Kablosuz Ağa HP Yazıcı Nasıl Eklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Otomatik Olarak BağlanmakManuel Olarak BağlanmakReferans

Bu wikiHow makalesi ile desteklenen bir HP yazıcıyı kablosuz ağa nasıl bağlayacağını öğreneceksin. Bunu yaptığında, yazıcıyı bilgisayarına bağlamak zorunda kalmadan aynı ağdaki bir bilgisayardan yazdırma işlemi yapabilirsin. HP yazıcıların hepsinde kablosuz özelliği yoktur. Bu yüzden devam etmeden önce yazıcının İnternet'e bağlanabildiğinden emin ol.

1
Otomatik Olarak Bağlanmak

 1. 1
  Bilgisayarının ve ağının uyumlu olduğundan emin ol. HP Otomatik Kablosuz Bağlantı'yı kullanmak için bilgisayarın ve ağ yapılandırmasının aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:[1]
  • Bilgisayarının işletim sistemi Windows Vista veya üstü (PC) ya da OS X 10.5 (Leopard) veya üstü (Macintosh) olmalıdır.
  • Bilgisayarın, 2,4 GHz'lik bir bağlantı üzerinden 802.11 b/g/n kablosuz yönlendiriciye bağlı olmalıdır. 5,0 GHz ağlar şu anda HP tarafından desteklenmemektedir.
  • Bilgisayarının işletim sistemi, kablosuz ağın kontrolünde olmalıdır.
  • Bilgisayarının ağında ve işletim sisteminde kablosuz bağlantı kullanılıyor olmalıdır.
  • Bilgisayarında statik bir adres değil dinamik bir IP adresi kullanılıyor olmalıdır (bariz bir şekilde statik bir IP adresi için ödeme yapmadıysan büyük olasılıkla dinamik bir IP adresin vardır).
 2. 2
  Yazıcının yazılımını ara. https://support.hp.com/tr-tr/drivers/ adresine git ve yazıcının model numarasını yaz, Bul butonuna tıkla ve en üstteki yazılım girdisinin yanındaki İndir butonuna tıkla.
 3. 3
  Yazılım dosyasına çift tıkla. Tıkladığında, yazıcı için kurulum işlemi açılacak.
 4. 4
  Yazıcını aç. Yazıcın, HP Otomatik Kablosuz Bağlantı ile uyumluysa yazıcını açtığında yazıcı bağlanmaya hazırlanacaktır.
  • Bu ayar, yazıcıda yalnızca iki saat sürdürülecektir.
 5. 5
  "Ağ" bölümüne ulaşana kadar ekrandaki talimatları izle. Bunlar, yazıcı modeline ve bilgisayarın işletim sistemine bağlı olarak değişecektir.
 6. 6
  Ağ (Ethernet/Kablosuz) seçeneğini seç. Bu seçenek sayfanın ortasındadır.
 7. 7
  Evet, kablosuz ayarlarımı yazıcıya gönder (önerilen) seçeneğine tıkla. Bunu yaptığında, yazıcı tespit edilecek ve kablosuz ağının bilgileri yazıcıya gönderilecek.
 8. 8
  Yazıcının bağlanmasını bekle. Yazıcının bağlanması birkaç dakika sürebilir. Bağlandıktan sonra bilgisayarının ekranında bir onay görmelisin.
 9. 9
  Kurulum işlemini bitir. Ekrandaki istemleri takip ederek bilgisayarındaki kurulumu tamamla. Kurulum tamamlandıktan sonra yazıcını kullanmaya başlayabilirsin.

2
Manuel Olarak Bağlanmak

 1. 1
  Yazıcının bilgisayarına kurulduğundan emin ol. Çoğu durumda yapman gereken tek şey, yazıcıyı bilgisayarına USB kablosuyla bağlamak ve yazılımın yüklenmesine izin vermektir. Bununla birlikte, çoğu yazıcı kurulum CD'si ile gelir.
 2. 2
  Yazıcını aç. Yazıcının bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olduktan sonra Güç düğmesine bas.
 3. 3
  Gerekirse dokunmatik ekranı etkinleştir. Bazı yazıcılarda dokunmatik ekranın, yazıcıdan ayrı olarak katlanmış bulunması veya açılıyor olması gerekir.
  • Yazıcında dokunmatik ekran yoksa yazılım kurulum işlemini kullanarak yazıcıyı kablosuz ağına bağlaman gerekir. Yazıcın zaten kuruluysa yazıcıyı kablosuz ağa bağlamak için onu kaldırıp yeniden yüklemen gerekebilir.
 4. 4
  Kurulum seçeneğini seç. Bu seçeneğin konumu ve görünümü yazıcına bağlı olarak değişecektir. Fakat genellikle bir anahtar ve/veya bir dişli simgesi şeklindedir.
  • Kurulum seçeneğini bulmak için aşağı veya sağa kaydırman gerekebilir.
  • Kablosuz seçeneği varsa onu da seçebilirsin. Eğer öyleyse kurulum yerine Kablosuz seçeneğine dokun.
 5. 5
  seçeneğini seç. Bunu yaptığında kablosuz ayarları açılacak.
 6. 6
  Kablosuz Ağ Sihirbazı seçeneğini seç. Seçtiğinde, yazıcı kablosuz ağları aramaya başlar.
  • Burada Kablosuz Kurulum Sihirbazı seçeneği de seçebilirsin.
 7. 7
  Ağ adını seç. Bu, oluştururken kablosuz ağına verdiğin ad olmalıdır.
  • Kablosuz ağını kurarken bir ağ adı belirlemediysen bunun yerine muhtemelen yönlendiricinin model numarası ile üretici adı yazıyor olacaktır.
  • Ağının adını göremiyorsan sayfanın en altına git, oradaki alanı seç ve ağının adını gir.
 8. 8
  Ağının şifresini gir. Bu, kablosuz ağına giriş yapmak için kullandığın şifredir.
  • Yönlendiricinde WPS düğmesi varsa bunun yerine bu düğmeyi üç saniye basılı tutabilirsin.
 9. 9
  Tamam seçeneğini seç. Seçtiğinde, giriş bilgilerin kaydedilecek. Yazıcı ağa bağlanmaya çalışacak.
 10. 10
  İstendiğinde TAMAM butonunu seç. Artık kablosuz ağını kullanarak belge yazdırabilirsin.

İpuçları

 • Bazı dokunmatik ekranı olmayan yazıcılarda, yazıcıyı "eşleştirme" moduna geçirmek için basabileceğin bir kablosuz WPS düğmesi bulunur. Yönlendiriciyi ve ağı eşleştirmek için yönlendiricinin WPS düğmesini üç saniye basılı tutabilirsin.
 • Yazıcını kablosuz bir ağa bağlayamıyorsan yazıcıyı, belge yazdırmak istiyorsan manuel olarak bağlaman gerekir.

Uyarılar

 • Her yazıcı aynı kategorideki diğer yazıcılardan oldukça farklıdır. Gerektiğinde özel talimatlar için daima yazıcının kullanma kılavuzuna bak.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Add an HP Printer to a Wireless Network, Español: agregar una impresora HP a una red inalámbrica, Deutsch: Einem Drahtlosnetzwerk einen HP Drucker hinzufügen, Nederlands: Een HP printer aan een draadloos netwerk toevoegen, Italiano: Collegare una Stampante HP a una Rete Wireless, Português: Adicionar uma Impressora HP em uma Rede Wireless, Français: installer une imprimante HP sur un réseau sans fil, Русский: добавить HP принтер в беспроводную сеть, 中文: 添加HP打印机到无线网络, Bahasa Indonesia: Menambahkan Printer HP ke Jaringan Nirkabel, العربية: إضافة طابعة إتش بي إلى الشبكة اللاسلكية, ไทย: เชื่อมต่อ WiFi ในพรินเตอร์ HP, Tiếng Việt: Thêm máy in HP vào mạng Wi Fi, 한국어: HP 프린터를 무선 네트워크에 추가하는 방법, 日本語: ヒューレット・パッカードのプリンターを無線ネットワークに追加する

Bu sayfaya 213 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?