Kocanın seni aldatma ihtimalini düşünmek inanılmaz acı vericidir. Ancak, seni aldattığından şüphelenmek için nedenlerin varsa ya da aldattığını düşünüyorsan o zaman sana sadık olmadığının işaretlerini aramaya başlamanın zamanıdır. Bu yıkıcı durumla ilgilenmeyi ne kadar ertelersen sana karşı dürüst davranmadığını öğrendiğinde kendini o kadar kötü hissedeceksin. Kocanın seni aldatıp aldatmadığını bilmek istiyorsan o zaman sen yanındayken söylediklerine ve yaptıklarına bakmalı, nelerin değiştiğine dikkat etmelisin. Sana sadık olup olmadığını öğrenmek istiyorsan tek yapman gereken şu adımları takip etmek.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Yaptıklarını Fark Et

 1. 1
  Kocanın cinsel dürtülerinde bir değişiklik var mı diye bak. Burada dikkat etmen gereken iki tür değişiklik vardır. Daha bariz olanı şudur: Kocan başka biriyle görüşüyorsa artık cinsellik konusunda heyecanlı olmayabilir. Cinsel hayatınız bir süredir sönükleştiyse o zaman pek fazla seks yapmamanız kocanın seni aldattığı anlamına gelmez ama eskiden seninle birlikte olma konusunda hevesliyken artık değilse bu, istediğini başka bir yerde elde ettiğinin göstergesi olabilir.
  • Fark edebileceğin başka bir değişiklikse kocanın aniden doyumsuz bir cinsel iştahının ortaya çıkmasıdır. Bu, başka biriyle yattığı için cinsel dürtüsünün daha kuvvetli hâle geldiği anlamına gelebilir.
  • Yatakta nasıl olduğuna bak. Birdenbire eskisinden daha maceracı mı oldu? Eskiden hep aynı rutini takip ederken şimdi her yatağa girdiğinizde cinsel hayatınıza renk katmaya mı çalışıyor? Bunları başka bir kadından öğreniyor olabilir.
  • Şuna karşı da tetikte ol: Senin yanındayken vücudu konusunda utangaçlaşıp onu üstü çıplak görmeni istemiyor mu? Sadece karanlıkta seks yapmak istiyorsa bunun nedeni, vücudunu iki kadınla birden paylaşma konusunda kendini rahat hissetmemesi olabilir.
 2. 2
  Kocanın aniden seni kibarlık gösterilerine boğup boğmadığına bak. Seni aldattığı için suçluluk duyduğundan sana çok daha iyi davranabilir. Mesafeli ya da pek iletişim kurmayan biri olduysa ya da normalde pek duygularını belli etmeyen biriyse ama aniden çok kibar ve tatlı birine dönüştüyse ve sana hep güzel şeyler söylüyorsa o zaman bunun nedeni bir yandan başka biriyle görüşmesini telafi etmeye çalışması olabilir.
  • Ancak sırf zor zamanlar geçirdiğiniz ve kendini affettirmek istediği için de iyi davranıyor olabilir.
  • Aniden sana çiçekler, çikolatalar ya da şirin kartpostallar vermeye başladıysa sadece aranızdaki o sıcak duyguları yeniden canlandırmaya çalışıyor olabilir. Alternatif olarak, sadakatsizliğini telafi ediyor olabilir.
 3. 3
  Aniden çok daha yardımsever olup olmadığına bak. Kocan normalde ev işlerine pek yardım etmiyorsa ama şimdi bulaşıkları yıkıyorsa, market alışverişini yapıyorsa, hatta yemek bile yapıyorsa o zaman bir işler çeviriyor olabilir. Kesinlikle bir şeyleri telafi etmeye çalışıyordur ve bu sadakatsizlik olabilir.
  • Ama yine, belki de aniden sadece kibar olmaya çalışıyordur ya da sonunda senden başka bir şey isteyecektir. Yine de evle ilgili alışkanlıklarını tamamen değiştirirse gözünü açık tutmalısın.
 4. 4
  Kocanın ruh hâlindeki değişikliklere bak. Kocan genellikle huysuzsa ama aniden ağzı kulaklarında gezmeye başladıysa ya da normalde dengeli biriyken artık iniş çıkışlar yaşıyorsa ortada bir şeyler olabilir. Ağzı kulaklarındaysa ve başka birini düşünüyormuş gibi uzaklara dalıyorsa o zaman iyi ruh hâlinin seninle bir ilgisi olmayabilir.
  • Eve bir hışımla giriyor ve ters davranıyorsa bunu da işin ya da daha önce onu hiç üzmeyen bir şeyin üstüne atıyorsa tetikte ol.
  • “Hızlı bir telefon konuşması” yaptıktan ya da bir mesaj okuduktan sonra ruh hâlinin değiştiğini görürsen o zaman bunun nedeni diğer kadın olabilir.
 5. 5
  Telefonuyla ilgili alışkanlıklarını değiştirip değiştirmediğine bak. Eskiden telefonunu saatlerce masanın üstünde bırakırken ya da evden çıktığında telefonunu hep unutuyorken birdenbire o ve telefonu birbirinden ayrılmaz olduysa o zaman bir şeyler çeviriyor olabilir. Artık telefonunu bir yerlerde bırakmıyorsa, telefonunu bulamadığında panikliyorsa ve senin yanında mesajlarına bakmıyorsa ya da telefonuyla çok şüpheli hareketler yapıyorsa endişelenmek için bir nedenin olabilir.
  • Eskiden mahremiyeti hiç umursamazken aniden telefonuna şifre koyduysa ortada bir şeyler olabilir.
  • Telefonda konuşmak için dışarı çıkıyor ve geri döndüğünde üzgün, heyecanlı ya da mahcup gözüküyorsa hattın diğer ucunda kimin olduğunu merak etmeye başlayabilirsin.
  • O telefonla konuşurken içeri girdiğinde konuşmayı aniden bitirirse başka bir kadınla konuşuyor olabilir.
  • Eskiden telefonuna cevap verme konusunda özenliyken artık ona saatlerce ulaşamıyorsan o zamanı başka bir kadınla geçiriyor olabilir.
  • Eskiden telefonunu asla kapatmazken artık saatlerce kapatıyorsa bu iyiye işaret değildir.
 6. 6
  Bilgisayarının yanındaki davranışlarını incele. Önceden bilgisayarını pek fazla önemsemezken aniden tüm zamanını internette geçirmeye başladıysa bunun nedeni başka bir kadın olabilir. Aniden sen yattıktan sonra geç saatlere kadar bilgisayarının başında kalmaya başladıysa ya da sen içeri girince bilgisayarını hemen kapatıyorsa bu kötü bir işarettir.
  • Bilgisayarının başındayken sanki hoşlandığı kişiyle konuşuyormuş gibi yüzü birden aydınlanırsa bu, seni aldattığı anlamına gelebilir.
  • Sen odadayken bilgisayarının başına geçmiyorsa ekranını görmeni istemiyor olabilir.
 7. 7
  Mazeretlerine dikkat et. Sen ve kocan boş zamanlarınızın çoğunu birlikte geçiriyorken aniden şüpheli nedenlerle hiç yanında olmuyorsa zamanını başka bir kadınla geçiriyor olabilir. Hep "erkek erkeğe" geceler geçiriyorsa, her gece geç saatlere kadar iş yerinde kalıyorsa ya da aniden yepyeni bir spor dalına merak sardıysa ve tüm boş zamanını spor salonunda geçiriyorsa bu mazeretleri sevgilisiyle kaçmak için kullanıyor olabilir.
  • Tabii ki gerçekten yeni bir spora karşı bir ilgi geliştirmiş olabilir ya da her gece iş yerinde geç saatlere kadar kalmak zorunda olabilir ama daha önce bunların hiçbirini yapmadıysa ve birkaç şüpheli işaret daha gösterdiyse bu, seni aldattığı anlamına gelebilir.
 8. 8
  Söylediklerini fark et. Kocanın diyebileceği birçok şey seni aldattığına işaret edebilir. İşte araman gerekenlerden bazıları:
  • Eskiden sana hep iltifat ediyorken artık hiç etmiyorsa bunun nedeni, başkasını düşünüyor olması olabilir.
  • Eskiden pek tatlı dilli biri değilken aniden hep sana iltifat eder olduysa bunu, başkasıyla birlikte olmasını telafi etmek için yapıyor olabilir.
  • Konuşması değiştiyse, daha önce ağzından hiç duymadığın sözcükler kullanıyorsa, farklı bir şekilde gülüyor ya da cümlelerini yeni bir şekilde kuruyorsa bunları bir başka kadından öğrenmiş olabilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Dış Görünüşünü Fark Et

 1. 1
  Kendine bakma alışkanlıklarında bir değişiklik var mı diye bak. Kocan tıraş olmaya ya da saçını kestirmeye asla çok meraklı olmamışken artık her zaman tıraş oluyorsa, saç bakımı yapıyorsa ve aynada kendine bakıyorsa başka bir kadın için hazırlanıyor olabilir.
  • Daha sık duş almaya başlayıp başlamadığını, özellikle de bunu eve gelir gelmez yapıp yapmadığını da kontrol etmelisin. Bunun nedeni, diğer kadının kokusunu bir an önce üstünden silmek istemesi olabilir.
 2. 2
  Vücuduna daha çok özen gösterip göstermediğine bak. Kocan daha önce vücudunu pek önemsemezken aniden her gün spor salonuna gitmeye, koşmaya ya da bodrum katında ağırlık kaldırmaya başlarsa başka bir kadın için vücudunu forma sokmaya çalışıyor olabilir.
  • Tabii ki başka faktörleri de düşünmelisin: Belki orta yaş krizine girmiştir ve yine iyi görünmek istiyordur ya da belki vücuduna daha iyi bakmak için motive olmuştur.
  • Aniden beslenmesini takıntı hâline getirip getirmediğine de bakmalısın. Bu da başka bir kadın için vücuduna çok dikkat ettiğini gösteriyor olabilir.
 3. 3
  Farklı kokup kokmadığına bak. Bu büyük bir uyarı işareti. Kocan aniden farklı kokmaya başladıysa bunun nedeni başka bir kadınla birlikte olduğu için vücut kimyası değişmiş olması olabilir. Ayrıca, parfüm, kadınsı bir losyon ya da başka feminen bir şey kokuyorsa bu kesinlikle başka bir kadınla vakit geçirdiğini gösterir.
 4. 4
  Vücut dilinin farkına var. Kocanın vücut dili seni aldatıp aldatmadığı konusunda çok şey söyleyebilir. Doğru şeyleri söylese bile vücudu onu ele verebilir. Kocan açısından bazı şeylerin değiştiğini gösteren işaretlerden bazıları şunlardır:
  • Seninle ne kadar göz kontağı kurduğuna dikkat et. Eskiden konuşurken hep gözlerinin içine bakarken artık gözlerini kaçırıyorsa bunu suçluluk duygusu yüzünden yapıyor olabilir.
  • Şefkatinin azalıp azalmadığına bak. Eskiden seni öperken, sarılırken, kolunu omzuna atarken ve dokunuşlarıyla sana ne kadar değer verdiğini gösterirken artık sana hiç dokunmuyorsa ters bir şeyler olabilir.
  • Konuşurken yüzünü çevirip çevirmediğine bak. Kollarını kavuşturuyorsa, yüzünü çeviriyorsa ve vücudu sana dönük değilse rahat olmadığı için senden kaçıyor olabilir.
  • Dışarıdayken değil de yalnızken sana sevgi gösterip göstermediğini fark et. Evdeyken ellerini senden hiç çekmiyorsa ama evden adımınızı attığınız anda senden uzaklaşıyorsa bunun nedeni, sevgilisinin onu başka bir kadınla yakalamasından korkması olabilir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Seni Aldatıp Aldatmadığını Öğren

 1. 1
  Eşyalarını karıştır. Kocanın eşyalarını karıştırmak güvenini sarsmanın hızlı bir yolu olsa da seni aldattığından eminsen ve somut bir delil istiyorsan bunu deneyebilirsin. Seni aldatıp aldatmadığını gerçekten öğrenmek istiyorsan bakman gereken yerlerden bazıları şunlardır:
  • Telefonu. Eğer kocan teknoloji konusunda iyiyse telefonunda seni aldattığına dair bir kanıt bulamayacaksın. Ama değilse adını hiç duymadığın bir kadınla iletişim kurup kurmadığına bakabilirsin. Sevgilisinin numarasını telefonuna kaydetmemiş bile olabilir; bilinmeyen numaralara atılan mesajlara ya da yapılan aramalara bak.
  • Bilgisayarını araştır. Seni aldatıp aldatmadığını gerçekten bilmek istiyorsan e-posta hesabını ya da Facebook mesajlarını kontrol et. E-posta hesabına bağlıyken bilgisayarından uzaklaşmasını bekleyebilirsin. Titiz bir şekilde e-postalarını silmeye de başladıysa bu, senden bir şeyler sakladığının bir işareti olabilir.
  • Eşyalarını araştır. Kanıt bulmak için bavulunu, masasını, cüzdanını, hatta pantolonunun ceplerini araştır.
  • Banka hesap özetlerini kontrol et. İsmini hiç duymadığın bir restoranda çok miktarda para harcadığı olmuş mu diye bak. Tarihleri kontrol et ve nerede olduğunu söylediğini düşün; bir gece geç saate kadar çalışacağını söylediyse ama o gece lüks bir akşam yemeğine bir sürü para harcadıysa endişelenmek için bir nedenin var demektir.
 2. 2
  Onu takip et. Seni aldatıp aldatmadığını sormaya korkuyorsan ya da yeterince kanıt bulamadıysan gerçekten nereye gittiğini öğrenmek için onu takip etmeyi deneyebilirsin. Yine unutma ki bu da onun güvenini çabucak kaybetmenin başka bir yoludur. İşte bu işi başarmanın bazı yolları:
  • Onu kendi arabanla takip etme. Peşinde olduğunu fark etmemesi için bir arkadaşının arabasını ödünç al.
  • Güvenli bir mesafede kal. İster yayan ister bir taşıtta ol, çok yaklaşırsan seni görecektir.
  • Hiç beklemediği bir zamanda onu kontrol et. Fazla mesaiye kalacağını ya da bir arkadaşının evinde maç seyredeceğini söylediyse beklenmedik bir şekilde oraya "uğra" ve gerçekten orada olup olmadığına bak. Ama oraya neden geldiğine dair iyi bir mazeretin olsun.
 3. 3
  Ona seni aldatıp aldatmadığını sor. Sana sadık olmadığına dair yeterince işaret gördükten sonra bunu kocanla konuşma zamanın gelmiştir. Bu konuşma acı verici olacaktır ama gerçeği istiyorsan bunu ertelememen daha iyidir. Kocana seni aldatıp aldatmadığını aşağıdaki şekillerde sorabilirsin:
  • Ona bunu hiç beklemediği bir zamanda sor. Mahrem bir yerde olmanız şartıyla bu konuşmayı yapabilirsin. Önemli bir şey konuşacağını ona söyleme, yoksa aklındakinin ne olduğunu anlayabilir ve mazeretler sunmaya hazır olabilir.
  • Ona gerçeği istediğini söyle. Dürüst davranmayarak sana iyilik yapmadığını ona hatırlat.
  • Seni gerçekten incittiğini ona göster. Onun seni aldatma düşüncesinin seni ne kadar üzdüğünü görmesine izin ver.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Seni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl BırakılırSeni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl Bırakılır?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 55 kişi çalıştı. Bu makale 18.654 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 18.654 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam