Bu wikiHow makalesinde, Instagram hesabını silmek zorunda kalmadan başkalarının, profilini ve paylaşımlarını aramasını veya görüntülemesini engellemek için hesabını geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağını öğreneceksin. Bu, bir başkasının senin kullanıcı adını almasını engeller. Hesabını tekrar etkinleştirmeye karar vermen ihtimaline karşı fotoğrafların ve videoların da özel olarak saklanacağı için bunların yedeklerini alman gerekmez. Hesabını Instagram uygulaması üzerinden geçici olarak devre dışı bırakamazsın.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Hesabını Geçici Olarak Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  Instagram’ın İnternet sitesine git. Siteye https://www.instagram.com/ adresinden ulaşabilirsin. Instagram hesabına hâlihazırda giriş yapmışsan bu adım seni Instagram ana sayfana götürecektir.
  • Giriş yapmadıysan sayfanın aşağısındaki Giriş Yap kısmına tıkla, kullanıcı adınla şifreni gir ve Giriş Yap butonuna tıkla.
 2. 2
  Profil simgesine tıkla. Bu, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan insan şeklindeki simgedir.
 3. 3
  Profili Düzenle seçeneğine tıkla. Bu, sayfanın üst kısmında, kullanıcı adının hemen sağında bulunur.
 4. 4
  Sayfayı aşağıya sürükle ve Hesabımı geçici olarak kapat bağlantısına tıkla. Bu bağlantıyı, "Profili Düzenle" sayfasının aşağısında, sağ tarafta görebilirsin.
 5. 5
  Hesabını devre dışı bırakmak için bir neden belirt. Bunu yapmak için, "Hesabını neden kapatıyorsun?" başlığının sağındaki kutuya tıkla ve çıkan listeden bir neden seç.
 6. 6
  Instagram şifreni gir. Şifreni, "Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir" metninin sağındaki kutuya gireceksin.
 7. 7
  Hesabı Geçici Olarak Kapat düğmesine tıkla. Bu düğme, sayfanın alt kısmında bulunur.
 8. 8
  İstendiğinde TAMAM düğmesine tıkla. Tıkladığında bağlı olduğun tüm cihazlar üzerinden Instagram oturumun kapatılarak hesabın devre dışı bırakılır.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Instagram Hesabını Yeniden Etkinleştirmek

İpuçları

 • Tekrar giriş yaparak istediğin zaman hesabını yeniden etkinleştirebilirsin.
 • Devre dışı bıraktıktan çok kısa zaman sonra hesabını yeniden etkinleştirmek istersen işlemin gerçekleşmesi için birkaç saat beklemen gerekecektir. Hesabında öncelikle birkaç saat sürebilen devre dışı bırakma işleminin tamamlanması gerekir. Böyle bir durum varsa sadece bekle ve daha sonra tekrar dene.
Reklam

Uyarılar

 • Hesabın anında arkadaşların ve diğer takipçiler tarafından görüntülenemez hâle gelse de arşivlenmiş paylaşımlar Google aramalarında hâlâ çıkabilir. Bunların ortadan kalkması birkaç hafta sürebilir.


Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.
Kategoriler: Instagram
Bu sayfaya 931 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam