İnsanları etkilemek için giyinmen, öz güvenini artırabilir ve en iyi şekilde görünmene yardımcı olabilir. Aslında vücudun çok güzel, bu yüzden vücudunu göstermekten hiç korkma! Vücut hatlarını güzel gösterecek ve en güzel yanlarını öne çıkaracak kıyafetler seçerek kaç beden olursan ol gayet şık giyinebilirsin. Ayrıca görünüşünü daha da güzelleştirmek için renkler ve kumaş desenleri ile oynayabilirsin. Son olarak kıyafetini doğru aksesuarlarla tamamlamayı unutma!

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
En İyi Yanlarını Öne Çıkarmak

 1. 1
  İnsanların bakışlarını en iyi yanlarına çekecek kıyafetleri seç. Aynaya bak ve vücudunun hangi kısımlarının daha iyi görünmesini istediğine karar ver. Daha sonra mevcut güzelliklerini gösterecek kıyafet ve aksesuarları seç. Bu şekilde insanların bakışlarını seni güzel kılan şeylere çekebilirsin.
  • Örneğin bacaklarını beğeniyor olabilirsin. Bacaklarını göstermek için elbiseler veya uzun, dar kesim pantolonlar giyebilirsin.
  • Yine benzer şekilde vücudunun kıvrımlarıyla gurur duyuyor olabilirsin. Beline oturan üstler, blazer ceketler veya elbiseler giyebilirsin. Alternatif olarak giysilerinin belini sıkması için bir kemer kullanabilirsin.
 2. 2
  Endamını ortaya çıkarmak için uygun kıyafetler giy. Bol kıyafetlerin fazla kilolarını sakladığını düşünebilirsin. Ancak genellikle bol kıyafetler daha fazla kilolu ve kendinden daha az emin görünmene neden olur. Bunun yerine doğru ölçülerde, bedenine en uygun kıyafetleri seç.
  • Vücudundaki fazla kiloların görünmemesini sağlayabilecek pensi veya kesimi olan gömlekler ara.
  • Düz, çizme veya özel kesim bir pantolon seç. Ancak geniş kesimli veya bol pantolon kullanmaktan kaçın.
  • Kalem, A kesim veya fit and flare (evaze) modelindeki etek veya elbise seçeneklerini tercih et. Vücudunu gizleyen şekilsiz eteklerden kaçın.
  Alison Deyette

  Alison Deyette

  Stil Uzmanı
  Alison Deyette moda, stil ve televizyon alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip bir Stil Uzmanı ve TV Programı Sunucusu’dur. Good Housekeeping, People StyleWatch ve Mode gibi farklı dergiler için tüm dünyada fotoğraf çekimleri şekillendirmiş ve yönetmiştir. Alison aynı zamanda Variety magazin tarafından Los Angeles’daki en iyi stilistlerden biri olarak gösterilmiştir.
  Alison Deyette
  Alison Deyette
  Stil Uzmanı

  Uzman Tavsiyesi: Orta yükseklikte beli olan kot ve pantolon modellerini seç. Bunlar basit şekillendiriciler gibi işlev görür ve karnını düzleştirebilir!

 3. 3
  Bir kum saati görünümü oluşturmak için belinin en ince kısmını sar. Belinin en ince kısmını bulmak için bir mezura kullan. Sonra elbiselerini belinin bu kısmında sıkmak için bir kemer kullan. Bu şekilde insanların bakışlarını vücudunun en ince kısmına çekecek ve kıvrımlarını belirgin hâle getireceksin.[1]
  • Örneğin iş yerine uygun hoş bir görünüm elde etmek için düğmeli bir gömleğin üzerine geniş bir kemer takabilirsin. Alternatif olarak bol bir elbise üzerinde belini ortaya çıkarmak için 2,5 cm genişliğinde bir kemer kullanabilirsin.
 4. 4
  Tarzını daha da güzelleştirmek için kıyafetinin üstüne ceket, hırka veya yelek alabilirsin. Uygun bedende olduğu sürece giysilerinin üzerine alacağın parçalar, daha şık görünmeni ve kıyafetlerinde bir bütünlüğün oluşmasını sağlayabilir. Kıyafetlerinin üzerine alacağın parçaların mevsime ve duruma uygun olmasına dikkat et. İşte deneyebileceğin bazı fikirler:[2]
  • İlkbaharda hafif bir hırka, rüzgârlık veya ince bir blazer ceket giy. Yaz aylarında yelekler veya 3/4 kollu hırkalar tercih et. Sonbaharda hırka, kazak, hafif bir mont veya blazer ceket seç. Kışın ise şık bir palto, mont veya blazer ceket düşün.
  • İş yerinde tarzını güzelleştirmek için blazer ceket ve hırka kullan.
  • Hafta sonu üzerine hafif bir mont, yelek veya hırka al.
  • Günlük kıyafet seçimini kot veya deri ceketten yana yap.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Renkler ve Desenlerle Oyun Oynamak

 1. 1
  Dikkat çekmek için parlak renkler kullan. Parlak renkler insanların bakışlarını üzerine çeker, bu nedenle en beğendiğin yanlarını göstermek için parlak renkleri kullanabilirsin. Ayrıca parlak renkler kendine güvenmeni de sağlar. Sükse yapmak istediğinde parlak renkler giy. Alternatif olarak vücudunun insanlar tarafından ilk bakışta fark edilmesini istediğin kısımlarına parlak giysiler giy.[3]
  • Örneğin vücudunun üst kısmıyla gurur duyuyorsan koyu renkli pantolonun üzerine parlak bir üst giyebilirsin.
  • Aynı şekilde belinin inceliğine dikkat çekmek için parlak bir kemer takabilirsin.
  • Bacaklarını seviyorsan parlak renkli pantolon veya tayt giyebilirsin.
 2. 2
  Olduğundan daha zayıf göstermek istediğin vücut bölgelerin için koyu renkler giy. Büyük ihtimalle koyu renklerin seni daha zayıf göstereceğini duymuşsundur ve aslında bu doğrudur. Daha ince yani daha zayıf görünmek için siyah ve lacivert gibi koyu renkler kullan. Vücudunun bir kısmını olduğundan daha zayıf göstermek için ya tamamen koyu giyin ya da koyu renkleri tercih et.[4]
  • Örneğin iş yerinde daha zayıf biri gibi görünmek için koyu renkli bir takım elbise veya vücudunu saran dar bir elbise giyebilirsin.
  • Alternatif olarak vücudunun alt kısmını daha zayıf göstermek istiyorsan koyu renkli bir pantolon veya vücudunun üst kısmını daha zayıf göstermek istiyorsan koyu renkli bir üst giy.
 3. 3
  Vücudunu zayıf göstermek için küçük bir desen seç. Kumaş desenleri, tarzını ifade etmenin eğlenceli bir yoludur. Genellikle küçük desenler, büyük desenlere göre normalden daha iyi gösterir. En iyi görünümü elde etmek için birbirini tekrar eden küçük desenleri olan kumaşları ara.[5]
  • Örneğin genellikle küçük benekli bir kumaş deseni, büyük benekli bir kumaş deseninden daha iyi görünecektir.
  • Üzerinde nasıl göründüklerini anlamak için farklı desenleri dene. Yine de bazı büyük desenli kumaşların üzerinde harika durduğunu fark edebilirsin!
 4. 4
  Daha uzun görünmek için ince yatay çizgili kıyafetler giy. Yatay çizgilerin seni daha şişman göstereceğinden korkuyor olabilirsin ama aslında senin daha uzun ve daha zayıf görünmeni sağlayabilir. En iyi şekilde görünmek için ince yatay çizgilere sahip üstler veya elbiseler seç.[6]
  • Yatay çizgili bir gömlek veya blazer ceket vücudunun üst kısmını daha zayıf gösterebilir. Aynı şekilde bir elbise, özellikle uzun bir elbise, daha uzun ve daha ince görünmeni sağlayacaktır.
 5. 5
  Beğendiğin trendlerle oyna. Fazla kilolu olmak, en son moda trendlerinin sana yakışmayacağı anlamına gelmez. Eğer trend kıyafetleri beğeniyorsan gardırobuna ekle. Sende nasıl durduklarını görmek için en son moda kıyafetleri dene. En iyi şekilde görünmeni ve hissetmeni sağlayacak kıyafetler satın al.[7]
  • Örneğin sevimli olduğunu düşündüğün bir crop top (göbek kısmı açık üst) giymekten korkma. Bedenine uygun bir crop top bulmaya bak. Sonra yüksek belli şort veya evaze etek gibi sevimli bir altla bunu kombine et.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Şıklığına Aksesuar Eklemek

 1. 1
  Küçük parçalar yerine gösterişli takılar tak. İyi giyinmek için mücevher takmana gerek yok ancak mücevher takmak, kıyafetini aksesuarla süslemek için harika bir yol olabilir. Daha büyük takılar, daha kıvrımlı olan bir bedende öne çıkacaktır. Stil anlayışını ifade eden daha büyük kolyelere ve bileziklere bak.[8]
  • Örneğin kalın bir zincir, iri boncuklu kolye veya yaka kolyesi takabilirsin. Benzer şekilde enli bilezikler seçebilirsin.
 2. 2
  Belini bir kemerle öne çıkar. Hem kalın hem de ince kemerler kıvrımlara sahip bir vücut yapısında harika görünebilir. Vücudunu göstermek için kemerlerini belinin en ince kısmına tak. Tercih ettiğin stile en uygun kemerleri seç.[9]
  • Örneğin profesyonel bir görünüm için düz deri bir kemer takabilirsin. Kıyafetine daha fazla hava katmak için yılan derisi desenli veya ışıltılı bir kemer seçebilirsin. Hatlarını ortaya çıkaran bir görünüm elde etmek istiyorsan çivili veya suni elmaslı bir kemer seç.

  İpucu: Kalın bir bele sahipsen kemeri kalçalarının çevresine taktığında en iyi şekilde görünecektir.

 3. 3
  Vücudunu dengelemek için daha büyük bir çanta seç. Daha küçük bir çanta, daha kilolu görünmene neden olabilir. Öte yandan daha büyük bir çanta, dolgun bir vücudu olduğundan daha güzel gösterir. Çanta satın alırken çantayı tuttuğunda nasıl göründüğünü kontrol etmek için aynaya bak. Vücudunla orantılı göründüğünden emin ol.[10]
  • Örneğin çanta olarak büyük bir hobo (geniş hacimli, hilal şeklindeki omuz çantası) veya tote (geniş ve uzun omuz çantası) seçebilirsin.
  • Öte yandan senin yanında çok küçük görünebilecek çanta modellerinden olan clutch (portföy çantası) veya wristlet (bilezik askılı küçük portföy çantası) taşımaktan kaçın.
 4. 4
  Vücudunun uzun görünmesi için uzun bir şal tak. Şal, her stile uyabilecek harika bir aksesuardır. Vücudundan sarkan uzun şallar seç çünkü insanların bakışlarını doğrudan endamına çekecek. Bu, daha uzun ve zayıf görünmeni sağlayacak.[11]
  • Örneğin iş yerinde pantolonlu bir takım elbise ile birlikte ince, hafif bir şal tak.
  • Hafta sonu, kot pantolon ve tişört veya düz bir günlük elbise ile giyebileceğin renkli, pamuklu bir şal bul.
  Reklam

İpuçları

 • Kıyafetinin etiketindeki bedeni çok da kafana takma. Gözüne şahane görünen ve üzerinde harika durduğunu hissettiğin kıyafetleri seç.
 • Kendine güven! Kendine harika göründüğünü söyle çünkü kendine olan güvenin seni daha da çekici hâle getirecektir.
 • Herkesin vücuduyla ilgili sevdiği ve sevmediği yanları olduğunu unutma. Kusur olarak algıladığın şeylere çok da takılıp kalma. Bunun yerine vücudunun en iyi yanlarına odaklan.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Mor Şampuan Nasıl KullanılırMor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Vans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırVans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Alison Deyette
Ortak yazarlar :
Stil Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Alison Deyette. Alison Deyette moda, stil ve televizyon alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip bir Stil Uzmanı ve TV Programı Sunucusu’dur. Good Housekeeping, People StyleWatch ve Mode gibi farklı dergiler için tüm dünyada fotoğraf çekimleri şekillendirmiş ve yönetmiştir. Alison aynı zamanda Variety magazin tarafından Los Angeles’daki en iyi stilistlerden biri olarak gösterilmiştir. Bu makale 23.196 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 23.196 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam