Instagram Hikâyeleri yalnızca 24 saat görüntülenir, bu nedenle en son ne zaman kullanıldıklarını bilmek için onlara bir tarih ekleyebilirsin. Bu wikiHow makalesi sana, bir Instagram Hikâyesine nasıl tam tarih yazacağını gösterir.

Adımlar

 1. 1
  Instagram'i aç. Uygulama simgesi, sarıdan mora doğru geçişli renkteki bir karenin içinde bulunan bir kameradır. Bu uygulamayı ana ekranında, uygulama çekmecesinde veya arayarak bulabilirsin.
  • İstenirse giriş yap.
 2. 2
  Hikâye kameranı açmak için soldan sağa kaydır. Ekranının sol üst köşesindeki kamera simgesine de dokunabilirsin.
 3. 3
  Hikâye'ne yeni bir resim çekmek için yuvarlak butona dokun. Bir video kaydetmek için ekranın altındaki düğmeye basılı tutabilir, galerinden bir resim veya video seçebilir ya da Boomerang veya Rewind seçenekleri gibi özel efektlerle bir video oluşturabilirsin.
  • Aktif kamerayı ön kameradan arka kameraya geçirmek için iki ok simgesine dokunabilirsin.
  • Yüz simgesine dokunarak fotoğraflarına ve videolarına efektler de ekleyebilirsin.
 4. 4
  Aa simgesine dokun. Bunu ekranının sağ üst köşesinde bulursun.
  • Klavyen alttan yukarı doğru çıkar ve Hikâye’ye tarihi yazabilirsin.
 5. 5
  Tarihi yaz. Tarih “19 Kasım 2020” gibi görünecek şekilde ayı yazabilirsin veya “19/11/2020” yazarak tarihi kısa da tutabilirsin.
  • Yazdıktan sonra, ekranın sol tarafındaki kaydırma butonunu yukarı ve aşağı sürükleyerek yazı tipinin boyutunu değiştirebilirsin. Klavyenin üzerindeki bir renge dokunarak yazı tipinin rengini değiştirebilir, "Klasik", "Modern", "Neon", "Daktilo" ve "Kalın"a dokunarak da yazı tipini değiştirebilirsin.
  • Yazı tipini düzenlemeyi bitirdiğinde, ekranının sağ üst köşesindeki Bitti‘ye dokun.
 6. 6
  Gönder’e dokun. Bunu ekranının sağ alt köşesinde görürsün.
 7. 7
  ”Hikâyen”in yanındaki Paylaş’a dokun. Bu, Hikâye’yi Instagram Hikâyen’de 24 saatliğine paylaşır.
  Reklam

İpuçları

 • Mevcut saati, saati gösteren bir sayfa çevirmeli panoya benzeyen etikete dokunarak ekleyebilirsin. Bu çıkartmayı Hikâyen'e eklemek için dokunduktan sonra, saat görünümleri arasında geçiş yapmak için çıkartmaya dokunabilirsin.
 • Tarihi rakamlarla görüntülemek istemiyorsan haftanın gününü gösteren etikete de dokunabilirsin.[1]
 • Hikâyen için o anın saatini gösteren etiketle bir gönderi kaydedersen ancak gönderiyi daha sonra paylaşırsan saat etiketi bir tarih etiketine dönüşür.[2]
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır. Bu makale 7.551 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Instagram
Bu sayfaya 7.551 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam