Bu wikiHow makalesi, Minecraft oyununu nasıl ücretsiz oynayacağını öğretir. Minecraft, Mojang AB tarafından geliştirilen popüler bir sanal alan ve hayatta kalma oyunudur. Minecraft, açık bir dünyada oyunculara inşa etme, yıkma, savaşma ve keşfetme imkânı sunar. Minecraft’ı ücretsiz oynamak için birkaç yol mevcut. Resmî olmayan bir Minecraft başlatıcı kullanabilirsin fakat bu tam olarak yasal değildir. Daha meşru bir yol olarak 100 dakika ücretsiz oynama imkânı sağlayan demo sürümünü oynayabilirsin.[1] Ayrıca internet tarayıcısı içerisinden 2009 yılı Minecraft Classic oyununu da oynayabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
TLauncher Kullanmak

 1. 1
  Bu işin risklerini ve hukuki durumunu kavra. TLauncher resmî olmayan bir Minecraft başlatıcısıdır. Bunu kullanmak Mojang’ın Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasına aykırıdır. Ek olarak, bilgisayarına zararlı olabilecek virüs ve kötü amaçlı yazılım içerebilir. TLaucher’ı kullanırken bir VPN kullanman ve indirilen dosyayı kullanmadan önce virüs taraması yapman önerilir.
 2. 2
  İnternet tarayıcından https://mc-launcher.com/special/minecraft adresine git. Bu, TLauncher’ı indirmek için kullanabileceğin internet sitesidir.
 3. 3
  Sayfayı aşağı kaydır ve Direct Download (Doğrudan İndirme) bağlantısına tıkla. Bu, sayfanın en altındaki "Get It Now" (Şimdi Al) başlığının hemen altındaki küçük bir metindir. Böylece TLauncher için doğrudan indirme bağlantısı bulunan bir sayfaya götürüleceksin.
  • Alternatif olarak, işletim sistemin için olan indirme simgelerinden birine tıklayabilirsin. Ancak bu, seni bir sürü reklam destekli yazılım, kötü amaçlı yazılım ve virüs içeren baştan savma bir internet sitesi olan AdFly’a götürecektir. Eğer olur da AdFly’a gidersen hiçbir şeye tıklama. Sadece 7 saniye bekle ve sol üst köşeden Atla düğmesine tıkla. İndirme işleminin kendi kendine başlaması gerekir.
 4. 4
  Request download links (İndirme bağlantılarını talep et) düğmesine tıkla. Bu, soldaki mavi düğmedir. Böylece bir indirme sitesine götürüleceksin. İndirmenin hazır olması için 7 saniye kadar beklemen gerekecek.
 5. 5
  İşletim sisteminin bulunduğu indirme dosyasına tıkla. Windows logosu bulunan mavi düğme Windows için bir .exe dosyası indirecektir. Apple logolu mavi düğme bir .jar (Java) dosyası indirecektir. Bu, Mac’e başlatıcı yüklemek için kullanılabilir. Böylece başlatıcı inecektir.
 6. 6
  "TLauncher-MCL" dosyasını aç. Varsayılan olarak, indirilen dosyaların "İndirilenler" klasöründe olabilir. Windows bilgisayarda bu bir .exe dosyasıdır. Diğer tüm sistemlerde bu bir .jar dosyasıdır.
  • TLauncher’i çalıştırmak için bilgisayarına Java’nın son sürümünü yüklemelisin.
 7. 7
  En üstteki açılır menüye tıkla. Bu, "En az bir hesap oluşturun" yazan menüdür. Bir menü açılır.
 8. 8
  Hesap oluştur ve yönet’e tıkla. Bu, açılan menüdeki tek seçenektir. Bu, dişliye benzeyen simgenin yanındadır.
 9. 9
  Yeşil + simgesine tıkla. Bu, soldaki kutunun altındaki tek seçenektir. Bu, yeni bir hesap oluşturmanı sağlar.
 10. 10
  Ücretsiz (şifresiz)’e tıkla. Bu, sağdaki kutunun içindeki ikinci seçenektir. Bu seçenek ücretsiz bir hesap oluşturmanı sağlar.
  • Alternatif olarak, eğer zaten bir Minecraft hesabın varsa Mojang.com hesabı’na tıklayabilirsin.
 11. 11
  Bir kullanıcı adı gir ve Hesap ekle’ye tıkla. Belirtilen boşluğa istediğin oyun içi kullanıcı adını gir ve alanın altındaki Hesap ekle’ye tıkla.
 12. 12
  Hesabını seç ve eve benzeyen simgeye tıkla. Hesabın soldaki kutuda listelenir. Kullanmak istediğin hesabı seçmek için üzerine tıkla. Sonra soldaki kutunun altındaki eve benzeyen turuncu düğmeye tıkla.
 13. 13
  Oyunu Kur ve Oyna veya Oyuna Gir’e tıkla. İlk oynayacağın zaman oyunu yüklemen gerekecek. Diğer zamanlarda ücretsiz oynamaya başlamak için Oyuna Gir düğmesine tıklayabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Demo’yu Oynamak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısından https://www.minecraft.net/en-us/download/ adresine git. Bu, ücretsiz demoyu denemek için Minecraft’ı indirebileceğin internet sitesidir.
 2. 2
  Download’a (İndir) tıkla. Bu, ekranın ortasındaki yeşil düğmedir. Böylece Minecraft’ın Java sürümünün başlatıcısı indirilir.
  • Alternatif olarak, Playstation Store veya Xbox Store’dan Minecraft’ın Playstation ve Xbox için ücretsiz demo sürümlerini bulabilirsin.
 3. 3
  Minecraft Launcher’ı yükle. Minecraft Launcher’ı yüklemek için aşağıdaki adımları kullan.
  • İnternet tarayıcısından veya "İndirilenler" klasöründen "Minecraftinstaller.msi" dosyasını aç.
  • Next’e (İleri) tıkla.
  • Change’e (Değiştir) tıkla ve kurulum konumunu seç (isteğe bağlı).
  • Next’e (İleri) tıkla.
  • Install’a (Yükle) tıkla.
  • Yes’e (Evet) tıkla.
  • Finish’e (Bitir) tıkla.
 4. 4
  Minecraft Launcher’ı aç. Simgesi Minecraft’ın toprak ve çim bloklarına benzer. Windows Başlat menüsü veya Mac’te Uygulamalar klasöründeki simgeye tıklayarak Minecraft Launcher’ı aç.
  • Minecraft Launcher’ı çalıştırmak için Java’nın son sürümünü bilgisayarına yüklemen gerekir.
 5. 5
  Sign Up’a (Kayıt Ol) tıkla. Bu, Minecraft Launcher’ın giriş ekranının altındaki seçenektir. Böylece Minecraft hesabı oluşturabileceğin bir internet sayfası açılır.
 6. 6
  E-posta adresini ve şifreni gir. Minecraft demosunu oynamak için formu doldurman ve bir hesap oluşturman gerekir. E-posta adresini onaylamak için ikinci kez gir ve sonra kullanmak istediğin şifreni gir.
 7. 7
  Hesap oluştur’a tıkla. Bu, kayıt sayfasının altındaki yeşil düğmedir. Böylece e-posta adresine içinde doğrulama kodu olan bir doğrulama e-postası gönderilir.
 8. 8
  Onay e-postasını aç. E-postanı, kullandığın e-posta uygulamasında kontrol et. Mojang Studios’tan gelen bir doğrulama e-postasına bak. Bu e-postada 4 haneli doğrulama kodu olacak.
 9. 9
  Doğrulama kodunu gir ve Doğrula düğmesine tıkla. E-posta adresindeki doğrulama kodunu Minecraft kayıt sayfasına gir ve Doğrula’ya tıkla.
 10. 10
  Minecraft Launcher’ı aç ve giriş yap. Eğer Minecraft Launcher henüz açık değilse Minecraft Launcher’ı açmak için simgesine tıkla Minecraft hesabınla ilişkili e-posta adresini ve şifreni gir.
 11. 11
  Demo Oyna’ya tıkla. Böylece Minecraft demosu başlatılır. Demo sürümünü 5 gün boyunca 100 dakika ücretsiz oynayabilirsin.[2] Sonrasında Minecraft’ı satın alman gerekir. Minecraft’ın Java sürümünü, Windows 10 Sürümünü veya Mobil sürümünü satın alabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Minecraft Classic Oynamak

 1. 1
  İnternet tarayıcından https://classic.minecraft.net/ adresine git. Bu internet sitesi, internet tarayıcının içinde Minecraft’ın klasik 2009 sürümünü yükler. Bu sürümde, son sürüm Minecraft’ta bulunan tüm özellikler bulunmaz fakat bu, Minecraft’ın eski sürümlerini ücretsiz deneyimlemek için güzel bir yoldur.
 2. 2
  Bir kullanıcı adı gir. Ekranın ortasındaki boş kutuya oyun içinde kullanmak istediğin kullanıcı adını gir. İstediğin herhangi bir kullanıcı adını kullanabilirsin.
 3. 3
  Start’a (Başlat) tıkla. Böylece internet tarayıcının içinde klasik oyun başlayacaktır.
  Reklam

İpuçları

 • Minecraft ücretsiz denemeleri PC ve Xbox için mevcuttur.[3]
 • Eğer Minecraft oynamayı seviyorsan tam sürümünü satın al. Böylece geliştiricilere destek vermiş ve onların oyunu geliştirmeye devam etmelerini sağlamış olursun.
 • Minecraft’ı torrent gibi yasa dışı sitelerden edinmeye çalışma; bu, yasalara aykırıdır. Ek olarak, oyunun korsan sürümlerinde bağlantı sorunları olabilir ki bu, çok oyunculu oyunu oynanamaz hâle getirir.
Reklam

Uyarılar

 • Oyunları resmî olmayan kaynaklardan indirmek tehlikeli olabilir ve bir ihtimal bilgisayarına casus veya kötü amaçlı yazılım bulaşabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Referanslar

 1. Zac Churchill. Minecraft Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 2 December 2020.
 2. Zac Churchill. Minecraft Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 2 December 2020.
 3. Zac Churchill. Minecraft Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 2 December 2020.

Bu wikiHow makalesi hakkında

Zac Churchill
Ortak yazarlar :
Minecraft Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Zac Churchill. Zac Churchill Davidson, North Carolina'da yaşamaktadır ve şu anda Tufts Üniversitesi'ne devam etmektedir. Sekiz yıldan fazla bir süredir Minecraft oynamaktadır, Minecraft'ın nasıl oynanacağı ve oyunun farklı sürümlerde nasıl değiştiği konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Zac, özellikle Minecraft dünyalarındaki hayatta kalma modunda, yaratıcı modda büyük yapıların yapılmasında ve sunucu tasarımı/bakımında uzmanlık düzeyinde deneyime sahiptir. Bu makale 44.308 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 44.308 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam