Bu wikiHow makalesi sana, bir makaleye yaptığın değişiklikleri kırmızı renkte görüntülemek için Microsoft Word’deki "Değişiklikleri İzle" özelliğini nasıl kullanacağını öğretir.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
"Değişiklikleri İzle" Özelliğini Etkinleştirmek

 1. 1
  Düzenlemek istediğin belgeyi aç. Bunu doğrudan Microsoft Word belgesine iki kez tıklayarak veya Microsoft Word’ü açıp burada "Son Açılanlar" sayfasından bir belge seçerek yapabilirsin.
  • Mevcut belgede herhangi bir değişiklik yapmadan önce bir kopya oluşturup orijinal belge yerine onu düzenlemeyi düşün; böylece bir şeyler ters giderse yedek bir belgen olur.
 2. 2
  Gözden Geçir sekmesine tıkla. Bu, belge sayfasının en üstündeki mavi bölümdedir. Belirtilen sekmeye tıkladığında belgeni düzenlemeye yönelik yeni bir ayar dizisi açılır.
 3. 3
  Değişiklikleri İzle’ye tıkla. Bu seçenek Word sayfasının en üstünde, ekranın ortasına yakın bir yerdedir. Seçeneğe tıklayınca Microsoft Word’ün "Değişiklikleri İzle" özelliği etkinleştirilir.
 4. 4
  Değişiklikleri İzle’nin yanındaki açılır kutuya tıkla. Bunu yaptığında aşağıdaki düzenleme seçenekleri sunulur:
  • Basit İşaretleme – Eklenen veya silinen metinlerin en sol tarafına dikey bir kırmızı çizgi çizer; ama başka düzenleme göstermez.
  • Tüm İşaretlemeler – Belgende yaptığın tüm değişiklikleri sayfanın sol tarafında kırmızı renkte ve yorum kutularında gösterir.
  • İşaretleme Yok – Orijinal belgeye ek olarak yaptığın değişiklikleri gösterir; ama kırmızı renkli metin veya yorum kutusu çıkmaz.
  • Özgün – Orijinal belgeyi değişikliklerin olmadan gösterir.
 5. 5
  Tüm İşaretlemeler’e tıkla. Bu seçenek orijinal belgeye yaptığın tüm değişiklikleri kırmızı renkle gösterir, orijinal metni de siyah renkte bırakır.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Belgeni Düzenlemek

 1. 1
  Belgeden çıkarmak için metni sil. Bir boşluk da silsen bir paragraf da silsen yazı belgeden kaybolur. Ekranın sağ tarafında, "[İsim] Şunu Sildi: [Yazı]" yazar. Buradaki "Yazı", sildiğin metindir.
  • Belgeyi olduğu gibi yeniden biçimlendirirsen (mesela yazının tipini değiştirirsen) ekranın bu tarafında bir kutuda biçimlendirmenin detayları da görünür.
 2. 2
  Kırmızı yazıyı görüntülemek için yeni metin yaz. Belgene eklediğin tüm metinler kırmızı renkte görüntülenir.
  • Enter’a (veya Return’e) basarak yeni bir metin satırı başlatırsan ekranda, yeni metin satırının başladığı yerin sol tarafında dikey bir gri çizginin belirdiğini görürsün.
 3. 3
  Vurgulanan metne yorum eklemek için Yeni Yorum’a tıkla. Yeni Yorum butonu, Word belge sayfasının en üstüne yakın bir yerde bulunan, üstünde bir artı işareti bulunan konuşma balonudur. Tıklayınca yorumun için ekranın sağ tarafında bir pencere açılır.
  • Yazmayı bitirdikten sonra yorumunu kaydetmek için ekranın herhangi bir yerine tıkla.
 4. 4
  İşin bittikten sonra düzenlemeleri kabul et veya reddet. Bunun için, vurgulanan bir metni değiştirmek için Kabul Et’e veya Reddet’e tıkla ya da belgede yapılan tüm değişiklikleri kabul etmek veya reddetmek için Kabul Et veya Reddet’in altındaki butonuna tıkladıktan sonra Tüm Değişiklikler’e tıkla. Bunu yaptığında Tüm Değişiklikleri İzle biçimlendirmeleri (kırmızı yazı ve yorum kutuları) silinir.
  • Bu adımı atlayarak belgeyi izlenen değişikliklerle de kaydedebilirsin.
 5. 5
  Belgeni kaydet. Bunun için Ctrl tuşunu (veya Mac’te Command tuşunu) basılı tut ve S’ye bas. Belgende yaptığın değişiklikler korunacaktır.
  Reklam

İpuçları

 • Bazı e-posta görüntüleme programları silinen metni üstünden kırmızı bir çizgi geçen siyah bir metin olarak gösterir.
Reklam

Uyarılar

 • Değişiklikleri İzle’yi kullanmadan önce orijinal belgenin bir kopyasını kaydedememek, orijinal belgenin içeriğinin kaybedilmesine neden olabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 5.659 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 5.659 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam