Birinin kablosuz ağına erişiyor olabileceğinden mi şüpheleniyorsun? Wi-Fi'ına hangi cihazların bağlı olduğunu öğrenmek istiyorsan doğru yere geldin. Bunu yapmanın birkaç yolu var! Bu wikiHow makalesi sana, Wi-Fi ağına kimin bağlı olduğunu nasıl kontrol edeceğini öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Kablosuz Yönlendiricini Kullanmak

 1. 1
  Bir tarayıcı aç. Kablosuz yönlendiricinin İnternet arayüzünde oturum açmak için bir web tarayıcısı kullanabilirsin. İnternet arayüzünü kablosuz ağını kurmak, yapılandırmak ve kablosuz yönlendiricine kimin bağlı olduğunu kontrol etmek için kullanabilirsin.
 2. 2
  Yönlendiricinin IP adresini adres çubuğuna yaz. Bu seni kablosuz yönlendiricinin İnternet arayüzüne götürür. Kablosuz yönlendiricinin IP adresi, marka ve modele göre değişir. Kablosuz yönlendiricine özel IP adresini bulmak için kullanım kılavuzuna veya üreticinin İnternet sayfasına başvur.
  • Yaygın yönlendirici IP adresleri arasında 192.168.1.1 ve 10.0.0.1 bulunur .
  • Yönlendiricinin IP adresini Windows'ta Komut İstemi'ni kullanarak bulabilirsin. Başlat menüsünü aç ve Komut İstemi'ni görüntülemek için CMD yaz. Açmak için ona tıkla. Ardından ipconfig /all yaz ve Enter’a bas. "Varsayılan Ağ Geçidi"nin sağındaki IP adresine bak.
 3. 3
  Kullanıcı adını ve parolanı gir. Kullanıcı adını ve parolayı değiştirmediysen varsayılan bilgileri gir. Bu, yönlendiricinin markasına ve modeline bağlı olarak değişebilir. Yönlendiricinin varsayılan kullanıcı adını ve parolasını bulmak için kullanıcı kılavuzuna veya üreticinin İnternet sayfasına başvur.
  • "admin" ve "password", yaygın kullanıcı adları ve parolalardandır.
 4. 4
  Cihazların bir listesini ara. Yönlendiricinin İnternet arayüzünde bağlı cihazların bir listesini bulabilirsin. Yönlendiricinin markasına ve modeline bağlı olarak bu farklı olacaktır. Bu, "Bağlı cihazlar" veya benzeri bir bölümün altında olabilir. Bu, bağlı her cihaz için cihaz adını ve MAC adresini gösterir.
  • Sana ait olmayan herhangi bir cihaz fark edersen Wi-Fi parolanı değiştirdiğinden emin ol. Varsa WPA2-PSK şifrelemesini kullandığından da emin ol. Bu, bağlı tüm cihazları yeniden bağlanmak için yeni parolayı girmeye zorlar.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Komut İstemi'ni Kullanmak

 1. 1
  Komut İstemi'ni aç. Bu, Windows 8 veya sonraki sürümlerde Windows tuşuna basarak ve "CMD" yazarak bulunabilir.
  • Mac'te bunu Terminal’de yapabilirsin. Sağ üst köşedeki büyüteç simgesine tıkla ve arama çubuğuna terminal yaz, ardından Terminal’e tıkla.
 2. 2
  Pencereye "arp -a" yaz.
 3. 3
  IP adreslerine bak. Yönlendiricinin IP adresiyle aynı numaralarla başlayan IP adresleri (yani, 192.168) yönlendiricine bağlıdır. Bu, bağlı her cihazın IP adresini ve MAC adresini gösterir.
  • İnternete bağlanan her cihazın benzersiz bir MAC adresi vardır. Genel olarak, bir cihazın MAC adresini Ağ veya İnternet Ayarları altındaki Ayarlar menüsünde veya cihaz hakkında bilgiler kısmında bulabilirsin. Windows, Mac, iPhone, Samsung Galaxy’nin MAC adresini bulabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Wireless Network Watcher’ı Kullanmak (Yalnızca Windows)

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html adresine git. Herhangi bir İnternet tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve Download Wireless Network Watcher with full install’a (Wireless Network Watcher’ı tam kurulumla indir) tıkla. Bu, "Feedback" (Geri Bildirim) başlığının altındaki ikinci bağlantıdır.
 3. 3
  Kurulum dosyasına tıkla ve talimatları izle. Varsayılan olarak, indirilen dosyaların İndirilenler klasöründe bulunabilir. "wnetwatcher_setup.exe" yazan dosyaya tıkla. Bu, Wireless Network Watcher yükleyicisini açar. Kurulumu bitirmek için ekrandaki talimatları izle. Wireless Network Watcher, kurulumu tamamlandığında açılır.
 4. 4
  Wireless Network Watcher'ı aç. Bu, bir kablosuz yönlendiricinin üzerinde bulunan göze benzeyen bir simgeye sahiptir. Bunu bulmak için Windows Başlat menüsüne tıkla ve Wiress Network Watcher yaz. Açmak için simgeye tıkla. Wireless Network Watcher, başlattıktan sonra ağını otomatik olarak tarar ve bağlı cihazların bir listesini görüntüler.
  • Ağa bağlı her cihazın adını ve bağlı olduğu yönlendiriciyi görmek için "Device Name" (Cihaz Adı) sütununu kullan.
 5. 5
  'Oynat' üçgen simgesini tıkla. Bu, Wireless Network Watcher'ın sol üst köşesindedir. Ağın yeniden taranır ve bağlı cihazların bir listesi görüntülenir.
  Reklam

Uyarılar

 • IP adreslerinin ve MAC adreslerinin taklit edilmesi kolaydır. Bu, temel kullanıcı içindir ve bir nihai çözüm olarak kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 706 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam