Kız arkadaşına layık bir partner olmak ister misin? Kız arkadaşını hediyelere boğmak dışında onu mutlu edecek bir sürü şey vardır. Kız arkadaşının biraz ilgiye de ihtiyacı vardır. Doğrusu birçok kadın için duygusal bir bağ, bir buket çiçekten ve bir kutu çikolatadan daha önemlidir. Bu wikiHow makalesinde kız arkadaşına layık bir partner olmak için tavsiyeler bulacaksın.

Kısım 1
Kısım 1 / 4:
Ona Kendisini İyi Hissettirmek

 1. 1
  Ona ilgi göster. Kızlar erkeklerin kendilerine ilgi göstermesini ister çünkü bu, onu önemsediğin ve bu aşkı dışarıdaki herkese göstermeye hazır olduğun anlamına gelir. Her zaman dışarıdaki insanlara göstermen gerekmez ama buradaki fikir, kız arkadaşının senin onu ne kadar sevdiğini başka insanların da görmesini istemesidir. Bu nedenle dışarıdayken onu öpmekten veya onun elini tutmaktan korkma.
  • Ona ne kadar güzel olduğunu söyleyip her zaman göz teması kur. Göz teması, söylediklerinin ciddi olduğunu gösterir. Gözünü kaçırdığında senin güvenilirliğini sorgulayacaktır. Dolayısıyla sürekli olarak göz teması kur. Ona söylediklerinde ciddi olduğunu göstermen gerekir. Onun sana ne kadar güzel geldiğini söylediğinde gerçekten samimiysen bunun etkisi uzun sürecektir.
   • Seni deli ettiğini ve gördüğün en tatlı kadın olduğunu da söyle. Onun gibi biriyle daha önce hiç tanışmadığını söyle.
   • Görünüşü ama özellikle de başardıkları, yetenekleri ve becerileri konusunda iltifat et. Harika bir poker oyuncusuysa ona zeki olduğunu söyle. İyi bir dinleyiciyse insanlarla arasının harika olduğunu söyle.
 2. 2
  Ona onu sevdiğini söyle. Ciddi olduğundan emin ol. Bu aşamaya gelmek için henüz hazır değilsen sorun yok. Fakat "Seni seviyorum." yerine "Benim için ne kadar özel olduğunu biliyorsun değil mi?" ya da "Senden çok hoşlanıyorum. Gerçekten şanslı bir erkeğim." gibi iyi ifadeler kullandığından emin ol.
  • Basitlik en iyisidir. "Seni seviyorum.", "Beni çok mutlu ediyorsun." veya "Benim sevgilim olduğun için gerçekten çok şanslıyım." gibi cümleleri söylemeyi bırakma. Abartıya kaçacak kadar çok şairane şeyler söyleme.
  • Bu sözler onu iyi hissettirir ve onun kendine olan güvenini yükseltir. Onun kendine güveni yüksek olduğunda bunun sana fayda sağlayacağını unutma. Aşkını veya ilgini yeterince istikrarlı bir şekilde göster ki kız arkadaşın, senin için ne kadar kıymetli olduğunu unutmasın. Ama bunu, kelimelerin gücü kaybolacak kadar abartma.
 3. 3
  Ona anında ve devamlı olarak dokun. En ufak bir dokunuş bile bir kadının özel olduğunu hissetmesini sağlayabilir. Dokunuşun saygılı ve nazik bir dokunuş olduğundan emin ol. Fazlaca cinsel veya davetkâr bir dokunuş olmasın.
  • Elini tut, ona sarıl, sırtını sıvazla veya nazikçe yüzüne dokun. Bu hareketlerin hepsi onun korunmuş ve sevildiğini hissetmesini sağlayacaktır! Onu, kendin nasıl sevilmek istiyorsan öyle sev.
  • Ön sevişmenin uygun zamanı ve yeri vardır. Fakat kız arkadaşın hazır değilken bunu yaparsan bunun sana bir faydası olmayacaktır. Cinsel ilişkinizi keşfetmeye başlamadan önce sevgilinin tamamen rahat olduğundan emin ol. Seks bir ilişkiyi tanımlamaz. İkiniz de bunu ertelemeye karar verirseniz onu, onun dudaklarını derin, tutkulu bir şekilde öpmek veya vücudunun her yerine küçük öpücükler kondurmak gibi başka şekillerde memnun ederek çılgınca sevdiğini göster. Kadınlar, erkeklerin onların vücudunu çok beğendiğini ve kendilerini çok sevdiğini bilmekten hoşlanır.
 4. 4
  Önceliğin o olsun, kendin ikinci planda ol. Onun ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koy. Bu senin güçsüz olduğun anlamına gelmez. Bu sadece çoğu zaman yapmak istemediğin bir şey bile olsa bunu, onun için yapmaya hazır olduğun anlamına gelir.
  • Onun "Bayan Doğru" olduğuna inanıyorsan o zaman bir numaralı önceliğin o olsun! Aşkın özverili olduğu söylenir. Sen bunu ona kanıtlayacaksın.
  • Yanında arkadaşların varsa sakın onu görmezden gelme, sanki o orada değilmiş gibi arkadaşlarınla konuşmaya başlama veya onlarla çekip gitme. O sana böyle davransaydı nasıl hissederdin? Görünmez hissederdin değil mi? Onun orada olduğunu bildiğini ona göstermek için ona yakın dur veya sık sık ona kısa bakışlar at ve içten gülümse.
  • Onu dinle. Kadınların erkekler hakkındaki en büyük şikâyetlerinden biri erkeklerin onları dinlememesidir. Söylediği şey ilgini çekmese bile onu dinle ve ardından onu dinlediğini göster. Herhangi bir konuda seninle konuşabileceğini bilmesini sağla.
  • Her kadın partneriyle yalnız geçireceği zamanı olsun ister. Tüm günü ikinizin yalnız olacağı şekilde ayarla. Film izleyin, ona sırt masajı yap, ona sarıl ve samimi ol. Kafandaki başka düşüncelerden kurtul ve tamamen ona odaklan. Bunu yaptığında aranızdaki bağı daha çok fark edeceksin ve istediğin şey de bu zaten. En azından ayda bir kez, yalnız kalabileceğiniz bir zaman ayarlamaya çalış.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 4:
Ona Düzgün Davranmak

 1. 1
  Ona saygılı davran. Kız arkadaşına saygılı davranmak, ona kendine davranılmasını istediğin şekilde davranman anlamına gelir. Ona küfür etme, onunla oynama, onu kendi faydaların için kullanma veya fikirlerinden dolayı onu komik duruma düşürme. Hedef onu olabildiğince mutlu etmektir ve bu bir gecede olacak şey değildir. Ama yavaş yavaş bunun için uğraş ve başarılı olamasan bile elinden geldiği kadar çabala.
  • Konu ne olursa olsun her zaman onun yanında dur. Onu desteklediğinde onun yanında olduğunu ve kolay olmasa da diğer insanlara karşı onun yanında durmaya hazır olduğunu göstermiş olursun.
  • Aynı zamanda kendini imkânsız bir durumun içine sokma. Senin önünde ailesiyle bir tartışma yaşıyorsa muhtemelen onun tarafını tutup ailesini (onun yaşamında kontrolü olabilen insanları) üzme riskine girmek istemezsin. Aile ile ilgili konularda olabildiğince uzak durmaya çalış ama talep ettiğinde ona destek ol.
  • Halka açık yerlerde tartışma ve olay çıkarma. Bu onu da seni de küçük düşürecektir. Seninle yeniden dışarı çıkmadan önce iki kere düşünecektir. Kavga ettiğinizde sakin ol, mümkün olduğunca duygularının yönetimi ele geçirmesine izin vermemeye çalış ve kendine nasıl davranılmasını istiyorsan ona da öyle davran. Sesini yükseltme, ona bağırma ve yanlış bir şey yapmamışsan bile özür dile. Özür dilemenin etkisi uzun sürer. Telefonu yüzüne kapatsa bile onu yine de ara. Hiçbir şey bir kadına "Bu ilişkinin devam etmesini istiyorum" mesajını basit bir telefon araması kadar iyi veremez.
 2. 2
  Gün içinde yaşadıklarını ve düşüncelerini kız arkadaşınla paylaş. Dürüst ve konuşkan olmak, onu hayatında istediğini hissetmesini sağlar. Samimi olmak yalnızca onun bedenine yakınlaşmak değildir; aynı zamanda yaşadıklarını onunla paylaşmak ve bunları beraber yaşamak demektir.
  • Ayrıca ona katılmasan bile onun tavsiyesini dinle. Kendini onu dinlemek için zorla ve onun düşüncesini anla. Kulakların ve zihnin açık olsun. Kız arkadaşın seni tüm aşkıyla ödüllendirecektir.
  • Söyleyecek pek bir şeyin yoksa bile ne düşündüğünü söyle. Güçlü, sessiz bir tipsen ona karşı olan duygularını yanlış anlayabilir. Onun seni yanlış anlamaması için ne düşündüğünü söyle.
 3. 3
  Bir ödemeyi o yapmak istiyorsa bırak yapsın. Rollerin tersine dönmediğinden emin ol. Sana güzel görünmek için bir sürü para harcıyor ve sana güzel şeyler yapıyor; bu nedenle fırsatın olduğunda harcamaların çoğunu sen ödemeye çalış. Bunun parayla bir ilgisi yok. Bu, fırsat oldukça ona bir şey ısmarlayacak kadar önem verdiğini gösterir. Bunu sürekli yapmana gerek yok ama bu konuda hava atmaya çalışma veya bu büyük bir şeymiş gibi davranma. Senin paranın onun da parası olduğunu bilmesi (ve tam tersi) onun için çok şey ifade eder. Ara sıra dışarıdaki harcamaları o ödediğinde bu, onun senin maddi durumuna ve sana önem verdiğini gösterme şeklidir. Bu hareketlerin kıymetini bilmemezlik etme, bunların değerini bilip teşekkür et.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 4:
Beklentilerin Ötesine Geçmek

 1. 1
  Romantik ol. Her kadın romantizm duygusu olan bir erkek ister. Kadınlar kendi peri masallarının yıldızıymış gibi davranmayı severler (çoğu zaman yüreğinin derinliklerinde, bazen kelimenin tam manasıyla) ve kendilerine böyle davranılmasını isterler. Romantizminize çaba harcayarak kız arkadaşına onu önemsediğini göster.
  • Aşk notları yaz. Böyle şeyler bir insan değilsen notların uzun, aşırı duygusal ve şairane olmasına gerek yok. Hızlı yazılmış ve gülünç olan notlar idare edecektir. Onu önemsediğini göstermek için notları sevimli yapmaya çalış (kadınlar çizim gibi "sevimli" olan şeyleri severler). Notları da mevcut kâğıda yaz. Ayrıca ara sıra bir kart yeterli olacaktır. Hissettiklerini kelimelere dök.
  • Bunu ona e-posta veya mesaj olarak gönderme. E-posta göndermek tembel olduğunu ve onun için ekstra bir zaman ayırmak istemediğini gösterir. Düzgün bir insan ol, çaba göster ve ona eskilerde olduğu gibi güzel bir mektup yaz.
  • Ona, onu bulduğun için ne kadar şanslı olduğunu söyle. Ona, senin kendine de daha iyi davranmanı sağladığını söyle. Onu ilk gördüğün andan beri onun özel olduğunu anladığını söyle. Bu romantik olmak için harika bir yoldur.
 2. 2
  Düşünceli ol. Küçük şeyler en önemli şeylerdir. Kibar ol. Kadınlar için kapıyı aç. Onu düşünmek, bazen kendini onun yerine koyup ona ne verebileceğini veya onun için ne yapabileceğini düşünmek demektir.
  • Hava soğuksa üşüyüp üşümediğini sor. Yanında ona verebileceğin bir ceket ya da süveter bulunsun.
  • İyi hissetmediğinde ya da hasta olduğunda ona çorba, sıcak çay veya çiçek getir. Film izlerken veya yolda yürürken elini tut. Ona öylesine bir şey al.
  • Bir adet çiçek, sevdiği bir dergi, en sevdiği şekerden bir kutu veya bir çikolata gibi küçük şeylerin etkisi uzun sürecektir. Onu düşündüğünü ona göster.
 3. 3
  Nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını hatırla. Romantik olmak onun hakkında bildiklerini aklında tutup bu şeylerin senin için ne kadar önemli olduğunu ona göstermektir.
  • Yumurtasını nasıl seviyor? En sevdiği çiçek nedir? Peki ya en sevdiği parfüm? Dışarı çıktığınızda ne yapmaktan hoşlanıyor? En sevdiği kitaplar, şarkılar neler?
  • Hangi yemeği sevdiğini hatırla ve ona bu yemeği pişir. Veyahut onu daha kadınsı hissettiren çiçekleri hatırla ve ona bu çiçeklerden gönder. Ya da onu dans ettiren, güldüren ve ağlatan şarkıları hatırla ve ona içinde bunların hepsinin olduğu bir şarkı listesi hazırla.
 4. 4
  Önemli günleri hatırla. Bu, kadınlar için önemli bir meseledir. Doğum günü, yıl dönümü ve diğer önemli günler onun senin için ne kadar özel olduğunu göstermen için bir fırsattır. İçinde bu günlerin yazılı olduğu bir ajanda veya takvim tut.
  • Onun doğum gününde ona hediye (çikolata, hediye kuponu, ayakkabı; bunların hepsi işe yarar) ver ve çiçek gönder. Onun yaş almasıyla ilgili komiklik yap ve romantik ol ama aynı zamanda onun senin için her zaman onu ilk gördüğün andaki gibi genç kalacağını yazdığın bir kart hazırlamayı unutma.
  • Yıl dönümünüzde ona ne kadar değer verdiğini ve onu ne kadar sevdiğini gösteren, ikiniz için de özel olacak bir şey yap. Birlikte gittiğiniz yerlerin bilet koçanlarını içeren bir bilet albümü hazırla ve o tarihlerdeki anılarını yaz.
  • Senin için ne kadar önemli olduğunu ve çıktığınız ilk randevuyu hiç unutmayacağını söyleyeceğin bir Facebook video mesajı yolla.
   • Kız arkadaşının bu özel günlerde şımarmak istediğini unutma. Kapısının önünde çiçekler, hoş bir yerde akşam yemeği… Tüm bunlar onu önemsediğini gösterir. Bunun parayla bir ilgisi olmadığını unutma, asıl önemli olan bunların ardındaki düşüncelerdir.
  Reklam

Kısım 4
Kısım 4 / 4:
Onu Nelerin Mutlu Ettiğini Anlamak

 1. 1
  Kadınların nelerden hoşlandığını anla. Kadınlar annelik içgüdüsü olan canlılardır, bir şeylerle ilgilenmeyi severler. Bu nedenle sana muhteşem yemekler pişirir, çantanı toplar veya eve gittikten sonra onu aramadığında endişelenir. Onun bu doğasından faydalan, onun çabalarına değer verdiğini göster ve onu önemsediğini bilmesini sağla.
  • Kadınların, sonu "Muhteşem Erkeği" bulup prenses olmakla ve sonsuza kadar mutlu yaşamakla biten masallarla büyütüldüğünü unutma. Bu onların bilinçaltına işlemiştir, bu nedenle her açıdan mükemmel olan bir erkek bulmaları gerekir. Bu neredeyse imkânsız olsa da onun prensi olmak için çabalamak isteyebilirsin.
  • Kadınlar özel hissetmek ister. Kadınlar arkadaşlarına senin ne kadar muhteşem biri olduğunu söyleyerek övünmek isterler. Onlar kadar senin de bu ilişkiye yatırım yaptığını bilmek isterler. Kendilerini dünyadaki en şanslı kadın olarak görmek isterler. Ona bunları veren bir erkek ol.
   • Herhangi bir eski kız arkadaşı değil de bilhassa onu sevdiğini ne kadar çok hissettirirsen o, o kadar özel hissedecektir.
   • Bu nedenle ona iltifat etmek istiyorsan "Kadınların vücut kıvrımlarına bayılıyorum," deme. Bunun yerine "Vücut kıvrımlarının güzel vücudunu öne çıkarmasına bayılıyorum." de.
   • Aynı şekilde, sadece ona özgü şeylerde olduğu gibi bir kadın olarak sahip olduklarına iltifat etme. Göğüsleri hakkında iltifatta bulunmaktansa "Gözlerinin aynı bir safir gibi göründüğünü şu ana kadar fark etmemiştim," gibi bir iltifatta bulunmak daha çekici olur.
 2. 2
  Kadınlar ve erkekler arasındaki farklılıkları anla. Kadınlar ve erkekler farklı düşünüp farklı davranışlar sergiler. Neden böyle olduğunu bilmek önemlidir çünkü bu, kız arkadaşının senden yapmanı beklediği şeyleri yapmanda yardımcı olacaktır.
  • İlgi meraklısı olduğunu düşünmediğini anla. Yakınında olmak, güvenliğin konusunda endişelenmek… Bunlar kadın olmanın doğal parçalarıdır dolayısıyla da onun bir parçasıdır. Onun bu tarafını sevmeyi öğren.
   • Bunu iyi bir şey olarak düşün çünkü kadınlar yalnızca seni canıgönülden sevdiklerinde ve çok fazla önemsediklerinde "ilgi meraklısı" olma eğiliminde olurlar. Böyle şeyleri yapmayı bıraktıysa yanlış giden bir şeyler olabilir!
   • Küçük bir ara vermeye ihtiyacın varsa bunu ona tatlı, sevgi dolu bir dille söyle. "Seninle vakit geçirmeyi sevdiğimi biliyorsun. Ama uzun zamandır arkadaşlarımla görüşmedim. Bu hafta sonu onlarla bir filme gitmeyi umuyordum. Gitmem senin için sorun olur mu?" de.
  • Onun için her şey seksten ibaret değil. Erkeklerin cinsel isteği kadınlarınkinden daha farklıdır. Kadınlar için bu, seksin kendisiyle alakalı değildir, seninle paylaştığı samimiyet ve yakınlıkla ilgilidir. Ondan tek istediğinin seks olduğunu düşünürse muhtemelen istediğin şeyi sana vermeyecektir. Tek istediğinin o olduğuna inanırsa nihayetinde kendini tamamen sana verecektir.
 3. 3
  Kendinden emin ol. Kadınlar, oldukları kişi konusunda kendinden emin olan erkekleri severler. Kendinden emin biri olmak için Brad Pitt veya LeBron James olmana gerek olmadığını unutma. Kendinden emin olmak tamamen kim olduğunu, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını bilmekle, sakin ve kendine hâkim olmakla ilgilidir.
  • Görünüşünü önemse. Düzenli olarak duş al ve temiz, güzel görünen kıyafetler giy. Kadınlar için erkek modeller gibi görünmene gerek yok ama kadınlar, diğer kadınların senin ne kadar çekici olduğunu ve kendine nasıl iyi baktığını fark etmelerini isterler.
  • Şaka yapmayı öğren. Şaka yapmak kendine olan güvenini yansıtmanın harika bir yoludur. Çalışmalarda espri anlayışı olan erkeklerin sevgili olarak çok arzu edildiği gösterilmektedir.[1] Dolayısıyla şakalar yap, komik yönlerini öğren ve kendini dalgaya almaktan korkma. İyi bir espri anlayışı olan erkekten güven akar.
  • Hiçbir zaman yalan söyleme. Sevgilin sana yalan söylemeye başlasaydı nasıl hissederdin? Yalan söylemek bir güven sorunudur ve kadınlar için güvenin önemi çok büyüktür. Onun sana verdiği güvenin aynısını ona ver.
   • Yalan söylemedeki sorun şudur: Bir yalan daha fazla yalanı doğurur. Genelde tek bir yalan söylemezsin, yalanlar ağına takılırsın. Basit bir matematik mantığı: Ne kadar çok yalan söylersen o kadar kısa sürede yakalanırsın.
   • Yalan söylemeyecek kadar kendinden emin ol. Bir şeyler hakkında mahcup olmayı bırakırsan bunlar hakkında yalan söylemek zorunda kalmazsın. Bunlar utandırıcı olsa bile seni rahatsız etmelerine izin verme. Kendine olan güvenin her saniye artacaktır.
  Reklam

İpuçları

 • Bir hata yaparsan bunu kabul et, bunun için özür dile ve sevgiline onu sevdiğini söyle.
 • Gereksiz yere bir tartışmaya sebep olma.
 • Onun başarılarını takdir et ve onu daha fazlasını yapması için teşvik et.
 • O ciddi olmaya başladığında gülme. Bu, ona onun düşüncesine saygı duymadığını düşündürecektir.
 • Onunla ilgili neler hissettiklerini ona söylememezlik etme. Bunu her zaman senden duymak isteyecektir.
 • Her zaman kız arkadaşına sadık ol.
 • Onu önemsediğini ve onun özel olduğunu hissetmesini sağla. Belli ki senden hoşlanıyor ve seni seviyor dolayısıyla onun sevildiğini hissettir.
 • Ona her zaman inanılmaz derecede güzel olduğunu söyle.
 • Ona karşı doğal ve kendin ol. Dürüstlük takdire değerdir.
 • Ona uzun, tatlı mesajlar yolla. Mükemmel özelliklerini belirt ve onu göklere çıkar.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 93.625 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 93.625 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam