Kız arkadaşının seni mesajlaşarak aldattığından şüphelenmek, özellikle de ona tam güvenini ve sevgini vermek istiyorsan kafa karıştırıcı ve acı verici olabilir. Ancak son zamanlarda, onun yeni mesajlaşma alışkanlıklarını çok fazla didik didik ettiğinden veya gerçekten seni aldatıp aldatmadığından emin olmayabilirsin. Yönünü şaşırmış hissediyorsan bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Onun başka biriyle mesajlaştığı anlamına gelebilecek bazı işaretleri derledik. Bunların yardımıyla, neler olup bittiğini ve bu konuda herhangi bir şey yapman gerekip gerekmediğini yakında daha iyi anlayabileceksin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 9:
Sürekli mesajlaşıyordur

 1. 1
  Mesajlaşma süresinde ani bir artış, seni aldattığının bir işareti olabilir. Aldatan kişiler, cihazlarını eskisinden daha sık kullanma eğilimindedir; bu nedenle bu, başka biriyle konuştuğunun bir işareti olabilir.[1]
  • Normalden daha fazla mesajlaşmanın aldatmak anlamına geldiğini düşünme. Kız arkadaşın, desteğe ihtiyacı olan bir arkadaşına da mesaj atıyor olabilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 9:
Telefonunu asla bırakmıyordur

 1. 1
  Telefonunu her yere, tuvalete bile götürmesi biraz şüpheli bir durumdur. Sadece daha sık mesaj atmıyordur, ihtiyacı olmadığında bile telefonunu gittiği her yere götürüyordur. Bunun nedeni, mesaj bildirimlerini görmeni istememesi olabilir. Ayrıca, hemen yanıt verebilmek için başka birinin mesajlarını sabırsızlıkla beklediği için de olabilir.[2]

Yöntem 3
Yöntem 3 / 9:
Telefonunun ekranını senden saklıyordur

 1. 1
  Ekranını başka bir yöne eğmek ve hızlıca kapatmak tuhaf davranışlardır. Ayrıca bildirimleri gizlemek için telefonu yüzüstü koyabilir, bildirimleri sessize alabilir veya kilit ekranı bildirimlerini tamamen kapatabilir. Bu, başka biriyle mesajlaştığının, ancak bunu bilmeni istemediğinin bir işareti olabilir. Bilgisayarını insanlara mesaj göndermek için kullanıyorsa bilgisayar ekranını da gizleyebilir.[3]
  • Mesela o birisine mesaj yazarken sadece diğer tarafa geçmesi veya odayı tamamen terk etmesi için gidip kanepede yanına oturabilirsin.
  • Ekranını gizlemesi, her zaman kız arkadaşının seni aldattığı anlamına gelmez; özel bilgilere de yanıt veriyor olabilir.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 9:
Telefonuna parola koyuyordur

 1. 1
  Parolayı yakın zamanda kullanmaya başladıysa durum daha da şüphelidir. Belki daha önce parolası yoktur ya da parolasını değiştirmiştir. Eğer durum buysa mesajlarını görmemen için seni bilerek dışarıda tutmaya çalışıyor olabilir.[4]
  • Mahremiyet herkesin hakkıdır ve bir parolaya sahip olmak istemesi tamamen normaldir, bu nedenle yeni bir parola oluşturmanın her zaman senden bir şeyler saklamaya çalıştığı anlamına geldiğini düşünme.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 9:
Mesajlarını siliyordur

 1. 1
  Mesajları, DM'leri ve tarayıcı geçmişlerini silmek genellikle tehlike işaretleridir. Onu bunu yaparken görebilir veya daha sonra telefonunu sana verdiğinde fark edebilirsin. Bu, birisiyle sohbet ettiğine dair kanıtları saklamaya çalıştığının ve yazışmanın platonik olmadığının işareti olabilir.[5]
  • İletişim kurmak için genellikle bilgisayarını kullanıyorsa tarayıcı geçmişini temizlediğini veya e-postalarını sildiğini de fark edebilirsin.
  • Mesajlarını silmesinin başka nedenleri de olabilir; mesela telefonunda veya bilgisayarında yer açmaya çalışıyor olabilir.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 9:
Mesajlarına çok geç cevap veriyordur

 1. 1
  Başka biriyle vakit geçiriyor olabilir. Oldukça hızlı yanıtlar almaya alışkınsan alışkanlıklarındaki bir değişiklik, önceliklerini başka birine kaydırdığının bir işareti olabilir. Giderek daha ulaşılmaz hâle geliyor ve bunun net bir nedeni yok gibi görünebilir.[6]
  • Mesela sabahki mesajına yanıt vermeyebilir veya boş bir günü olduğunu bilsen bile mesajını görüp de akşama kadar yanıt vermeyebilir.
  • Bir hobinin tadını çıkarmak ve kendi başına rahatlamak için biraz zaman ayırıyor olabileceğini de bil!

Yöntem 7
Yöntem 7 / 9:
Mesajlaşma şeklini değiştiriyordur

 1. 1
  Son mesajlarda fark edilir derecede mesafeli veya uzak hissettiriyor mu? Belki son zamanlarda duygusal olarak samimi değildir ya da nötr, heyecansız, hatta muhalif biri olmuştur. Belki seninle eskisinden çok daha az şey paylaşıyordur. Bu, başka birine mesaj attığı için ilişkiden koptuğu, hatta suçu sana atarak davranışını mantıklı hâle getirdiği anlamına gelebilir.[7]
  • Mesela belki sana her gün günaydın ve iyi geceler mesajı gönderirdi ya da sana kalpler gönderip sevgi dolu lakaplar takardı ama artık bunu yapmayı bırakmıştır.
  • Sadece kişisel sorunlarla uğraşıyor veya zor zamanlar geçiriyor olabilir, bu yüzden eğer endişeleniyorsan nasıl olduğunu öğrenmek için onunla görüşmeyi düşün.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 9:
Konuyu açtığında kaçamak davranıyordur

 1. 1
  Konudan kaçınmak, bir şeylerin yanlış olduğuna dair bir uyarı işareti olabilir. Sadece konuşmak istediğin bir şey olduğunu ima ediyor veya soruyu ilgisiz bir şekilde soruyor olsan bile otomatik tepkisi durumu baştan savmak görünüyordur. Bu, başka birine mesaj attığını gösterebilir çünkü dikkati hareketlerinden uzaklaştırmak istiyordur.[8]
  • Mesela ona kimin mesaj attığını rastgele sorduğunda “Kimseye.” diyebilir.

Yöntem 9
Yöntem 9 / 9:
Gerçekten endişeleniyorsan bunu ona sor

 1. 1
  Kız arkadaşınla açık bir sohbete başla. Sürekli mesaj atıyorsa ve bu gerçekten sıra dışı görünüyorsa ona mesajlaştığı kişinin kim olduğunu ve neler olduğunu sor. Ortada kişisel bir sorun varsa sana ayrıntı vermesi gerekmediğini, ancak yanlış yorumlamadığından veya kuruntu yapmadığından emin olmak istediğini açıkça belirt.[9]
  • Mesajlaşmak, iletişimimizin o kadar normal bir parçası hâline geldi ki gerçekten başka birine mesaj atıyor olsa da bunu aldatma olarak görmemesi bile mümkün.
  Reklam

İpuçları

 • Bu işaretlerden bazılarını fark etsen bile hepsinin tamamen mantıklı açıklamaları olabilir. Hemen sonuca varmaktan kaçınmaya çalış. Eğer gerçekten canını sıkıyorsa yapılacak en iyi şey bunu ona direkt olarak sormaktır.
 • Gizlice telefonunu kontrol ederek veya arkasından iş çevirerek kız arkadaşının mahremiyetini ihlal etme. Bir kişisel alana sahip olmak herkesin hakkıdır, bu yüzden endişelerin konusunda açık olmayı dene.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Emily Liu
Ortak yazarlar :
Klasik Uygarlık ve İngilizce Bölümleri Lisans Mezunu - Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles
Bu makaledeki ortak yazarlar Emily Liu. Emily Liu, 2021 yılında Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi'nin Klasik Uygarlık ile İngilizce lisans programlarından mezun olmuş ve yan dal olarak da Bilişsel Bilim dersleri almıştır. Başvuru mektupları ve diğer başvuru materyalleriyle birlikte beşeri bilimlerden fen bilimlerine ve yaratıcı işlere kadar uzanan çeşitli konularda, yazarlık eğitmeni olarak farklı geçmişleri ve akademik ilgi alanları olan farklı yaşlarda öğrencilerle çalışarak kazandığı üç yılı aşkın deneyime sahiptir. wikiHow'ın içerik ekibinde çalışmaktadır ve yeni konuları keşfetmeye ve öğrenmeye karşı heyecanını korumaktadır.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 389 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam