Telefondan kısa mesaj göndermek, hoşlandığın kişiyle bir sohbet başlatmanın samimi ve rahat bir yoludur. Onu her zaman araman seni aşırı hevesli gösterebilir ve hoşlandığın kişiyi her yerde takip etmen takipçi bir sapık gibi görünmene neden olabilir! Telefondan kısa mesaj göndermek göze batmaz ve seni yüz yüze sohbet etmekten ya da telefonla konuşmaktan çok daha az gerer. O zaman, derin bir nefes al, cesaretini topla ve mesaj yazmaya başla.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Sohbeti Başlatmak

 1. 1
  Hoşlandığın kişinin telefon numarasını al. Bunu yapmak için en iyi zaman, harika bir sohbetin ortasıdır. Bunu çok rahat bir tavırla iste ve önemsiz bir şeymiş gibi davran.
  • "Birbirimize cep telefonu numaralarımızı verelim mi?" gibi basit bir şey söyle.
  • Telefon numaralarınızı birbirinize verdikten sonraki an biraz tuhaf olabilir. Duraksamamaya dikkat et. Telefon numarası değiş tokuşunun tamamen doğal gözükmesi için sohbetin sürmesini sağla.
 2. 2
  Bir planın olsun!
  • İlk mesajını göndermeden önce neler söyleyeceğini ya da konuşmanın sonunda ne elde etmek istediğini planla.
 3. 3
  İlk mesajını gönder. Basit bir, "N’aber (isim)?" ya da "Neler yapıyorsun?" konuşmayı başlatmanın iyi bir yoludur.
  • Hoşlandığın kişi cevabında televizyon izlediğini, müzik dinlediğini ya da bir oyun oynadığını yazarsa ne izlediğini, dinlediğini ya da oynadığını sor. Hoşlandığın kişi ne derse desin sohbetin akmasını sağlamak için arkasından soracağın sorunun hazır olması iyi olur.
  • Hoşlandığın kişi, "Ödevimi yapıyorum." gibi bir şey söyleyebilir. Cevap olarak, "Bir sürü ödev verdiler, değil mi? Bitirmek için dünyanın zamanını harcadım!" gibi bir şey söyleyebilirsin. Ya da aynı okula gitmiyorsanız, "Yazık sana! Çok mu ödevin var?" diyebilirsin.
  • Ona senin ne yaptığını da söyle. Sana neler yaptığını anlatan bir mesaj gönderince, "Harika. Ben de Facebook’a bakıyorum." gibi bir cevap gönder ya da o anda yaptığın her neyse onu yaz.
 4. 4
  Hoşlandığın kişinin nasıl davrandığını gözlemle. O kişinin mesajlaşmaktan hoşlanıp hoşlanmadığını, sohbetten sıkılıp sıkılmadığını ya da işleri hızlandırıp onu randevuya davet etmeye hazır olup olmadığını anlamak için ipuçları ara.
  • Mesajlarına çok kısa ya da bölük pörçük cevaplar geliyorsa o zaman büyük ihtimalle cevap olarak, "Tamam, sonra konuşuruz." ya da "Hadi ben kaçtım." gibi şeyler yazmalısın (şirin bir mesajlaşma hareketi). Bundan çok fazla anlam çıkarma. Gerçekten meşgul ya da morali bozuk olabilir. Yeter ki sohbet gitmiyorken, konuşmayı sürdürmeye çalışarak kendini çaresiz ya da ilgiye aç gösterme.
  • Hoşlandığın kişi sana, "Sen neler yapıyorsun?" gibi sorularla yanıt verirse o zaman konuşmaya devam etmek istediğini anlarsın. Konuşmanın doğal bir şekilde akmasına izin ver. Ama, sohbeti bitiren kişinin onun olmasına dikkat et. Konuşkan ve girişken ol.
  • Sohbeti bir sonraki aşamaya taşımak için fırsat kolla. Sohbet koyulaşmaya başlarsa ya da gerçekten kişisel konulara yönelirse veya hoşlandığın kişi bir sorununu seninle paylaşırsa "İstersen beni ara, konuşalım. Uyarsa bir ara görüşmek isterim." diyebilirsin.
  • Cesur ol. Doğru zaman olduğunu biliyorsan hoşlandığın kişiyi bir randevuya davet et. Reddederse denizde balık çok!
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Sohbeti Başlatmanın Diğer Yolları

 1. 1
  Hoşlandığın kişiye telefon mesajı atıp, "Sence bugün okul nasıldı?" diye sor. Yanıtı, "İyiydi galiba." ya da "Her zamanki gibiydi." gibi bir şeyse ona ödev, yaptığın fen deneyi, size verilen coğrafya projesi, haftaya teslim edeceğiniz kitap özeti ya da yaklaşan sınavlar hakkındaki düşüncelerini sorabilirsin.[1]
 2. 2
  Sohbeti başlatmak için tatilleri ve kutlamaları kullan.
  • Hoşlandığın kişiye yılbaşından ya da doğum gününden hemen önce mesaj gönderiyorsan o zaman kutlama için planlarını sor.
  • Bir tatilden hemen sonra mesaj gönderiyorsan "Selam, doğum günün güzel geçti mi? Özel bir hediye aldın mı?" diyen bir mesaj yaz.
  • Kutlamadığın bayramlar hakkında bilgi edin. Örneğin sen Şeker Bayramı kutlarken hoşlandığın kişi Hanuka Bayramı kutluyorsa bu bayramın neyle ilgili olduğunu öğren.
  • Hoşlandığın kişiye yılbaşına yakın bir zamanda mesaj yolla ve yeni yıl için kararlar alıp almadığını sor. Sen de kararlarını onunla paylaş.
 3. 3
  Ailesi hakkında sorular sor. Hoşlandığın kişi kardeşinden yakınıyor olabilir ya da belki hoşlandığın kişinin üniversiteye gidecek olan bir ağabeyi ya da ablası olabilir. Senin de kardeşlerin varsa "Kız kardeşinle yaşadığın sorunları anlayabiliyorum. Kız kardeşim beni deli ediyor." gibi bir şeyler söyle. Anne babasıyla, hatta evcil hayvanlarıyla ilgili sorular da sorabilirsin.
 4. 4
  Hoşlandığın kişiyle hobileri hakkında konuş.
  • Tenis takımındaysa son maçının nasıl geçtiğini sor.
  • Müzik grubu, okul gazetesi ya da müfredat dışı etkinlikler gibi başka ilgi alanları varsa bu etkinliklerin bazılarında neler yaptığını sor.
  • Hoşlandığın kişi son zamanlarda bir yarışmaya katıldı mı? Bilgi yarışmasında ya da okul piyesinde yer aldı mı? "Tebrikler." demek için ona mesaj gönder.
 5. 5
  Anlayışlı bir mesaj gönder. Belki hoşlandığın kişi bir sınavdan kötü not aldı, önemli bir maçı kaybetti ya da gerçekten üzücü bir olay yaşadı, örneğin evcil hayvanı ya da bir aile üyesi öldü. Ona, "Olanları duyunca çok üzüldüm. Durumun nasıl? " gibi bir mesaj gönder.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Hatırlanması Gereken Kurallar

 1. 1
  Acele etme. Bir telefon mesajı yazarken, harika bir mesaj göndermek için 160 karakterin var. Hoşlandığın kişinin mesajına anında cevap vermen gerekmiyor. Biraz düşünmeye zamanın olduktan sonra bir yanıt yaz.
 2. 2
  Telefon faturanı şişirmekten kaçın. Sınırsız mesaj paketin olduğundan ya da gönderdiğin mesajların sayısını dikkatli bir şekilde takip ettiğinden emin ol. Cep telefonu faturan geldiğinde senin ya da ebeveynlerinin kötü bir sürprizle karşılaşması hoş olmaz.[2]
 3. 3
  Kısaltmalardan kaçın. Kısaltmalar sığ ve hoppa gözükmene neden olabilir. Kısaltmaları çok yakın arkadaşlarına sakla ve hoşlandığın kişiye mesaj gönderirken tam cümleler kullan ve cümlelere büyük harfle başla.
 4. 4
  Emojileri temkinli kullan. Gülümseyen ya da üzgün suratlarda sorun yok ama flörtöz bir emoji kullanmadan önce hoşlandığın kişinin de senden hoşlandığından oldukça emin olman gerekir. Bir aşk emojisi kullanmadan önce senden hoşlandığından kesinlikle en az %99 emin ol.
 5. 5
  Bir noktada sohbeti hoşlandığın kişinin başlatmasını sağla. Ona çok fazla telefon mesajı gönderme. Haftada bir ya da iki kez gayet yeterlidir. Çaresiz gözükmek istemezsin.
  Reklam

İpuçları

 • Hoşlandığın kişi hemen cevap vermezse panik olma. Onun da bir hayatı var, bir şeyle meşgul olabilir. Sabırlı ol.
 • Cevap vermesini istiyorsan mesajını her zaman bir soruyla ya da cevap vermesi kolay bir şeyle bitir.
 • Sana mesaj atma konusunda kendisini rahat hissetmesini sağla ve mesajına cevap vermesi için ona zaman ver. Ona en az 2-3 dakika ver ve yapışkan olma.
 • İyi bir espri anlayışın varsa kullanmaktan çekinme. Herkes kendisini güldürebilen insanları sever.
 • Daima açık sorularla başla. Özel konulara geçmeden önce karşındaki insanla samimi olmalısın.
 • Hemen kişisel sorular sormamaya çalış; sohbetin koyulaşmasını bekle.
 • Sohbetin yüzeysel olmasını sağla. Hoşlandığın kişiye asla mesajla "Seni seviyorum" gibi önemli beyanlarda bulunma.
 • Çok fazla mesaj yollama! Çok yapışkan ya da çok çaresiz olduğunu düşünebilir.
 • Asla "harika" ya da "aferin" gibi sıkıcı mesajlar yollama. Bunlar gerçekten önemsemediğin izlenimi verebilir. "Ne yapıyorsun?" gibi bir soru sor. O zaman kişi çok daha ilgili olacaktır.
 • Mesajına hemen cevap vermezse ona biraz zaman tanı, sonra da tekrar mesaj gönder.
Reklam

Uyarılar

 • İçki ya da keyif verici madde etkisi altındaysan mesaj atma. Sonradan pişman olacağın bir mesaj gönderebilirsin.
 • Cinsel içerikli bir mesaj göndermeden önce etraflıca düşün. Başlangıçta aşırı cüretkâr olursan hoşlandığın kişi senden soğuyabilir. Ayrıca, hoşlandığın kişinin seni uygunsuz resimlerini göndermen ya da açık saçık konuşman için zorlamasına izin verme. Asla kendini rahat hissetmediğin hiçbir şey yapma.
 • Yapışkan olma.
 • Arkadaşlarının yanında mesaj atma ya da telefonunu almalarına izin verme. Bu, durumu tuhaflaştırabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Referanslar

 1. Julia McCurley. Sertifikalı Profesyonel Çöpçatan. Uzmanla Görüşme. 30 September 2021.
 2. http://www.cnn.com/2009/LIVING/05/08/flirtext.text.message.dating/index.html

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 135 kişi çalıştı. Bu makale 4.106 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 4.106 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam