Kızların senden hoşlanmasını sağlamak zor ve kafa karıştırıcı gözükebilir. Bazen olumlu bir şekilde dikkatlerini çekmek bile zor olabilir. Yanlış bir şey söylersen ya da yaparsan bir kızı kendinden uzaklaştırabilirsin ve onu bir anda kaybedebilirsin. Kızların senden hoşlanmasını istiyorsan soğukkanlı ve çekici olmayı ve onlara doğru şekilde davranmayı öğrenmek önemlidir.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Kızlara Doğru Şekilde Davranmak

 1. 1
  Kendin ol. Bir kızın senden sen olduğun için hoşlanması daha iyidir. Olmadığın biri gibi davranırsan ilişki kısa ömürlü olacaktır. Sonsuza kadar olmadığın biri gibi davranamazsın.
  • Erkek dergilerindeki ve izlediğin filmlerdeki bütün tavsiyeleri unut. Kendini nasıl en rahat hissediyorsan öyle davran.
  • Sohbet ederken cevabını aşırı düşünmemeye çalış. Bir cevap bulurken karşındakileri göz önüne almak tabii ki önemlidir. Kaba ya da rahatsız edici olarak yorumlanabilecek bir şey söylememen iyi olur. Örneğin, erkek arkadaşlarına yaptığın bazı esprileri yapmak uygun olmayabilir.
 2. 2
  Gerçeği söyle. Birisi yalan söylediğinde, hikâyeler uydurup abarttığında çoğunlukla bu belli olur. Yalancılık, onun güvenini kaybetmene neden olur. Duyguların konusunda da dürüst ol. İlişkiyi gerçekten bir sonraki aşamaya taşımak istemiyorsan ona ebeveynleriyle tanışmak ya da onunla seyahate çıkmak istediğini söyleme.
  • Araştırmalara göre, dürüstlük güven sağlar ve bu da daha iyi bir ilişki sağlar.[1]
 3. 3
  Kibar ve düşünceli ol. Centilmenlik ölmedi ve saygının modası asla geçmez. Kızlar kendilerini özel hissetmek isterler. Ona gerçekten değer verdiğini göstermenin birçok basit yolu var.
  • Kapıyı onun için tut, ağır bir çantayı taşımayı teklif et ya da küçük ve beklenmedik şekillerde yardım et.
  • Onun tamir edemediği ya da tamir etmeyi bilmediği bir şeyi onar.
 4. 4
  Kişiliğine ilgi göster. Ona hayatıyla ve onun için önemli olan şeylerle ilgili soru sor. Kendin hakkında çok fazla konuşmaktan kaçın ve kendisiyle ilgili konuşmasına izin ver. Onunla insan olarak ilgilendiğini görmesi iyi olur.
 5. 5
  Ona tüm dikkatini ver. Dinlediğini göstermek için o konuşurken göz kontağı kur. Söyledikleriyle ilgili sorular sor ya da sohbete aktif olarak dâhil olduğunu gösteren yanıtlar ver.[2]
  • Hem kendinin hem de onun fiziksel ve sözel ipuçlarına dikkat et. Telefonda mesaj yazmak, gazete okumak, televizyon izlemek ya da etrafa bakmak kabalıktır ve onunla ya da söyledikleriyle ilgilenmiyormuşsun gibi gözükmesine neden olur. Onun bunları yaptığını fark edersen sana olan ilgisini kaybediyorsun demektir.
 6. 6
  Sabırlı ol. Hazır olmadığı belliyse fiziksel temas kurmaya çalışma. Sabreden derviş muradına erermiş. Önce ondan etkilendiğini göstermenin incelikli yollarını bul. Dış görünüşüne ve kişiliğine iltifatlarda bulun.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Olması Gerektiği Gibi Görünmek

 1. 1
  Pozitif bir yaklaşımı benimse. Hiç kimse negatif biriyle zaman geçirmek istemez. Sevimli, pozitif ve cana yakın olmak seni daha çekici kılar.[3] Her insan gülümsediğinde daha iyi gözükür. Ne kadar gülümsersen o kadar iyi görünürsün. Hatta bu şekilde, çekici olmayan görünümünü telafi bile edebilirsin.
 2. 2
  Etrafına öz güven yay. Diğerlerine daha öz güvenli gözükmeni sağlayacak bir vücut dili kullan.[4] Omuzların geride ve başın yukarıda dik dur. Hayranlığını ifade etmek için göz kontağı kur. Çok az göz kontağı kurmak, ürkek ya da öz güvensiz gözükmene yol açabilir.[5]
 3. 3
  Bakımlı ve hoş görün. Çekici olarak algılanmakta, bakımlı olmak ve doğru kıyafetler giymek, değiştirilemeyen fiziksel özelliklerden daha önemlidir.[6] Duş almak, dişlerini fırçalamak ve tıraş olmak için çaba göster. Saçlarına şekil ver ve biraz kestir. Sana yakışan kıyafetler giy. Kızlar kesinlikle moda anlayışına ve tarzına dikkat edeceklerdir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
İtici Olmaktan Kaçınmak

 1. 1
  Orijinal ol. Televizyon dizilerinde ya da İnternet’te gördüğün basmakalıp tavlama laflarını söyleme. Onun dikkatini çekmek istiyorsan böyle klişelerden kaçın. İltifatların için daha fazla çaba harca.[7] Çok güzel güldüğünü ya da espri anlayışının harika olduğunu söylemen, onu sadece fiziksel özelliklerinden dolayı çekici bulmadığını gösterir.
 2. 2
  Onu sıkboğaz etme. Onu arkadaşlarıyla zaman geçirmesi için teşvik ederek aşırı sahiplenici olmadığını göster. İlişkinizin dışında bir hayatınızın olması ikiniz için de iyidir. Arkadaşlarından erkek olanlar var diye kıskanma. Kıskançlık çok iticidir.
 3. 3
  Kararlarına saygı göster. Israrcı olma. İkiniz de diğerinin saygı duyması gerektiği kendi kararlarınızı vermekte özgür olmalısınız.
  • Yakınlaşma çabalarına olumsuz karşılık verirse bunu zarif bir şekilde kabul et. Seni reddederse öfkelenme. Kararına saygı gösterirsen gelecekte fikrini değiştirebilir. Agresif davranırsan ya da onunla ilgili kötü şeyler söylersen bunun zararı sana olacaktır. Diğer kızlar hoş olmayan davranışlarını duyabilir ve onlarla da bir şansın kalmaz.
 4. 4
  Çok fazla ulaşılmaz olma. Birazcık kedi fare oyunu oynamak eğlenceli olabilir ama bir çırpıda can sıkıcı hâle gelebilir. Umutsuzca peşinden koşmadığını göstermek için bir kıza karşı sıkılmış ya da mesafeli rolü oynayabilirsin ama ilgisiz gibi görünmen iyi olmaz. Bu çok zordur, o yüzden hiç deneme.[8]
  Reklam

İpuçları

 • Tıpkı erkekler gibi kızlar da farklıdır. Bazı yaklaşımlar diğerlerinden daha çok işe yarar.
 • Aşırı çaba gösterme. Gezegendeki en beğenilen erkek olman gerekmiyor; ortamdakiler arasında en çok hoşa giden erkek ol, yeter.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkek Nasıl Baştan ÇıkarılırBir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?
Seni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl BırakılırSeni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl Bırakılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Cher Gopman
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Cher Gopman. Cher Gopman, New York City’da faaliyet gösteren bir flört koçluğu hizmeti olan NYC Wingwoman LLC'nin Kurucusudur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, kadın arkadaş hizmetleri, 1'e 1 koçluk ve yoğun hafta sonu eğitim kampları sunmaktadır. Cher sertifikalı yaşam koçu ve eski bir psikiyatri hemşiresidir. Çalışmaları Inside Edition, Fox, ABC, VH1 ve New York Post'ta yer almıştır. Bu makale 1.178 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 1.178 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam