MS Word'de Eğik Yazı Nasıl Yazılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile Windows veya Mac bilgisayarda Microsoft Word belgesinde bir kelimeyi veya ifadeyi nasıl eğik yazacağını öğreneceksin.

Adımlar

 1. 1
  Word belgeni aç. Eğik yazmak istediğin kelimenin veya ifadenin bulunduğu belgeye çift tıkla.
 2. 2
  Kelimeyi veya ifadeyi seç. Eğik yazmak istediğin kelimenin veya ifadenin üzerinde fare imlecini tıklayıp sürükle.
 3. 3
  Ekle sekmesine tıkla. Bu sekmeyi Word penceresinin en üstünde bulabilirsin. Ekle araç çubuğu, şeridin üstünde gözükecek.
 4. 4
  WordArt'a tıkla. Bu seçenek, Ekle araç çubuğunun "Metin" bölümünde yer alıyor. Buna tıkladığında açılır menü gözükecek.
 5. 5
  Bir WordArt stili seç. Seçtiğin metnin görünümü olarak ayarlamak için WordArt açılır menüsündeki simgelerden birine tıkla.
 6. 6
  Metin Efektleri'ne tıkla. Bu seçeneği, açılan Biçim sekmesinin "WordArt Stilleri" bölümünde bulabilirsin. Açılır menü gözükecek.
  • Seçtiğin metne bir WordArt stili ekledikten sonra bu sekme otomatik olarak açılmazsa devam etmeden önce Biçim sekmesine tıkla.
 7. 7
  Dönüştür'ü seç. Bu seçenek açılır menüde yer alıyor. Bunu seçtiğin takdirde yeni bir menü penceresi daha açılacak.
 8. 8
  Eğik yazılı seçeneklerden birine tıkla. Açılır menüde "İzleme Yolu" bölümünde eğik yazılı dört seçenek görmelisin. Seçtiğin metne eklemek için kullanmak istediğine tıkla.[1]
  • Metnini dairesel bir nesnenin etrafından olacak şekilde eğik yazmak istersen bu açılır menüdeki Daire seçeneğine (örn. ortasında kelime olmayan dairesel metin) tıkla.
 9. 9
  WordArt'ın görünümünü ayarla. WordArt ekli kelimenin veya ifadenin büyüklüğünü ve/veya eğimini değiştirmek istersen aşağıdakileri yap:
  • Kelimeyi veya ifadeyi büyütmek veya küçültmek için yazının dışındaki beyaz noktalardan herhangi birine tıklayıp sürükle.
  • Kelimenin veya ifadenin eğimini ayarlamak için sarı noktayı tıklayıp sürükle.
 10. 10
  Değişiklikleri kaydet. Metni ayarlama işini bitirdiğinde belgende yaptığın değişiklikleri kaydetmek için önce Dosya’ya ardından da Kaydet'e tıkla.

İpuçları

 • PowerPoint gibi diğer Microsoft Office ürünlerinde de kelimeleri eğik yazabilirsin.

Uyarılar

 • Bir kelimeye veya ifadeye WordArt eklemek, bu kelimenin veya ifadenin yakınındaki diğer yazıları da etkileyecek. Bu nedenle WordArt'ı paragrafın ortasındaki bir kelime veya ifade yerine ana başlıklar veya konu başlıkları gibi yazılara eklemek için kullanmak en iyisidir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Bend Words in MS Word, Español: curvar palabras en MS Word, Русский: выгибать текст в MS Word, Nederlands: Tekst verbuigen in Word, Deutsch: In Microsoft Word Wörter verbiegen, Bahasa Indonesia: Membengkokkan Tulisan pada MS Word, Português: Curvar Palavras no Microsoft Word, Français: donner une forme courbée à du texte avec Microsoft Word, العربية: ثني الكلمات في برنامج مايكروسوفت وورد, Italiano: Curvare le Parole in Microsoft Word, 中文: 在微软Word程序里为文字添加弯曲效果, Tiếng Việt: Uốn cong chữ trên MS Word, ไทย: Bend ข้อความให้โค้งด้วย MS Word, 日本語: Wordで文字を曲げる, हिन्दी: एमएस वर्ड (MS Word) में शब्दों को तिरछा करें

Bu sayfaya 280 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?