Bazen birinin yüzünü güldürmek istersin. Kötü bir gün geçiren bir arkadaşını neşelendirmeye çalışıyor olabilirsin. Belki de hoşlandığın bir kıza mesaj atıyor ve iyi bir izlenim bırakmak istiyorsun. Bir kızı mutlu etmek için birtakım sevilen fikirleri bir araya getirdik. Hadi o hâlde, ona hemen bir mesaj atıp işlerin nasıl gideceğini gör!

Bu makale, Awakened Lifestyle’ın kurucusu ve profesyonel flört koçumuz John Keegan’la yapılan bir röportaja dayanmaktadır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 10:
Onu merak ettirecek bir şeyle konuya gir

 1. 1
  Ona bir şey söylemeye can atıyormuşsun gibi hissetmesini sağla. Konuşmaya, "Selam, n’aber" ya da "Ne yapıyorsun?" gibi şeylerle başlamak sıkıcıdır; bu yapacak daha iyi bir işin yokmuş da vakit öldürüyormuşsun gibi gözükmene neden olur. Onun yerine, mesajına hemen daha fazlasını öğrenmeyi istemesini sağlayacak bir şeyle, mesela, "Bugün ne yaptım, tahmin et." ya da "Bugün işte olanlara inanmayacaksın." gibi şeylerle başla. Bu, insanı hemen konunun içine çeker ve ilginç hikâyeni onunla paylaşmayı seçtiğin için kendini özel hissetmesini sağlar.[1] Aşırı yaratıcı olmana gerek yok; sadelik hikâyenin eğlenceli olmasını sağlar ve baskıyı azaltır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 10:
Ondan bir tavsiye iste

 1. 1
  Fikrine önem verdiğini bilmesini sağla. Birinden bir karar vermene yardım etmesini istemek o kişi için gerçekten gurur vericidir, özellikle de bu kararın o kişinin güçlü yönlerine hitap ediyorsa. Temel olarak, "Bu konuda iyi olduğunu biliyorum ve düşüncelerini duymayı çok isterim." diyeceksin. Hatta bu iyi bir cümle, o yüzden konuya bununla girmekten çekinme![2]
  • Çok şık giyinen bir kıza mesaj atıyorsan bir pantolonla iki gömlek resmi gönderebilirsin ve pantolonla en çok hangi gömleğin uyacağını sorabilirsin.
  • Her zaman en güncel müziği takip ediyorsa ondan yeni bir albüm tavsiye etmesini isteyebilirsin.
  • İnsanlarla ilgilenmek konusunda muhteşemse zor bir sosyal durumu idare etmeye çalıştığında ondan tavsiye iste.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 10:
Ona iltifat et

 1. 1
  Onunla ilgili sevdiğin belirli bir şeyden bahset. Uygun zamanda edilen samimi bir iltifat herkesi mutlu edebilir. Bu, gülümsemesi ya da muhteşem kıyafeti gibi onunla en son yüz yüze görüştüğünde fark ettiğin ya da bir fotoğrafında gördüğün bir şey olabilir.[3] Ama gerçekten iyi bir izlenim bırakmak için, kişiliğiyle ilgili bir şeyden bahset; bu, onu daha derin bir düzeyde anladığını gösterecektir.
  • Örneğin, "Başına ne gelirse gelsin olayların hep iyi yanlarını görmen bence harika." diyebilirsin.
  • Ya da "İnsanlara kendini çok özel hissettirmekte üstüne yok. Bence bu gerçek bir yetenek!" gibi bir şey diyebilirsin.
  • Çok fazla iltifat kulağa samimiyetsiz gelmeye başlayabilir, o yüzden bu konuda aşırıya kaçma. Sadece onun biraz moral desteğine ihtiyaç duyduğunu hissettiğin zamanlarda araya usulca serpiştir.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 10:
Sana onu hatırlatan bir şeyi anlat

 1. 1
  Eğlenceli ya da tatlı bir anınızdan bahset. Dışarıdaysan ve sana tanıdığın bir kızı hatırlatan bir şey görürsen bunu ona söyle! Aklında olduğunu bilmek onu çok mutlu edebilir. Bir fotoğraf çek ve "Bununla ilgili konuştuğumuzu hatırlıyor musun?" ya da "Bu bana birlikte izlediğimiz filmi hatırlattı." gibi bir başlıkla ona gönder.[4]
  • Onunla bir süredir konuşmadıysan bu tekrar bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Gelişigüzel bir mesaj atıp onun, aklından geçtiğini söyle, sonra da arayı kapatmak için kısa bir süre sohbet et![5]
  • Morali bozuk bir kızı neşelendirmeye çalışıyorsan ona ikinizin eğlenceli bir anısını hatırlatabilirsin. Örneğin, "Donut yapmaya çalışmamızı hatırlıyor musun? Ortalığı mahvetmiştik ama gülmekten de çatlamıştık!" diyebilirsin.
  • İşte harika bir fikir: Hem onu düşündüğünü hem de seninle orada olmasını istediğini bilmesi için bir öz çekim ya da bulunduğun yerin bir fotoğrafını göndermekten çekinme.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 10:
Sevimli ya da komik bir şeyle gülümsemesini sağla

 1. 1
  Eğlenceli kişiliğinle moralini düzelt. Filmler, müzik ya da televizyondan bahset; ona komik hikâyeler anlat; onu güldüreceğini düşündüğün memler gönder; çok ciddi olmayan herhangi bir şey işe yarar. Kötü niyetli ya da kendine acıyor görünmediğin sürece ona biraz takılabilir ya da kendinle dalga geçebilirsin.[6]
  • Konuşacak bir şey bulamazsan şapşalca bir şey yapan sevimli bir hayvan GIF’i ya da videosu yollamak daima etkili bir yöntemdir.
  • Politika, din ya da sınıf çatışmaları gibi duygu yüklü konulardan uzak durmak en iyisidir. Bu, böyle konularda asla konuşamayacağınız anlamına gelmez ama bunları yüz yüzeyken, yani yanlışlıkla çizgiyi aşmamak için birbirinizin ses tonunun ve vücut dilinin farkında olacağınız zaman konuşmanız en iyisi olabilir.[7]
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 10:
Ona kendisiyle ilgili sorular sor

 1. 1
  Ona açılması için bir şans ver. Birine kendisiyle ilgili bir soru sorduğunda o kişiye, onu daha iyi tanımayı gerçekten önemsediğini söylemiş olursun. Sadece üst üste çok fazla soru sormaktan kaçın çünkü bu, onu sorguya çekiyormuşsun gibi gelebilir. Onun yerine, bir soru sor, sonra da onunla bu konuda biraz sohbet et.[8]
  • Geçmişiyle ilgili daha fazla şey öğrenmek için, "Çocukluğunda hangi gelenekleri severdin?" ya da "En sevdiğin anın ne?" gibi sorular sor. Şu anki yaşamıyla ilgili daha çok şey öğrenmek için işi, hobileri ya da evcil hayvanı hakkında sorular sorabilirsin.
  • Şu tür sorular sorarak hayallerini öğrenebilirsin: "İstediğin yere seyahat edebilseydin nereye giderdin?" ya da "Hayalindeki iş ne?".
  • Sorularla ikinizin ortak noktalarını bulup buradan devam et.[9] Örneğin, sushi sevdiğinden bahsederse birkaç gün sonra ona denediğin harika bir sushi roll resmi gönderebilirsin.

Yöntem 7
Yöntem 7 / 10:
Yanında olduğunu bilmesini sağla

 1. 1
  İyi bir dinleyici ve destekleyici bir arkadaş ol. İster sıradan bir tanıdığa ister bir arkadaşına ister kız arkadaşına mesaj atıyor ol, o kişinin biriyle konuşmaya ihtiyaç duyduğu zamanlar olacaktır. Mesajla sohbet ederken dikkatini verdiğini göstermek zor olabilir, o yüzden arada bir "Vay canına" ya da "Sonra ne oldu?" gibi şeyler gönder ki ilgilendiğini bilsin.[10]
  • Gerçekten önemsediğini göstermek için düşünceli sorular sorup daha fazla şey öğren.
  • İstemediği sürece ona öğüt vermekten kaçın. Belki sadece içini döküyordur ve sorunlarını onun yerine çözmeni istemiyordur.
  • Flört etmek eğlencelidir ve kesinlikle bir yeri vardır ama karşındaki kişi moralsizse ya da çok ciddiyse muhtemelen bu, flört için doğru zaman değildir.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 10:
İlgi alanlarından bazılarını onunla paylaş

 1. 1
  Ona gerçek seni tanıma şansını ver. Gerçekten tutkulu olduğun bir şeyi paylaş ve bunun senin için neden önemli olduğunu anlat. Senden hoşlanıyorsa seni bir konuda heyecanlı görmek büyük ihtimalle onu gülümsetecektir; hatta kendisi için yeni bir tutku bile keşfedebilir![11]
  • Örneğin, keşfettiğin yeni bir yemek tarifinden, rüzgâr sörfüne neden bayıldığından ya da hak ettiği ilgiyi görmediğini düşündüğün bir müzisyenden bahsederek zaman geçirebilirsiniz.
  • Bunu birlikte vakit geçirmek için bir davete çevirmeyi dene. Örneğin, rüzgâr sörfünden bahsediyorsan "Tekrar gittiğimde seni de götürmek isterim. Var mısın?" diyebilirsin.[12]
  • Ama aşırıya kaçıp sürekli kendinden bahsetme. Sevdiği bir şeyden bahsediyorsa sohbeti bir süre ona yönlendir.[13]

Yöntem 9
Yöntem 9 / 10:
Birlikte zaman geçirmek için planlar yap

 1. 1
  Birlikte yapabileceğiniz eğlenceli bir şeyler düşleyin. Mesajlaşmak eğlencelidir ama muhtemelen nihayetinde yüz yüze zaman geçirmek isteyeceksiniz. Bir dahaki buluşmanızda yapmak istediğin şeylerle ilgili birkaç fikir paylaş. Hayal kırıklığına uğramaması için buluştuğunuzda bunlardan birkaçını gerçekleştirmeye dikkat et.[14]
  • Örneğin, "Şehir merkezinde yeni ve hoş bir kafe gördüm. Cumartesi gidip buzlu mocha içelim, sonra belki biraz alışveriş yapabiliriz." gibi bir şey diyebilirsin.
  • Planların mutlaka somut olması gerekmez. "Gelecek yaz seni yelkenle açılmaya götürmeyi çok isterim. Bence bu çok hoşuna gider!" gibi bir şey söyleyebilirsin.
  • Bir süredir arkadaşsanız ya da çıkıyorsanız bile birlikte yapabileceğiniz yeni ve heyecan verici şeyler bulmaya çalış.[15]
  Reklam

Yöntem 10
Yöntem 10 / 10:
Ona düzenli olarak mesaj at ama bunu kesintisiz biçimde yapma

 1. 1
  Arada bir seni özlemesi için ona fırsat ver. Telefonu sürekli yanında olabilir ama bu 7/24 mesajlaşmanız gerektiği anlamına gelmez. Eğer bir şey yaptığını söylerse ya da sohbet yavaşlarsa bir süreliğine yapacak başka bir şey bul. Tekrar söyleyecek ilginç bir şeyin olduğunda ona mesaj atmanda bir sorun yok ama sırf sıkıldığın için öylesine bir "merhaba" ile mesaj atma.[16]
  • Ne sıklıkta mesaj atman gerektiği konusunda belirli bir zaman çizelgesi yoktur; bu, ikinizin ne kadar yakın olduğuna bağlıdır. Eğer çıkıyorsanız ya da çok iyi arkadaşsanız günde birkaç kez mesajlaşabilirsiniz. Birbirinizi o kadar iyi tanımıyorsanız sadece iki günde bir sohbet edebilirsiniz.
  • Aynı zamanda, eski "3 Gün Kuralının" modası geçti. Bir randevudan sonra mesaj atmak için üç gün beklemen gerekmiyor. Telefonlarımız bütün gün yanımızdayken harika bir randevudan sonra sessiz kalmak, ilgisiz gözükmene neden olabilir.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Referanslar

 1. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.
 2. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2019.
 3. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2019.
 4. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.
 5. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2019.
 6. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.
 7. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2021.
 8. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2021.
 9. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.
 1. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2019.
 2. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.
 3. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.
 4. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.
 5. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2019.
 6. John Keegan. İlişki Koçu. Uzmanla Görüşme. 5 November 2019.
 7. Joshua Pompey. İlişki Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 27 November 2019.

Bu wikiHow makalesi hakkında

John Keegan
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar John Keegan. John Keegan, New York’ta ilişki koçu ve motivasyon konuşmacısıdır. İnsanlara aşkı bulmalarında yardımcı olmak için flört, cazibe ve sosyal dinamiklerdeki uzmanlığını kullandığı Awakened Lifestyle’ı yürütmektedir. Los Angeles’dan Londra’ya, Rio de Janeiro’da Prag’a uluslararası atölyeler düzenler ve eğitimler verir. Çalışmaları New York Times, Humans of New York ve Men's Health’de yer almıştır.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 129 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam