Yine anahtarını unuttuysan ve keşke eve anahtarsız girebilsem diyorsan bunun için kredi kartını kullanabilirsin. Bu tekniğin yalnızca yaylı veya eğimli dilleri olan basit topuz kilitli kapılarda işe yaracağını unutma. Kapını açmak için kartı kapının ve kapı kasasının arasındaki boşlukta oynat. Bu işe yaramazsa başka bir çözüme başvur.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Temel Tekniği Uygulamak

 1. 1
  Kartı kapı ve kasa arasındaki dikey açıklığa sok. Kartı kapı kolu ve kapı kasası arasındaki boşluğa sok, ardından kartı kapı koluna kadar aşağı kaydır. Kapıya doksan derece açıyla olacak şekilde kartı mümkün olduğunca ittir.

  İpucu: Kapının kasasının konumunu kolayca görebilmek için diğer elinle kapıyı mümkün olduğunca geri it.

 2. 2
  Kartı kapının koluna doğru bük. Kartın sana bakan tarafını neredeyse kapı koluna dokunacak kadar bük. Kredi kartını kapı ve kasası arasındaki boşluğa doğru daha da itebiliyor olursun.
 3. 3
  Kartı zıt yönde geriye doğru bük. Kartı zıt yönde geriye doğru bükmek, kartın dilin eğimli tarafının altına girmesini sağlayıp dili kapının içine doğru iter. Kapıyı çabucak aç ve kilidi diğer taraftan aç. [1]
 4. 4
  Kapıya yaslan ve kapıyı açmak için kartı ileri ve geri oynat. Kapın kolayca açılmadıysa kartı birkaç kez ileri ve geri oynatırken kapıya yaslanmayı dene. Böylece dile daha fazla yük biner ve kapının açılması gerekir. [2]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Alternatif Çözümler Bulmak

 1. 1
  Kilitli olmayan pencere var mı bak. Evinin zemin seviyesindeki pencerelerini dolaş ve onları açmayı dene. Pencerelerden birinin kilitli olmadığını görürsen pencereyi mümkün olduğu kadar aç. Ardından içeri girmek için pencerenin içinden tırman. [3]
  • Pencereden içeri tırmanmak tehlikeli olabilir. Bunu yalnızca içeri güvenli bir şekilde tırmanabileceğin konusunda kendine güveniyorsan dene.

  İpucu: Evinin arkasında veya yan tarafında başka bir kapı varsa bu kapıyı da kontrol et. Sen veya birlikte yaşadığın birisi kapıyı kilitlemeyi unutmuş olabilir.

 2. 2
  Oda arkadaşlarını ara. Arkadaşlarınla veya sevdiğin biriyle yaşıyorsan yakınlarda mı diye kontrol etmek için onu ara veya ona mesaj at. Yakınlardalarsa içlerinden biri eve uğrayıp seni içeri sokabilir mi sor. Sundurmada birkaç dakika daha beklemen gerekebilir; ama bu sayede evine zarar verme veya pahalı hizmet ücretleri ödeme ihtimalin olmaz.
  • Etrafta kafe bulunan bir yerde yaşıyorsan yakınlardaki bir kafeye gidip vakit öldürmeyi de düşün.
 3. 3
  Ev sahibini ara. Ev sahibin yakında yaşıyorsa bu harika bir seçenektir. Evde mi diye sormak için ona bir telefon aç ve seni içeri sokmasını kibarca rica et. Yakınlarda yaşıyor olmasa bile yakın bir yerde çalışıyor olabilir ve uğrayıp sana yardım etme kibarlığını gösterebilir. [4]
 4. 4
  Son çare olarak çilingir çağır. Ev arkadaşın yoksa veya ev sahibin yardım edemeyecekse bir çilingir çağırmanın zamanı gelmiş olabilir. Evine gelmesini ve eve girebilmen için kilitleri değiştirmesini iste. Bu, sorunu etkin bir şekilde çözecek olsa da sana pahalıya patlayabilir; bu yüzden en mantıklısı bunu yalnızca başka seçeneğin kalmadığına yapmaktır. [5]

  Not: Ev sahibinin kilitleri değiştirdiğin ve/veya kapıya zarar verdiğin için senden para isteyebileceğini unutma.

  Reklam

İpuçları

 • Bu durumu tekrar yaşamamak için anahtarından birkaç tane kopya yaptır ve kopyalardan birini her zaman yanında taşı ve/veya evine yakın bir yere sakla.
 • Bazı kapıların açılması biraz zahmet gerektirse de bazı kapılar, kartı kapı koluyla aynı yükseklikten kapı kasasına sokunca hemen açılır; kartı eğip bükmeye gerek kalmaz.
Reklam

Uyarılar

 • Kapıyı açmaya hakkın olduğunu kanıtlamaya hazır ol; aksi halde kendini bir kredi kartının açamayacağı türden kilitli bir kapının ardında bulabilirsin!
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Eşek Arısı Yuvasından Nasıl KurtulunurEşek Arısı Yuvasından Nasıl Kurtulunur?
Yarasalardan Nasıl KurtulunurYarasalardan Nasıl Kurtulunur?
Tırtıllardan Nasıl KurtulunurTırtıllardan Nasıl Kurtulunur?
Bahçedeki Köstebeklerden Nasıl Kurtulunur?
Camdaki Kireçli Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
Artı ve Eksi Kablolar Nasıl Ayırt EdilirArtı ve Eksi Kablolar Nasıl Ayırt Edilir?
Şişme Yataktaki Delik Nasıl OnarılırŞişme Yataktaki Delik Nasıl Onarılır?
Yalama Olan Vida Nasıl ÇıkarılırYalama Olan Vida Nasıl Çıkarılır?
Buzdolabının Buzlanması Nasıl ÖnlenirBuzdolabının Buzlanması Nasıl Önlenir?
Vantilatör ve Su Şişeleriyle Kolay Bir Ev Yapımı Klima Nasıl YapılırVantilatör ve Su Şişeleriyle Kolay Bir Ev Yapımı Klima Nasıl Yapılır?
Sinek Kapanı Nasıl YapılırSinek Kapanı Nasıl Yapılır?
Kurtçuklar Nasıl ÖldürülürKurtçuklar Nasıl Öldürülür?
Eşek Arıları Nasıl Uzak TutulurEşek Arıları Nasıl Uzak Tutulur?
Dışarıdaki Sineklerden Nasıl Kurtulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 39.618 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Ev ve Bahçe
Bu sayfaya 39.618 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam