Kindle'a PDF Nasıl Eklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:E-postayla PDF GöndermekPDF'i USB ile YüklemekReferans

Bu wikiHow makalesi ile bir PDF dosyasını Kindle eBook okuyucu veya Kindle mobil uygulamasına nasıl taşıyacağını öğreneceksin. PDF'i Kindle'ına e-postayla göndermek için Kindle'ın kayıtlı "Send-to-Kindle (Kindle'a Gönder)" e-posta adresini kullanabilir veya PDF'i bir USB kablosu kullanarak doğrudan bilgisayarından Kindle'a yükleyebilirsin.

1
E-postayla PDF Göndermek

 1. 1
  "Send-to-Kindle (Kindle'a Gönder)" e-posta adresini bul. Bu, PDF'i Kindle veya Kindle uygulamasına göndermek için kullanacağın e-posta adresidir:
  • Amazon'un "My Devices (Cihazlarım)" sayfasını aç ve gerekirse oturum aç.
  • Aşağı kaydır ve Personal Document Settings (Kişisel Belge Ayarları) başlığına tıkla.
  • Aşağı kaydırıp "E-mail address (E-posta adresi)" başlığı altında listelenen e-posta adresini incele.
  • Gerekirse yeni bir e-posta adresi eklemek için, Add a new approved e-mail address (Onaylı yeni bir e-posta adresi ekle) seçeneğine tıkla, istendiğinde e-posta adresini yazıp Add Address (Adres Ekle) seçeneğine tıkla.
 2. 2
  E-posta gelen kutunu aç. Bunu yapmak için hesabın olan herhangi bir e-posta hizmetini aç.
  • E-posta hizmetine otomatik olarak giriş yapmadıysan oturum açmak için e-posta adresini ve şifreni girmen gerekir.
 3. 3
  Yeni bir e-posta oluştur. Tercih ettiğin e-posta hizmetine bağlı olarak aşağıdakileri yaparak "Yeni E-posta" penceresini aç:
  • Gmail - Sayfanın sol tarafındaki E-POSTA YAZ (veya yeni Gmail gelen kutusunu kullanıyorsan + E-Posta Yaz) butonuna tıkla.
  • Outlook - Sayfanın sol üst köşesindeki + Yeni mesaj butonuna tıkla.
  • Yahoo - Sayfanın sol üst tarafındaki Oluştur butonuna tıkla.
  • iCloud Mail - Sayfanın üstündeki mavi renkli "Oluştur" butonuna tıkla.
 4. 4
  "Send-to-Kindle (Kindle'a Gönder)" e-posta adresini gir. "Kime" metin alanına, Amazon hesabının Kindle sayfasının "E-posta adresi" bölümünde bulduğun e-posta adresini yaz.
 5. 5
  "Ek" simgesine tıkla. Bu, genellikle e-posta sayfasının altında veya üstündedir. Bu simgeye tıkladığında bir Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılacak.
 6. 6
  PDF'ini seç. PDF'in bilgisayarındaki konumuna gir, sonra onu seçmek için PDF'e tıkla.
 7. 7
  butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir. PDF e-postana eklenecek.
 8. 8
  E-postanı gönder. Bunu yapmak için Gönder butonuna (veya kâğıt uçak şeklindeki simgeye) tıkla. Bu işlemle PDF Kindle veya Kindle uygulamana iletilmesine rağmen, PDF'in görünmesi birkaç dakika sürebilir.
  • E-posta hizmetine bağlı olarak, e-postanı "Konu" ve gövde metni alanlarında metin olmadan göndermek isteyip istemediğin sorulabilir. Sorulursa onaylamak için Evet veya Gönder butonuna tıkla.
 9. 9
  Kindle'ındaki PDF dosyasını aç. Kindle'ının kilidinin açık olduğundan ve Wi-Fi'ye (ya da hücresel veriye) bağlı olduğundan emin olduktan sonra PDF'i görüntülemek için Kindle'ın "Kütüphane" bölümünü aç. PDF burada göründüğünde, seçmek için ona dokunabilirsin.[1]
  • Kindle uygulamasını kullanıyorsan uygulamayı aç ve gerekirse oturum aç, ardından Kindle dosyalarının bir listesini görüntülemek için KÜTÜPHANE sekmesine dokun. Ardından, geldiğinde PDF'in simgesine dokunabilirsin.

2
PDF'i USB ile Yüklemek

 1. 1
  Bu yöntemi Kindle uygulaması için kullanma. Tabletindeki Kindle uygulamasına bir PDF koymaya çalışıyorsan bunun yerine e-posta yöntemini kullan.
 2. 2
  Mac kullanıyorsan Android File Transfer (Android Dosya Aktarımı) programını indirip yükle. Mac bilgisayarlar Android dosya sistemlerine kendi başlarına erişemediklerinden bunun üstesinden gelmek için Android File Transfer programını yüklemen gerekir:
  • Mac'inin İnternet tarayıcısında https://www.android.com/filetransfer/ adresine git.
  • DOWNLOAD NOW (ŞİMDİ İNDİR) butonuna tıkla.
  • İndirilen DMG dosyasına çift tıkla.
  • Android File Transfer simgesine tıklayıp onu "Uygulamalar" klasörünün simgesine sürükle.
 3. 3
  PDF'ini kopyala. Kindle'ına eklemek istediğin PDF'in konumuna git, ardından PDF'e tıkla ve Ctrl+C (Windows) veya Command+C (Mac) tuşlarına bas.
 4. 4
  Kindle'ını bilgisayarına bağla. Kindle'ın şarj kablosunun USB ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine, ardından diğer ucunu Kindle'ın şarj girişine tak.
  • Mac kullanıyorsan Kindle'ını takmadan önce bir USB 3.0 - USB-C adaptörü satın alman ve takman gerekebilir.
 5. 5
  Kindle'ın klasörünü aç. Bu adım bilgisayarının işletim sistemine bağlı olarak değişecektir:
 6. 6
  Kindle'ın dâhili belleğini aç. Kindle'da hemen bir klasör listesi açılmazsa açmak için "Dâhili" veya "Dâhili Bellek" klasörüne çift tıkla.
  • Mac'te bu adımı atla.
 7. 7
  "Docs" klasörünü bulup aç. Bu, Kindle’ının PDF’ler ve Word belgeleri gibi dosyalarının depolandığı klasördür. Açmak için çift tıkla.
  • PDF'i klasik bir Kindle'a yüklüyorsan bu klasör yerine "Belgeler" yazabilir.
 8. 8
  PDF'i yapıştır. "Docs" klasörü açıldığında, kopyalanan PDF'i klasöre yapıştırmak için Ctrl+V (Windows) veya Command+V (Mac) tuşlarına bas. Bu, PDF'i Kindle'ına yerleştirecek.
 9. 9
  Kindle'ını bilgisayarından çıkart. Kindle'ını güvenli bir şekilde çıkardıktan sonra kablodan da ayırabilirsin.
 10. 10
  Kindle'ındaki PDF dosyasını aç. Kindle'ının kilidini aç, ardından PDF'i görüntülemek için Kindle'ın "Kitaplık" bölümünü aç. PDF burada göründüğünde, açmak için onu seçebilirsin.

İpuçları

 • PDF'ler çoğu Kindle'da doğal biçimde desteklenir, bu nedenle PDF'i Kindle'ına koymadan önce onu diğer dosyalara dönüştürmen gerekmez.[2]
 • Kindle'ın bilgisayarına USB üzerinden bağlanmıyorsa farklı bir USB bağlantı noktası kullanmayı dene, ardından bilgisayarını ve Kindle'ını yeniden başlatmayı dene. Yeniden başlatma işe yaramazsa farklı bir USB kablosu kullanmayı deneyebilirsin.

Uyarılar

 • PDF'ler Kindle'ında her zaman düzgün şekilde görüntülenmez.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Add a PDF to a Kindle, Español: agregar un archivo de PDF a Kindle, Italiano: Caricare un PDF su Kindle, Русский: добавить PDF в Kindle, Deutsch: Ein PDF auf einen Kindle laden, Bahasa Indonesia: Memasukkan PDF ke Dalam Kindle, Français: ajouter un fichier PDF à un Kindle, ไทย: เซฟไฟล์ PDF ลง Kindle, العربية: إضافة ملف بي دي اف إلى جهاز كيندل, Nederlands: Een pdf op een Kindle zetten, Tiếng Việt: Thêm tập tin PDF vào Kindle của bạn, 中文: 把PDF文件添加到Kindle, 한국어: 킨들에 PDF파일 추가하는 방법, 日本語: KindleでPDFファイルを読む, हिन्दी: किंडल में पीडीएफ़ शामिल करें

Bu sayfaya 613 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?