Instagram Nasıl Güncellenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:AndroidiOSYayınını YenilemekReferans

Instagram'ı güncellemek en son özelliklere ve hata düzeltmelerine erişmeni sağlar. Instagram uygulamanı cihazındaki uygulama mağazasına gidip menüden (Android) uygulama listesine erişerek veya güncelleme sayfasına (iOS) gidip Instagram uygulaması için “Güncelle” düğmesine basarak güncelleyebilirsin. Ayrıca Instagram yayınını da ana sayfada ekranı aşağı kaydırarak güncelleyebilirsin. Yeni gönderiler yüklenecek ve gösterilecektir. Bir uygulamayı güncelledikten sonra eski sürüme geri dönemezsin.

1
Android

 1. 1
  Play Store uygulamasını aç.
 2. 2
  “≡” düğmesine dokun. Bu düğme, sol üst köşededir ve ayarlar menüsünü açar.
 3. 3
  ”Uygulamalarım ve oyunlarım”ı seç. Cihazında yüklü olan uygulamaların listesinin bulunduğu bir sayfaya yönlendirileceksin.
 4. 4
  “Instagram”a dokun. Instagram mağaza sayfasına götürüleceksin.
  • Uygulamalar alfabetik sıraya göre listelenir.
 5. 5
  “Güncelle” düğmesine dokun. Bu, mağaza sayfasının üst kısmında, normalde “Aç” düğmesinin bulunduğu yerinde (bir güncelleme varsa “Kaldır” düğmesinin sağında) görünecektir.

2
iOS

 1. 1
  App Store uygulamasını aç.
 2. 2
  “Güncellemeler”e dokunun. Bu düğme, ekranın sağ alt köşesindedir ve mevcut güncellemeler varsa kırmızı bir bildirim görüntülenir.
 3. 3
  Instagram simgesinin yanındaki “Güncelle” düğmesine dokun. Instagram güncellemesi otomatik olarak indirilir ve kurulur.
  • Instagram ana sayfa simgesinde, güncelleme işleminin yapıldığını belirten bir indirme tekerleği görüntülenir.
  • Bu sayfada Instagram görünmezse uygulama için yeni bir güncelleme bulunmayabilir. Yeni güncellemeleri kontrol etmek için Güncelleme sayfasını aşağı kaydırıp yenileyebilirsin.

3
Yayınını Yenilemek

 1. 1
  Instagram’ı aç.
 2. 2
  “Ev” simgesine dokun. Bu düğme, sol alt köşede bulunur ve seni Instagram yayınına götürür.
 3. 3
  Ekranı aşağı kaydır. Bir yenileme sembolü görünecek ve dönmeye başlayacaktır. Bir süre sonra yenileme tamamlanacak ve takip ettiğin kişiler tarafından gönderilen yeni fotoğraflar görünecektir.

İpuçları

 • Android için Otomatik Güncellemeyi açmak için Google Play Store'u aç, seçenekler menüsünden "Ayarlar"ı ve oradan da "Uygulamaları otomatik güncelle" ayarını seç.[1]
 • iOS için Otomatik Güncellemeyi açmak için Ayarlar uygulamasını aç, “iTunes & App Store”u seç ve “Güncellemeler” (“Otomatik İndirmeler” başlığı altında) ayarını açık konuma getir.[2]

Uyarılar

 • Wi-Fi'ye bağlı değilken güncelleme yapmak mobil veri kotanı hızlı bir şekilde doldurur.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Português: Atualizar o Instagram, Español: actualizar Instagram, Italiano: Aggiornare l'App di Instagram, Русский: обновить Instagram, Deutsch: Ein Update von Instagram durchführen, Français: mettre à jour Instagram, 日本語: Instagramのアップデート, 中文: 更新Instagram, Bahasa Indonesia: Memperbarui Instagram, ไทย: อัพเดท Instagram, العربية: تحديث تطبيق انستجرام, Tiếng Việt: Cập nhật Instagram, 한국어: 인스타그램 업데이트하는 방법, Nederlands: Instagram updaten, हिन्दी: इन्स्टाग्राम अपडेट करें (Update Instagram)

Bu sayfaya 18.313 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?