Çok acil kartvizit yapman gerekiyorsa ve tasarım yazılımın yoksa Microsoft Word kartvizit oluşturmak ve yazdırmak için ihtiyacın olan araçlara sahip. İşlemi kolaylaştırmak için şablonları kullanarak da bireysel bir his uyandırabilir veya kartviziti sıfırdan oluşturabilirsin. Sıfırdan kartvizit oluşturuyorsan kartlarını uygun boyutta tutmaya yardımcı olması için Tablo aracını kullanabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Şablon Kullanmak

 1. 1
  "Dosya" menüsüne tıkla ve "Yeni"yi seç. Kartvizit şablonundan yeni bir belge oluşturacaksın.

  İpucu: Şablon kullanmak aynı anda birçok profesyonel görünümlü kartvizit oluşturmanı sağlar.

 2. 2
  Kartvizit şablonlarını ara. "Kartvizit" aramak için yeni doküman oluşturma penceresindeki arama alanını kullan. Kartvizitler için kullanabileceğin çeşitli ücretsiz şablonlar getirilecektir. Burada yatay ve dikey kartvizitler için şablonlar bulunur.
 3. 3
  Kullanmak istediğin şablonu seç. Renk, resim, yazı tipi ve düzen dâhil olmak üzere, şablonun istediğin herhangi bir ögesini değiştirebilirsin. Aklındaki kartvizitin görüntüsünü en iyi şekilde yansıtan şablonu seç. Şablonu Word'de açmak için "Oluştur" veya "İndir" düğmesine tıkla.[1]
 4. 4
  İlk karttaki bilgi alanlarını doldur. Office 2010 veya daha yenisini kullanıyorsan (ve şablon 2010 veya daha yenisi için tasarlandıysa), metninin sayfadaki tüm kartvizitlerde göründüğünü göreceksin. Bu yolla yalnızca bir kartın bilgilerini doldurman gerekir. Şablon kartları otomatik olarak dolduracak şekilde tasarlanmamışsa her biri için verileri elle girmen gerekir.
 5. 5
  Herhangi bir ögenin biçimini değiştir. Kartvizitteki herhangi bir metni seçebilir ve biçimini değiştirebilirsin. Normal metinlerde olduğu gibi yazı tiplerini, renkleri, boyutu ve daha bir çok şeyi değiştirebilirsin.
  • Bu bir kartvizit olduğundan, okunaklı bir yazı tipi seçmelisin.
 6. 6
  Logoyu değiştir (gerekirse). Kartvizit şablonunda geçici bir logo varsa, bunu kendininkiyle değiştirmek için onun üzerine tıklayabilirsin. Logonu, sığacak şekilde boyutlandırdığından ve boyut değiştirildiğinde kötü görünmediğinden emin ol.
 7. 7
  Kartvizitte yazılanları kontrol et. Kartvizitlerinde herhangi bir yazım hatası veya başka hata olmadığından emin ol. Kartvizitin, insanlarda edineceğin ilk intibalardan biridir, bu yüzden kötü bir başlangıç yapmak istemezsin.
 8. 8
  Kartvizitleri toplu olarak bastır veya dosyayı bir yazıcıya gönder. Kartları evde basacaksan, yüksek kaliteli bristol kâğıdına ihtiyacın olacaktır. Beyaz veya kirli beyaz renkten şaşma ve parlaklık tercihini yap. Çoğu kartvizit parlak değildir, ancak bazı kişiler daha parlak bir kartı tercih eder. Birçok baskı merkezi kayıtlı kartvizit şablonunu açıp senin için baskı yapabilir.
  • Kâğıt alırken, evindeki yazıcının ona baskı yapabileceğinden emin ol. Desteklediği kâğıt türleri gibi ayrıntılar için yazıcının dokümanlarına veya destek sitesine bak.
 9. 9
  Kartvizitlere rötuş yapmak için hassas kâğıt kesici kullan. Kartlar yazdırıldıktan sonra kâğıdı kesmen gerekir. Her sayfada genellikle on kart bulunur. Düz bir çizgi tutturmanı gerektirecek olan makasla kesme gibi başka bir kesme yöntemini kullanma. Bunun yerine, bir giyotin veya hassas kâğıt kesici kullan. Birçok baskı merkezi, müşterilerine bu araçları sağlar veya kesimi yapabilir.

  İpucu: Standart kartvizit boyutları 8.4 x 5.2 cm'dir (veya dikey kartlar için 5.2 x 8.4 cm).

  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Tablo Oluşturmak

 1. 1
  Yeni bir boş belge oluştur. Kartvizitini kendin oluşturmayı tercih ediyorsan bunu kolaylaştırmak için Tablo aracını kullanabilirsin.
 2. 2
  "Sayfa Düzeni" sekmesini tıkla ve "Kenar Boşlukları" düğmesine tıkla. Kenar boşluklarını varsayılan ayardan biraz daha küçük yapmak için "Dar"ı seç. Bu, kartvizitleri sayfaya sığdırmanı sağlayacaktır.
 3. 3
  "Ekle" sekmesine tıkla ve ardından "Tablo" düğmesine tıkla. Tablo düğmesinin altında bir ızgara görünecektir.
 4. 4
  2 x 5 bir tablo oluştur. İki hücre genişliğinde ve beş hücre yüksekliğinde bir tablo eklemek için ızgarayı kullan.
 5. 5
  Tablonun artı şeklindeki seçim işaretine sağ tıkla ve "Tablo Özellikleri"ni seç. Bu, Tablo Özellikleri penceresini açacaktır. Artı şeklindeki seçim işareti, fare imleci ile tablonun üzerine geldiğinde tablonun sol üst köşesinde görünür.
 6. 6
  Tablonun hizalamasını Ortaya olarak ayarla. Bu, kartların eşit olmasını sağlar.
 7. 7
  "Satır" sekmesine tıkla ve "Yüksekliği belirt" kutusunu işaretle. 5.2 gir ve açılır menüden satır yüksekliğini "Tam" olarak değiştir.
 8. 8
  "Sütun" sekmesine tıkla ve "Tercih edilen genişlik" kutusunu işaretle. 8.4 gir ve açılır menüden "Santimetre"yi seç.
 9. 9
  Tablonu incele. Şimdi, sayfanda kartvizit boyutunda on eşit hücreye ayrılmış bir tablo olmalıdır. Eğer tablo sığmazsa alt kenar boşluğunu 0.25 cm uzatman gerekebilir.
 10. 10
  Artı işaretine tekrar sağ tıkla ve Otomatik Sığdır'ı seç. "Sabit sütun genişliği" seçeneğini seç. Bu, ilk hücreye bilgi eklerken tablonun şeklinin değişmesini önler.
 11. 11
  İlk hücreye bilgilerini ekle. Hücreye yazarken normal Word biçimlendirme araçlarının hepsini kullanabilirsin. Metin kutuları ve resimler ekleyebilir, yazı tiplerini değiştirebilir, renk ekleyebilir veya istediğin herhangi bir biçimlendirmeyi gerçekleştirebilirsin.
 12. 12
  Kartviziti gözden geçir. Bilgileri diğer hücrelere kopyalamadan önce hataları veya yazım yanlışlarını incelemeye zaman ayır. Daha sonra kontrol edecek olursan kopyalamadan önce sadece ilkini değiştirmek yerine her bir hücreyi tek tek değiştirmen gerekir.
 13. 13
  İstediğin gibi olduğunda ilk hücreyi tamamen seç. İmleci hücrenin sol alt köşesine getirdiğinde çapraz bir oka dönüştüğünü göreceksin. Tıkladığında hücrenin içeriği seçilecektir. Hücre içeriğini panoya kopyala.
 14. 14
  İmlecini bir sonraki hücreye yerleştir ve kopyalanan bilgileri yapıştır. Giriş sekmesindeki "Yapıştır" düğmesine tıklayabilir veya Ctrl+V tuşlarına basabilirsin. Kopyaladığın bilgiler imlecin bulunduğu hücrede görünecektir. Bunu sayfadaki hücrelerin her biri için tekrarla.
 15. 15
  Artı işaretine tekrar sağ tıkla ve "Tablo Özellikleri"ni seç. "Kenarlıklar ve Gölgelendirme" düğmesine tıkla ve kenarlık için "Yok"u seç. Bu, kartvizitler kesildiği zaman hücre kenarlıklarının o kısmının görünmemesini sağlayacaktır.
 16. 16
  Kartvizitler için iyi kâğıt bul. Yeni kartvizitlerini yazdırmak için hoş bir kartvizit kâğıdı edinmen gerekecektir. Yazıcının, aldığın kâğıt türünü desteklediğinden emin ol. Kartvizitlerin profesyonelce yazdırılması için tamamlanmış dosyanı bir baskı merkezine de gönderebilirsin.
 17. 17
  Hassas kâğıt kesici kullan. Düz bir çizgi tutturmanı gerektiren makas veya diğer kesme araçlarını kullanmaktan sakın. Kesimlerin eşit ve düzgün yapılması için profesyonel kesim aletleri kullan. Standart kartvizit boyutları 8.4 x 5.2 cm'dir.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam