Hoşlandığın kişiyi hep çevrim içi görüyorsun ama onunla sohbete girmekten korkuyorsun. Doğru şeyleri söylemeyeceğinden ya da konuşacağın şeylerin tükenmesinden endişe ediyorsun. Endişelenme; hoşlandığın kişiyle İnternet üzerinden flört etmenin eğlenceli ve stressiz olması gerekir! Eğer flört etme tekniklerini geliştirirsen hoşlandığın kişiyi gülümsetebilir, güldürebilir ve kısa süre içinde seninle yüz yüze görüşmeyi istemesini sağlayabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 6:
Hoşlandığın Kişiyi En Başından Etkilemek

 1. 1
  Hoşlandığın kişiyi çevrim içi gördüğün anda sohbete başlama. Hoşlandığın kişi çevrim içi olduğu an kalbin güm güm atabilir ama bu, hemen sohbet başlatman gerektiği anlamına gelmiyor. Soğukkanlı olmak ve sırf çevrim içi olmasını beklemek için orada takılıyormuşsun gibi gözükmemesini sağlamak daha iyidir.
  • Hoşlandığın kişi bir defada bir dakikalığına çevrim içi olan biri değilse biraz zaman (en az 10-15 dakika) geçmesini bekle. Böylece, hoşlandığın kişi hem sohbetinizi devam ettirmek istediğini hem de İnternet’te yapacak başka şeylerinin de olduğunu görecek. Bu, daha az muhtaç veya yapışkan gözükmeni sağlayacak.
  • Aşırı uzun bekleme, yoksa hoşlandığın kişi onunla ilgilenmediğini düşünür.
 2. 2
  Eğlenceli ve rahat bir açılış yap. Hoşlandığın kişiye selam verirken seninle konuşmaya daha fazla vakit harcamayı istemesi için sohbete güzel bir başlangıç yapmak önemlidir. Burada işin anahtarı havalı takılmak ama buz gibi de olmamaktır.
  • "Nasılsın?" ya da "N’aber?" demek tamamen uygundur. Hoşlandığın kişiyi açılış cümlenle etkilemeye çalışma.
  • Sohbete ilginç bir hikâyeyle ya da başına gelen ya da önceden konuştuğunuz bir şeyle veya sadece haberlerde duyduğun güzel bir şeyle başlayabilirsin. Yine bunu da kısa tut ve aşırı çaba harcama.
 3. 3
  Her zaman ilk "merhaba" diyen kişi olmaktan kaçın. İlişkinizde bir denge kurmak önemlidir. Her zaman ilk mesaj atan kişi olman iyi olmaz çünkü hoşlandığın kişinin seninle konuşmaya pek o kadar hevesli olmama ihtimali olabilir.
  • Hoşlandığın kişi utangaç olabilir ve bütün hamlelerin senden gelmesi hoşuna gidebilir. Ama durum buysa ilişkinizi bir sonraki aşamaya taşıdığınızda yine bütün işi senin yapmanı bekleyebilir. Bu, hızla sinir bozucu bir hâl alabilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 6:
Muzip Ol

 1. 1
  Hoşlandığın kişiye takıl. Birbirinizi biraz daha iyi tanıyınca hoşlandığın kişiye takılmak, harika bir flört etme yolu olabilir. Bu, hoşlandığın kişinin ilginç yanlarını takdir ettiğini ve hayatı çok fazla ciddiye almadığını gösterir. İşte hoşlandığın kişiye takılmanın harika yollarından birkaçı:
  • Belirli bir hobiyi, müzik grubunu ya da aktiviteyi takıntı yapmışsa bu konuda ona şaka yapabilirsin. Örneğin, kafayı gitarıyla bozmuşsa "Bugün kız arkadaşınla ne kadar vakit geçirdin?" diyebilirsin.
  • Rakip spor takımlarını tutuyorsanız çok fazla sinir bozucu olmadan ona tuttuğu takımın o gün maçı nasıl kaybedeceği konusunda takılabilirsin.
  • Takılmayı aşırıya kaçırma. Birine takılmakla onu aşağılamak arasında fark vardır ve İnternet’te bu ayrımı yapmak zor olabilir.
  • Onun da sana da takılabileceğini göster. Senin kusurlarınla dalga geçebileceği kadar kendine güvenmenden etkilenecektir.
 2. 2
  Nüktedan ol. Hoşlandığın kişi kıvrak zekândan ve espri anlayışından etkilenecektir. Muhteşem espri anlayışını İnternet’ten göstermek zor olabilir ama bunu becerebilirsen onu etkilersin. İşte hoşlandığın kişiyi nüktedanlığınla kendine hayran bırakmanın birkaç yolu:
  • Hızlı ol. Hoşlandığın kişi zekice bir şey söylerse onunla aşık atabileceğini göstermek için mümkün olduğunca hızlı şekilde sen de bir şey söyle.
  • Zeki ol. Kültürlü olduğunu ve dünyada olup bitenleri bildiğini anladığını göstermek için çok şey bildiği bir konuda bir espri yap.
  • Alaycı ol. Birazcık alaycılığın çok faydası olur. Biyoloji dersinde zorlanıyorsan kurbağaları kesip biçmeyi ne kadar sevdiğini coşkulu bir şekilde anlatıyormuş gibi yapabilirsin. Doğru tonu yakalarsan hoşlandığın kişi senden etkilenecektir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 6:
Büyüleyici Olmak

 1. 1
  İlginç konular aç. Hoşlandığın kişinin sohbete devam etmesi için konuşmaya değecek konular bulman gerekir. Sadece senin için ilginç olmayan bir şey bulmaya dikkat et. İşte birkaç fikir:
  • Haberlerde özellikle heyecanlı bir şeyler oluyorsa konuyu açabilirsin, özellikle de yeni olduysa. "Şunu duydun mu...?" diye başlayabilirsin. Silah kontrolü gibi çok tartışmalı bir konu seçmemeye dikkat et çünkü hoşlandığın kişiyi gerçekten tanımadan önce bir tartışma başlatman iyi olmaz.
  • O gün başına sıra dışı bir şey geldiyse ona anlat. Ünlü birine rastladıysan, sokakta çılgınca bir şeyin olduğunu gördüysen ya da önemli bir haber aldıysan konuşmaya değer olabilir.
  • Hiçbir şey hoşlandığın kişiyi, o gün başına gelen her şeyi anlatmandan daha fazla sıkamaz. Gizli ajan ya da süper kahraman falan değilsen büyük ihtimalle gününün büyük kısmı epey sıradandır ve sanki dünyanın en önemli konusuymuş gibi kahvaltıda ne yediğini anlatıp narsist biri gibi gözükmen iyi olmaz.
 2. 2
  Ortak bir bağ bul. İlişkinizi flörtün ötesine taşımak istiyorsan ortak ilgi alanlarının güçlü bir ilişkide çekim kadar önemli olabildiğini unutma. Birbirinize olan tutkunuz dışında başka tutkular da paylaşırsanız aşkınızın daha uzun sürmesi garantilenir. İşte ortak noktalarınız olabilecek şeylere bazı örnekler:
  • Müzik iki kişi arasında harika bir bağ olabilir, o yüzden müzikle ilgili bir sohbet başlatmayı dene. Eğer hoşlandığın kişinin 'Dinlediğim Şarkılar' seçeneği açıksa dinlediği şarkıya bak ve "Ah, bu grubu çok severim!" gibi bir şey söyle. Grubun konseri varsa birlikte konsere bile gidebilirsiniz.
  • Doğayı sevmeniz. İkiniz de doğa yürüyüşünü, bisiklet sürmeyi ya da kamp yapmayı seviyorsanız bu harika bir bağ olabilir. Doğa herkese göre değildir ve sen de bunu seviyorsan hoşlandığın kişi sana saygı duyacaktır; hatta seni birlikte doğa yürüyüşü yapmaya bile davet edebilir.
  • Edebiyat sevginiz. İkiniz de iyi kitapları seviyorsanız birlikte konuşacak çok şeyiniz olur. Hatta, ona harika bir kitap önererek ya da bahsettiği bir kitabı okuyarak onu etkileyebilirsin. Sohbet iyi gidiyorsa: "Tavsiye ettiğin kitabı okudum. Bir ara kahve içip kitabı konuşmaya ne dersin" bile diyebilirsin.
  • İyi filmleri sevmeniz. İkiniz de sinemayı seviyorsanız konuşacak bolca şey olur. İzlemek istediğin bir filmden rastgele bahis açabilir ve hoşlandığın kişinin seni davet etmesini bekleyebilirsin.
 3. 3
  İnternet’in dışında bir hayatın olduğunu göster. Bilgisayarının dışında da bir hayatının olduğunu hoşlandığın kişiye göster. Sohbet hayatının muhteşem kişiliğinin sadece küçük bir kısmı olduğunu göstermek için arkadaşlarından, ailenden ve kesinlikle ilgi alanlarından bahset. İşte hayatının sohbet ekranından ibaret olmadığını gösterme yolları:
  • Sıkıcı olmadan sevdiğin hobinden bahset. Bisiklet sürmeyi seviyorsan ona bundan bahset. Hobinle uğraşmak için sohbetten ne zaman çıkman gerektiğinden söz et.
  • Sevdiğin arkadaşlarından söz et ve arkadaşlarınla yemeğe, konsere ya da başka bir yere gitmek için sohbetten ne zaman çıkman gerektiğini söyle. Bu, eğlenceli bir insan gibi gözükmeni sağlar ve hatta o da sana katılmak bile isteyebilir.
  • Çalışmaların konusunda ya da okulda belirli bir konuda çok tutkuluysan bunu söylemekten korkma. İnek bir öğrenci gibi gözükmeden ona bir şeyi, örneğin şiiri ya da fiziği çok sevdiğini gösterebilirsin. İlginç insanların ilgi alanları olduğunu, sıkıcı insanlarınsa her şeyden sıkıldığını unutma.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 6:
İlgilendiğini Göstermek

 1. 1
  Hoşlandığın kişiye üstü kapalı şekilde iltifat et. Hoşlandığın kişiye onunla ilgili çok hoşuna giden şeyleri söylemenin yollarını bul. Bu, hoşlandığın kişiyi özel kılan şeylere dikkatini verdiğini ve senin düşünceli biri olduğunu gösterir. İşte bunu yapmanın birkaç yolu:
  • Rahat ol. "Ne kadar zekisin; bunu bilmiyordum," ya da "Ne kadar ilginç, bunu hiç bu şekilde düşünmemiştim!" de. Bu, hoşlandığın kişiye yağ çekmeden onun içgörüsünü takdir ettiğini gösterir.
  • Hoşlandığın kişiyi özel kılan şeyleri bul. Eğer maratonlarda koşmayı seviyorsa "Bunu yapabilmen çok etkileyici," de.
  • Hoşlandığın kişinin başarılarını öv. "Bir şiirinin yayımlandığını bilmiyordum. Bunun için ne kadar emek harcamışsındır!" gibi basit bir şeyler de.
 2. 2
  Hoşlandığın kişinin tavsiyelerini dikkate al. Ona, söylediklerini gerçekten dinlediğini göster. Bu, onun fikirlerine önem verdiğini ve bilgisayarından uzaklaştığında bile onu düşündüğünü gösterir. İşte bunu yapmanın yolları:
  • Hoşlandığın kişi bir albüm tavsiye ederse albümü dinle. Hem böylece konuşacak bir şeyleriniz de olur.
  • Hoşlandığın kişi belirli bir telefonu, ayakkabıyı ya da başka bir şeyi almanı tavsiye ederse ve tavsiyesinin mantıklı olduğunu düşünürsen onu dinle. Sonra da tavsiyesi için ona teşekkür edebilirsin.
  • Ama, dediği her şeyi anında yapma. Bir film tavsiye ederse hemen izleyip ertesi gün bunu söyleme. Aradan bir iki hafta geçtikten sonra, "Tavsiye ettiğin filmi izledim. Harikaydı." de.
 3. 3
  Hoşlandığın kişinin hayatına ilgi göster. Bu hem senin ilginç biri olduğunu hem de onunla bir insan olarak ilgilendiğini gösterir. Kendin, ortak ilgi alanlarınız ve hoşlandığın kişiyle ilgili konuşurken bunlar arasında bir denge kur. İşte bunu yapmanın bazı yolları:
  • Hoşlandığın kişiye haftasının nasıl geçtiğini sor. Bu, hayatında olup bitenlerle ilgili sana biraz bilgi vermesini sağlar.
  • Sana bir konsere, tenis maçına ya da restorana gittiğini söylerse nasıl olduğunu sor.
  • Ona belirli bir konudaki fikrini sor. Bu, söyleyeceklerine değer verdiğini gösterir.
  • Özel hayatına burnunu sokma. İlgi alanları, arkadaşları, hatta rahat bir tavırla ailesiyle ilgili sorular bile sorabilirsin ama aşırı kişisel konulara giriyormuşsun ya da bir mülakat yapıyormuşsun gibi olmaması için çok fazla soru sorma.
 4. 4
  Hoşlandığın kişiye birlikte takılmayı öner. Her şey yolunda gidiyorsa ve zamanlamanın doğru olduğunu düşünüyorsan ilişkinizi İnternet’in ötesine taşımak için onu bir yere davet etmekten çekinme. Eğer hoşlandığın kişiyi tanıma fırsatı bulduysan bunu abartmadan gayet normal bir şekilde yapabilirsin. İşte bunu yapmanın yolları:
  • Ona bu hafta sonu neler yapacağını sor. Eğer epey boş vakti olduğunu söylerse gelişigüzel bir biçimde, takılmayı öner. "Harika, benim de aynı; birlikte öğle yemeği yiyelim mi?" de.
  • Şehre onun sevdiği müzik grubu ya da komedyen geliyorsa birlikte gitmek ister mi diye sor.
  • Bir parti veriyorsan ya da büyük bir arkadaş grubuyla dışarı çıkıyorsan onu da davet et. Bu, stresin olmadığı bir birlikte zaman geçirme fırsatı verir ve gerçekten randevuya çıkmadan önce birbirinizi biraz tanımış olursunuz.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 6:
Kendini Ağırdan Sat

 1. 1
  Hoşlandığın kişiyle konuşmak için aşırı istekli olma. Kendini ağırdan satmak için, onunla konuşmayı sevdiğini ama hayatının onun etrafında dönmediğini göstermelisin. İşte bunu net bir şekilde göstermenin bazı yolları:
  • Her çevrim içi olduğunda onunla konuşma. Onu her iki ya da üç görüşünden birinde konuş. Bu, sadece onunla sohbetini sürdürmek için çevrim içi olmadığını gösterir.
  • Söylediği her şeye çok hızlı şekilde cevap verme. Sana bir soru sorduğu anda cevap verirsen onunla sohbetini saplantı hâline getirmişsin gibi gözükür. Hemen cevap vermezsen senin başkalarıyla da konuştuğunu ya da başka şeyler de yaptığını görür.
 2. 2
  Gizli bir ekran isminin gücünü hafife alma. Hoşlandığın kişinin, senin çevrim içi olmadığını sandığı zamanlarda neler yaptığını görmek için gizli bir ekran ismi al. Bu şekilde, onun senin hakkında gerçekten ne düşündüğüyle ilgili daha iyi bir fikir edinebilirsin ve etkileşimleriniz sırasında daha soğukkanlı olabilirsin.
  • Çevrim içi olmadığını sandığında onun da pek fazla çevrim içi olmadığını görürsen bu, onun da seninle aynı nedenden, yani seninle flört etmeye devam etmek için çevrim içi olduğu anlamına gelebilir!
  • Onu hep çevrim içi görüyorsan bu, herkesle her zaman konuştuğu anlamına gelebilir. Ayrıca, bir hayatının olmadığını da işaret ediyor olabilir.
  • Ona hoşça kal dedikten sonra gizli ekran isminle bağlan. Senden hemen sonra o da çevrim dışı oldu mu? Bu, sadece seninle konuşmak için oralarda olduğunu gösteriyor olabilir.
 3. 3
  Sohbetiniz sırasında aşırı hevesli olma. Onun çekici, heyecan verici ve eğlenceli biri olduğunu göstermek harika ama bunu yapmakta aşırıya kaçarsan saplantılı biri gibi gözükebilirsin. İşte kaçınman gereken birkaç şey:
  • "LOL" ya da "hahaha" gibi şeyleri az kullan; yoksa komik olmak için aşırı çaba harcıyormuşsun gibi gözükürsün.
  • Çok fazla emoji kullanmaktan kaçın. Bu, sinir bozucu olabilir ve çocuk gibi gözükmene neden olur.
  • Sana hemen cevap vermezse bunun ardından hemen bolca soru işareti içeren yorumlarda bulunma ya da “Neredeydin sen???“ gibi şeyler deme. Bu, sanki dünyan onun cevaplarının etrafında dönüyormuş gibi gözükmesine neden olur.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 6:
Etkili Şekilde Bitirmek

 1. 1
  Sohbet hâlâ ilginçken çevrim dışı ol. Hoşlandığın kişinin daha fazlasını istemesini sağlamak için doğru zamanda çevrim dışı olmak önemlidir. Çok erken ayrılma ama sohbet hâlâ ilginçken hoşça kal demeyi bil. İşte bunu yapmanın yolları:
  • İlginç bir sohbetin toparlanmaya başlamasını bekle, sonra da gitmen gerektiğini söyle. Bu şekilde, o konuyla ilgili bir ya da iki şey daha söyleyebilir, sonra da hoşça kal diyebilirsin. Bu, hoşlandığın kişinin seninle daha fazla konuşmak istemesini sağlar ve bir saat sohbet ettikten sonra ikinizin de söyleyecekleri tükenince olan o uzun ve tuhaf sessizliği önlemeye yardım eder.
 2. 2
  Çevrim dışı olmak için ikna edici bir neden sun. Kendini ağırdan satmak istiyorsan neden gitmen gerektiği konusunda çok açık davranmamalısın ve hoşlandığın kişinin, senin ilginç ve gizemli biri olduğunu düşünmesini sağlamalısın. İşte bunu yapmanın yolları:
  • Rahat bir tavırla, "Şimdi çıkıyorum." de ki nereye ve kimlerle gittiğini merak etsin. Bunu belirsiz bırak. Hem böylece, birçok arkadaşın ve aktif bir sosyal hayatın varmış gibi gözükürsün.
  • Gitmen için bir neden olmasa bile öyle söyleme. "Galiba daha az sohbet etmeliyim." ya da "Gidip çiçeklerimi sulamam gerek." deme. Bu, hayatında heyecan verici bir şey yokmuş gibi gözükmesine neden olur.
 3. 3
  Onunla konuşarak harika zaman geçirdiğini göster. Bunun bariz olması gerekmiyor ama onunla sohbet etmekten keyif aldığını ve yine konuşmayı iple çektiğini bilmesini sağlayabilirsin. İşte söylemen gerekenler:
  • "Seninle konuşmak eğlenceliydi" ya da "… konusundaki tavsiyen için teşekkürler." Abartıya kaçmadan konuşmanın senin için anlamlı olduğunu ona bildir.
  • "Yakında yine konuşmak üzere." Bu, onunla tekrar konuşmaktan heyecan duyduğunu ama saatlerce oturup yine çevrim içi olmasını beklemeyeceğini gösterir.
  • Ürkütücü olma. "Bu, hayatımdaki en iyi sohbetti." ya da "Daha fazla sohbet edebilmemiz için tekrar ne zaman çevrim içi olacaksın???" gibi şeyler söylemekten kaçın.
  Reklam

İpuçları

 • Onunla konuşurken rahat ol. Anında cevap verme; yoksa aşırı hevesli gözükürsün.
 • Sana hemen cevap vermezse onu dürtme. Bilgisayarının başında olmayabilir.
 • Onunla her gün konuşma. Sonunda konuşacak pek bir şeyiniz kalmaz ve bir hayatın yokmuş gibi gözükebilir.
 • En önemlisi, kendin ol. Çok fazla uğraşma; aşırıya kaçma ve aşırıya kaçmaya da çalışma. Sonuçta, gerçekte sen bile olmayan birine âşık olmasını ister misin?
 • Ona her saniye soru sormamaya çalış. Yoksa saplantılı biri gibi gözükürsün.
 • En önemlisi, kötü davranma çünkü bu olumsuz bir atmosfer oluşturabilir.
 • Onu en çok sevdiği şeyler konusunda öv ama aşırı heyecanlı davranma.
Reklam

Uyarılar

 • İnternet’te tanıştığın biriyle buluşacaksan park ya da kafe gibi umuma açık bir yerde buluşmaya dikkat et. Bu şekilde, onun bir sapık olmadığından emin olursun. Onun evinde ya da bir şeyler ters giderse hemen yardım isteyemeyeceğin başka bir yerde buluşma.
 • Bu ipuçları en çok onu İnternet’in dışında da tanıyorsan işe yarar. Sadece İnternet’ten tanıdığın biriyse ama ondan hoşlanmaya başlıyorsan telefon numaran ya da adresin gibi kişisel bilgileri vermeden önce onun söylediği kişi olduğundan emin ol.
 • İnternet’te ona âşık olabilirsin ama gerçek hayatta tanıştığında çok hayal kırıklığına uğrayabilirsin. İnternet’te çekici bir kişiliği olsa da gerçek hayatta donuk biri olabilir; bu her zaman olur.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Bir Instagram hesabı
 • Bir bilgisayar ya da telefon
 • Hoşlandığın kişinin Instagram’ı
 • İnternet

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 40 kişi çalıştı.
Kategoriler: Sosyal Ağ
Bu sayfaya 779 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam