İnternet’te kızlarla konuşmak başlangıçta korkutucu olabilir ama konuşma başlayınca bir ilişki kurmak kolaydır. Kızlarla bağlantı kurmak için sohbet platformları sağlayan birçok İnternet sitesi ya da oyun vardır. İster arkadaşlık sitesi olsun ister çevrimiçi bir oyun ya da sohbet forumu, bu makaledeki basit adımlar istediğin kızla sohbet başlatmak için gereken öz güveni sağlayacaktır.

Kısım 1 / 3:
Zemini Hazırlamak

 1. 1
  Bir kızla sohbet etmek için kullanmak istediğin platformu seç. Kızlarla bağlantı kurmanın yolları sağlayan birçok İnternet sitesi ve platformu vardır. Seninkine benzer ortak ilgi alanları olan bir kız bulmaya çalışırken çevrimiçi oyunları, arkadaşlık sitelerini ya da blog forumlarını dene.
 2. 2
  İnternet profilinde en iyi halini sun. Biriyle nereden bağlantı kurmayı seçersen seç, İnternet profilin dikkatle incelenecektir. Başkalarının görmesini isteyeceğin sana özgü özelliklerini en iyi şekilde sunduğundan emin ol. Bir İnternet profili oluştururken diline dikkat et. Kötü gramer, yazım yanlışları, hatta kısa mesaj dili kullanmak bile kızları senden uzaklaştırabilir.
  • Olumsuz ya da kaba fotoğrafları kaldır.
  • Nezaketsiz ya da kışkırtıcı paylaşımları sil.
  • Kişiliğini doğru şekilde temsil eden bir profil resmi koy.[1]
 3. 3
  Sana özgü bir selamlama kullan. Çoğu insan konuşmaları “hey,” “merhaba,” “selam,” ya da “iyi günler” diyerek başlatır ama bu sözcükler çok fazla kullanıldığı için kolayca akılda kalmaz. Sana özgü bir selamlama kullanmak, konuştuğun kızın aklında kalmanı sağlayacaktır. Öne çıkmanı sağlamayacak sıradan bir selamlama yerine, konuşmana şunlardan biriyle başlamayı dene[2] :
  • “Ne var ne yok güzellik"
  • “Bugün nasılsın”
  • “N’aber”
  • “Hayat nasıl gidiyor”
  Reklam

Kısım 2 / 3:
Dikkatini Çekmek

 1. 1
  Açık uçlu sorular sor. Bir diyalog başlattığına göre sohbeti devam etmesini sağlama zamanıdır. Evet ya da hayır yanıtı gerektiren sorulardan kaçın. Onunla ilgili açık uçlu sorular sohbete katılmasını teşvik edecektir. İnternet profilinden ortak ilgi alanlarınızı bul ve sohbeti bu ortak zeminden hareketle derinleştir.
  • “Sporu sever misin?” sorusu yerine “Ne tür açık hava etkinliklerinden hoşlanırsın?” sorusunu sor.
  • “Üniversitedeyken bir köpeğim vardı, hangi hayvanları seversin?” gibi şeylerle ortak zemin oluştur.
 2. 2
  Bir defada sadece bir mesaj yolla. Aldığın her mesaja bir mesajla yanıt ver ki geveze görünmeyesin. Bu, o seninle konuşmaya devam etmeyi istesin diye sohbeti ilerletmenin bir yoludur.
 3. 3
  Flört et veya biraz takıl. Konuşmanın bir kısmına ya da kişiliğine odaklanarak ona bir iltifat et. Sohbet ederken biraz eğlenmekte ve espri anlayışını göstermekte bir sakınca yoktur.
  • "Seninle konuşmak günümün en güzel kısmıydı."
  • "Tam İnternet’teki herkesin sahte olduğunu düşünmüştüm ki seninle tanıştım."
  • NOT: Bu noktada onun fiziksel görünüşüne iltifat etmekten kaçın. “Çok çekicisin” ya da “seksisin” gibi ifadeler iyi bir fikir gibi gelebilir ama bunlar, sığ biri olduğun ve sadece dış görünüşe önem verdiğin izlenimi bırakabilir. Eğlenceli bir ilişkinin zeminini oluşturmak için, sohbet ilerledikçe öğrendiğin bilgileri kullan.
 4. 4
  Sohbeti ona yönelt. Katılabileceğin ortak ilgi alanları bulup kişisel deneyimlerini paylaş. Hep kendinden bahsederek sohbette baskın taraf olma; aksine, onunla aynı şeylerle ilgilendiğini göstererek sohbete katılmasını sağla.
 5. 5
  Zarif ol ve onun hevesini kursağında bırak. Onunla konuşma fırsatın olduğu için ne kadar mutlu olduğunu ifade et. Gelişigüzel bir tavırla tekrar konuşma fırsatı yaratarak, onunla tekrar konuşmak istediğini bildir. Aşağıdaki cümlelerle açılışı yapabilirsin:
  • "Seninle konuşmak harikaydı. Umarım yakında yine konuşabiliriz!"
  • "Konuşurken şundan söz ettin (sohbette değinilen bir şey seç). Bulduğum bir makaleyi sana e-postayla göndermek istiyordum. E-posta adresin ne?"
  • "Gitmem gerek ama _______ hakkında daha fazla şey öğrenmeyi çok isterim, sevdiğin sitenin bağlantısını bana e-postayla gönderir misin? E-posta adresim ______________."
  Reklam

Kısım 3 / 3:
Bir İlişkiyi Geliştirmek

 1. 1
  Birbirinize e-posta gönderin. E-posta yoluyla daha derin sohbetler aç. Hayatından kendinle ilgili hikâyeler ya da olaylar paylaşarak daha derin bir ilişki oluşturabilirsin. Ona kim olduğunu göstererek ve geçmişinle ilgili dürüst davranarak kurduğunuz bağlantının sürmesini sağla.[3]
 2. 2
  Sosyal medya hesaplarındaki güncel paylaşımlarına yorum yap. Sosyal medyada yaptıklarını takip ederek seni düşünmeye devam etmesini sağla ve yorumların ve beğenilerin yoluyla sohbet başlat.
 3. 3
  Cevap beklerken sabırlı ol. Onun da bir hayatı olduğunu unutma ve her e-postana anında cevap gelmesini bekleme. E-postalarına cevap vermesi birkaç gün alabilir, o yüzden sabırlı ol ve ona birden fazla e-posta göndermeden önce cevap vermesine izin ver. [4]
 4. 4
  Onu dışarı davet et ve yüz yüze tanış. Karşılıklı dört ya da beş kez e-posta attıktan sonra ilişkiyi gerçek dünyaya taşıma zamanı gelmiştir. Ona gelecek hafta programının nasıl olduğunu sor ve boş olduğu bir günü seç. Ona buluşmak istediğin yeri ve zamanı söyle ve kendine güven. Kararlar verebilmeni takdir edecektir.
 5. 5
  Randevunun tadını çıkar! İnternet’te başlayan bir ilişkiyi bu noktaya getirmek için çok çaba harcadın. Kendin ol ve randevunun sıkıcı geçmesini engellemek için önceki konuşmalarınızdan ilgili alanlarını hatırla.
  • NOT: Güvenlik açısından ailene ve arkadaşlarına nereye gittiğini ve ne zaman döneceğini mutlaka söyle!
  Reklam

İpuçları

 • Bir konuşma başlatmaya çalışmadan önce internetteki profilini oku. Kimle konuştuğunu bilmek iyidir ama bir insanın profilini okudun diye hakkındaki her şeyi biliyormuş gibi davranma, yoksa bu abartılı görünebilir.
 • İnternet’te konuşurken “mesaj dili” kullanmaktan kaçın ve gerçek sözcükler kullan.
 • Emojileri temkinli kullan. En iyisi önce onun emoji kullanmasına izin vermek, sonra da kendini mesaj başına bir emojiyle sınırlamak ama her mesajda emoji kullanmamak en iyisidir.
 • İnternet’ten konuşurken cana yakın ve açık ol. Tamamen yeni bir İnternet karakteri yaratabilirsin ama mutlaka dürüst ol ve özünden şaşma.

Reklam

Uyarılar

 • Kişisel bilgilerini verirken temkinli ol.
 • Biriyle ilk defa buluşacağın zaman arkadaşlarını ve aileni bilgilendir!
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?

wikiHow

Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

wikiHow

Nasıl Tutkulu Öpüşülür?

wikiHow

Telefon Seksi Nasıl Yapılır?

wikiHow

Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Bir Kadın Nasıl Hamile Bırakılır?

wikiHow

Hoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?

wikiHow

Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?

wikiHow

Bir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?

wikiHow

Nasıl Öpüşülür?

wikiHow

Erkek Arkadaşının Seni Gerçekten Sevdiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Bir Kadın Nasıl Baştan Çıkarılır?

wikiHow

Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?

wikiHow

Eski Sevgilinin Özleyip Özlemediği Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 935 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam