Bu wikiHow makalesinde, telefonunun kamera rulosundan Snapchat hesabına nasıl fotoğraf yedekleyeceğini öğreneceksin. Gereken tek şey, telefonda veya tabletin Galeri uygulamasında Snapchat’e özel bir klasör olduğu için, bu işlem hem Android hem de iPhone cihazlar üzerinden yapılabilir. Telefonunda veya tabletinde hâlihazırda bir Snapchat klasörü yoksa kamera rulona bir Snap kaydederek bir klasör oluştur.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Telefonunda veya Tabletinde Snapchat Klasörü Oluşturmak

 1. 1
  Snapchat’i aç. İçerisinde hayalet imgesi olan sarı bir simgesi vardır ve Android üzerinden uygulama çekmecesinde veya iPhone/iPad üzerinden ana ekranda bulunabilir.
 2. 2
  Anılar’a doğru sayfayı aşağıya sürükle. Bu, ana deklanşörün aşağısındadır ve Anılar bölümüne kaydedilen hikâyeleri yukarı çekecektir.
  • Bazı telefonlarda veya tabletlerde, Anılar sayfasına ulaşmak için sayfayı aşağıya sürüklemen gerekmeden, üst üste konmuş iki fotoğrafa benzeyen simgeye dokunman yeterli olabilir.
 3. 3
  Kaydetmek istediğin bir anı seç.
 4. 4
  Snap için simgesine dokun. Bu, sağ üst köşede olacaktır.
 5. 5
  Ortaya çıkan menüden Snap’i Dışa Aktar seçeneğini seç. Bu, o Snap’i tercih ettiğin uygulamaya dışa aktarma seçeneğini sunar.
 6. 6
  Kamera Rulosu veya Görüntüyü Kaydet seçeneğine dokun. Seçenek, hangi telefonu veya tableti kullandığına bağlı olarak değişebilir. Bu Snap, Snapchat’e bağlı olan, telefonundaki özel bir klasöre veya tabletinin kamera rulosuna gönderilecektir.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Fotoğrafları Kamera Rulosundan Snapchat’e Senkronize Etmek

 1. 1
  Snapchat’i aç. Bu, içerisinde beyaz bir hayalet imgesi bulunan sarı simgedir.
  • Hâlâ Anılar kısmındaysan Snapchat ana ekranına dönene kadar geri tuşuna dokun.
 2. 2
  Profil resmine dokun. Snapchat’i açtığında bunu ekranın sol üst köşesinde görürsün.
 3. 3
 4. 4
  Sayfayı aşağıya kaydır ve Anılar seçeneğini seç. Bu, Ayarlar sayfasındaki Hesabım sekmesinin altında bulunur.
 5. 5
  Film Rulosu’ndan Snap’leri İçe Aktar seçeneğini seç.
  • Bu adımdan önce kamera rulona bir Snapchat klasörü kurman çok önemlidir çünkü telefonunda veya tabletinde Snapchat klasörü yoksa bu seçeneği seçtiğinde ortaya hiçbir fotoğraf çıkmayacaktır.
 6. 6
  Kamera rulondan Snapchat hesabına yedeklemek istediğin fotoğrafları seç. Kamera rulondaki tüm fotoğrafları Snapchat’e eklemek istiyorsan sayfanın üst orta kısmındaki kırmızı renkli tümünü seç seçeneğine dokun.
 7. 7
  [Snap Sayısı] Snap’i İçe Aktar düğmesine dokun. Bu, kamera rulondan seçtiğin fotoğrafların altında bulunan ve dokunduğunda bu fotoğrafları Snapchat hesabına senkronize eden kırmızı bir düğmedir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 5.716 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Snapchat
Bu sayfaya 5.716 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam