Instagram arkadaşlarınla, ailenle ve rastgele takipçilerinle anılarını ve sevdiğin anlarını paylaşmanın harika bir yoludur. Birçok fotoğraf paylaşıyorsan ama istediğin kadar beğeni alamıyorsan daha çok beğeni almak için bu basit yöntemleri uygula.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 7:
Etiket Kullanmak

 1. 1
  Anahtar sözcükler içeren etiketleri kullan. Etiketler, başka kullanıcılar tarafından keşfedilmene yardım eder ve fotoğraflarının beğeni alma şansını artırır. Çok sayıda etiket kullanmak, fotoğraflarının görülüp paylaşılma ihtimalini arttırır.
 2. 2
  Her bir resim için mümkün olduğunca fazla etiket kullan. Örneğin, sosis köpeğinin bir resmi varsa kullanabileceğin olası etiketler, # sosisköpek, #köpek ve #evcilhayvan olabilir.
 3. 3
  En popüler etiketleri kullan. En popüler etiketlerden bazıları, # sevgi, #ben, #sevimli, #cuma ve #kahve sözcükleridir.
 4. 4
  En çok kullanılan etiketlerin listesini araştır ve onlardan birini kullan. Çok popüler bir etiket kullanmanın büyük ihtimalle fotoğrafının kaybolmasına neden olacağını da unutma.[1]
  • Ayrıca, #likeforlike ya da #like4like (beğeniye karşı beğeni) etiketini kullanıp birçok fotoğrafı beğenebilirsin. Karşılığında herkes seninkileri beğenmeyecektir ama en azından biraz beğeni alırsın.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 7:
Filtreler Uygulamak

 1. 1
  Fotoğraflarına filtre uygula. Bunun anlamı, resimlerini düzenlemek ve onlara filtre uygulamak için uygulamalar kullanmak demektir. Early-bird, X-Proll, Aviary ve Valencia, fotoğraflarına benzersiz bir görünüm kazandıracak popüler filtrelerdir.
 2. 2
  Fotoğrafları cazip ve özel kılmak için telefonundaki uygulamaları kullan. Camera+, Pro HDR, Snap-seed ve Pixlr-o-matic, mükemmel uygulamalardır.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 7:
İnsanların Görmek İsteyeceği Fotoğraflar Bulmak

 1. 1
  Doğru fotoğraflar paylaş. İnsanlar çoğunlukla önlerine gelen her şeyi, örneğin öğle yemeklerini, kedilerini ya da boş bira şişelerini paylaşırlar. Daha fazla beğeni almak istiyorsan Instagram’ı sanat galerin gibi düşün. Bu galerinin amacı sadece en iyi ve yüksek kaliteli fotoğraflar sergilemek. Instagram’da en çok beğeniyi yüksek kaliteli fotoğraflar toplamaya eğilimli. En fazla insanı bu tür fotoğraflar çekiyor:
  • Asla üst üste üç benzer fotoğraf paylaşma. İçlerinden en iyisini seç.
 2. 2
  Seni sevgilinle, arkadaşlarınla ve aile üyelerinle gösteren en iyi kişisel fotoğrafları paylaş.
 3. 3
  Eşsiz manzaraların fotoğraflarını paylaş. İnsanlar, daha önce hiç görmedikleri şeylerin fotoğraflarını beğenirler.
 4. 4
  Bir evcil hayvanın fotoğrafını paylaş. Köpeğinin ya da kedinin sadece en iyi fotoğraflarının beğeni alması garantidir. Evcil hayvanının fotoğrafta benzersiz bir şey yapmasını sağla.
 5. 5
  Yediğin şeylerin fotoğraflarını çok fazla paylaşma. Bunu herkes yapıyor, o yüzden sadece muhteşem olan yiyecek fotoğraflarını paylaş.
 6. 6
  Diptic gibi bir uygulama kullanarak, birden çok fotoğrafı tek karede birleştir. Bu şekilde, beğeni alma şansın artacaktır. Dört benzer kareyi tek bir çerçeveye yerleştirebilirsin. Ya da aynı yolculuğun ya da olayın farklı kısımlarını göster.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 7:
Topluluk Odaklı Olmak

 1. 1
  Beğeniler ve yorumlar almak için Instagram topluluğunun aktif bir üyesi ol. Bir arkadaşının fotoğrafına yorum yazmaya ya da fotoğrafları beğenmeye zaman ayır. Böyle yaparsan diğerleri de karşılık verirler. Takipçilerinin fotoğraflarıyla ilgilenmezsen onlar da seninle ilgilenmezler.[2]
 2. 2
  Karşılığında daha fazla beğeni almak için rastgele insanların fotoğraflarını beğenmeye başla.
 3. 3
  Başka insanların ("takip edilen" sayısının "takipçi" sayısından daha fazla olanların) hesaplarına git. Bu hesaplardaki 15-20 fotoğrafı beğen. Seni fark ederlerse fotoğraflarını beğenebilir ve seni takip edebilirler!
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 7:
Zaman Konusunda Bilinçli Olmak

 1. 1
  Fotoğraflarını doğru zamanda paylaş. Dünyanın en muhteşem fotoğraflarını paylaşabilirsin ama bunları gece yarısı kimse beğenmez. Fotoğrafların en çok tepkiyi ilk birkaç saatte alacaktır, o yüzden bu saatlerden en iyi şekilde faydalan. İşte fotoğraflarını paylaşman gereken zamanlar:
  • İnsanların büyük ihtimalle işte canlarının sıkıldığı ve internette sörf yaptığı gün ortasında fotoğraf paylaş. Sabah çok erken saatte ya da 17:00 veya 18:00’de fotoğraf paylaşma çünkü çoğu insan bu saatlerde işe gidip geldikleri için fotoğraflarını fark etmeyecektir.
  • Fotoğraflarını akşam yemeğinden biraz sonra paylaş. İnsanlar akşamları yorgun olduklarında internete göz atarlar.
  • Özel günlerde fotoğraf paylaş. Öğretmenler Günü, Yeni Yıl ve Sevgililer Günü gibi günler, fotoğraf paylaşmak için iyi zamanlar. Bazıları kutlamaya daldığı için senin fotoğraflarını fark etmese de, insanların fotoğraflarını kontrol etme olasılığı daha yüksek olacaktır.
 2. 2
  Cuma ya da cumartesi akşamı fotoğraf paylaşma. İnsanlar fotoğraflarını görebilirler ama hafta sonu Instagram fotoğraflarına bakmaktan daha iyi bir şeyleri olmadığını itiraf etmek istemeyebilirler.
 3. 3
  Fotoğraflarını paylaştıktan sonra bir arkadaşının fotoğrafına yorum yap. Arkadaşlarının dikkatini çekmek için birkaç fotoğraf beğen.
  Reklam

Yöntem 7
Yöntem 7 / 7:
Başka Uygulamalar Kullanmak

 1. 1
  Başka uygulamalar kullan. Apple App Store ve Google Play Store’da fotoğraf beğenmek, "jeton" kazanmak ve bu jetonları beğeni satın almak için kullanabileceğin yüzlerce program vardır. App Store ya da Google Play Store’da "Beğeni al," "Instagram için beğeni al," ya da "Instagram beğenileri" gibi anahtar sözcükleri araştırarak, bu uygulamaları bul.
 2. 2
  Bir uygulama indir. Uygulamanın değerlendirmelerine bak. Hangilerinin en güvenilir olduğuna karar ver. Uygulamayı seçtikten sonra yükle.
 3. 3
  Instagram hesabına giriş yap.
 4. 4
  Başka insanların fotoğraflarını beğenmeye başla. Genellikle uygulamaların, sevmediğin fotoğrafları atlamak için kullanabileceğin atlama tuşu olur.
 5. 5
  Jetonlarını istediğin beğeniler için harca. Unutma ki uygulama, satın aldığın beğenilerin %100’ünü vermeyebilir.
  Reklam

İpuçları

 • Aynı anda çok fazla fotoğraf paylaşma. Çok sık fotoğraf paylaşmak, takipçilerinin haber kaynağını doldurur ve bu sinir bozucudur. Paylaşımlarının arasında zaman bıraktığından emin olmak için zamanlayıcı kullan.
 • Sıradan "özçekimler" sıkıcıdır ve çok fazla özçekim paylaşmak seni kendini beğenmiş biri gibi gösterebilir. Squaready ve Snapseed gibi eğlenceli uygulamalar fotoğrafları benzersiz hâle getirebilir.
 • Etiketler konusunda makul davran. Yorum yazarken etiket kullanma. Sadece alakalı etiketleri kullan. Eğer #lfl (like for like, yani beğeniye karşılık beğeni) etiketini görürsen oradan uzaklaş. Senin beğenine beğeniyle karşılık vermeyebileceklerini bil.
 • İnsanlar fotoğraflarını 'beğenirse' sen de onlarınkini 'beğen.' Bu karşılıklı durum, internette sosyal ağ oluşturmayı geliştirir. Etkileşimde bulunmazsan seninle ilgilenmeyeceklerdir.
 • Takipçilerinin fotoğraflarını beğen ve bunlara iltifat et.
 • Etiket kullanımında aşırıya kaçma. Arada bir #instacool gibi etiketler kullanmakta bir şey yok ama bunu her resimde kullanma.
 • Filtreler kullanmak yerine, bir düzenleme programı bul ve fotoğrafları yüklemeden önce onları düzenle.
 • Fotoğraflarını beğenen kişileri takip et.
 • Benzer resimleri kolaj şeklinde paylaş.
 • Arada bir yarışmalar düzenleyerek takipçilerini eğlendir. İnsanların egosunu yaralayan, eleme oyunları gibi sığ yarışmalara katılmamaya özen göster.
Reklam

Uyarılar

 • Kimseyle alay etme çünkü takipçilerin bunu görüp seni takip etmeyi bırakabilirler.
 • Uygunsuz resimler paylaşma.
 • Özçekimleri ve yiyecek görüntülerini minimumda tut.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 17.352 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 17.352 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam