Bu wikiHow makalesi sana, Instagram’in mobil uygulamasında bir küçük resmi veya bir fotoğraf ya da videodaki bir detayı nasıl yakınlaştıracağını öğretir. Instagram’i bir masaüstü tarayıcıda görüntülemek mümkün olsa da yakınlaştırma özelliği yalnızca mobil uygulamada kullanılabilir.

Yöntem 1 / 2:
Bir Detayı Yakınlaştırmak

 1. 1
  Mobil cihazında Instagram uygulamasını aç. Instagram simgesi kare bir kamera simgesine benzer.
  • Cihazında Instagram’e otomatik olarak giriş yapmadıysan telefon numaran, kullanıcı adın veya e-posta adresin ve parolanla oturum aç.
 2. 2
  Instagram Ana Sayfa butonuna dokun. Bu buton ekranının sol alt köşesinde bulunur ve küçük bir ev simgesine benzer.
  • Alternatif olarak Keşfet sayfandaki, kendi profilindeki veya başka bir kullanıcının Profil ızgarası’ndaki bir gönderiye dokunabilirsin. Tam boyutta açılan her resmi veya videoyu ve bir kullanıcının Profil listesi’ndeki tüm gönderileri yakınlaştırabilirsin.
 3. 3
  Gönderinin üzerinde iki parmağını aç. Bir detaya yakınlaştırmak için bir resme veya videoya iki parmağınla dokun ve parmaklarını ayır. Herhangi iki parmağını kullanabilirsin.
 4. 4
  Parmaklarını ekrandan çek. Bu, gönderiyi yakınlaştırmayı bırakır. Resmin tamamını veya videoyu yine tam boyutta görürsün.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Bir Küçük Resmi Büyütmek

 1. 1
  Mobil cihazında Instagram uygulamasını aç. Instagram simgesi kare bir kamera simgesine benzer.
  • Cihazında otomatik olarak Instagram’e giriş yapmadıysan telefon numaran, kullanıcı adın veya e-posta adresin ve parolanla oturum aç.
 2. 2
  Büyüteç simgesine dokun. Bu buton, ekranının sol alt köşesindeki küçük ev simgesinin yanında olur ve Keşfet sayfanı açar.
  • Alternatif olarak, Bildirimler’ini açmak için en alttaki araç çubuğundaki kalp simgesine dokunabilirsin veya sana ya da başka bir kullanıcıya ait Profil ızgarası’nı açabilirsin. Bu yöntem; profil ızgaraları, kaydedilenler listesi, Fotoğrafların sayfan ve bildirimler dâhil tüm küçük resimlerde işe yarar.
 3. 3
  Bir resim veya video küçük resmini basılı tut. Gönderi, ekranının ortasında tam boyutta açılır. Parmaklarını kaldırdığında tam resim tekrar küçük resim hâline küçülür.
  • 3D Touch özelliği etkinleştirilmiş bir iPhone 6s veya üstü bir telefon kullanıyorsan önce resme dokun, ardından basılı tutarken resmi hafifçe bastır.
 4. 4
  Basılı tutarken yukarı kaydır. Bu, bu gönderiyi Beğen, Profili görüntüle ve Mesaj Olarak Gönder seçeneklerini içeren bir menü çıkarır.
  • Cihazına ve mevcut yazılıma bağlı olarak, ekranını yukarı kaydırmana gerek olmadan, resmin en altında bu seçenekler için farklı simgeler bulunan bir araç çubuğu görebilirsin.
 5. 5
  Gönderinin üzerinde aşağı kaydır. Bu, önizleme açılır penceresini kapatır. Resim veya video tekrar küçük resim hâline küçülür.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
iPhone'un Hoparlörleri Nasıl TemizleniriPhone'un Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 290 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam