MSG Dosyaları Nasıl Açılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Zamzar'ı KullanmakEncryptomatic'i Kullanmak

Bu wikiHow makalesi ile Outlook kullanmadan bilgisayarda bir Outlook e-posta (MSG) dosyasını nasıl görüntüleyeceğini öğreneceksin. Hem PDF formatındaki bir MSG dosyasını hem de MSG dosyasının eklerini görüntülemek ve indirmek için İnternet üzerinden kullanabileceğin birkaç farklı dosya dönüştürücü vardır.

1
Zamzar'ı Kullanmak

 1. 1
  Zamzar'ı ne zaman kullanacağını bil. E-postanın PDF versiyonunu, 20 megabayt Outlook limitine kadar olan eklerle birlikte indirmek istiyorsan Zamzar bunu yapmana imkân verecek.
  • Zamzar'da, e-postan için indirme bağlantısının ve eklerin gönderileceği bir e-posta adresine sahip olman gerekir. Bir e-posta adresi vermek istemiyorsan bunun yerine Encryptomatic kullanmayı deneyebilirsin.
 2. 2
  Zamzar'ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.zamzar.com/convert/msg-to-pdf adresine git.
 3. 3
  Dosya Seç… butonuna tıkla. Bu, sayfanın ortasındaki "1. Adım" bölümündedir. Tıkladığında Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
 4. 4
  MSG dosyanı seç. MSG dosyasının bulunduğu klasöre git ve seçmek için MSG dosyasına bir kez tıkla.
 5. 5
  butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir. MSG dosyası MSG'ye yüklenecek.
 6. 6
  "Dosyaları dönüştür" açılır kutusuna tıkla. Bu seçenek "2. Adım" kutusundadır. Tıkladığında bir açılır menü belirir.
 7. 7
  pdf butonuna tıkla. Bu, açılır menüdeki "Belgeler" başlığının altındadır.
 8. 8
  E-posta adresini gir. "3. Adım" bölümündeki metin kutusuna kullanımda olan bir e-posta adresi yaz.
 9. 9
  Dönüştür butonuna tıkla. Bu, "4. Adım" bölümündeki gri renkli butondur. Zamzar, MSG dosyasını PDF dosyasına dönüştürmeye başlayacak.
 10. 10
  Dönüştürülmüş MSG dosyasının sayfasını aç. Dosya dönüştürüldüğünde Zamzar sana bir onay e-postası gönderir. MSG dosyasının indirme sayfası bağlantısını burada bulabilirsin:
  • E-posta gelen kutunu aç.
  • Zamzar'dan gelen "Zamzar'dan dönüştürülen dosya" e-postasını aç.
   • E-posta 5 dakika içinde gelmezse Spam klasörünü (ve varsa Güncellemeler klasörünü) kontrol ettiğinden emin ol.
  • E-postanın alt tarafının yakınındaki uzun bağlantıya tıkla.
 11. 11
  Dönüştürülen PDF'i indir. PDF dosyasının sağında bulunan yeşil renkli Şimdi İndir butonuna tıkla. Bu dosyanın adı, e-postanın konusu olacak (örneğin "Merhaba") ve ardından ".pdf" eki gelecek.
 12. 12
  Tüm ekleri indir. E-postanda ekler varsa "Ekler" ZIP klasörü adının sağındaki Şimdi İndir seçeneğine tıklayarak bunları indirebilirsin. Ekler bilgisayarına bir ZIP klasöründe indirilecek.
  • Eklerin bir bölümünü okuyabilmen veya görüntüleyebilmen için önce ZIP klasörünün içindekileri çıkarman gerekir.

2
Encryptomatic'i Kullanmak

 1. 1
  Encryptomatic'in ne zaman kullanılacağını bil. Bir e-postayı indirmeden sadece görüntülemek istiyorsan Encryptomatic, 8 megabayta kadar olan e-postalarda (ekler dâhil) bunu yapmanı sağlar. Söz konusu e-postanın herhangi bir eki varsa onları görüntüleyici sayfasından da indirebilirsin.
  • Encryptomatic'in en olumsuz tarafı boyut sınırı olmasıdır. MSG dosyasından birkaç eklenti indirmen gerekirse Zamzar'ı kullanman daha iyi olabilir.
 2. 2
  Encryptomatic'i aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.encryptomatic.com/viewer/ adresine git.
 3. 3
  Dosya seç butonuna tıkla. Bu, sayfanın sol üst tarafının yanındaki gri butondur. Tıkladığında Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
 4. 4
  MSG dosyanı seç. MSG dosyasının bulunduğu klasöre git ve seçmek için MSG dosyasına bir kez tıkla.
 5. 5
  butonuna tıkla. Bu seçenek pencerenin sağ alt köşesindedir. MSG dosyası Encryptomatic'e yüklenecek.
  • Dosya seç butonunun sağında "Dosya çok büyük" yazan bir metin görürsen MSG dosyasını Encryptomatic'te açamazsın. Bunun yerine Zamzar'ı kullanmayı dene.
 6. 6
  Görüntüle butonuna tıkla. Bu, Dosya seç butonunun sağındaki mavi butondur. Tıkladığında görüntüleyici sayfası açılır.
 7. 7
  E-postanı görüntüle. Görüntülemek için sayfayı aşağı doğru kaydır. Bu pencerede e-posta metninin yanı sıra resimleri veya biçimlendirmeleri de göreceksin.
 8. 8
  Tüm ekleri indir. E-postanda herhangi bir ek varsa eklerin adlarını, sayfanın ortasındaki "Ekler:" başlığının sağında göreceksin. Adına tıkladığın ek bilgisayarına indirilir ve onu bilgisayarında her zamanki gibi açabilirsin.

İpuçları

 • Bilgisayarında Outlook yüklü ise herhangi bir MSG dosyasını Outlook'ta dosyaya çift tıklayarak açabilirsin.

Uyarılar

 • Eğer Zamzar'dan indirilirse MSG dosyasının orijinal resimleri veya biçimlendirmeleri korunmayabilir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Open MSG Files, Español: abrir archivos MSG, Italiano: Aprire i File MSG, Português: Abrir Arquivos MSG, Русский: открывать файлы формата MSG, Deutsch: MSG Dateien öffnen, 中文: 打开MSG文件, العربية: فتح الملفات بامتداد ام اس جي, ไทย: เปิดไฟล์ MSG, Bahasa Indonesia: Membuka Berkas MSG, Tiếng Việt: Mở tập tin MSG, 한국어: MSG 파일 여는 방법, 日本語: MSGファイルを開く, Français: ouvrir des fichiers MSG, हिन्दी: MSG फाइल्स खोलें (Open MSG Files), Nederlands: MSG bestanden openen

Bu sayfaya 633 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?