Microsoft Internet Explorer Nasıl Güncelleştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi Microsoft Internet Explorer tarayıcısını nasıl güncelleştirebileceğini anlatıyor. Microsoft, son sürümü Internet Explorer 11 olan Internet Explorer tarayıcısı için desteği kesti ve bu son sürüm 11 yükseltilemeyecek. Internet Explorer 11 yalnızca Windows 7 ve Windows 8.1 için mevcut. Ayrıca Windows 10’un varsayılan tarayıcısı Microsoft Edge olmasına rağmen Internet Explorer 11, Windows 10’a da eklendi.

Yöntem 1 / 3:
Internet Explorer 11’e Yükseltmek

 1. 1
  Internet Explorer 11 indirme sayfasına git. https://support.microsoft.com/en-us/help/18520/download-internet-explorer-11-offline-installer adresinden Internet Explorer 11 indirme sayfasına git. Herhangi bir internet tarayıcısını kullanarak Microsoft’un sitesindeki Internet Explorer 11 indirme sayfasına git.
 2. 2
  Dili seçmek için aşağı kaydır. Sayfanın sol tarafında dillerin sıralandığı bir liste göreceksin.
 3. 3
  İşletim sistemine tıkla. Seçtiğin dilin sağ kısmında bilgisayarının işletim sistemini göreceksin. Bu linke tıkladığında kurulum dosyası bilgisayarına inmeye başlayacak.
  • Doğru Windows sürümünü, 32-bit veya 64-bit, seçtiğin müddetçe Windows 7 kurulum dosyası Windows 8.1 ve Windows 10’da çalışacaktır.
  • Bilgisayarının bit sayısını bilmiyorsan (örneğin 32-bit veya 64-bit) önce Bilgisayar seçeneğine sağ tıkla. Daha sonra Özellikler seçeneğine tıklayıp "Sistem türünün" sağ tarafında yazan bit numarasına bakabilirsin.
 4. 4
  Internet Explorer kurulum simgesine çift tıkla. Bu simge çok büyük ihtimalle masaüstü ekranındadır.
 5. 5
  Gelen ekranda Evet butonuna tıkla. Evet butonuna tıkladığında Internet Explorer 11 yükleme penceresi açılacak.
 6. 6
  Ekrandaki talimatları uygula. Bu talimatlar arasında Kabul ediyorum seçeneğine tıklayıp Microsoft’un kullanım şartlarını kabul etmek ve daha sonra İleri butonuna basmak var. Bunun yanı sıra dosyanın yükleneceği konumu ve masaüstünde kısayol isteyip istemediğini de seçmelisin.
 7. 7
  Son butonuna tıkla. Pencerenin sağ alt köşesindedir. Tıkladıktan sonra Internet Explorer 11 yükleme işlemi tamamlanacak.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Internet Explorer 10’da Güncelleştirmeleri Etkinleştirmek

 1. 1
  Internet Explorer’ı aç. Üzerinde mavi "e" simgesi var. Başlat menüsündeki ara kısmına "Internet Explorer" yazarak da bulabilirsin.
 2. 2
  ⚙️ simgesine tıkla. Bu simge Internet Explorer penceresinin sağ üst köşesindedir.
 3. 3
  Internet Explorer Hakkında seçeneğine tıkla. Bu, açılan menünün en altındaki seçenek.
 4. 4
  "Yeni sürümleri otomatik olarak yükle" kutucuğunu işaretle. Internet Explorer Hakkında penceresinin orta kısmındadır.
 5. 5
  Kapat butonuna tıkla. Internet Explorer Hakkında penceresinin altındadır. Bu noktadan sonra Internet Explorer güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Microsoft Edge’i Güncelleştirmek

 1. 1
  Eğer Microsoft Edge açıksa, kapat. Edge için bir güncelleştirme varsa işlemin tamamlanması için Edge’i kapatman gerek.
 2. 2
  Başlat menüsünü aç. Açmak için ekranın sol alt köşesindeki Windows logosuna tıklayabileceğin gibi klavyeden Win tuşuna da basabilirsin.
 3. 3
  ⚙️ simgesine tıkla. Başlat penceresinin sol alt köşesindedir. Tıkladıktan sonra Ayarlar sayfası açılacak.
 4. 4
  Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğine tıkla. Ayarlar sayfasının alt tarafına yakın bir yerde olduğunu göreceksin.
 5. 5
  Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıkla. Bu buton, Güncelleştirme ve Güvenlik sayfasının üst kısmına yakın bir yerdedir.
 6. 6
  Güncelleştirmelerin yüklenmesinin bitmesini bekle. Sayfanın üst kısmında "Cihazınız güncel" ifadesi belirdiğinde Microsoft Edge tarayıcısı güncellenmiştir.
  Reklam

İpuçları

 • Microsoft Edge, Windows 10 platformlarında Internet Explorer'ın yerine geçen bir tarayıcıdır.

Reklam

Uyarılar

 • Windows 10 platformları için geliştirilen Creator güncelleştirmesine rağmen Internet Explorer hala zayıf bir tarayıcı olarak görülüyor. Başka bir seçeneğin varsa Internet Explorer kullanmaktan kaçın.
 • Internet Explorer’ı hiçbir zaman Microsoft’un resmi sitesi dışındaki sitelerden indirme.
Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam