eski tarayıcından Seçenekler, Yer İmleri, Geçmiş ve Şifrelerini içe aktarma seçeneği sunulur. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Mac için Firefox

 1. 1
  Firefox'u indir. Mozilla internet sitesinden ücretsiz olarak yükleyebilirsin. Yeşil kutu içinde bulunan İndir bağlantısı kullandığın işletim sistemi ve dilini otomatik olarak algılar. Farklı bir dil veya sistem indirmek istiyorsan İndir düğmesinin altındaki Sistemler ve Diller bağlantısını tıkla.
 2. 2
  DMG dosyasını aç. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra DMG dosyası otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmazsa masaüstüne indirilen dosyaya tıkla.
 3. 3
  Uygulamayı yükle. Firefox.app dosyasını Uygulamalar klasörüne sürükle. Control düğmesini basılı tut ve Firefox penceresini tıkla. “Firefox”u Çıkart opsiyonunu seç.
 4. 4
  Firefox’u dock’ın üzerine yerleştir. Firefox'ı hızlı erişim amacıyla dock'a eklemek için simgesini Uygulamalar klasöründen dock’ın üzerine sürükle.
 5. 5
  Firefox'u başlat. Programın indirilmiş bir uygulama olduğu konusunda uyarılırsın. Açmak istediğini belirtmek için onayla. Program sana Firefox'u varsayılan tarayıcı olarak ayarlamak isteyip istemediğini soracaktır. Seçimini yaptıktan sonra tarayıcı açılacaktır.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Eklentileri Yüklemek

 1. 1
  Eklentileri Anla. Eklentiler Firefox'a ek işlevsellik kazandırmak için ekleyebileceğin uygulamalardır. Büyük bir ücretsiz Eklentiler kütüphanesine doğrudan Firefox programından göz atabilirsin.
 2. 2
  Eklenti Yöneticisi'ni aç. Pencerenin sol üst köşesinde bulunan Firefox menüsünü tıkla. Yanında bulmaca parçası simgesinin bulunduğu Eklentiler'i tıkla. Bu simgeye tıkladığında Eklentiler Yöneticisi açılır.
 3. 3
  Yüklenecek Eklentileri bul. Eklenti Yöneticisi öne çıkan Eklentilerin bazılarını gösterir. Pencerenin sağ üst köşesinde belirli eklentiler için arama yapabilirsin. Eklentilerin tamamını içeren kataloğa göz atmak istiyorsan sağ altta bir bağlantı vardır.
 4. 4
  Eklenti'yi yükle. Yüklemek istediğin bir Eklenti bulduğunda yeşil renkli "Firefox'a Ekle" düğmesine tıkla. Firefox senden onay vermeni isteyecek ve ardından Eklenti kurulacaktır. Genellikle yeni yüklenen bir Eklenti'yi başlatmak için Firefox'u yeniden başlatman gerekir.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Android için Firefox

 1. 1
  Firefox'u indir. Firefox uygulamasını Google Play Store’dan veya Mozilla internet sitesinden yükleyebilirsin.
 2. 2
  Uygulamayı yükle. Firefox uygulamasını yüklemek için yükle düğmesine tıkla. Yükleyici senden izinleri kabul etmeni isteyecektir. Bu izinler Firefox'un GPS konumuna erişmesine veya SD kartına dosya yazmasına izin vermek gibi şeyler yapar. Devam etmek için izinleri incele ve kabul et.
 3. 3
  Uygulamayı aç. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açabilirsin. “Otomatik güncellemeye izin ver” kutusunu işaretle. Bu seçenek Firefox uygulamanın en son güvenlik düzeltmelerine sahip olmasını sağlar.
  Reklam

Uyarılar

 • Firefox'un eski bir sürümünü kurma, en son çıkmış olanı yükle. Eski sürümler güncel değildir ve güvenlik sorunlarına neden olabilir. Tarayıcının yeni bir güncellemesi olduğunda Firefox seni uyarabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 11 kişi çalıştı. Bu makale 1.403 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.403 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam