Birinin kablosuz ağına erişiyor olabileceğinden mi şüpheleniyorsun? Wi-Fi'ına hangi cihazların bağlı olduğunu öğrenmek istiyorsan doğru yere geldin. Bunu yapmanın birkaç yolu var! Bu wikiHow makalesi sana, Wi-Fi ağına kimin bağlı olduğunu nasıl kontrol edeceğini öğretir.

Yöntem 1 / 3:
Kablosuz Yönlendiricini Kullanmak

 1. 1
  Bir tarayıcı aç. Kablosuz yönlendiricinin İnternet arayüzünde oturum açmak için bir web tarayıcısı kullanabilirsin. İnternet arayüzünü kablosuz ağını kurmak, yapılandırmak ve kablosuz yönlendiricine kimin bağlı olduğunu kontrol etmek için kullanabilirsin.
 2. 2
  Yönlendiricinin IP adresini adres çubuğuna yaz. Bu seni kablosuz yönlendiricinin İnternet arayüzüne götürür. Kablosuz yönlendiricinin IP adresi, marka ve modele göre değişir. Kablosuz yönlendiricine özel IP adresini bulmak için kullanım kılavuzuna veya üreticinin İnternet sayfasına başvur.
  • Yaygın yönlendirici IP adresleri arasında 192.168.1.1 ve 10.0.0.1 bulunur .
  • Yönlendiricinin IP adresini Windows'ta Komut İstemi'ni kullanarak bulabilirsin. Başlat menüsünü aç ve Komut İstemi'ni görüntülemek için CMD yaz. Açmak için ona tıkla. Ardından ipconfig /all yaz ve Enter’a bas. "Varsayılan Ağ Geçidi"nin sağındaki IP adresine bak.
 3. 3
  Kullanıcı adını ve parolanı gir. Kullanıcı adını ve parolayı değiştirmediysen varsayılan bilgileri gir. Bu, yönlendiricinin markasına ve modeline bağlı olarak değişebilir. Yönlendiricinin varsayılan kullanıcı adını ve parolasını bulmak için kullanıcı kılavuzuna veya üreticinin İnternet sayfasına başvur.
  • "admin" ve "password", yaygın kullanıcı adları ve parolalardandır.
 4. 4
  Cihazların bir listesini ara. Yönlendiricinin İnternet arayüzünde bağlı cihazların bir listesini bulabilirsin. Yönlendiricinin markasına ve modeline bağlı olarak bu farklı olacaktır. Bu, "Bağlı cihazlar" veya benzeri bir bölümün altında olabilir. Bu, bağlı her cihaz için cihaz adını ve MAC adresini gösterir.
  • Sana ait olmayan herhangi bir cihaz fark edersen Wi-Fi parolanı değiştirdiğinden emin ol. Varsa WPA2-PSK şifrelemesini kullandığından da emin ol. Bu, bağlı tüm cihazları yeniden bağlanmak için yeni parolayı girmeye zorlar.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Komut İstemi'ni Kullanmak

 1. 1
  Komut İstemi'ni aç. Bu, Windows 8 veya sonraki sürümlerde Windows tuşuna basarak ve "CMD" yazarak bulunabilir.
  • Mac'te bunu Terminal’de yapabilirsin. Sağ üst köşedeki büyüteç simgesine tıkla ve arama çubuğuna terminal yaz, ardından Terminal’e tıkla.
 2. 2
  Pencereye "arp -a" yaz.
 3. 3
  IP adreslerine bak. Yönlendiricinin IP adresiyle aynı numaralarla başlayan IP adresleri (yani, 192.168) yönlendiricine bağlıdır. Bu, bağlı her cihazın IP adresini ve MAC adresini gösterir.
  • İnternete bağlanan her cihazın benzersiz bir MAC adresi vardır. Genel olarak, bir cihazın MAC adresini Ağ veya İnternet Ayarları altındaki Ayarlar menüsünde veya cihaz hakkında bilgiler kısmında bulabilirsin. Windows, Mac, iPhone, Samsung Galaxy’nin MAC adresini bulabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Wireless Network Watcher’ı Kullanmak (Yalnızca Windows)

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html adresine git. Herhangi bir İnternet tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve Download Wireless Network Watcher with full install’a (Wireless Network Watcher’ı tam kurulumla indir) tıkla. Bu, "Feedback" (Geri Bildirim) başlığının altındaki ikinci bağlantıdır.
 3. 3
  Kurulum dosyasına tıkla ve talimatları izle. Varsayılan olarak, indirilen dosyaların İndirilenler klasöründe bulunabilir. "wnetwatcher_setup.exe" yazan dosyaya tıkla. Bu, Wireless Network Watcher yükleyicisini açar. Kurulumu bitirmek için ekrandaki talimatları izle. Wireless Network Watcher, kurulumu tamamlandığında açılır.
 4. 4
  Wireless Network Watcher'ı aç. Bu, bir kablosuz yönlendiricinin üzerinde bulunan göze benzeyen bir simgeye sahiptir. Bunu bulmak için Windows Başlat menüsüne tıkla ve Wiress Network Watcher yaz. Açmak için simgeye tıkla. Wireless Network Watcher, başlattıktan sonra ağını otomatik olarak tarar ve bağlı cihazların bir listesini görüntüler.
  • Ağa bağlı her cihazın adını ve bağlı olduğu yönlendiriciyi görmek için "Device Name" (Cihaz Adı) sütununu kullan.
 5. 5
  'Oynat' üçgen simgesini tıkla. Bu, Wireless Network Watcher'ın sol üst köşesindedir. Ağın yeniden taranır ve bağlı cihazların bir listesi görüntülenir.
  Reklam

Uyarılar

 • IP adreslerinin ve MAC adreslerinin taklit edilmesi kolaydır. Bu, temel kullanıcı içindir ve bir nihai çözüm olarak kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Samsung Galaxy Cihazlarda Ekran Yansıtma Nasıl Etkinleştirilir?

wikiHow

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

wikiHow

Windows Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 42 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam