Instagram Hesabı Nasıl Yeniden Etkinleştirilir?

Ortak yazar: Jack Lloyd

Bu Makalede:Bir Hesabı Yeniden EtkinleştirmekEngellenen Bir Hesap İçin İtirazda BulunmakGiriş Sorunlarını GidermeReferans

Bu wikiHow makalesi, geçici olarak kapatılan Instagram hesabının nasıl yeniden etkinleştirileceğinin yanında, Instagram tarafından kapatılan hesap için nasıl itirazda bulunulacağını öğretir. Eğer hesabın silindiyse, tek seçeneğin yeni bir hesap açmaktır.

1
Bir Hesabı Yeniden Etkinleştirmek

 1. 1
  Hesabının uzun süredir etkin olmadığından emin ol. Hesabını geçici olarak kapattıktan sonra Instagram’ın işlemi tamamlaması birkaç saat sürer. Bu sürede, hesabını yeniden etkinleştiremezsin.
  • Eğer hesabın geçici olarak kapatılalı bir günden fazla olduysa, sıkıntısız tekrar giriş yapabilirsin.
 2. 2
  Silinen bir hesabın yeniden etkinleştirilemeyeceğini bil. Eğer Instagram hesabını silmeyi seçersen, sonrasında hesabını tekrar etkinleştiremezsin.
 3. 3
  Instagram’ı aç. Çok renkli kameraya benzeyen Instagram uygulaması simgesine dokun.
 4. 4
  Kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numaranı gir. Bunu en üstteki metin alanında yap. Yeniden etkinleştirmek istediğin hesabınla ilişkili olduğu sürece bu bilgilerden herhangi birini kullanabilirsin.
  • Instagramda açılan sayfaya bağlı olarak, giriş sayfasını görüntülemek için önce Giriş Yap düğmesine veya bağlantısına dokunman gerekebilir.
 5. 5
  Şifreni gir. Şifreni "Şifre" metin kutusuna gir.
  • Eğer şifreni hatırlamıyorsan, sıfırlaman gerekir.
 6. 6
  Giriş Yap düğmesine tıkla. Bu düğme ekranın en altındadır. Giriş bilgileri doğru ise Instagram hesabına giriş yapılacak ve hesabın yeniden etkinleştirilecektir.
 7. 7
  Ekrandaki talimatları takip et. Instagram hesabının ne kadar süredir kapalı olduğuna bağlı olarak, hesabına geçmeden önce güncellenmiş Kullanım Koşulları'nı kabul etmen veya telefon numaranı doğrulaman gerekebilir.
  • Hesabına tekrar giriş yaptığında hesabın yeniden etkinleşir, yani giriş yaptıktan sonra hesabını yeniden etkinleştirmek için başka bir şey yapmaman gerekir.

2
Engellenen Bir Hesap İçin İtirazda Bulunmak

 1. 1
  Hesabının askıya alındığından emin ol. Instagram uygulamasını aç ve doğru giriş bilgileri ile giriş yapmaya çalış. Eğer Giriş Yap düğmesine dokunduktan sonra "Hesabınız donduruldu" (veya buna benzer) mesaj görürsen, Instagram Kullanım Koşullarını ihlal ettiğinden dolayı hesabını engellemiştir.[1]
 2. 2
  Instagram itiraz sitesini aç. Bilgisayarının tarayıcısından https://help.instagram.com/contact/606967319425038 adresine git.
 3. 3
  Adını gir. Sayfanın üst kısmına yakın olan "Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız" metin kutusuna, Instagram hesabına göründüğü şekilde adını ve soyadını gir.
 4. 4
  Kullanıcı adını gir. "Instagram Kullanıcı Adınız" metin kutusuna Instagram kullanıcı adını gir.
 5. 5
  E-posta adresini ve telefon numaranı gir. Bu bilgileri "E-Posta adresiniz" ve "Cep telefonu numaranız" metin kutularına gir.
 6. 6
  Gereken detayları gir. Sayfadaki en sonra metin kutusuna hesabının neden silinmemesi gerektiğine dair kısa bir açıklama ekle.
  • Güzel bir üslup kullan ve Instagram’ı suçlayıcı veya olumsuz bir dil kullanmaktan sakın.
 7. 7
  Gönder düğmesine tıkla. Bu düğme, sayfanın altında mavi bir düğmedir. Böylece itirazın Instagram’a gönderilecektir; eğer hesabını yeniden etkinleştirmeyi seçerlerse, sana bildirildiğinde hesabına giriş yapabileceksin.
  • Instagram bir karara varana kadar itiraz işlemini günde birkaç kez tekrar edebilirsin.

3
Giriş Sorunlarını Giderme

 1. 1
  Farklı giriş bilgileri dene. Eğer kullanıcı adınla giriş yapmak işe yaramıyorsa, e-posta adresini veya telefon numaranı kullanmayı düşün.
  • Hangi giriş bilgisini kullanıyor olursan ol, şifrenin doğru olması gerekir.
 2. 2
  Şifreni sıfırla. Eğer Instagram hesabının şifresini hatırlamıyorsan, telefonundan veya bilgisayarından şifreni sıfırlayabilirsin.
 3. 3
  Giriş yaparken telefonunun kablosuz internetini kapat. Eğer sorun (giriş bilgilerin değil de) Instagram uygulaması ise, kablosuz internet yerine hücresel bağlantıyı kullanmak bazı giriş sorunlarını çözebilir.
 4. 4
  Farklı bir platform dene. Telefonun veya bilgisayarın hesabına girmeni engelleyen bilgileri önbelleğe almış olabilir; eğer öyleyse, hesabına girmek için farklı bir telefon, bilgisayar veya tarayıcı kullanmak sorunu çözebilir.
 5. 5
  Instagram uygulamasını kaldır ve tekrar yükle. Bazı durumlarda, Instagram’ı tekrar yüklemek uygulamadan kaynaklı giriş sorunlarını çözecektir.
  • Eğer Instagram uygulaman güncel değilse, bunu yapmak uygulamanın en güncel sürümünü almanı da sağlar.
 6. 6
  Instagramın Kullanım Koşulları'nı ihlal edip etmediğini kontrol et. Eğer böyle bir hesabın bulunmadığı mesajını alıyorsan, hesabın Kullanım Koşulları'nı ihlal ettiğinden dolayı Instagram tarafından silinmiş olabilir.
  • Çıplaklık, diğer kullanıcılara sataşmak, zararlı ürünlerin reklamını yapmak ve dolandırıcılık yaygın ihlallerdendir.[2]
  • Kullanım Koşulları ihlali çoğu zaman hesabının uyarı yapılmadan dondurulması veya silinmesi ile sonuçlanır.

İpuçları

 • Hesabının silinmesine karşın Instagram resimlerini yedekle.
 • Bazen Instagram’daki bir hata yüzünden hesap bilgilerine doğru olmasına rağmen giriş yapamayabilirsin. Bu nedenle, hesabına giriş yapamadığında panik yapma, bir gün bekle ve tekrar dene.

Uyarılar

 • Instagram’ın Kullanım Koşulları'nı ihlal etmek, hesabının uyarı yapılmadan kalıcı olarak silinmesi ile sonuçlanabilir.

Makale Bilgisi

Bu makale ortak yazarlarımızdan biri olan Jack Lloyd ile ortaklaşa yazılmıştır. wikiHow makalelerinin ortak yazarları içeriğimizin mümkün olduğunca tam ve kapsamlı olmasını sağlamak için editörlerimizle yakın bir şekilde çalışırlar.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Reactivate Instagram, Italiano: Riattivare il tuo Account Instagram, Русский: восстановить аккаунт Инстаграм, Español: reactivar una cuenta de Instagram, Deutsch: Instagram reaktivieren, Português: Reativar o Instagram, Français: réactiver Instagram, 中文: 重新激活 Instagram 账号, Bahasa Indonesia: Mengaktifkan Kembali Instagram, Nederlands: Instagram opnieuw activeren, العربية: إعادة تفعيل إنستاجرام, हिन्दी: अपने इंस्टाग्राम अकाउंट को रिएक्टिवेट करें (Reactivate Instagram Account), Čeština: Jak znovu zaktivovat Instagram, Tiếng Việt: Kích hoạt lại Tài khoản Instagram, ไทย: เปิดใช้ Instagram อีกครั้ง, 日本語: Instagramを再開する, 한국어: 인스타그램 계정 복구하는 방법

Bu sayfaya 24.913 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?