Kaşlarını boyattıysan ve rengin çok koyu olduğunu düşünüyorsan ne yapman gerektiğini merak ediyor olabilirsin. Endişelenme; kaş boyasının rengi ilk haftada cildindeki doğal yağlar ve yüz temizliği sayesinde açılacaktır. Ama bir hafta sonra bile renkten hâlâ memnun değilsen boyayı çıkarmak için yapabileceğin birkaç şey var. Kaşlarını arındırıcı bir şampuanla ya da karbonat ve şampuan karışımıyla yıkamayı dene. Rengi açmak için bir yüz toniği ya da limon suyu da kullanabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Kaşlarının Rengini Açmak

 1. 1
  Kaşlarını arındırıcı bir şampuanla ov. Arındırıcı şampuanlar, saçındaki kalıntıları gidermek için üretilir, o yüzden kaşlarındaki boyayı çıkarmak için kullanabilirsin. Bununla beraber şampuanı gözlerine kaçırmamaya çok dikkat et! Arındırıcı şampuanı bir kaş fırçası ya da yeni bir diş fırçasıyla kaşlarına sür. 60 saniye sonra şampuanı sil ve kalıntıları çıkarmak için yüzünü her zamanki gibi yıka.
 2. 2
  Eşit ölçülerde karbonat ve şampuandan yapılmış macunu kullan. 1 ölçü karbonatla 1 ölçü her zaman kullandığın şampuanı küçük bir kâsede karıştır. Yoğun bir macun oluşana kadar malzemeleri karıştır. Bir fondöten fırçasıyla bu macunu kaşlarına sür. Birkaç dakika sonra, macunu gözlerine kaçırmamaya özen göstererek dikkatli bir şekilde durula. Gerekirse bu işlemi tekrarlayabilirsin.
 3. 3
  Kaşlarına limon suyu sür. Sabah, birazcık limon suyunu bir parça pamuğa sık ve bununla kaşlarını sil. Limon suyunu gözlerine kaçırmamaya dikkat et! Limon suyunu, o gece yüzünü temizleyene kadar kaşlarında bırak. Güneş renk açma etkisini arttıracağı için, limon suyu kaşlarındayken dışarıda biraz zaman geçir.
 4. 4
  Kaşlarını bir yüz toniğiyle sil. Süpermarketten ya da bir kozmetik dükkânından cadı fındığı gibi bir yüz toniği al. Bir makyaj pamuğuna tonikten birazcık sık, sonra da boyanın rengini açmak için kaşlarını makyaj pamuğuyla nazikçe sil. Bu işlemi gerektiği kadar tekrarlayabilirsin ama toniğin alkol içeriyorsa cildini kurutabileceğini aklında bulundur.[1]
 5. 5
  Kaşlarının daha açık renk gözükmesi için kaş jelini dene. Boyadan en az bir ton açık bir renkli kaş jeli seç. Jeli, bir kaş fırçasıyla kaşlarına hafifçe sür. Rengin eşit olması için kaşın tamamını fırçalamayı ihmal etme. Jelin kurumasına izin ver, sonra da kaşlarının daha açık renk gözükmesini istersen işlemi tekrarla.
 6. 6
  Son çare olarak ağartıcı kullan. Bunu kendin denemektense bir uzmanın yapması en iyisidir. Bir güzellik merkezine ya da kuaföre git ve kaşlarının rengini açmak için ağartıcı, yani ilk yardımda kullanılan derecede hidrojen peroksit uygulamasını iste. Kuaförün büyük ihtimalle bir makyaj pamuğuna birkaç damla ağartıcı dökecek, sonra da boyayı çıkarmak için kaşlarını makyaj pamuğuyla hafifçe silecektir.
  • Ağartıcının gözlerine temas etmemesine dikkat et.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Boyayı Cildinden Çıkarmak

 1. 1
  Yüzüne makyaj temizleyicisi sür. Bazen sadece kaşların değil, cildin de boyayı emdiği için kaşların çok koyu renk gözükebilir. Rengi cildinden çıkarmak için silikon ya da yağ bazlı bir makyaj temizleyicisi seç. Bir parça pamuğu makyaj temizleyicisine batır, sonra da kaşlarını nazikçe sil. Rengin cildinden pamuğa çıktığını görebileceksin.
  • Makyaj temizleyicisini gözlerine kaçırmamaya dikkat et.
 2. 2
  Ellerine boya çıkarıcı sür. Bazı kaş boyama kitlerinde, ellerini boyama ihtimaline karşı boya çıkarıcı bulunur. Talimatları dikkatli bir şekilde oku çünkü bu ürün genellikle kaşlarında ya da yüzünde kullanılmak için üretilmemiştir. Bir makyaj pamuğunu boya çıkarıcıya batır, sonra da lekeli yeri bununla ovuştur. Renk çıkınca kalıntıları gidermek için bu bölgeyi sabun ve suyla yıka.
 3. 3
  Lekelenen cildini diş macunuyla ov. Cildine kaş boyası geldiyse diş macunuyla çıkabilir. Jel olmayan bir diş macunundan yeni bir diş fırçasına azıcık sık. Rengi çıkarmak için lekeli yeri diş fırçasıyla ov. Gerekirse tekrarla. Sonra, macunu durula ve bu bölgeyi sabun ve ılık suyla yıka.
 4. 4
  Yüzüne ya da vücuduna bir soyucu uygula. Lava sabunu ya da yüz veya vücut ovması gibi cilt soyucular cildindeki boyanın çıkmasına yardım edecektir. Cildini ıslat, sonra lekeli yere az miktarda Lava sabunu veya bir soyucu sür. Lekeli cildini ov, durula, sonra da renk çıkana kadar bunu tekrarla. Bu yöntemi yüzünde kullanıyorsan soyucunun yüz için üretilen bir soyucu olduğundan emin ol ve ürünü gözlerine kaçırmamaya dikkat et.
 5. 5
  Ellerine ya da koluna oje çıkarıcı sür. Boya ellerinde, kollarında ya da yüzünden uzakta başka bir yerdeyse oje çıkarıcısıyla çıkarabilirsin. Bir parça pamuğu oje çıkarıcıya ya da izopropil alkole batır. Pamukla boyanın lekelediği yeri nazikçe ov. Boyanın tamamını çıkarmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlaman gerekebilir. Oje çıkarıcı ya da alkol kullandıktan sonra bu bölgeyi ılık su ve sabunla yıka.
 6. 6
  Yüzün dışındaki yerlere WD-40 sür. Yüzüne WD-40 sürme; sadece ellerine, kollarına ya da başka yerlerine sür. Az miktarda WD-40’ı bir parça pamuğa sık. Rengi çıkarmak için lekeli cildi pamukla ov. WD-40 kullandıktan sonra, kalıntıları gidermek ve cildinin tahriş olmasını önlemek için bu bölgeyi iyice yıkamaya dikkat et.
  Reklam

Uyarılar

 • Bu ürünlerin hiçbirisini gözüne kaçırmamaya dikkat et! Eğer kaçırırsan gözlerini hemen suyla yıka. Batma hissi ya da tahriş geçmezse ya da görüşün bulanıklaşırsa doktora git.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Regl Döneminde Pedle Nasıl YüzülürRegl Döneminde Pedle Nasıl Yüzülür?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Nasıl BronzlaşılırNasıl Bronzlaşılır?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Ten Rengi Nasıl BelirlenirTen Rengi Nasıl Belirlenir?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Bel Nasıl ÖlçülürBel Nasıl Ölçülür?
Enfekte Olmuş Bir Burun Piercing'i Nasıl Tedavi EdilirEnfekte Olmuş Bir Burun Piercing'i Nasıl Tedavi Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Melissa Jannes
Ortak yazarlar :
Lisanslı Estetisyen ve Brezilya Ağdası Eğitmeni
Bu makaledeki ortak yazarlar Melissa Jannes. Melissa Jannes, tek çalışanlı, randevu ile çalışan ve kişiye özel dikkat sağlayarak hizmet veren, Philedelphia’daki Maebee's Beauty Studio’nun sahibi ve Lisanslı bir Estetisyen’dir. Melissa ayrıca, 47 ülkede 30.000 üzerinde spa profesyonelinin önde gelen ve tek kaynaklı tedarikçisi olan Universal Companies’in Ulusal Eğitmeni’dir. Estetisyen derecesini 2008 yılında Middletown Güzellik Okulu’ndan almış ve hem New York, hem de Pennsylvania’da lisansa sahip olmuştur. Bikini ağdası, 2012 yılında Allure Magazine’nin "Best of Beauty" ödülünü almıştır. Bu makale 12.863 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 12.863 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam