Torrent, basitçe söylemek gerekirse eşler arasında paylaşılan dosyalardır; ortada sunucu yoktur. Dosyalar, dağıtımcılardan (besleyiciler olarak bilinir) istemcilere (sülükler veya eşler olarak bilinir) aktarılır. µTorrent programını indir ve aradığın filmleri, müzikleri ve oyunları indirmek için kullan. Telif hakkıyla korunan materyalleri yüklemenin (veya beslemenin) yasa dışı olduğunu unutma.

Adımlar

 1. 1
  µTorrent’i www.utorrent.com adresinden indir . µTorrent'in birkaç farklı platform için sürümleri vardır; bu nedenle Mac sürümünü indirdiğinden emin ol. Dosyayı nereye indirmek istediğine karar ver (örneğin masaüstüne veya indirilenler klasörüne).
  • İndirme işlemi tamamlandığında, programı açmak için uTorrent.dmg dosyasına çift tıkla.
  • µTorrent’i "Uygulamalar" klasörüne sürükle.
 2. 2
  Simgeye çift tıklayarak µTorrent'i aç. Bu, programı başlatır ama istediğin torrent’i İnternet’te araman gerekir.
  • Yükleme esnasında µTorrent, bir araç çubuğu dâhil birkaç gereksiz program yüklemeye çalışır. Bunu istemezsen yükleme sırasında küçük yazıları okuduğundan emin ol ve yalnızca yükleme için gerekli kutuları işaretle.
 3. 3
  Güvendiğin torrent sitesini ziyaret et ve istediğin torrent'i ara. İndirmeye çalıştığın şeyin adını arama çubuğuna yaz. Spesifik olduğundan emin ol, aksi takdirde rastgele sonuçlar alabilirsin.
  • Örneğin, "WWE"yi ararsan muhtemelen aradığından farklı tonlarca sonuç alırsın; bu nedenle daha spesifik bir şey aramayı dene. Örneğin, "WWE Wrestlemania 29 New York/New Jersey Full Event." Aradığını bulacaksın.
  • Herhangi bir torrent sitesi bilmiyorsan bir arama motorunda indirmek istediğin filmi/oyunu/müziği/kitabı ara ve aramaya "torrent" kelimesini ekle. Ayrıca "mac" de eklemen iyi olabilir.
 4. 4
  Mevcut torrent’ler listesine bak. Listedeki ilk birkaçına bir göz at. Dosya boyutuna (daha büyük dosyaların indirilmesi daha uzun sürer ama daha kalitelidir) ve ihtiyacın olan dosya türüne (avi, mkv, mp4 vb.) göre hangisini istediğine karar ver.
  • Hangisini seçeceğinden emin değilsen en çok besleyicisi olanı seç.
  • Dosyaya tıkla ve yorumlar bölümüne bir göz at. İnsanların dosyanın çalıştığını, kaliteli olduğunu, doğru dosya olduğunu vb. söyleyerek yorum yapıp yapmadığını kontrol et. Yorum yoksa veya çok az varsa indirme riskini alma.
 5. 5
  Torrent'i indir. Bunu, küçük mıknatısa veya "Get this Torrent" (Bu torrent'i edin) bağlantısına tıklayarak yapabilirsin. "Download direct"e (Doğrudan indir), "download"a (indir) veya "magnet download"a (mıknatısla indir) basmadığından emin ol, aksi takdirde istenmeyen açılır pencereler ve yönlendirmeler çıkar.
  • Torrent'i indirirken, dosyanın indirmiş olduğun bölümlerini beslemeye başlayacaksın.
  • İndirmen bitmiş olsa bile µTorrent, dosyayı BitTorrent ağındaki diğer kullanıcılara yüklemeye devam eder. Yalnızca dosyayı µTorrent'ten kaldırırsan veya µTorrent'ten çıkarsan yükleme durdurulur.
 6. 6
  Torrent'in tamamen indirilmesini bekle. µTorrent, bağlantıyı/dosyayı otomatik olarak açar (veya senden bir programla açman istenir; µTorrent'i varsayılan olarak ayarla). µTorrent ayrıca sağ alt köşede, "OK" (Tamam) yazan düğmeye tıklaman gereken ikinci bir pencere açar.
  • İndirme süresi hem dosyanın boyutuna hem de "besleyicilerin" veya dosyayı paylaşan kişilerin sayısına bağlı olacaktır.
  • Torrent dosyanın parçalarını alacağından besleyici ne kadar çok olursa dosya o kadar hızlı iner.
 7. 7
  Dosyanı indirdikten sonra bulmak için "Completed" (Tamamlandı) sekmesine tıkla. Dosyaya sağ tıklayıp Finder’da Göster seçeneğini seçerek veya büyütece basarak açabilirsin.
  • Bir film indirdiysen dosyaya sağ tıkla ve "Birlikte Aç"ı seç, sonra da tercih ettiğin medya oynatıcıyı seç.
  Reklam

İpuçları

 • Güvenilir bir yükleyici tarafından yüklenip yüklenmediğini kontrol et. Kullanıcı adlarının yanında genellikle mor veya yeşil kafatasları vardır.
 • Her zaman torrent üzerindeki besleyici ve sülük sayısını kontrol et. Besleyici ne kadar çok olursa indirme o kadar hızlı olur. Sülük ne kadar çok olursa da indirme o kadar yavaş olur.
Reklam

Uyarılar

 • Telif hakkı bulunan materyalleri yüklemek (veya beslemek) yasa dışıdır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 10 kişi çalıştı. Bu makale 1.521 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.521 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam