Minecraft Ücretsiz Olarak Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Minecraft, Mojand AB tarafından geliştirilmiş popüler bir bağımsız oyun kutusu ve hayatta kalma oyunudur. Minecraft, oyuncuların bir şeyler inşa etmesini, dövüşmesini ve açık dünyada keşif yapmasına imkân verir. Oyunun tam sürümü şu anda 85 TL olsa da oyunu bedavaya oynamak mümkündür. Ancak para ödemek istemiyorsan oyunun zaman sınırlamasıyla gelen ve çevrimiçi oynama imkânından yoksun olan demo (deneme) sürümüyle yetinmen gerekir. Yine de sınırsız dünyalar yaratmak istiyorsan ve para ödemeden Creative (Yaratıcı) moduna sahip olmak istiyorsan 1.2.5 (oyuna Jungles (Ormanlar) ekleyen sürüm) ve altını oynaman gerekir çünkü bu sürümler çıktığında demo sürüm henüz yoktu.

Kısım 1 / 2:
Oyunu İ

 1. 1
  Minecraft.net’i ziyaret et ve başlatıcıyı indir. Minecraft’i oynayabilmek için önce oyunun kendisini indirmen gerekir. Minecraft’in çalışma biçimi diğer oyunlarınkinden biraz farklıdır. Minecraft’i her zaman ücretsiz olarak indirebilirsin ama tam sürümü oynamak için bir hesap için ödeme yapman gerekir.
  • Minecraft "başlatıcısını" (oyunu oynaman için kullandığın uygulama) edinmek için önce Minecraft.net’e git. Sağda üç seçenek görürsün: "Minecraft’ı Al", "Demo’yu Oyna" ve "Oyunu zaten satın aldın mı? Buradan indir". Oyun için henüz ödeme yapmamış olsan bile son seçeneği seç. [1]
  • Sonraki sayfada, Windows yüklü bir PC kullanıyorsan Minecraft.msi veya Minecraft.exe bağlantısına tıkla. İndirmen başlar. Mac veya Linux kullanıyorsan "Tüm platformları göster"e tıkla ve uygun seçeneği seç. [2]
 2. 2
  Başlatıcıyı yükle. İndirmen bittikten sonra dosyayı çalıştır. Yükleme işleminin hemen başlaması gerekir. Yüklemeyi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izlemen yeterli.
  • Yüklemenin, kullanıcıların büyük çoğunluğu için sorunsuz devam etmesi gerekir. Ancak Minecraft’i indirirken veya yüklerken sorun yaşıyorsan help.mojang.com adresindeki resmi yardım kaynaklarına başvurmayı dene. [3]
 3. 3
  Başlatıcıyı aç. Yükleme tamamlandıktan sonra Minecraft başlatıcısının hemen başlaması gerekir. Yükleyici başlamazsa her zaman onu yüklediğin dizinden açarak başlatabilirsin.
 4. 4
  Bir hesap kaydet. Başlatıcı açıldığında oyuna para ödeyip ödemediğini doğrulamak için senden giriş bilgilerini ister. Henüz bir hesabın olmadığı için "Kaydol"a tıkla. Hesabın yoksa oyunun demo (deneme) sürümünü bile oynayamazsın.
  • "Kaydol" butonuna tıklayınca varsayılan İnternet tarayıcında, seni hesap oluşturmak için Mojang İnternet sitesinde yönlendirecek bir pencere açılır. Bir kullanıcı adı ve parola kaydetmek için yönergeleri izle. Kayıt işleminin bir parçası olarak bir doğrulama e-postası alabilmen için geçerli bir e-posta adresi vermen gerekir.
  Reklam

Kısım 2 / 2:
Ücretsiz Oynamak

 1. 1
  Yeni hesap bilgilerinle giriş yap. Hesabın Mojang’e kaydedildikten sonra Minecraft başlatıcısına giriş yapabiliyor olman gerekir. Giriş yaptığında pencerenin en altında, başlatıcının bir ilerleme çubuğuyla ek dosyalar indirdiğini görebilirsin; bu normaldir.
  • Bilgilerinin Mojang sunucuları tarafından doğrulanabilmesi adına giriş yapabilmek için İnternet bağlantının olması gerektiğini unutma.
 2. 2
  Demo’yu (Deneme) başlat. Başlatıcı penceresinin en altında büyük bir "Demo’yu Oyna" butonu görmen gerekir. Oyunu başlatmak için bu butona tıkla. Başlatıcı kapanır ve yeni bir oyun penceresi açılır. Başlık ekranında "Demo Dünyasını Oyna"ya tıkla.
 3. 3
  Demo (deneme) sürümün sınırlamalarını bil. Tebrikler — artık Minecraft’i ücretsiz oynayabiliyor olman gerekir. İlk kez oynuyorsan aşina olabilmek için Minecraft makalemizi okumayı bir düşün. Demo sürümün oyunun tam sürümü olmadığını unutmamak önemlidir — bu sürümün amacı, tam sürümün içeriğini yalnızca tattırmaktır. İki sürüm arasında dikkatini çekebilecek en büyük farklar şunlardır:
  • Oyunun demo sürümü 100 dakikalık bir oynama oturumuyla sınırlandırılmıştır. Bu süre bittikten sonra dünyayı ziyaret etmeye devam edebilirsin ama blok kıramazsın veya koyamazsın.
  • Oyunun demo sürümü sunuculara bağlanmana izin vermez. Ancak LAN üzerinden çok oyunculu oyunlar oynayabilirsin.
  • Tam sürüm oyuna para ödemeden sahip olmak istiyorsan 1.2.5 sürümünü (aşağı yukarı Jungles’ın (Ormanlar) eklendiği zamana denk gelir) ve altını oynayabilirsin; bu sürümler tam sürümü oynamak için para ödemeni istemez.
 4. 4
  Alternatif olarak bir arkadaşının bilgileriyle giriş yap. Minecraft’in bir kopyasına sahip olan bir arkadaşın varsa bilgisayarında oyunun tam sürümünü oynamanın bir yolu da onun giriş bilgilerini kullanmaktır. Bunu yalnızca arkadaşının izniyle yap — arkadaşının yanında olması daha da iyi olur. Başka bir kişinin hesabını oyunu yasa dışı bir şekilde dağıtmak için asla kullanma bu arkadaşının hesabının kalıcı olarak silinmesine neden olabilir.
  • Minecraft Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’nde (EULA) "Oyunumuzu satın aldığınızda, Oyunu kendi kişisel cihazınıza kurmanız ve bu EULA'da belirtilen şekilde bu cihaz üzerinde kullanmanız ve oynatmanız için size izin veren bir lisans almış olursunuz." Y-yazdığını unutma. Oyunu izinsiz olarak yayınlamadığın veya dağıtmadığın sürece hesap giriş bilgilerinin paylaşılmasının ciddi sonuçlara yol açması olası olmasa da EULA'yı ihlâl etmek oyunu oynama ayrıcalığının iptal edilmesine nedendir. Alternatif bağlantı: https://monster-mcpe.com/download-minecraft-pe/[4]
  Reklam

İpuçları

 • Minecraft’i oynamayı seviyorsan tam sürümü satın al. Geliştiricilere destek vermiş ve oyunu geliştirmelerine imkân tanımış olursun.
 • Minecraft’i torrent siteleri gibi yasa dışı kaynaklardan alma — bu yasalara aykırıdır. Ek olarak, oyunun korsan sürümleri çoklu oyuncu modunu oynanmaz hâle getirebilecek bağlantı sorunları yaşayabilir.

Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 58 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam