Meyve sinekleri meyve sepetine senden önce mi varıyor? Bu davetsiz misafirler bir kez yerleşti mi orada kalıp işin tadını kaçırırlar. Neyse ki evini meyve sineklerinden arındırmanın ve geri dönmelerini önlemenin birçok kolay yolu vardır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 6:
Meyve Sineklerini Kâğıt Bir Huniyle Yakalamak

 1. 1
  Tuzağın tabanını oluşturmak için uzun bir kavanoz, şarap şişesi, eski bir meşrubat şişesi ya da vazo seç. Gerektiğinde herhangi bir kavanoz da iş görür.
  • Bu yöntem, çok sayıda meyve sineğini yakalamak için muhtemelen en etkilisidir. [1]
 2. 2
  Meyve sineği yemi ekle. Meyve sinekleri şekerli şeylerde beslenir, o yüzden bolca seçeneğe sahipsin. Her tür meyve, meyve suyu, meşrubat ya da başka tatlı şeyler, meyve sineklerini tuzağın içine çekecektir.[2] Aşağıda en etkiliden en az etkiliye doğru sıralanmış yem fikirlerinden birini dene:
  • Aşırı olgun ya da çürüyen meyve parçaları. Örneğin, birkaç dilim kararmış muz, yumuşak bir çilek ya da bozulmaya yakın bir şeftali harika olur.
  • Bal, akçaağaç şurubu ya da mısır şurubu.
  • Herhangi bir meyve suyu ya da meşrubat. Standart olanlarını kullandığından emin ol; diyet meşrubatlar işe yaramaz.
  • Elma sirkesi ya da soya sosu.
  • Şarap ya da bira şişesindeki artıklar ihtiyaç karşısında kullanılabilir. Alkollü içeceklerdeki şeker, meyve sineklerini çeker.
 3. 3
  Bir parça kâğıdı kıvırıp huni yaptıktan sonra kabın üstüne koy. Küçük bir deliği olan bir huni, sineklerin kavanoza girmesine imkân sağlar ama sinekler tekrar dışarıya uçmayı akıl edemez. Huninin şeklini koruması için bantla. Dar ucu aşağıya bakacak şekilde kabın ağzının içine yerleştir. Huninin ucunun yeme dokunmaması gerekir.
  • Bir parça müsvedde kâğıdından ya da bir dergiden yırtılmış bir sayfadan kolayca kâğıt bir huni yapılabilir.
  • Bir kahve filtresinin altına kürdanla delik açarak da bir huni yapabilirsin.
 4. 4
  Tuzağı meyve sineklerinin istila ettiği bir yere yerleştir. Mutfak lavabosunun, çöp tenekesinin ya da meyve sepetinin yanına koy. Meyve sinekleri mutfağın birden fazla yerini istila etmişse daha fazla tuzak yapıp yerleştirmen iyi olur.
  • Tuzakları bütün gece bırak. Ertesi gün olduğunda meyve sineklerinin mutlu bir şekilde yemi yediğini göreceksin.[3]
  • Tuzağa hiç sinek girmemişse yeni bir yem kullan ve deliğin, sineklerin tuzağa gireceği kadar büyük olduğundan emin ol.
 5. 5
  Tuzağa hapsolan meyve sineklerini öldür. Ilık suyla bulaşık deterjanını karıştırıp kaba dök. Deterjan, suyun yüzey gerilimini azaltır ve sineklerin boğulmasını sağlar. Bir iki dakika bekle, sonra da kabın içindekileri boşalt.
  • Tuzak hâlâ meyve sinekleriyle doluysa huniyi çıkarmadan önce tuzağı evin dışına çıkar.
  • İşin bitince kavanozu sıcak suyla iyice durula. yeni bir tuzak yapmak için bu kavanozu yeniden kullanabilirsin.
 6. 6
  Tuzak boş kalana kadar bunu tekrarla. Meyve sinekleri hızlı şekilde çoğalmaya eğilimlidir. Ömürleri sekiz gün kadar kısa olabilir.[4] Mutfağını yetişkin meyve sineklerinden tamamen arındırmak için büyük ihtimalle tuzağı birkaç kez kullanman gerekecektir.
  • Meyve sinekleri, yumurtlama olduktan 8 ila 10 gün sonra yumurtadan çıkar, o yüzden bir ya da iki hafta boyunca her gün tuzak kullanman gerekebilir.[5] Tuzağı birkaç saat bıraktıktan sonra hiç sinek gelmemişse artık tuzak kullanmayı bırakabilirsin.
  • Mutfağını mümkün olduğunca hızlı şekilde meyve sineklerinden temizlemek için, yumurtalardan da kurtulmak için önlemler al.
  Kevin Carrillo

  Kevin Carrillo

  MMPC, Zararlılarla Mücadele Uzmanı
  Kevin Carrillo Zararlılarla Mücadele Uzmanı’dır ve New York’ta zararlılarla mücadele hizmeti sunan ve onaylı bir Azınlık Sahipliğindeki İşletme (MBE) olan MMPC’nin Kıdemli Proje Yöneticisi’dir. MMPC, Ulusal Zararlı Yönetimi Birliği (NPMA), QualityPro, GreenPro ve New York Zararlı Yönetimi Birliği (NYPMA) gibi sektörün önde gelenleri tarafından onaylanmıştır. MMPC’nin çalışmaları CNN, NPR ve ABC News’de yer almıştır.
  Kevin Carrillo
  Kevin Carrillo
  MMPC, Zararlılarla Mücadele Uzmanı

  Meyve sinekleri evime nasıl giriyor? Meyve sinekleri sıklıkla satın aldığın meyvelerle evine girer. Evine getirdiğin meyvelerin, özellikle de tropik meyvelerin üzerinde genellikle meyve sineği yumurtaları olur. Sineklerin yumurtadan çıkmasını engellemek için, meyveleri akan suyun altında bir fırçayla ovarak yumurtaları yok et. Ya da meyveleri buzdolabında saklayabilirsin.

  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 6:
Meyve Sineklerini Kâse Tuzağıyla Yakalamak

 1. 1
  Orta ya da büyük bir kâseyle işe başla. Kâğıt huni yöntemi kadar etkili olmasa da bu yöntem de aynı yaklaşımı kullanır: meyve sineklerini küçük bir delikten içeri çek ve tekrar dışarı çıkmalarını zorlaştır.
 2. 2
  Orta ya da büyük bir kâsenin dibine tatlı bir yem koy. Yemin türü, miktarı kadar önemli değildir; kâsenin dibini muhtemelen en az 1,5 cm kaplayacak kadar tatlı bir sıvı kullanman iyi olur. İşte yem olarak kullanabileceğin tatlı karışım önerileri:
  • Bir kâseye kabuğu soyulmuş bir meyve, örneğin portakal ya da muz ve biraz balzamik sirke koy.
  • Beyaz şarap ve tane kişnişi dene. Bu karışım da işe yarar. Karışımın çok daha keskin kokulu olması için birazcık beyaz şarap sirkesi ekle.
  • Bal, şeker ve balzamik sirke karışımı da ihtiyaç karşısında işe yarar.
 3. 3
  Kâseyi streç filmle sıkıca kapat. Geniş bir streç filmle kâseyi tamamen kapat. Streç filmi mümkün olduğunca çok ger.
 4. 4
  Bir çatallar ya da başka bir şeyle streç filmde birçok delik aç. Delikleri mümkün olduğunca küçük açmaya çalış; büyük delikler sineklerin tekrar dışarıya çıkmasına yol açabilir. Amaç, meyve sineklerini kâseye çekmek ve tekrar dışarı çıkmalarını son derece zor hale getirmektir.
  • Çatal kullandığında streç filmdeki delikler aşırı büyük oluyorsa küçük delikler açmak için onun yerine sivri bir kürdan kullanmayı dene.
 5. 5
  Tuzağı meyve sineklerinin istila ettiği bir yere yerleştir ve bütün gece orada bırak. Ertesi gün, meyve sineklerinin streç filmin içinde hapsolmuş ve mutlu şekilde yemi yerken göreceksin. Hiç sinek yakalayamadıysan streç filmin üzerindeki deliklerin aşırı büyük olmadığından emin olmak için kontrol et.
 6. 6
  Hapsolan meyve sineklerini at. Meyve sineklerini öldürmeden önce kaçanların mutfağını yeniden istila etmemesi için muhtemelen en iyisi tuzağı dışarı çıkarmaktır. Streç filmi çıkar ve kaba ılık su ve bulaşık deterjanı karışımı dökerek içerideki meyve sineklerini öldür. Deterjan, suyun yüzey gerilimini azaltır ve sineklerin boğulmasını sağlar. Bir iki dakika bekledikten sonra kavanozun içindekileri at.
  • Meyve sineklerini attıktan sonra kavanozu sıcak suyla durula ve yeni bir tuzak yapmak için kullan.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 6:
Meyve Sineklerini Yakalamak ve Dondurmak

 1. 1
  İki cam kavanoz al. Küçük kavanozlarla uğraşmak, büyüklere göre daha kolaydır.
 2. 2
  Her bir kavanoza yem olarak birkaç parça meyve, örneğin meyve kabuğu koy.
 3. 3
  Kavanozların kapaklarını çıkar. Kavanozların ağzını streç kâğıtla kapat.
 4. 4
  Parmak ucunla streç filmin ortasına bastır. Kavanozun içine doğru bir girinti ya da huni şekli yap.
 5. 5
  Girintilerin ortasına kabaca 1 mm genişliğinde bir delik aç. Küçük bir delik, bütün sinekleri yakalamaya yetmezmiş gibi gelebilir ama aslında yeter.
 6. 6
  Sineklerin yakalanmasını bekle. Sineklerin kavanozlardan birine girdiğini fark edince sinekleri ve yumurtalarını öldürmek için kavanozu dondurucuya koy. Diğer kavanozda da sinek görürsen dondurucuya koy ve bir süredir dondurucuda olan kavanozu çıkar. İki kavanozu dönüşümlü olarak dondurucuna koy ve çıkar. Tuzağı dışarıda temizlemekle ya da sinekleri sirkeyle öldürmekle uğraşmana gerek kalmaz!
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 6:
Meyve Sineklerini Spreylerle ve Diğer Ürünlerle Öldürmek

 1. 1
  Meyve sineği spreyi yap. İnce püskürtmeli bir sprey şişesini %70 ispirtoyla doldur. Bunu etrafta uçuşan meyve sineklerine sık. Sinekler yere düşer ve bunları süpürüp atabilirsin. Aynı zamanda havaya ve yumurtaların üstüne %91 saflıkta ispirto sıkabilirsin. Daha güçlü olan bu alkol, sinekleri anında öldürür ve çok etkili bir dezenfektan görevi görür. Bu güçlü alkolün fiyatı yüksek değildir. Etkisi, standart %70 ispirtonunkinden çok daha güçlüdür. Odayı havalandırmak ya da eldiven takmak gibi koruyucu tedbirler alınmalıdır. %91 ispirto, böcek ya da haşere ilaçlarından çok daha az zehirli, sert ya da tehlikelidir. [6]
  • Camsil de birçok küçük böceği anında öldürür. Eğer ıslanmasından zarar gelmeyecek bir alanda bir meyve sineği sürüsü görürsen üzerlerine birkaç kez Camsil sıkıp can çekişmelerini seyret.
  • Başka bir yöntem de Clorox temizlik spreyi kullanmaktır. Yüzeyleri ve ölü sinekleri bununla sil. Ama, bunu sıktığın odayı havalandırman gerekir çünkü kokusu biraz kuvvetli olabilir; iç mekândaki havanın toksik olmasından endişe ediyorsan ya da yiyecek hazırlanan yüzeylerin yakınlarına sıkıyorsan bunu kullanman tavsiye edilmez.
  • Hatta ince püskürtmeli bir sprey şişesiyle sineklere su da sıkabilirsin; aşağıya düşerler. Kanatları ıslandığı için o anda uçamazlar, o yüzden onları kolayca ezip temizleyebilirsin.
 2. 2
  Piretrin sprey kullan. Piretrin, yumurtaları değil, yetişkin meyve sineklerini etkili şekilde öldüren bir böcek ilacıdır. Bu böcek ilacını talimatlara uygun şekilde kullanmaya dikkat et. Doğrudan meyvelerin üzerine ya da yiyecek hazırlanan yerlere sıkmaktan kaçın.
  • Bu ürün, meyve sineklerini gördüğünde üzerlerine sıkabileceğin bir aerosol’ün içinde bulunur. Temas ettiğinde sinekleri öldürür.
  • Bir yerde çok sayıda bulunan meyve sineklerini öldürmek için otomatik bir piretrin dağıtıcısı satın alabilirsin.
 3. 3
  Giderine jel dök. Piyasada mutfak giderlerini istila eden meyve sineklerini ve yumurtalarını öldürmek için üretilmiş birçok gider jeli mevcuttur. Kaynar su ve deterjan işe yaramazsa jel kullanmayı deneyebilirsin. Giderine işlem yapmak için imalatçının talimatlarını uygula. Sineklerden tamamen kurtulmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlaman gerekebilir.[7]
 4. 4
  Profesyonel bir temizlik yaptır. Kontrol altına alamadığın bir meyve sineği istilasıyla karşı karşıyaysan meyve sineklerinin konmaya ve toplanmaya meyilli olduğu yerlere kalıntı bırakan bir böcek ilacı sıkabilirsin. Meyvelerini düzgün bir şekilde saklarsan ve mutfağını temiz tutarsan bu işlem genellikle gerekli değildir. Evinin meyve sinekleri için ilaçlanmasını istiyorsan daha fazla bilgi almak için bir haşere kontrol şirketini ara.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 6:
Yumurtalardan Kurtulmak

 1. 1
  Nereye yumurtladıklarını tespit et. Meyve sinekleri yiyecek ve nem bulunan yerlere, örneğin çürüyen meyvelere, nemli lavabolara ya da çöp tenekelerine yumurtlar. Yumurtalardan kurtulmak için, mutfağında sineklerin gıda kaynaklarının yerini bulman gerekir.[8]
  • Meyve sepetlerindeki ya da poşetlerdeki olgunlaşmış meyveler en bariz şüphelidir. Meyvelerin çok taze olsa da içinde sakladığın kapta hâlâ meyve sineklerini çeken eski meyve kalıntıları olabilir.
  • Kompostu mutfağında tutuyorsan meyve sinekleri için meyve sineklerin için gıda kaynağı olabilir.
  • Açık duran ve içinde geri dönüştürülebilir şeylerin olduğu bir poşet, meyve sineklerini çekebilir, özellikle de içinde durulanmamış bira ya da meşrubat teneke kutuları varsa.
  • Çöp tenekeni en son ne zaman yıkadın? Çöpü sıkça dışarıya atıyor olsan bile çöp tenekesinin kendisi sorunun kaynağı olabilir.
  • Mutfak lavabosu giderlerinde sıklıkla meyve sineklerini barındırır çünkü yiyecek parçaları içeride sıkışıp çürümeye başlayabilir.
  • Islak süngerler ve paspaslar da meyve sinekleri için üreme alanı olabilir.
 2. 2
  Meyvelerini dikkatli şekilde sakla. Meyve sineği sorunu yaşıyorsan meyveleri mutfağında açıkta, oda sıcaklığında bırakma. Ağzı kapalı bir kâğıt poşete koy ya da meyve sineklerinden kurtulana kadar buzdolabında sakla. Aşırı olgunlaşmış bir meyve parçası, meyve sineklerinin üremesi için harika bir yer sağlayarak istilayı başlatabilir.[9]
  • Meyve artıklarını çöpe atma. Çöpü her gün dışarıya atmıyorsan şeftali çekirdeklerini, elmaların çöpünü ve diğer meyve artıklarını mutfağındaki çöpe atma çünkü meyve sineklerinin üreme alanı olurlar. Meyve artıklarını dışarı çıkarıp bir kompost yığınına ya da çöp kutusuna at.
 3. 3
  Çöpleri koyduğun kapları yıka. Çöp teneken, geri dönüşüm teneken ve kompost teneken meyve sineklerini barındırıyor olabilir. İstilayı fark eder etmez içeride tuttuğun bütün çöp kutularını sıcak ve deterjanlı suyla yıkaman gerekir. Sorunun tekrarlanmasını önlemek için çöpü, geri dönüşüm ve kompost tenekesini sık dışarı at.
  • Kapları özellikle meyve sinek nüfusunun yüksek olduğu yazın son aylarında her hafta yıkamaya devam et.
  • Şişeleri ve diğer kapları çöpe atmadan önce sıcak suyla durula. Bunlardaki kalıntılar çöp tenekelerine dökülebilir ve meyve sineği sorununu kötüleştirebilir.
  • Tüm çöp kutularının sıkıca kapanan kapakları olduğundan da emin olmalısın.
 4. 4
  Giderini temizle. Evindeki giderin meyve sineklerinin üreme alanı olup olmadığını görmek için, üstünü ince bir katman hâlinde bal sürülmüş streç filmle kaplayabilirsin. Ballı kısım giderin içine bakacak şekilde filmi yerleştir, sonra geri gel. Meyve sineklerinin bala yapıştığını görürsen giderin de sorunun bir parçası demektir.
  • Giderinin düzgün şekilde işlevini gördüğünden emin ol. Gider tıkalıysa ya da çöp öğütücün çalışmıyorsa giderinde sinekleri çeken çürüyen meyve parçacıkları olabilir.
  • Yumurtaları öldürmek için, gidere bir tencere deterjanlı kaynar su dök. Giderin kenarlarını bir fırçayla ov.
  • Gidere çamaşır suyu dökme. İşe yaramaz ve çevreye zarar verir.
 5. 5
  Diğer potansiyel üreme kaynaklarını at. Eski süngerler, ıslak paspaslar, eski bezler ve tezgâhları ve yerleri silmek için kullandığın diğer şeylerde meyve sineği yumurtaları olabilir. bunları at ya da çamaşır makinesinin sıcak su ayarında yıka.
 6. 6
  Mutfağındaki yüzeyleri sil. Tezgâhları deterjanlı, sıcak suyla temizle. Meyve sineklerinin toplanmayı sevebileceği bütün çatlakları ve girintileri temizlemeye dikkat et. Dolaplarını, kilerini ve meyve, meyve suyu ya da başka şekerli gıdalar sakladığın diğer yerleri temizle.
  • Yerleri de kontrol et. Örneğin, buzdolabının altına bir içecek döküldüyse bu, sorunun bir parçası olabilir. Yapış yapış olan yerleri temizle.
  • Mutfak yüzeylerini her gün temiz tut. Her yemekten sonra yaptığın temizliğin bir parçası olarak her şeyi silmeye dikkat et.
  • Kullandıktan sonra bütün bulaşıkları yıka. Kirli bulaşıkların ortada bırakmaktan kaçın (bulaşık makinen varsa içinde koy ve makinenin kapısını kapat).
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 6:
Meyve Sineklerinin Geri Dönmesini Bekle

 1. 1
  Mutfağına soktuğun meyveleri incele. İçeri getirdiğin dutsu meyveleri, kirazları ve diğer meyveleri iyice ayıkla. Zarar görmüş meyveler dışarıya atılmalı çünkü marketten ya da manavdan evine meyve sineği yumurtaları getirebilirsin. Taze meyvelerini suyla dikkatli şekilde yıka ve saklamadan önce tamamen kurut.
 2. 2
  Meyve sepetinin yanında bir yedek tuzak bulundur. İçine bi tatlı kaşığı elma sirkesi, 30 ml su ve bir iki damla bulaşık deterjanı olan küçük bir kap, meyve sineklerini kendine çekip boğacaktır. Bu, meyve sineği nüfusunu kontrol altında tutmaya yardım eder. Meyve sineği mevsimi boyunca meyve sepetini her gün durula ve taze meyvelerle doldur.
 3. 3
  Kapılarını ve pencerelerini sineklikle kapla. Meyve sinekleri dışarıdaki gıda kaynaklarını da sever. Evin girişlerini sineklikle kaplamak, mutfağına girmelerine engel olmaya yardım eder. Bahçende meyve ağaçların varsa bu özellikle önemlidir.
 4. 4
  Dışarıda meyve sineklerini çeken şeylerle ilgilen. Meyve ağaçların varsa meyveleri dalında ya da ağacın altında çürümeye bırakmak yerine hazır olduklarında topla. Meyve sineği istilasını engellemk için yere, ağacın altına düşen meyveleri topla ya da tırmıkla al.
  • Meyve veren dalların üzerine bir koruma torbası da geçirebilirsin. Torba, güneş ışığının meyveye ulaşmasına ve havanın dolaşmasına izin verirken meyve sineklerinin meyvelere ulaşmasını engeller. Böyle torbalar genellikle organik ürün yetiştiricilerinin gereksinimlerini karşılayan yerlerden alınabilir.
  • Bahçe ürünleri satan bir yerden ya da bir organik tarım mağazasından organik meyve sineği spreyi satın al. Organik yapılarından dolayı bu tür spreyleri düzenli olarak sıkmak gerekir ama sağlıklı meyve yetiştirmek için zehir içermeyen en iyi yöntem budur.
 5. 5
  Meyve sineklerini esansiyel yağlarla kaçır. İnsanlara hoş gelen bazı esansiyel yağların kokuları meyve sineklerini kaçırır. Bu yağlar sinekleri öldürmez ama birikmelerini engeller. Bir sprey şişesine bir bardak su ve beş ila on damla limon otu, okaliptüs ya da nane esansiyel yağı koy. Mutfağında meyve sineklerini çekmeye eğilimli yerlere, örneğin lavabonun ve çöp tenekesinin yanına bu karışımı sık.[10]
  Reklam

İpuçları

 • Dökme ağzı olan şişelerde, şişe ağzını streç bantla kapat. Ağzın alt kısmını 2 günde bir amonyak bazlı bir temizleyiciyle temizle.
 • Sirke kullanırken doğru türde bir sirke seçtiğinden emin ol. Beyaz sirke işe yaramaz. Malt sirkesi ve kırmızı şarap, elma sirkesi kadar etkilidir. Bira da balzamik sirke gibi bazen işe yarar. Şarap son derece iyi işe yarar ve dibinde bir iki santim kadar şarap kalan bir şarap şişesi hunisiz kullanılabilir.
 • İstila edilen bölgeye birkaç eski sinek kâğıdı rulosu as. Çirkindir ama etkilidir. Ama bunlar, kullandığın türe bağlı olarak zehirli olabilir. Temkinli kullan ve çocukların erişemeyeceği bir yere koy.
 • Meyve sinekleri dışkılara da yumurtlar. Evcil hayvan kakalarını hemen temizlemeyi ihmal etme.
 • Tuzakların üzerine huni koymakla ya da bir şeyle örtmekle uğraşma. Deterjan son derece etkilidir; suyun yüzey gerilimini kırar ve meyve sinekleri yüzemez.
 • Sulamalar arasında toprağın tümüyle kurumasına izin verirsen saksı bitkilerinde meyve sineği yetişmez. Bu, larvaların çoğunu öldürür; yetişkinlerse uzun yaşamaz ve kısa sürede ölür. Toprağın kuruluğunu kontrol etmeye ve sert yapraklı bitkileri hemen sulamaya ekstra özen göster çünkü bunlar sıklıkla kuruyup ölür.
Reklam

Uyarılar

 • Eğer Clorox gibi toksik bir şey sıkıyorsan bunu sadece oda iyi havalandırıldığında yap. Bir maske de tak. İç mekândaki havayı solumanın güvenli olmasını istiyorsan bu yöntem tavsiye edilmez.
 • Elinizi asla çöp öğütme makinesine sokmayın. Yalnızca bir tahta kaşık ya da benzer bir aletle bastırın. Her şeyden önce, üreticinin talimatlarına uyun.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Kap
 • Yem
 • Huni
 • Deterjanlı su
 • Elma sirkesi

Bununla İlgili wikiHow'lar

Ev Yapımı Kedi Kovucu Nasıl YapılırEv Yapımı Kedi Kovucu Nasıl Yapılır?
Kedinin Cinsiyeti Nasıl AnlaşılırKedinin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?
Dişi Köpeğin Çiftleşmeye Hazır Olduğu Nasıl AnlaşılırDişi Köpeğin Çiftleşmeye Hazır Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Çiftleşme Dönemindeki Kedi Nasıl SakinleştirilirÇiftleşme Dönemindeki Kedi Nasıl Sakinleştirilir?
Kedinin Ölüyor Olduğu Nasıl AnlaşılırKedinin Ölüyor Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Kedilerin Isırması ve Tırmalaması Nasıl EngellenirKedilerin Isırması ve Tırmalaması Nasıl Engellenir?
Kedilerin Bahçeye Kaka Yapması Nasıl EngellenirKedilerin Bahçeye Kaka Yapması Nasıl Engellenir?
Burnu Tıkalı Kedi Nasıl Tedavi EdilirBurnu Tıkalı Kedi Nasıl Tedavi Edilir?
Kedi Nasıl SevilirKedi Nasıl Sevilir?
Japon Balığının Erkek veya Dişi Olduğu Nasıl AnlaşılırJapon Balığının Erkek veya Dişi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Kedi İdrarı Kokusu Nasıl GiderilirKedi İdrarı Kokusu Nasıl Giderilir?
Kedilerde Ateş Nasıl DüşürülürKedilerde Ateş Nasıl Düşürülür?
Bir Köpeğin Hamile Olduğu Nasıl AnlaşılırBir Köpeğin Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Kedilerin Kurtları Nasıl Yok EdilirKedilerin Kurtları Nasıl Yok Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Kevin Carrillo
Ortak yazarlar :
MMPC, Zararlılarla Mücadele Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Kevin Carrillo. Kevin Carrillo Zararlılarla Mücadele Uzmanı’dır ve New York’ta zararlılarla mücadele hizmeti sunan ve onaylı bir Azınlık Sahipliğindeki İşletme (MBE) olan MMPC’nin Kıdemli Proje Yöneticisi’dir. MMPC, Ulusal Zararlı Yönetimi Birliği (NPMA), QualityPro, GreenPro ve New York Zararlı Yönetimi Birliği (NYPMA) gibi sektörün önde gelenleri tarafından onaylanmıştır. MMPC’nin çalışmaları CNN, NPR ve ABC News’de yer almıştır.
Bu sayfaya 355 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam