Microsoft Office Başka Bir Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Eski Bilgisayarda Office’i Devre Dışı BırakmakWindows’ta Office’i KaldırmakMac’te Office’i KaldırmakYeni Bilgisayara Office Yüklemek

Bu wikiHow makalesi sana, Microsoft Office’i bir bilgisayardan başka bir bilgisayara nasıl aktaracağını öğretir. Microsoft Office’i yeni bir bilgisayara yüklemeden önce Office 365 hesabında eski bilgisayarı devre dışı bırakmalısın. Sonrasında Office’i yeni bilgisayara yükleyebilirsin. Microsoft Office’in bazı eski sürümleri yeni bir bilgisayara taşınamaz.

Kısım 1
Eski Bilgisayarda Office’i Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://stores.office.com/myaccount/ adresine git. Microsoft Office’in hâlâ yüklü olduğu eski bilgisayarda bir İnternet tarayıcısı aç.
 2. 2
  Microsoft Store’a giriş yap. Giriş yapmak için, Microsoft Office hesabınla ilişkili olan e-posta adresini ve parolayı kullan. Giriş yaptıktan sonra İnternet sitesi hâlihazırda aktif olan yüklemeleri sana gösterir.
 3. 3
  Yükle’ye tıkla. "Yükle" adlı sütunun altındaki turuncu butondur.
 4. 4
  Yüklemeyi Devre Dışı Bırak’a tıkla. "Yüklü" adlı sütunun altındadır.
 5. 5
  Açılan mesaj kutusunda Devre Dışı Bırak’a tıkla. Microsoft Office’in mevcut yüklemesini devre dışı bırakmak istediğin doğrulanır. Microsoft Office’in mevcut yüklemesi devre dışı bırakılır. Microsoft Office bu aşamadan sonra kullanıldığında sınırlı imkânlar sunar.

Kısım 2
Windows’ta Office’i Kaldırmak

 1. 1
  Windows Arama butonuna tıkla. Kum saati veya çembere benzeyen butondur. Windows Başlat menüsünün yanındadır.
 2. 2
  Arama çubuğuna Denetim Masası yaz. Arama çubuğu, başlat menüsünün en altındadır.
 3. 3
  Denetim Masası’na tıkla. Üzerinde bazı grafikler bulunan mavi resimli uygulamadır.
 4. 4
  Program kaldır’a tıkla. "Programlar" yazan yeşil başlığın altındadır. Bilgisayarında hâlihazırda yüklü olan tüm programlar görüntülenir.
  • Göremezsen "Sırala:" açılır menüsünde "Kategori"yi seç. Açılır menü, denetim masasının sağ üst köşesindedir.
 5. 5
  Vurgulamak için Microsoft Office’e tıkla. Burada "Microsoft Office 365", "Microsoft Office 2016" veya Microsoft Office’in hangi sürümüne aboneysen onun adı yazabilir.
 6. 6
  Kaldır’a tıkla. Programlar listesinin üstünde, "Düzenle" ve "Değiştir"in arasındadır.
 7. 7
  Açılan mesaj kutusunda Kaldır’a tıkla. Microsoft Office’i kaldırmak istediğin doğrulanır ve yazılımın kaldırılma işlemi devam eder.
 8. 8
  Açılan mesaj kutusunda Kapat’a tıkla. Bu butonun Microsoft Office’in kaldırılması tamamlandığında çıktığını görürsün.

Kısım 3
Mac’te Office’i Kaldırmak

 1. 1
  Finder’a tıkla. Üstünde gülen bir yüz bulunan mavi-beyaz simgeli uygulamadır. Dock’ta bulunur.
 2. 2
  Uygulamalar’a tıkla. Soldaki kutudadır.
 3. 3
  Microsoft Office’e sağ tıkla. Burada "Microsoft Office 365", "Microsoft Office 2016" veya Microsoft Office’in hangi sürümüne aboneysen onun adı yazabilir.
  • Magic Mouse veya dokunmatik iz sürücü kullanıyorsan iki parmağınla tık yaparak sağ tık gerçekleştirebilirsin.
 4. 4
  Çöp Kutusuna Taşı’ya tıkla. Microsoft Office kaldırılır. Ardından sabit diskte yer açmak için çöp kutusunu boşaltabilirsin.

Kısım 4
Yeni Bilgisayara Office Yüklemek

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://stores.office.com/myaccount/ adresine git. Microsoft Office’i yüklemek istediğin yeni bilgisayarında bir İnternet tarayıcısı aç.
 2. 2
  Microsoft Store’a giriş yap. Giriş yapmak için, Microsoft Office hesabınla ilişkili olan e-posta adresini ve parolayı kullan.
 3. 3
  Yükle’ye tıkla. "Yükle" adlı sütunun altındaki turuncu butondur.
 4. 4
  Yükle’ye tıkla. "Yükleme Bilgisi" adlı kutunun sağ tarafındaki turuncu butondur. Bir kurulum dosyası indirilir.
 5. 5
  Kurulum dosyasına tıkla. Az önce indirdiğin .exe dosyasıdır. İndirilen tüm dosyalar varsayılan olarak İndirilenler klasöründe bulunabilir. Kullandığın İnternet tarayıcısına bağlı olarak tarayıcının en altında da görüntülenebilir.
 6. 6
  Açılan mesaj kutusunda Çalıştır’a tıkla. Microsoft Office yüklenmeye başlar.
 7. 7
  İleri’ye tıkla. Bu buton, Microsoft Office’in yüklenmesi tamamlandığında belirir. Videolu bir sunum başlar. Videolu sunumu atlamak istersen tekrar "İleri"ye tıkla.
 8. 8
  Oturum Aç’a tıkla. Açılan penceredeki turuncu butondur.
 9. 9
  Microsoft hesabınla ilişkili olan e-posta ve parolayla oturum aç. Artık yeni bilgisayarında Microsoft Office’i kullanabilirsin. Ancak yazılım bir süre daha arka planda yükleme yapmaya devam edebilir. Microsoft Office’in yüaklenmesi tamamen bitinceye kadar bilgisayarını yeniden başlatma veya kapatma.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Transfer Microsoft Office to Another Computer, Deutsch: Microsoft Office auf einen anderen Computer übertragen, Bahasa Indonesia: Memindahkan Microsoft Office ke Komputer Lain, Русский: перенести Microsoft Office на другой компьютер, Español: transferir Microsoft Office hacia otra computadora, Português: Transferir o Microsoft Office para Outro Computador, Nederlands: Microsoft Office verplaatsen naar een andere computer, Italiano: Trasferire Microsoft Office su un Altro Computer, العربية: نقل حزمة مايكروسوفت أوفس إلى جهاز كمبيوتر آخر, Français: transférer Microsoft Office vers un autre ordinateur, ไทย: ย้าย Microsoft Office ไปที่คอมเครื่องอื่น, 中文: 将Office软件转移到另一台电脑上, 한국어: 마이크로소프트 오피스를 다른 컴퓨터로 옮기는 방법, Tiếng Việt: Chuyển Microsoft Office sang máy tính khác, हिन्दी: माइक्रोसॉफ्ट ऑफिस को दूसरे कंप्यूटर में ट्रांसफर करें

Bu sayfaya 232 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?