Instagram'da Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Instagram Uygulamasını KullanmaInstagram İnternet Sitesini KullanmaAndroid'de Follow Cop'u Kullanma

Bu wikiHow makalesi ile Instagram'da seni kimlerin takip etmeyi bıraktığını nasıl anlayacağını öğreneceksin. Instagram, bu bilgileri geri alan uygulamaları genellikle yasakladığından bunu yapmanın en kolay ve en uygun yolu Instagram uygulamasında veya bir bilgisayarda takipçi listesini kontrol etmektir. Nisan 2018’den bu yana, "Follow Cop" adlı Android uygulaması, uygulamayı yüklediğin andan itibaren listeden çıkan takipçileri izlemene olanak sağlar. Listeden çıkan takipçileri izlemek için ücretsiz bir iPhone veya iPad uygulaması yoktur.

1
Instagram Uygulamasını Kullanma

 1. 1
  Instagram'ı aç. Instagram uygulamasının çok renkli kamera şeklindeki simgesine dokun. Hesabına daha önceden giriş yaptıysan Instagram ana sayfası açılır.
  • Instagram'a giriş yapmadıysan gerekirse Giriş yap bağlantısına dokun, ardından kullanıcı adını/e-posta adresini/telefon numaranı ve şifreni gir.
 2. 2
  "Profil" simgesine dokun. Bu, ekranın sağ alt köşesindedir.
 3. 3
  Takipçiler sekmesine dokun. Bu sekmeyi ekranın üst kısmında bulabilirsin. Bunun üstünde mevcut takipçilerin sayısı olacak.
  • Örneğin 100 takipçin varsa burada 100 takipçi ifadesine dokun.
 4. 4
  Eksilen takipçi olup olmadığına bak. Takipçiler listesinde ilerle ve eksik adlar olup olmadığına bak. Eğer daha önceden seni takip ettiğini bildiğin belli bir kişiyi şimdi görmüyorsan demek ki seni takipten çıkardı.
  • Son zamanlarda çok fazla sayıda takipçi kaybettiysen bu kişileri görmenin bir yolunu bulmak zordur. Ancak bu kişiler, takip ettiğin veya etkileşime girdiğin kişiler ise seni kimlerin takip etmeyi bıraktığı hakkında fikir edinebilirsin.
  • Söz konusu kullanıcı, Instagram hesabını silmiş olabilir. Ekranın altındaki büyüteç simgesine dokunup o kişinin adını arayarak hesabını kapatıp kapatmadığını kontrol edebilirsin.

2
Instagram İnternet Sitesini Kullanma

 1. 1
  Instagram'ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.instagram.com/ adresine git. Hesabına daha önceden giriş yaptıysan Instagram ana sayfası açılır.
  • Hesabına giriş yapmadıysan gerekirse sayfanın altındaki Giriş yap bağlantısını tıkla, ardından kullanıcı adını (veya e-posta adresini ya da telefon numaranı) ve şifreni gir.
 2. 2
  "Profil" simgesine tıkla. Bu kişi şeklindeki simge, sayfanın sağ üst köşesindedir.
 3. 3
  Takipçiler sekmesine tıkla. Bu, sayfanın üst kısmının yakınında, kullanıcı adının hemen altındaki sekmedir. Bu sekmede, mevcut takipçi sayısını görmelisin.
  • Örneğin 100 takipçin varsa burada 100 takipçi ifadesine tıkla.
 4. 4
  Eksilen takipçi olup olmadığına bak. Takipçiler listende ilerle ve eksik adlar olup olmadığına bak. Eğer daha önceden seni takip ettiğini bildiğin belli bir kişiyi şimdi görmüyorsan demek ki seni takipten çıkardı.
  • Son zamanlarda çok fazla sayıda takipçi kaybettiysen bu kişileri görmenin bir yolunu bulmak zordur. Ancak bu kişiler, takip ettiğin veya etkileşime girdiğin kişiler ise seni kimlerin takip etmeyi bıraktığı hakkında fikir edinebilirsin.
  • Söz konusu kullanıcı, Instagram hesabını silmiş olabilir. Sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunda o kişinin adını arayarak bir hesabı olup olmadığını kontrol edebilirsin.

3
Android'de Follow Cop'u Kullanma

 1. 1
  Bu uygulamanın nasıl çalıştığını anla. Follow Cop, bir Instagram takipçisi seni takip etmeyi bıraktığında bildirim yapan, yalnızca Android'de çalışan bir uygulamadır. Ne yazık ki Follow Cop, takipçilerini kaybedip kaybetmediğini belirlemek için Instagram giriş bilgilerini ister.
  • Ayrıca Follow Cop, geçmişte hangi takipçileri kaybettiğini görmene izin vermez. Sadece, Follow Cop uygulamasına giriş yaptığın andan itibaren giden takipçileri izler.
  • Follow Cop, Instagram verilerini profilinde paylaşım yapmak veya değişiklik yapmak için kullanmasa da profilinin otomatik olarak Follow Cop Instagram sayfasını takip etmesine neden olur.
  • Bu yöntemi bir bilgisayarda kullanmak istiyorsan uygulamayı bir bilgisayarda çalıştırmak için BlueStacks Android emülatörünü indirebilir ve kurabilirsin.
 2. 2
  Follow Cop uygulamasını indir. Google Play Store uygulamasını aç, ardından şunları yap:
  • Arama çubuğuna dokun.
  • follow cop yaz.
  • Unfollowers for Instagram, Follow Cop seçeneğine dokun.
  • YÜKLE butonuna dokun.
  • İstendiğinde KABUL ET butonuna dokun.
  • Google Play Store'u Bluestacks'ta açmak istiyorsan sol üst köşedeki Uygulamalarım sekmesini tıkla, Sistem uygulaması klasörünü tıkla ve Play Store simgesine tıkla.
 3. 3
  Follow Cop'u aç. Google Play Store'da butonuna veya Follow Cop uygulamasının simgesine dokun. Dokunduğunda, Follow Cop giriş sayfasına yönlendirileceksin.
 4. 4
  Instagram hesabına giriş yap. Sırasıyla "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" metin kutularına Instagram kullanıcı adını ve şifreni gir, ardından GİRİŞ YAP butonuna dokun.
 5. 5
  Hesabını seç. Sayfanın üst kısmının yakınındaki Instagram hesabına dokun.
 6. 6
  Recent Unfollowers (Yakın Zamanda Takibi Bırakanlar) seçeneğine dokun. Bu, sayfanın ortasındaki seçenektir.
 7. 7
  Gerekirse reklamı kapat. Bunu yapmak için ekranın bir köşesinde bulunan X veya Kapat butonuna dokun. Dokunduğunda, Follow Cop'un takipçilerini izlemeye başlamasını sağlayacak olan "Recent Unfollowers" (Yakın Zamanda Takibi Bırakanlar) sayfasına yönlendirileceksin.
  • Bazı reklamlarda, X işareti görünmeden önce 5 ila 10 saniye beklemen gerekir.
 8. 8
  Follow Cop'u kapat, takipçilerini kontrol etmek istediğinde tekrar aç. Follow Cop'un Recent Followers (Yakın Zamanda Takibi Bırakanlar) bölümüne geri dönerek, Instagram hesabını takip etmeyi bırakan kişilerin listesini (ada göre) görebilirsin.
  • Follow Cop'u açarken ve Recent Followers (Yakın Zamanda Takibi Bırakanlar) bölümünü kontrol ederken daha fazla reklam görebilirsin.

İpuçları

 • Bazen en iyi seçenek, takipçi sayını önceki takipçi sayınla karşılaştırmaktır. Örneğin dün 120 takipçin olduğunu biliyorsan ve bugün 100 takipçin varsa bu, 20 takipçi kaybettin demektir. Bu sana kimin seni takip etmeyi bıraktığını göstermez. Fakat takipçi analizi konusunda endişeleniyorsan bu durumda "'kimin"' takip etmeyi bıraktığı, "kaç kişinin" takip etmeyi bıraktığı kadar önemli değildir.

Uyarılar

 • Instagram, kişilerin seni takip etmeyi bırakıp bırakmadığını gösteren hizmetlerin çoğunu yasakladığından bu tür herhangi bir hizmetin (örneğin Follow Cop) kısa bir ömre sahip olduğunu tahmin edebilirsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Find Out Who Unfollowed You on Instagram, Deutsch: Herausfinden wer dich auf Instagramm gelöscht hat, Español: descubrir quién ha dejado de seguirte en Instagram, Português: Descobrir Quem Deixou de Seguir Você no Instagram, Italiano: Scoprire Chi Non Ti Segue Più su Instagram, 中文: 找出谁在 Instagram 上取消了对你的关注, Русский: узнать, кто отписался от вас в Instagram, Français: découvrir qui ne vous suit plus sur Instagram, Bahasa Indonesia: Mencari Tahu Siapa yang Berhenti Mengikuti Anda di Instagram, Nederlands: Erachter komen wie gestopt is je te volgen op Instagram, Čeština: Jak zjistit, kdo vás přestal sledovat na Instagramu, العربية: معرفة من قام بإلغاء متابعته لك على إنستغرام, Tiếng Việt: Truy tìm người đã bỏ theo dõi bạn trên Instagram, ไทย: ดูว่าใครเลิกติดตามคุณบน Instagram, 日本語: Instagramでフォロー解除された相手を調べる, 한국어: 인스타그램 언팔로워 알아내는 법

Bu sayfaya 512 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?