Instagram'da Nasıl Repost Yapılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Ekran Görüntüsünü Repost EtmekRepost for Instagram Uygulamasını Kullanmak

Bu wikihow makalesi ile başka bir Instagram kullanıcısının fotoğrafının ekran görüntüsünü alarak nasıl kopyalayıp repost edeceğini ve Repost for Instagram uygulamasıyla bir fotoğrafı veya videoyu nasıl repost edeceğini öğrenebilirsin. Başka kullanıcıların izni olmadan gönderilerini repost etmek Instagram’ın Kullanım Koşullarına aykırıdır.

1
Ekran Görüntüsünü Repost Etmek

 1. 1
  Instagram’ı aç. Kameraya benzeyen renkli uygulamadır. Instagram’a giriş yapmış durumdaysan uygulamayı açtığında ana sayfa açılır.
  • Instagram’a giriş yapmış durumda değilsen kullanıcı adını (veya telefon numaranı) ve şifreni gir ve Giriş yap seçeneğine dokun.
 2. 2
  Repost etmek istediğin fotoğrafa git. Son gönderileri görmek için ana sayfanda gezinebilir veya büyüteç simgesine dokunarak sayfasını görüntülemek istediğin kişinin adını yazabilirsin.
 3. 3
  Bir ekran görüntüsü al. Bunu yapmak için genelde telefonunun "Güç" ve "Ana Sayfa" tuşlarına aynı anda basman gerekir.
  • Bazı durumlarda "Ana Sayfa" ve "Ses Açma" tuşlarına aynı anda basman gerekebilir.
  • Kullanıcı adı girerek arama yaptıysan ilk olarak ekran görüntüsünü almak istediğin gönderiye dokun ve aç.
 4. 4
  + simgesine dokun. Bu simge ekranın alt kısmında ortadadır.
 5. 5
  Galeri seçeneğine dokun. Bu seçenek ekranın sol alt köşesindedir.
 6. 6
  Aldığın ekran görüntüsüne dokun. Dokunduğunda ekran görüntüsü seçilecektir.
 7. 7
  Ekran görüntüsünü kırp ve İleri seçeneğine dokun. Ekran görüntüsünü kırpmak için iki parmağını ekrana yerleştir ve parmaklarını birbirinden uzaklaştırarak fotoğrafı yakınlaştır. İstediğin şekilde kırptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki İleri seçeneğine dokunman gerekir.
 8. 8
  Bir filtreye dokun ve sonra İleri seçeneğine dokun. Filtre uygulamak istemiyorsan sadece İleri seçeneğine dokunabilirsin.
 9. 9
  Bir yorum yaz. Yorum yazmak için ekranın üst kısımlarındaki "Bir yorum yaz..." kutusunu kullanman gerekir.
  • Burası gönderinin ilk sahibini etiketlemek için gayet uygun bir alandır.
 10. 10
  Paylaş seçeneğine dokun. Bu seçenek ekranın sağ üst köşesindedir. Bu seçeneğe dokunduğunda ekran görüntüsünü paylaşmış ve asıl fotoğrafı Instagram sayfanda repost etmiş olacaksın.

2
Repost for Instagram Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Repost for Instagram uygulamasını indir. Bu uygulama, Instagram içeriklerini kolay ve hızlı bir şekilde repost etmene olanak sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama hakkında daha fazla bilgi için http://www.repostapp.com/ sitesini ziyaret edebilir ve aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsin:
 2. 2
  Instagram’ı aç. Kameraya benzeyen renkli uygulamadır. Instagram’a giriş yapmış durumdaysan uygulamayı açtığında ana sayfa açılır.
  • Instagram’a giriş yapmış durumda değilsen kullanıcı adını (veya telefon numaranı) ve şifreni gir ve Giriş yap seçeneğine dokun.
 3. 3
  Repost etmek istediğin fotoğrafa veya videoya git. Son gönderileri görmek için ana sayfanda gezinebilir veya büyüteç simgesine dokunarak sayfasını görüntülemek istediğin kişinin adını yazabilirsin.
 4. 4
  simgesine dokun. Bu seçenek, seçtiğin Instagram gönderisinin sağ üst köşesindedir.
 5. 5
  Bağlantıyı Kopyala seçeneğine dokun. Bu seçenek açılan pencerenin orta kısmındadır.
 6. 6
  Repost uygulamasını aç. Bu uygulama mavi renktedir ve simgesinde oklardan oluşan bir dikdörtgen vardır.
 7. 7
  Instagram gönderine dokun. Repost uygulamasını açtığın anda bağlantısını kopyaladığın gönderiyi sayfanın en üstünde görürsün.
 8. 8
  Gönderiye tekrar dokun. Dokunduğunda repost sayfasına yönlendirileceksin.
 9. 9
  Repost seçeneğine dokun. Bu seçenek ekranın altındaki mavi düğmedir.
  • Bir videoyu repost ediyorsan Repost uygulamasının fotoğraflarına erişmesine izin vermek için OK seçeneğine dokunman gerekebilir.
 10. 10
  İstendiğinde Copy to Instagram (Instagram’a Kopyala) veya Open Instagram (Instagram’ı Aç) seçeneğine dokun. Dokunduğunda fotoğrafın veya videon Instagram’da açılır.
  • Bazı durumlarda bu aşamada istendiğinde Instagram simgesine dokunman gerekebilir.
 11. 11
  Instagram gönderini ayarla. Bu aşamada kırpma, filtre ekleme ve yorum yazma işlemlerini yapacaksın.
  • Repost for Instagram uygulaması gönderinin asıl sahibini ekranın sol alt köşesine etiketler ama sen yine de yorum kısmına bu kişiyi etiketlemeyi düşünmelisin.
 12. 12
  Paylaş seçeneğine dokun. Bu seçenek ekranın sağ üst köşesindedir. Bu seçeneğe dokunduğunda kopyaladığın fotoğrafı veya videoyu Instagram sayfanda paylaşmış olacaksın.

İpuçları

 • Bir şeyleri repost ederken mutlaka gönderinin asıl sahibinin sayfasını etiketlemeyi unutma.

Uyarılar

 • Gönderinin sahibinin izni olmadan gönderisini repost etmek Instagram’ın Kullanım Koşulları'na aykırıdır, eğer tespit edilirse Instagram hesabın kapatılır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Repost on Instagram, Italiano: Ripostare su Instagram, Português: Repostar no Instagram, Español: volver a publicar una imagen en Instagram, Deutsch: Auf Instagram reposten, Русский: репостить на Instagram, 中文: 在Instagram中重发照片, Français: reposter sur Instagram, Nederlands: Reposten op Instagram, Čeština: Jak sdílet cizí fotky na Instagramu, Bahasa Indonesia: Membagikan Kembali Kiriman (Repost) di Instagram, 日本語: Instagramでリポスト(再投稿)する, हिन्दी: इंस्टाग्राम पर दुबारा पोस्ट करें, العربية: إعادة النشر على Instagram, Tiếng Việt: Đăng lại Hình trên Instagram, 한국어: 인스타그램 리포스팅 방법

Bu sayfaya 417 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?