Kız arkadaşı olan bir erkeğe mi aşık oldun? Onunla olmak zorunda hissettiğin için onu aklından çıkaramıyor musun? Bu erkeği gözüne kestirdiysen onu elde etmeye çalışmak için kullanabileceğin birkaç strateji var.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Onu Daha İyi Tanımak

 1. 1
  Onunla arkadaş ol. Bu erkeğe kendini sevdirmek için yapman gereken ilk şey, onunla iletişim kurmaktır. Eğer arkadaşı olursan kız arkadaşı olma şansın artar. Ondan ödevin veya işle alakalı bir şey hakkında yardım, bir şey hakkında tavsiye veya ödünç bir şey iste. Temas kurmak için iyi bir yol bul yeter. Sebep ne olursa olsun karşısına çık ve onunla konuş!
  • Onu tanımaya ve arkadaş olmaya başlamak için bu ilk etkileşimi kullan. İkiniz de aynı tarih dersini mi alıyorsunuz? Aynı ofiste mi çalışıyorsunuz? Onunla konuşmanın, ona sorular sormanın ve onu tanımanın yollarını bul.
  • Ondan bir şey istediğinde, sana yardım edeceği ama aynı zamanda yapmak için kendi planlarını bozmak zorunda kalmayacağı bir şey istediğinden emin ol. Eğer bu ona büyük bir zahmet veriyorsa hayır diyebilir.
 2. 2
  Onu dinle. Onu tanırken bırak o konuşsun. Pek çok kız sohbetin dizginlerini eline alabilir; bunu yapmak yerine bırak konuşsun. Onu dinlemekten ne kadar zevk aldığını ona göster. İlişkinin cinsellik dışı yönlerini inşa et ve geliştir.
  • Kendisiyle ilgili sorular sor. Bu iki amaca hizmet eder: Onunla ilgilenmeye devam etmenin yanı sıra onun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.
  • Dikkatini ona vermek onu ilgi odağı yaparak egosunu beslemeye yardımcı olur. Bu, seni yanında olmasını istediği biri olarak görmeye başlamasına yardımcı olabilir.
 3. 3
  Duygusal olarak destekleyici ol. Arkadaşlığın geliştikçe onun yanında ol. Bu, bir ödevden kötü not aldığında, işte kötü bir değerlendirme aldığında veya kötü bir gün geçirdiğinde onu dinlemek ve duygularını anlamaya çalışmak demektir. Tüm sorunları, özellikle de ilişki sorunları hakkında konuşmasını dinlemeye hazır ol.
  • İhtiyaç duyduğu her an onu dinlemek için yanında olduğunu bilmesini sağla. Ona güvenilir olduğunu göster.
 4. 4
  Onunla ciddi konuşmalar yap. İlişkini kurarken, hafif sohbetlerden daha ciddi konulara geç. Bu sohbetlerle ona ne kadar zeki olduğunu göster. Erkekler, zeki ve söylemeye değer bir şeyi olan kadınlara ilgi duyar.
  • Kitaplar hakkında konuşmayı dene. Bu, derin konuşmalara girmenin iyi ve tarafsız bir yoludur. Filmler, TV programları ve müzik de sohbet başlatmak için harikadır.
  • Güncel olaylar hakkında konuş. Politika ve din hassas kategoriler olabilir ancak haberlerde veya İnternet’te okuduğun şeylerde zekânı sergileyebilecek pek çok şey var.
  • Tarihe ilgiliysen ona Orta Çağ hakkında son zamanlarda okuduğun bir şeyi anlatarak bir konuşma başlat. Bilimle ilgileniyorsan ona önceki gece izlediğin köpek balıklarıyla ilgili belgeselden bahset.[1]
 5. 5
  Ona mesaj at. Birbirinize numaralarınızı verdiğiniz noktaya gelirseniz flört etme platformu olarak mesajlaşmayı kullan. Olanlar hakkında komik mesajlar gönder, ödev veya işten şikâyet et veya az önce izlediğin yeni film hakkında yorum yap. Hayatında yaptığın eğlenceli şeyleri sergilemek için mesajları kullanmak, ne kadar ilgi çekici olduğunu görmesine yardımcı olur.[2]
  • Bu, sana olan ilgisinin düzeyini ölçmeye başlamanın iyi bir yoludur. Mesajlarına cevap veriyor mu? Yoksa onları görmezden mi geliyor? Mesajları görmezden geliyorsa hiç şansın olmayabilir.
 6. 6
  Onun arkadaşlarını tanı. Erkeğe yakınlaşmanın ve dikkatini çekmeye başlamanın bir yolu da arkadaşlarıyla arkadaş olmaktır. Onların gözüne gir. Görmesi için onlarla flört et. Arkadaşlarında iyi bir izlenim bırakmak istersin; böylece adın geçerse ya da yanlarından geçersen senin hakkında olumlu konuşurlar.
  • Arkadaşlarına karşı gevşek davranma. Arkadaşlarıyla ilgilendiğini düşünmesini istemezsin. Onlarla flört ettiğinde bunu abartmadan ve eğlenceli bir şekilde yapman iyi olur.
  • Erkekler, her zaman Alfa erkek olmak için yarışan rekabetçi yaratıklardır. Arkadaşlarıyla arkadaş olman arkadaşları seni sevdiği için onu memnun eder ama aynı zamanda onu kıskandırabilir, bu da dikkatini onlardan çekmeye çalışmasına neden olabilir.[3]
 7. 7
  Onunla dışarı çık. Onunla işten, okuldan ve diğer insanlardan uzakta biraz zaman geçir. İkiniz bir maça veya filme gidebilirsiniz. Dersten sonra kahve içmeyi veya öğle yemeği saatinde öğle yemeğine gitmeyi önermeyi dene. Ayrıca kütüphanede veya ikinizden birinin evinde bir ders çalışma randevusu önerebilirsin. Onunla bir araya gelmek ve yalnız kalmak istersin.
 8. 8
  Bekle ve ne olacağını gör. Hoşlandığın kişiyi ve kız arkadaşını kasıtlı olarak ayırmak istemiyorsan onunla arkadaş kal. Arkadaşlığı kur, onu tanı ve arkadaşlığının tadını çıkar. Onun gözüne girersin; yani kız arkadaşından ayrılırsa onu elde etmek için harika bir konumdasın demektir.
  • Arkadaş kalmak istiyorsan gerçekten arkadaş kalmayı unutma. Arkadaş gibi davranıp yine de onları ayırmaya çalışma. Ona karşı samimi ol.
  • Onunla sadece arkadaş kalacaksan onu bekleme. Yeni insanlarla tanış, hoşuna gidebilecek başka erkekler bul ve onlarla çık. Bekleyerek ve onu özleyerek acınası duruma düşmek istemezsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Onu Etkilemek

 1. 1
  Etkileyici giyin. Onun yanındayken en iyi kıyafetlerini giy. En yakışan kıyafetlerini giy ve seksi hisset. Seni farklı bir şekilde görmeye başlayacak.
  • En iyi kıyafetlerini giymek, kısa üstler ve kısa etekler giymek anlamına gelmez. En iyi kıyafetin vücuduna harika oturan bir kot pantolon, bot ve tişört olabilir. Tayt, büyük boy bir kazak ve bir fular olabilir. Şirin bir yazlık elbise ve sandalet olabilir. Sadece onu etkilemek için en iyi şekilde görünmek değil, en iyi şekilde hissetmek de istiyorsun.
 2. 2
  Doğal güzelliğini vurgula. Erkeği etkilemek için işleri abartmaya çalışma. Resmî bir etkinliğe veya kulübe gidiyormuş gibi çok makyaj yapman veya giyinmen iyi olmaz. Onu etkilemek için doğal güzelliğini kullan. Hafif değişiklikler, bariz değişikliklerden daha çok işe yarar.
  • Saçını kestir ya da yeni bir saç modeli dene. Makyaj yapmaya başla. Yüzüne bakım yaptır, tırnaklarına oje sür, pedikür yaptır veya kaşlarını aldır.
  • Saçını kestirdiğini veya farklı tonda bir dudak parlatıcısı sürmeye başladığını anlamayacak ancak bir şeyin farklı ve hoş olduğunu fark edecek. Bu, tam olarak neyin değiştiğinden emin olmasa bile dikkatini çeker.[4]
 3. 3
  Kendine güven. Bu, bir erkeği etkilemek için en önemli ipuçlarından biridir. Seksilik, sadece giyinme şeklin ya da ne kadar güzel olabileceğin ya da olmayabileceğin değildir. Öz güven seksi ve çekicidir. Onun yanında olduğun her zaman kendini harika hissettirecek kıyafetler giy, ardından öz güvenini göster. Bu öz güven seksilik olarak yorumlanacaktır. Bu, en dar kıyafetten veya mükemmel bir saçtan daha çok işe yarar.[5]
  • Onun ve kız arkadaşının yanındayken öz güvenli olmak özellikle önemlidir. Seninle olmadığı gerçeğinin öz güvenini yıkmasına izin verme. Bunun yerine başını dik tut ve ona neyi kaçırdığını göster. Kız arkadaşı sana baktığını görürse bu, aralarında senin yararına olacak bazı sorunlara neden olabilir.
  • Sadece ortalıkta dolanan, onun peşinden koşan ve onu bekleyen biri olma. Dolu bir hayatı, arkadaşları, ailesi, ilgi alanları ve başka aktiviteleri olan harika bir insansın. Kendin olmak seksi ve öz güvenli bir tavırdır. Kendinin ve hayatının muhteşem olduğunu unutmamak arzu edilir olmana yardımcı olur.[6]
 4. 4
  Ona bak. Ortada bir çekim olduğunu göstermenin yollarından biri de seni ona bakarken yakalamasına izin vermektir. Bunu alenen yapma veya ürkütücü olma; çekingen davran. Hızlıca gözünü kaçırmadan önce ona utangaç bir şekilde gülümse. Bu, seni fark etmesine yardımcı olur. Onun seni düşünmeye başlamasını istiyorsun.
  • Bunu birkaç gün yaptıktan sonra dur. Çekingen davranmaya devam etmeli ve elde etmesi zor biri olmalısın. Bakışlarını ve gülüşlerini özlemesini sağla.[7]
  • Masasının önünden geçmek için nedenler bul. Onu aramak için bir sebep düşün. Bunları abartmadan yap. Onun ilgisini çekmeli, sonra geri çekilmelisin. Kendini çok müsait gibi gösterme. Onu kışkırtmalı ve sonrasında seni daha çok görmek istemesini sağlamalısın.
 5. 5
  İstediği şey ol. Onunla arkadaşsan bir kızda neyi sevdiğini öğren. Daha da önemlisi; kızlarda, özellikle de kız arkadaşında neyi sevmediğini öğren. Kız arkadaşında sevmediğini söylediği özellik ne olursa olsun tam tersi ol. Ortak ilgi alanlarına sahip olarak ve bir kadında istediği şeyleri temsil ederek onu cezbetmelisin.
  • Kız arkadaşının çok fazla alışveriş yaptığını mı düşünüyor? Ona alışverişten nefret ettiğini söyle. Futbol izlemekten hoşlanmadığı için üzgün mü? Ondan seninle bir maça gelmesini iste. Onun çok gergin olduğunu mu düşünüyor? Ona çocuksu şakalar yap.
  • Kendini çok fazla değiştirme çünkü seni her zaman olduğun kişi için sevmeli. Kız arkadaşını senin için terk edecekse onu sahte bir kişilikten ziyade iyi bir nedenle terk etmelidir.
 6. 6
  Ona dokun. Ona çaktırmadan, hafifçe dokunmanın yollarını bul. Kendini onun üzerine atma; çekingen ve eğlenceli davran. Cilveli ol. Dokunuşlar basit olmalı ve kişisel sınırları aşmamalıdır.
  • Komik bir şey söylediğinde, gülerken nazikçe koluna veya bacağına dokun. Onu selamladığında omzuna veya sırtına dokun.[8]
  • Ona dokunduğunda onu koruyucu role sokmaya çalış. Ayakkabının kayışını ayarlarken tutunmak için onu kullan.[9]
 7. 7
  Başka bir erkek bul. Erkeğini elde etmeye çalışırken diğer erkekleri görmezden gelme. Başka erkeklerle çıkmak, ilgilendiğin erkeğe çekici ve arzulanan biri olduğunu gösterir. Seni yeni bir şekilde görmeye başladığında bu onu kıskandıracak.
  • Yeni biriyle çıktığını bildiğinden emin ol. Onun yanındayken yeni erkek arkadaşından bahset. Erkek arkadaşını grupça buluşmalara getir ki ikinizi birlikte görebilsin.
  • Sevgi gösterilerinde aşırıya kaçma. Çıktığın erkekle ilgileniyor gibi göründüğünden emin ol ancak cinselliği veya sevecenliği abartma. Onu kıskandırmak istiyorsun, sana olan ilgisini kaybettirmek ya da kendinden uzaklaştırmak değil.
  • Başka erkeklerle randevulaşmak sana yeni erkeklerle tanışma fırsatı da verir. Bu erkeklerden biri elde etmeye çalıştığın erkekten daha iyi olabilir ve en iyi yanı ne biliyor musun? Sevgilisi yok ve hâlihazırda seninle ilgileniyor.
 8. 8
  Kız arkadaşından ayrılması için ona zaman ver. Ona duygularını anlaması, kafasını boşaltması ve önemli kararlar vermesi için fırsat ver. Kız arkadaşından ayrılmak onun için büyük bir karardır. İki ayağını bir pabuca sokma, baskı yapma ve olayların ihtiyaç duyduğu şekilde gerçekleşmesine izin ver. Sana karşı bir şeyler hissediyorsa onunla ilişkisini kesmesi için ona zaman tanı. Acele edersen ya da ona baskı yaparsan bu senin için her şeyi sabote edebilir.[10]
  • Kız arkadaşıyla ilişkisini kesene kadar pes etme. Sana bunu yakında yapacağını söyleyip duruyorsa ama asla yapmıyorsa seninle oynuyordur.
  Reklam

İpuçları

 • Kendini onun için tamamen değiştirme ve kız arkadaşı gibi olmaya çalışma; kendin ol. Bunun için sana saygı duyacaktır.
 • Kız arkadaşına karşı kaba olma. Senin iki yüzlü olduğunu düşünür.
 • Çocuğa öz güvenli ve eğlenceli olduğunu göster. Bu onu etkiler ve ona diğerlerinden farklı olduğunu gösterir.
 • Senden hoşlanıyorsa sürekli birbirinize bakıyor olursunuz. Bu, sana karşı hisleri olduğunun bir göstergesi olabilir.
 • Onu kovalamaya devam ederken senden hoşlandığına dair ipuçları ara.
 • Asla onu kız arkadaşından ayrılmaya ikna etmeye çalışma, kiminle çıktığı önemli değil, sonunda kiminle olacağı önemli.
 • Kız arkadaşını kıskandırmak için seni kullanmadığından emin ol.
 • Kız oradayken onu kız arkadaşından uzaklaştırmaya çalışma.
 • Eğer kız arkadaşını seviyorsa onu seninle olmaya zorlamaya kalkma çünkü bu sorun çıkarır ve çocuk senden uzak durmak ister.
 • Dikkatini çekmeye çalıştığında ilgilenmiyor gibi görünüyorsa birlikte olduğu kızdan gerçekten hoşlanıyor olabilir. Ya denemeye devam et ya da vazgeç.
Reklam

Uyarılar

 • Bir erkek seninle olmak için kız arkadaşını terk etmeye istekliyse seni de kendisiyle ilgilenen başka bir hatunla birlikte olmak için terk edebilir. Gözü çabucak dışarı kayan erkekler için uğraşmaya değmez.
 • Onu kız arkadaşından uzaklaştırdığında ona karşı hâlâ hisleri olabilir. Unutma, ilişkiniz uzun sürmeyebilir çünkü seni, onu unutmak için kullanabilir.
 • Arkadaşsanız hatta kankaysanız bu, arkadaşlığınızı mahvedebilir. Dikkatli ol!
 • Kız arkadaşını seviyorsa bu ipuçları işe yaramayacaktır. Onu başarılı bir şekilde elde etmen için aranızda bir ilk çekim olması gerekir.
 • Şu anki kız arkadaşı "senin" arkadaşınsa ve hoşlandığın erkekle çıkmaktan hoşlanıyorsa davranışların yüzünden onun arkadaşlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsın.
 • Birine bunu yapmak ahlaki açıdan yanlış görülebilir.


Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkek Nasıl Baştan ÇıkarılırBir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?
Seni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl BırakılırSeni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl Bırakılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 239 kişi çalıştı. Bu makale 1.716 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 1.716 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam