Scarlett Johansson ve Sofia Vergera gibi yıldızlar kum saati görünümünü git gide çekici hâle getirdi. İnce bir bele sahip olmak önemli olsa da kalçalarının boyutunu büyütmek de bu görünümü elde etmekte etkilidir. Kalçalarının daha geniş olmasını istiyorsan işte kıvrımlı görünmene yardımcı olabilecek birkaç adım.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Fiziğini Değiştirmek

 1. 1
  Kalçaları hedef alan egzersizler yap. Side leg raise (bacak yana kaldırma), hip raise (kalça kaldırma) ve squat kick (squat tekme) egzersizlerinin hepsinin kalça geliştirme egzersiz programının bir parçası olması gerekir. Kalça genişletme egzersizlerinin en etkilisi dumbell’lerle yapılan side lunge (yana hamle) olabilir. Bu, geleneksel lunge hareketinin daha fazla dirence ve bu sayede de daha fazla kas büyümesine ve kalça genişlemesine imkân veren güçlendirilmiş bir biçimidir. [1]
  • Bacaklarını 60 cm’den fazla aralıklı olacak şekilde aç. Ayak parmaklarını hafifçe dışarı döndür. Sağ dizini bük ve lunge (hamle) pozisyonuna doğru eğil. Sol bacağının tamamen düz olması ve eksen görevi görmesi gerekir. [2]
  • Basenin yere paralel olana kadar eğit. Kalça kaslarını sık. Ardından kalçalarının gücünü kullanarak ve sağ bacağını düzelterek kendini yukarı çek. Ayaklarını yan yana getirme. Bu egzersizin tamamında ayaklarının arasındaki 60 cm’lik mesafeyi koruyacaksın. [3]
  • Şimdi diğer tarafa eğil. Dizin 90 derece bükülene kadar eğil, ardından kendini tekrar yukarı çek. Bacaklarını düzelt ve iki ayağın da olduğu yerde kalsın. Bu duruş dizlerini korur ve kaslardaki baskıyı tutmanı sağlar ve daha fazla direnç kullan.
  • İki dumbell ekle. Ellerinde birer tane dumbell tut. Sağa eğilirken sağdaki dumbell’in sağ kalçanın dışında olması gerekir. Soldaki dumbell’in vücunun önünde, bacaklarının arasında tutulması gerekir. Diğer taraf için el pozisyonlarını ters çevir; sola eğilirken soldaki dumbell sol kalçanın dışında, sağdaki dumbell de bacaklarının arasında. [4]
 2. 2
  Yoga’yı dene. Kalçalarını açmak için tasarlanmış birçok yoga pozisyonu vardır. [5] Bu kasları geliştirir ve daha iyi esneklik sağlar ki bu da diğer kalça egzersizlerini kolaylaştırır. Kurbağa, Güvercin, Kertenkele ve İnek Suratı pozları, alışmanın iyi olacağı pozlardır.
 3. 3
  Poponun üstüne otur. Yalnızca oturarak daha büyük kalçalara (ve daha büyük bir popoya) sahip olabilirsin. "Hücre Fizyolojisi" dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre [6] araştırmacılar, çok fazla oturmakla popoya ve kalçalara yapılan baskının bu bölgelerde önemli yağ birikimine neden olabileceğini belirlediler. Hücreler ortamlarına yanıt verir. Bir araştırmacının açıklamasına göre, uzun süre oturmayla sıkıştırılan yağ hücreleri "daha fazla trigliserit (vücutta depolanan ana yağ biçimi) üretir ve bunu daha yüksek bir oranda yapar."[7]
 4. 4
  Doğum yap. Sadece bu amaç uğruna tabii ki doğum yapmazsın ama kadınların kalçaları, doğum yapmayı mümkün hâle getirmek için genişler. Bazı durumlarda kalçalar zamanla doğum öncesi boyutuna geri döner ama bazı durumlarda büyük kalçalar kadının fiziğinin kalıcı bir parçası olur. [8]
 5. 5
  Ameliyat olmayı düşün. Kim Kardashian görünümünü elde temek için bıçak altına yatmak istiyorsan yatırım yapmaya değer işlemler var. Vücudunun çeşitli bölgelerindeki yağı liposakşın yöntemiyle aldırıp kalçalarına aktartabilirsin. [9] Veya daha kıvrımlı bir görünüm için silikon "dilimler"inin cildin altına yerleştirildiği kalça implantları veya alt yapıları yaptırabilirsin. [10]
 6. 6
  Zamana bırak. Yaşlandıkça kalçalarımızın genişlediği bir gerçek. Araştırma sonuçları, kalçalarımızın yaşlandıkça genişlemesinin sebebinin artan ağırlık olmadığını, pelvik büyüme olduğunu gösteriyor. 20 ila 79 yaşları arasındaki katılımcıların bulunduğu bir araştırmada araştırmacılar, pelvis genişliğinin, kalça kemikleri arasındaki boşluğun ve kalça kemiklerinin çapının insanlar yaşlandıkça arttığı ve araştırmadaki en yaşlı kişinin pelvik genişliğinin, en genç kişiden ortalamada yaklaşık 2 cm daha büyük olduğu sonucuna vardılar. [11]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
İllüzyon Sanatını Kullanmak

 1. 1
  Kalçalarını destekle. Daha dolu, daha kadınsı kalçalara sahip olmak için kalçalarını gerçek anlamda genişletmene gerek yok.
  • Kalça genişleten iç çamaşırları satın al. Kalçalarına santimetreler ekleyen; çıkarılabilir, köpük yastıklarla gelen bir iç çamaşırı satın alabilirsin.
  • Daha dolu kalçalar yaratmak için silikon kalça yastıkları kullan. Yastıkları yapıştırıcı ile yerinde tutmayı veya sıkıca dokunmuş bir mikrofiber veya bir çift külotlu çorap veya tayttan yapılmış bir iç çamaşırına sokmayı planlayın.
   • Yeni, daha dolgun görünümünün en sevdiğin kot pantolonlara sığmanı zorlaştırabileceğini unutma; yani bir alışveriş gezisi gerekli olabilir.
 2. 2
  Gardırobunu yenile. Elbiseyi kalçalarını vurgulayan ve daha fazla dolgunluk yanılsaması veren şekillerde kullanabilirsin.
  • Giyinirken belini odak noktası yap. Belini kıvırmak için kemerler veya kanatlar kullan. Bu sana kum saati görünümünü kazandırır.
  • Kesim ve renge dikkat et. Soluk kotlar ve açık renkli pantolonlar kalçaları vurgular. Belini vurgulamak için, belirgin bel çizgileri olan kotlar seç veya düz kesim bir şey giy. Önde cepleri olan ve arka cepleri küçük olan tarzlara bak.
  • Kalçalarına genişlik eklemek için fırfırlı veya çok katmanlı kumaşı olan etekler satın al.
 3. 3
  Duruşunu düzelt. Sırtını düz tut, omuzlarını düşük ve arkada tut ve ağırlığını bir bacağına ver, kalçalarını çıkar. Bu vücutta S şekilli bir kıvrım yaratır. Başparmakların ileri bakacak şekilde, diğer parmakların arkanda geriye bakacak şekilde ellerini kalçalarına koy.
  • Otururken bu S kıvrımını yaratmak için bacak bacak üstüne at veya ağırlığını bir kalçana ver.
 4. 4
  Salla bacım. Yürürken kalçalarını sallamak bu bölgeye dikkat çeker ve erkeklerin dikkatini çeken kadınsı bir hava yaratır. Sırtını düz tut ve omuzlarını aşağı ve geri çek. Vücudunu rahatlat. Yürürken bir ayağını diğerinin önüne koy ve kollarının doğal şekilde sallanmasına izin ver. Yürürken kalçalarındaki sallanmayı biraz vurgulayabilirsin ama bunu abartma. Aşırı abartırsan komik görünebilir.
  • Etkiyi artırmak için bir çift topuklu giy. Topuklar, hareketi zorlamana gerek kalmadan kalçaların sallanmasını sağlar.
  Reklam

İpuçları

 • Bolca protein tüket ve soya, keten tohumu ve tofudan bolca fitoöstrojen al. Östrojen göğüs boyutunu artırırken bel-kalça oranını da düşürür.
 • Kalçalara iyi gelen başka birkaç egzersiz daha var. Programını değiştir ki tek bir egzersizle sıkılmayasın.
 • Kendini ada.
 • Kas geliştirmek için daha yüksek ağırlıklar kullan (çoğu kadın için 5-10 kilonun işe yaraması gerekir).
 • Bolca squat yap ve kalça bölgesinde dar olan pantolonlar giyme.
 • Bir çift taytla kısa gömlekler (kesik olmasına gerek yok, gövdenin alt kısmını kapatmaması yeterli) giymek kalça bölgene iyi gelebilir.
 • Sonuçları hemen göremezsen umudunu kırma. Bu sürecin etkilerini göstermesi zaman alır ve kendini adamayı gerektirir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Mor Şampuan Nasıl KullanılırMor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Vans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırVans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 74 kişi çalıştı. Bu makale 1.707 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.707 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam