Internet Explorer’daki Açılır Pencere Engelleyicisi, İnternet’te gezinirken çoğu sitenin açılır pencere açmasını engeller. Bu, reklamları uzak tutmak için harikadır ama kullanım için açılır pencereleri gerektiren sitelerde sorunlara neden olabilir. Açılır Pencere Engelleyicisi’ni kapatmak veya engelleme seviyesini düşürmek bu siteleri tekrar kullanmana yardımcı olabilir.

Adımlar

 1. 1
  Internet Explorer’ı aç. Surface veya Windows tablet kullanıyorsan Başlat ekranında veya Tüm Uygulamalar listesinde "Masaüstü"ne dokun, ardından görev çubuğundaki Internet Explorer’a dokun.[1]
 2. 2
  Dişli butonuna veya Araçlar menüsüne tıkla veya dokun. Bunlardan hiçbirini göremezsen Alt tuşuna bas ve Araçlar menüsüne tıkla.
 3. 3
  "İnternet seçenekleri"ni seç. Bu, İnternet Seçenekleri penceresini açar.
 4. 4
  .Gizlilik sekmesine tıkla veya dokun.
 5. 5
  "Açılır Pencere Engelleyicisini Aç" kutusunun işaretini kaldır. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula’ya tıkla veya dokun.[2]
 6. 6
  Açılır Pencere Engelleyicisi’ni devre dışı bırakmak yerine engelleme seviyesini değiştirmeyi dene. Açılır Pencere Engelleyicisi ayarlarını açmak için Ayarlar butonuna tıkla veya dokun. Ayarları "Düşük"e getirmek için pencerenin en altındaki açılır menüyü kullan. Bu, güvenilir sitelerden gelen çoğu açılır pencereye izin verilmesini ve şüpheli açılır pencerelerin engellenmesini sağlayacaktır. Açılır pencere kullanmasına her zaman izin verilmesi için istisnalar listesine site de ekleyebilirsin.
  • Açılır Pencere Engelleyicisi’ni tamamen kapatmak seni zararlı yazılımlara ve davetsiz reklamlara karşı savunmasız bırakabilir. İzin vermek istediğin siteleri istisnalar listesine eklemen ve Açılır Pencere Engelleyicisi’ni etkin bırakman önerilir.
  Reklam

İpuçları

 • Açılır Pencere Engelleyicisi etkinse ve bir açılır pencere engellendiyse bu, adres çubuğunun altında küçük bir bilgi çubuğuyla sana bildirilir. Bu çubuğa tıklayınca açılır pencerelere geçici olarak izin verme, siteyi istisnalar listesine ekleme ve engelleme ayarlarını değiştirme seçenekleriyle karşılaşırsın.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere gönüllü yazarlar çalıştı.
Bu sayfaya 896 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam