Neredeyse her kadın moda cephaneliğinde bir çift kırmızı ayakkabı bulundurmanın faydasını görmüştür. Kırmızı ayakkabılar en gösterişsiz kıyafetlere bile enerji verip cesur, kendinden emin bir ifade katabilir. Kırmızı ayakkabılar yanlış şekilde giyildiğinde maalesef rüküş ve uygunsuz bir görüntüye de neden olabilir. Gerektiğinde bir tutam baharat niyetine kırmızı ayakkabıları kullan, ama aşırı kırmızı yüklemesinden kaçınmak için bunları zaten baharatlı olan bir kombine dâhil etme isteğine de diren.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Doğru Ayakkabıyı Seçmek

 1. 1
  Seksi ayakkabıların doruk noktası olan daracık kırmızı stilettolardan al. Bir buluşmada ya da önemli bir etkinlikte kalıcı etki bırakacak bir ayakkabı istiyorsan ihtiyacın olan şey kırmızı topuklulardır. Bu ayakkabıyı neyle eşleştirdiğine dikkat et çünkü bunu aynı anda çok fazla seksi kıyafetle eşleştirmek ucuz bir görüntüye sahip olmana neden olabilir.
 2. 2
  Kırmızı klasik topuklularla görüntüyü yumuşat. Çalışırken ya da yakın çevrede her zamanki gibi dolaşırken kırmızı ayakkabı giymek istiyorsan sade kırmızı topuklular en iyi seçim olacaktır. Vahşi kırmızıyı mütevazi olmaya zorlamak için topuksuz olanlar yeterince sadedir.
 3. 3
  Kısa topuklu bir kırmızı ayakkabı seçerek orta yolu bul. Topuklular kırmızıyken bile zarif görünebilir. Burnu kapalı topuklular yapacağın en iyi seçim olacaktır. Onları hem gündelik hem de şık kıyafetlerle giyebilirsin.
 4. 4
  Kırmızının başka bir tonunu dene. Parlak bir kırmızı ayakkabı giymekten rahatsızlık duyuyorsan şarap rengi gibi daha koyu bir tonunu giyerek bir başlangıç yapabilirsin. Kırmızının koyu tonları daha donuktur ve daha az dikkat çekicidir ki kaygılarından kurtulman konusunda daha kendine güvenli hissetmeni sağlayabilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Doğru Kıyafeti Seçmek

 1. 1
  Kırmızıyı nötr renklerle eşleştir. Giysi renklerin sadece siyah, kahverengi, gri, ten rengi, beyaz ve lacivert ise nötr renkte bir ayakkabı kıyafetini yalnızca daha sıkıcı bir hâle getirecektir. Parlak kırmızı bir ayakkabı eklemek tarzına hareket katabilir. Bir dahaki sefere üzerine siyah kalem etek ve beyaz düğmeli bluz giydiğinde kırmızı bir topuklu ayakkabı giymeyi dene.
 2. 2
  Renk bloğu. Renk bloklama; parlak, bütünleyici renkte tek tek parçaları aynı anda giyme uygulamasıdır. Kırmızı ayakkabılarını turuncu ya da pembe elbisenle birlikte giymeyi dene.

  "Kırmızı topuklular kot pantolonla ya da baştan ayağa siyah giyinirken iyi gider, ama ben şahsen en çok sarı ve kırmızı renklerinin eşleşmesini seviyorum."

  Veronica Tharmalingam

  Veronica Tharmalingam

  Profesyonel Stilist
  Veronica Tharmalingam Los Angeles ve Paris’de yerleşik bir kişisel stilisttir. Kadın ve erkekler için ustalıkla stil sahibi gardroplar hazırlama konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahiptir.
  Veronica Tharmalingam
  Veronica Tharmalingam
  Profesyonel Stilist
 3. 3
  Kırmızıyı kırmızıyla giymekten kaçın. Tek parça kırmızı bir elbisen varsa onu kırmızı ayakkabılarla giyme. Aksi takdirde aşırı yükleme riskini göze alırsın. Parlak kırmızı ayakkabılarını kırmızı bir elbiseyle giymeyi tercih edecek olursan bütüne derinlik katmak için koyu kırmızı bir elbise seç.
 4. 4
  Kırmızı ayakkabıları parlak yeşille giymekten de kaçın. Kırmızı ve yeşil Noel’le fazlasıyla yakından ilişkilendirilir ve bunları birlikte giymek çok fazla mevsimsel bir görünüme sahip olmana neden olacaktır. Kırmızı ayakkabılarını parlak yeşil yerine zeytin yeşili gibi daha koyu tonlarla karıştır.
 5. 5
  Kırmızı ayakkabıları nötr bir desenle giy. Kırmızı burnu açık ayakkabılar, siyah ya da beyaz renkte benekli bir elbiseye ya da ince çizgili bir pantolona iyi eşlik eder.
 6. 6
  Kırmızı ayakkabıları içinde kırmızı izler taşıyan desenlerle eşleştir. Tamamen kırmızı kıyafetler kırmızı ayakkabılarla birlikte genelde aşırı yüklemeye neden olurken, içerisinde kırmızı izler olan bir baskı, incelikli ve uygun bir şekilde ayakkabılarınla uyumlanır.
 7. 7
  Kırmızı topuklularını gündelik kıyafetlerle giy. Kırmızı ayakkabılar mavi kot pantolonun, özellikle orta ve koyu yıkama olanların altında harika görünür. Kırmızı ayakkabı günlük tarzına ince bir dokunuş yapmanın ve renkle hareket katmanın kolay bir yoludur.
 8. 8
  Kırmızı ayakkabıları ucuz ve açık saçık parçalarla giymekten kaçın. Kırmızı ayakkabılar zaten seksi görünmeye daha meyillidir. Onları yırtık kot pantolonlarla, askısız bluzlarla, kısacık şortlarla ve diğer açık kıyafetlerle giymek daha seksi görünmeni sağlamaz. Özgüvenli görünmek yerine basitçe fark edilmek için çok zorluyormuşsun gibi görünebilirsin.
 9. 9
  Kırmızı ayakkabılarını muhafazakâr bir seksiliğe sahip parçalarla giy. Kırmızı stilettoların çekici doğasından yararlanmak istiyorsan onları alenen şehvet uyandıran bir kıyafetle değil, ince zevke sahip bir kıyafetle eşleştir. Mesela kısa kollu, etek boyu dizine gelen, siyah kısa bir elbise, vücudunun az bir kısmını göstermesine rağmen çok seksi olabilir. Böylece kırmızı yüksek topukluların için potansiyel bir aday olarak düşünülebilir.
 10. 10
  Kendini çok fazla kırmızı aksesuarla süsleme isteğine karşı koy. Kırmızı ayakkabılarını kırmızı rujla ve kırmızı bir el çantasıyla eşleştirebilirsin, ama o kadarla kalsın. Kırmızı bir kemeri, kırmızı bir şalı/eşarbı, kırmızı bir bileziği ve kırmızı bir yakut yüzüğü de karışımın içine ekleme. Birkaç kırmızı aksesuar uyumlu görünebilir ama daha fazlası abartılı olur.
  Reklam

İpuçları

 • Kırmızı ayakkabıların kıyafetine kattığı canlılık hoşuna gidiyorsa diğer aksesuarlarla da denemeler yap. Beyaz düğmeli bir bluzun etrafına kırmızı bir kemer bağla ya da omzuna parlak kırmızı bir çanta tak. Bu parçalar gardırobuna teker teker girsin ve bunların tümünü birden kullanmaktan kaçın.
 • Kırmızı ayakkabılar nötr renklerle ve belli belirsiz şekilde kırmızılıklar içeren desenlerle eşleştirildiğinde harika görünür, ama tamamen kırmızı olan kıyafetler için kötü bir seçim olacaktır. Kırmızı ayakkabıları hâlihazırda fazlasıyla açık saçık olan kıyafetlerle kullanmaktan da kaçın.
 • Tüm kırmızı ayakkabılar aynı işi görmez. Kırmızı ayakkabılarınla birlikte ne giyeceğini belirlemeden önce bu ayakkabıları giyerek ne yapmayı hedeflediğini ve bunlarla nereye yürümeyi planladığını kendine sorman gerekir. Mesela kırmızı yüksek topuklular bir buluşma için uygun olabilir, ama düz topuklular ofis için daha uygundur.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Kırmızı ayakkabılar
 • Nötr renkte kıyafetler
 • Desenli kıyafetler
 • Küçük kırmızı aksesuarlar

Bununla İlgili wikiHow'lar

Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Mor Şampuan Nasıl KullanılırMor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Vans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırVans Ayakkabıların Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Veronica Tharmalingam
Ortak yazarlar :
Profesyonel Stilist
Bu makaledeki ortak yazarlar Veronica Tharmalingam. Veronica Tharmalingam Los Angeles ve Paris’de yerleşik bir kişisel stilisttir. Kadın ve erkekler için ustalıkla stil sahibi gardroplar hazırlama konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bu makale 3.417 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.417 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam