Daha yakından tanımak istediğin bir kıza mesaj yolluyorsun ama sana hep tek sözcükten oluşan yanıtlar mı veriyor? Yerinde söylenmiş tek bir sözcük iyidir ama çabalarının sürekli karşılıksız kalması sıkıcı olabilir. Kızın sana tam cümleler kurarak yanıt vermesini sağlamak için atabileceğin bazı adımlar var.

Yöntem 1 / 2:
Flörtöz Mesajlarla Yanıtlamak

 1. 1
  Onun ilgi alanlarına hitap et. Ona son yazdıkların sıkıcı ya da sıradan mıydı? İlginç bir şey demiyorsan sana yanıt vermek istemeyecektir. Mesajlarını onun ilgilendiği ya da konuşmak istediğini bildiğin şeylerle renklendir. Böylece yanıt vermek ya da mesaj üstünden daha uzun bir tartışma yapmak için daha istekli olabilir.
 2. 2
  Ona iltifat et. Onun yanıt vermesini sağlamanın iyi bir yolu, onu düşündüğünü bilmesini sağlamaktır. Ona şu tarz mesajlar yolla: "Dünkü kıyafetini çok beğendim." ya da "Geçen hafta bowling oynamaya gittiğimizde herkesi ezdin." Bu şeyler onun sohbetle ilgilenmesini, kendini özel hissetmesini ve senin ondan hoşlandığını bilmesini sağlar.[1]
 3. 3
  Onu düşündüğünü bilmesini sağla. Sana onu hatırlatan bir konuyu aç. Ona şöyle bir mesaj yolla: "Dışarıda senin gözlerinle aynı renkte bir çiçek var. Onu görünce aklıma geliyorsun." Bu, normal sohbetin dışında da onu düşündüğünü anlamasını sağlar. Büyük olasılıkla onu seninle konuşmaya çekecektir.
  • Bu aşamada yakışıksız bir şey söylememek için çok dikkatli ol. Söylediğin şey, ilişkinizin samimiyetiyle orantılı olsun. Onunla daha yeni tanıştıysan söyleyeceğin şeyler onu uzun süredir tanıyorsan söyleyeceklerinle aynı şeyler değildir.[2]
 4. 4
  Soru sor. Eğer ondan daha uzun bir yanıt almaya çalışıyorsan yanıtı tek bir sözcükten daha uzun olan bir şey sor. Hatta bunu flörtöz bir şeye de dönüştürebilirsin. Şu tarz bir şey sor: "Sence mükemmel bir randevu nasıl olmalı ve neden? " Bu, onun aklına romantik düşünceler getirir ve daha uzun bir yanıt vermeyi gerektirir. Onu daha iyi tanımana yardımcı olması gibi bir faydası da vardır.[3]
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Komik Mesajlarla Yanıt Vermek

 1. 1
  Ona takıl. Sana tek sözcüklük mesajlar gönderdiğine göre bunu komik bir şeye dönüştürmeye çalış. "Dilini kedini mi kaptı? Umarım alerjin yoktur :)" gibi bir mesaj yolla. Bu, onun gönderdiği tek sözcüklük mesajın tuhaf ya da rahatsız edici değil de komik görünmesini sağlar. Ona eğlenceli yüzünü de göstermiş olursun.[4]
  • Şöyle bir şey de diyebilirsin: "Bugün önemli casus işleriyle meşgulsün anlaşılan. James Bond’a benden selam söyle :)"
  • Şakalaşırken yakışıksız bir şey söylememeye dikkat et. Onun alınacağı ya da huzursuz olacağı şeyler söylemekten kaçın. Ne tür şakaların ona uygun olacağını öğrenmek için onun sınırlarını yokla.
 2. 2
  Komik hikâyeler uydur. Eğer onun, mesajlarına yanıt vermesini istiyorsan ilginç ve komik bir şeylerle dikkatini çekmelisin. Şöyle bir şeyle başla: "Bugün başıma çok acayip bir şey geldi." Yanıt verince gülünç bir şey uydur. "Odama bir zombi daldı ama icabına baktım. İyi ki kıyamet sonrası hayatta kalmayı biliyorum."
  • Hikâyen ne kadar gülünç olursa yanıt verme olasılığı o kadar artacaktır.
  • İpin ucunu kaçırma. Amacın onu güldürmek, rahatsız etmek değil.[5]
 3. 3
  Yanıtlarını abart. O, her yanıt verdiğinde onun tek sözcüklük yanıtlarına verdiğin tepkiyi abart. Diyelim ki ona gününün nasıl geçtiğini sordun ve o da "İyi." diye yanıtladı. Şöyle bir yanıt verebilirsin: "Tamam yahu, sakin ol. Bu kadar coşkulu olmana gerek yoktu :)" Sona eklediğin ifade şaka yaptığını ve onun verdiği yanıta kızmadığını belirtir. Şansın varsa aynı zamanda ileride daha detaylı yanıt vermesini de sağlar.
 4. 4
  Kendinle dalga geç. O sana yanıt vermediğine göre sohbetlerdeki monotonluktan kendini suçlu tut. "Bugün hiç formumda değilim. Normalde bu kadar sıkıcı değilimdir :)" gibi. Eklediğin ifade ona kızmadığını, aslında kendi kendinle dalga geçtiğini gösterir.
  • Kendini küçümseme. Yaptığın esprilerin komik olması gerekiyor, onu rahatsız etmesi ya da seni mutsuz, karamsar göstermesi değil.[6]
 5. 5
  Yanıtları onun adına sen uydur. Eğer yanıt vermeye çok yanaşmıyorsa ilgisini sohbete çekmek ve senin ne kadar esprili olduğunu göstermek için onun adına neşeli yanıtlar uydurabilirsin. Ona soru soracağın zaman neşeli bir de yanıt uydur. Şöyle bir şey söyle: "Bu hafta sonu ne yapıyorsun? Dur, tahmin edeyim. Köpeğini de alıp roketle aya gideceksin. Ne kadar da şirin :)" Bu neşeli alay, sırf senin ne kadar şapşal olduğunu söylemek için olsa bile, onu sohbete çekebilir.[7]
  • Söylediğin şeyin yakışıksız kaçmadığından emin ol. Senaryolarının çok abartılı olmaması gerekiyor.
  Reklam

İpuçları

 • Sana uzun yanıt vermesini sağlayacaksın diye onu mesaja boğma. Mesaj kutusunu doldurmanın sana bir faydası dokunmaz.
 • Asla mesajlara kısa yanıt veren sen olma. Bundan hoşlanmadığına göre sen de bir kızla yazışırken asla aynısını yapmamalısın.
 • Sana hemen yanıt vermediyse meşgul olabilir. Tek bir sözcükten fazlasıyla yanıt vermeye zaman ayıramayacak durumda olabilir.
 • Bu tekniklerin bazılarını denediğin hâlde sana hâlâ tek sözcükten oluşan yanıtlar veriyorsa kız seninle ilgilenmiyor olabilir. Bir süre kendini geri çek, sonra tekrar dene. Eğer yine aynı sonuçları arıyorsan kızın senden hoşlanmaması kuvvetle muhtemeldir.
 • Ona mesaj yollamaya bir gün ara ver.
 • Mesajlarına ifadeler ekleyebilirsin. Sürekli değil, sadece hislerini ona belli edecek kadar.
 • Kaba olma ve mesaja yanıt vermeyi geciktirme. Ne diyeceğini aşırı düşünme.
 • “OK” ya da “Tamam” her zaman karşı tarafın sıkıldığı ya da tutumunun olumsuz olduğu anlamına gelmez. Kişiden kişiye değişir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkek Nasıl Baştan ÇıkarılırBir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?
Kendini Bir Kıza Nasıl BeğendirirsinKendini Bir Kıza Nasıl Beğendirirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam