Potansiyel partnerlerle tanışmak zorlu ve endişe uyandıran bir şeydir. Lezbiyenler için, diğer kişinin cinselliği konusundaki belirsizlik nedeniyle eş bulmak genellikle daha zor olabilir. Neyse ki modern toplumda diğer lezbiyenlerle tanışmanın birçok yolu var. Açıkça lezbiyen olmanın tehlikeli olduğu bölgelerde bile çevrim içi randevulaşma hizmetleri ve tavsiyeler aşkı bulmana yardımcı olabilir.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Başka Lezbiyenlerle Buluşmak

 1. 1
  LGBT etkinliklerine katıl. LGBT dostu bir bölgede yaşıyorsan LGBT sosyal etkinliklerini bulmak için İnternet’te arama yap. Onur yürüyüşlerinden bar gecelerine ve gündelik sosyal buluşmalara kadar bu etkinlikler, eş cinsel olmayan yerlerde diğer lezbiyenleri bulmaya çalışmanın baskısını ve belirsizliğini ortadan kaldırıyor. Bunları meetup.com'da, sosyal ağlarda veya genel arama motorlarında ara.
  • Hayatında herkes cinsel yöneliminden haberdar değilse yakınlardaki bir şehirde insanların seninle karşılaşma olasılığının düşük olduğu etkinliklere gitmeyi düşün.
 2. 2
  En sevdiğin sosyal aktivitelere daha fazla zaman ayır. Hepimiz evden çıkmak zorunda kalmadan biriyle tanışmak istesek de potansiyel partnerlerin bu plana uymaz. Birçok lezbiyen çift ilk önce bir kadın spor takımında tanışmış veya bir hayvan barınağında gönüllü olarak tanışmıştır ama kendini bu klişelerle sınırlamana gerek yok. Sevdiğin bir sosyal aktiviteye veya hobiye atıl; coşkun, ilgi alanlarını paylaşan insanları çekecektir.
  • Konserler bir başka harika buluşma noktasıdır. LGBT müzisyenleri veya önemli bir lezbiyen hayran kitlesi olan grupları ara.
 3. 3
  Bir lezbiyen barı ziyaret et. Bunlar artık çok yaygın değil; bu yüzden şehrinde hâlâ bir tane varsa şansını dene. Başarısız olursa gay barlar denemeye değer. Çoğu erkeklere yöneliktir ama normal bir lezbiyen gecesinde birilerini bulabilirsin.
  • Heteroseksüel erkek arkadaşını bir gey veya lezbiyen bara getirerek yanlış sinyal gönderme.[1]
 4. 4
  İnternet’ten randevulaş. İnternet siteleri ve flört uygulamaları, tanışmak için son derece popüler yollardır. İşte popüler seçeneklerden bazıları:
  • OkCupid, Match.com, Plenty of Fish ve eHarmony'nin hepsinde lezbiyen toplulukları var. Cinsel yönelimini açıklamadıysan OKCupid'in, profilini heteroseksüel insanlardan gizleme imkânını kullan.[2]
  • Brenda ve Her (aynı zamanda sosyal ağları da içerir) sadece lezbiyenlere yönelik buluşma/flört uygulamalarıdır. Çoğu ana akım arkadaşlık uygulaması, inanılmaz olsa da lezbiyenleri erkeklerle eşleştirme eğilimindedir. (Anekdot olarak, Hinge uygulaması bir istisna olabilir).
 5. 5
  Topluluk içinde arkadaş edin. Bir onur etkinliği için gönüllü olduysan ve hayallerinin kadınıyla tanıştıysan tebrikler; çoğundan daha şanslısın. Diğer herkes için, yerel lezbiyen ve biseksüel topluluğunda uzun vadeli görüşe sahip ol ve kalıcı arkadaşlıklar kur. Bu randevulaşma havuzu pek büyük değildir ve muhtemelen aynı yüzlerin çoğunu farklı etkinliklerde göreceksin. Kötü bir ilk randevuya gülerbilirsen ve arama yapan arkadaşlarına sempati duyarsan daha fazla bağlantı kuracak ve daha fazla fırsata hazır olacaksın. Daha da önemlisi, destekleyici bir topluluğun parçası olacaksın.

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Bir Kadına Yaklaşmak

 1. 1
  Öz güven inşa et. Çekici bulduğun birine yaklaştığında utangaç olmak normaldir. Ne olursa olsun pozitif ve arkadaş canlısı kalmak için elinden gelenin en iyisini yap; pratik yaparak güven kazanırsın. Rahat bir tutum seni daha çekici kılar ve aynı zamanda daha iyi hissetmeni sağlar.
  • Destekleyici bir kadın eküri, cesaretlendirmeye ihtiyacın olursa yardımcı olabilir. Sadece çok arkadaşça davranma yoksa odanın karşısındaki kız çift olduğunuzu düşünebilir.
  • "Heteroseksüel mi?" belirsizliği, lezbiyen buluşmaya ekstra bir zorluk ekler. Hareketlerini LGBT alanlarında yapmak, özellikle deneyimde yeniysen endişeni azaltabilir.
 2. 2
  Göz teması kur ve gülümse. Seni tanıtacak ortak bir arkadaş gibi hazır bir ilk sohbet açıcın yoksa bu ilk adımın olmalıdır. Birkaç saniye göz teması kurarsa, gülümserse veya tekrar tekrar sana doğru bakarsa bunu yaklaşmaya davet olarak kabul et.
 3. 3
  Flört et. Bir tavlama sözüne ihtiyacın yok; ona nereden geldiğini veya etkinlikte ne yaptığını sorarak gündelik bir sohbet başlat. Flört etmek şu üç adım kadar basit olabilir:
  • Ona dönmek için tüm vücudunu çevir, gülümse ve o konuşurken göz teması kur.
  • Ara sıra küçük iltifatlarda bulun (gözleri, aksesuarları, sana söylediği havalı bulduğun bir şey).
  • Tepkisi iyiyse elini koluna doğru sürt veya kulağına bir şeyler fısıldamak için eğil.
 4. 4
  Ona çıkma teklif et. Demir sıcakken vurmaktan korkma. Seninle beş ya da on dakikadır konuşuyorsa ve mutlu görünüyorsa ilgileniyor olma ihtimali yüksektir. (Ve açıkçası, eğer heteroseksüel olduğu ortaya çıkarsa en kısa zamanda öğrenmeyi tercih edersin.) "Seni bir ara aramak isterim," "Numaranı alabilir miyim?" veya "Sokağın karşısındaki kafeye geçmek ister misin?" demek, niyetlerini belirtme yollarıdır. Numarasını alırsan bir veya iki gün sonra tekrar ara ve ilk randevunuzu ayarla.

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Bir İlişkiyi Sürdürmek

 1. 1
  Kendin ol. Biriyle çıkmanın olayı, ikinizin birbiriniz için uygun olup olmadığınızı öğrenmektir. Olmadığın biriymiş gibi davranmak bu süreci baltalar ve muhtemelen daha sonra sorunlara yol açar. Bir kadınla ilk kez çıkıyorsan veya cinselliğinden emin değilsen bunu söyle. Ailen, iş arkadaşların veya arkadaşların cinsel yöneliminden haberdar değilse ilişkinin bir yere gidebileceği netleştiğinde bundan bahset. Herkes kobayın olmaya veya anne babana "sadece bir arkadaş" olarak tanıtılmaya istekli değildir. Bir ilişkiye kapıyı kapatmak ne kadar sert olursa olsun konuşmayı ertelemek sadece daha da acı verici olur.
  • Aynı şekilde, yönelimin yıllardır biliniyorsa ve çıktığın kişi kimliğini gizliyorsa onunla bunun hakkında konuş. Birbirinizin rahatlık alanlarını erkenden öğrenin.
 2. 2
  Birbirinizi tanıyın. İlgi alanların hakkında konuş ve onunkileri sor. İlk birkaç randevu bir bağlantı kurmakla ilgilidir. Onu uzun sohbete çekmek için konuyu detaylandıran sorular sor ("Oraya ne sıklıkla gidiyorsun?" veya "Bu senin için nasıldı?" gibi). Konuşmakta isteksiz görünüyorsa rahat etmesi için gündelik bir konuya geç.
  • Fazla kişisel olmaktan kaçın. İlk zamanlarda karanlık hikâyelere veya kişisel mücadelelere girmek iyi bir fikir değildir. Bunu daha sonraya, ortada daha kalıcı bir bağlılık olduğu zamana sakla.
  • Bir randevuda asla geçmiş ilişkilerinden bahsetme. Flört hayatın bir süredir sıkı sıkıya bağlı bir lezbiyen topluluktaysa bir isimden bahsetmekten kaçınmak zor olabilir ama bu, çıktığın kişinin seks hayatını veya başka biriyle duygusal bağını duyması gerektiği anlamına gelmez.
 3. 3
  Beklentilerinden bahset. Dürüst iletişim, ilişkilerin en önemli parçasıdır. Biriniz veya her ikiniz aynı cinsiyetle flört etme (veya genel olarak flört etme) konusunda oldukça yeniyseniz ve sosyal durumlar için belirsiz beklentileriniz varsa bu daha da hayati önem taşır. Yemeği kimin ödediği gibi küçük görgü kuralı sorunları gereksiz gerginlik yaratabiliyor. Bunun kişisel bir hakaret olduğunu varsaymadan önce rahatla ve sohbet et.
  • Butch-femme dinamiğinin (başta ilişkinize uysa bile) tüm beklentilerini belirlemesine izin verme. Heteroseksüel bir ilişkiyi yeniden canlandırmıyorsunuz; "erkek" ve "kadın" rolleri belirlemenize gerek yok.
  • Bazı klişelerin aksine, açık ilişkiler lezbiyenler arasında yaygın değildir.[3] Bununla birlikte, uyumsuz beklentiler ilişkilerde birdenbire ortaya çıkabilir. Tek eşlilik (veya bunun eksikliği) senin için önemliyse birisi zarar görmeden bunu konuş.
 4. 4
  Heyecanı koru. İlişkinin gittiği yerden memnunsan yeni kalması için çaba göster. Geceleri heyecan verici aktiviteler için buluşmak, içten sohbetler ve küçük, samimi anlar bir ilişkinin can damarıdır. "Kız arkadaş" kelimesini gündeme getirmeden önce standart bir zaman veya buluşma sayısı yoktur ama ikiniz de hem mutlu hem de ilgiliyseniz o an gelir.

İpuçları

 • İlgini çekebileceğini düşündüğün bir arkadaşın varsa ortak arkadaşlarından veya After Ellen gibi çevrim içi LGBT forumlarından tavsiye iste. Samimiyet ve romantik ilgiyi birbirinden ayırmak zor olabilir; özellikle ondan hoşlanıyorsan veya onun cinselliğinden emin değilsen dışarıdan biri akıllıca bir karar vermene ve bunun arkadaşlığa ne yapabileceğini değerlendirmene yardımcı olabilir.
 • Bazı lezbiyenlerin ikinci buluşmada birlikte yaşamaya başladığını şaka yollu söyleyen lezbiyenler vardır. Ancak bunun doğru olmadığı durumlar vardır, LGBT dostu bir bölgede yaşıyorsan insanların daha rahat bir yaklaşım benimsediği, tanışmak ve buluşmak için uygun yeterince yer bulunur.[4] Yani evet, midendeki kelebekleri ömür boyu sürecek bir bağlantıyla karıştırma ama insanların seni âşık olduğun için aşağılamasına da izin verme.
 • İnternet’ten randevu ayarlarken dikkatli ol. Dışarıda sana kötü şekilde zarar verebilecek insanlar var. Ama iyi olan insanlar da var.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 121 kişi çalıştı. Bu makale 14.437 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 14.437 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?